Šta je novo?

Lidl Beograd

Radice se rekonstrukicja save maskovica zbog lidla , u bg ce biti 6 komada , 3 lokacje imaju pravnih sporova bg hornika
 
Zemunska, Borča, Vidikovac i Vojislava Ilića već imaju lokacijske dozvole (tri se vode na "Lidl supermarkete Srbija KD", a u Vojislava Ilića se vodi na "Deltu" koja sa "Lidlom" ima ugovor o otvarnju supermarketa na toj lokaciji).

Trošarina je peta lokacija, dilema ostaje samo u vezi sa tom šestom - da li je Mirijevo ili nešto drugo?
 
.jpg
 
Нас заувек одбачене и заборављене Београђане је само Икеа погледала :D
 
U prolazu sam video neke radove na Jugopetrolovoj pumpi na trosarini. To je raskrsnica Save Maskovica i Bulevara Oslobodjenja.
Nisam video tablu pa ne znam da li je u pitanju rusenje benzinske pumpe, renoviranje, kruzni tok ili prosirenje ulice Save Maskovica. Sve je to najavljivano ali sta je tacno ne znam.
 
Pričao sam sa momcima koji rade na pumpi u Decembru, nema veze sa Save Maškovića i sa Lidlom, u pitanju je planirano rebrendiranje pumpe, mislim da će sad biti Gasprom...
 
Predsednik opštine Voždovac priča o Lidlu, Ikei, novom naselju na Banjici...

Voždovac postaje veliko gradilište - Stižu IKEA i "Lidl", kineski investitor gradi naselje "Vila Banjica"...
Subota, 31. 01. 2015.|09:56 | Izvor: eKapija
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Predsednik GO Voždovac Aleksandar Savić je najavio da će tokom sledeće godine u toj opštini biti otvoreni IKEA i "Lidl", a najavio je i nove investicije - od novih naselja do infrastrukture, prenosi "Studio B".

Savić se, predstavljajući u petak (30. januara 2015. godine) dosadašnje rezultate lokalne vlasti, osvrnuo na projekte u razlčitim oblastima.

- Deca i njihova bezbednost su nam najvažniji, te smo stoga postavili video nadzor u svih 16 osnovnih škola, u 12 su rekonstruisani toaleti, otvorili smo novu školu u naselju "Stepa Stepanović" i vrtić "Ciciban" - rekao je Savić, prenosi sajt opštine Voždovac.

Savić je podsetio da je veliki broj ulica asfaltiran, postavljani su novi trotoari, autobuska stajališta, pasarele i semafori. Otvorena je ambulanta u naselju Kumodraž 1, gradi se Dom zdravlja u naselju Kumodraž 2, a uskoro počinje i gradnja zdravstvenog centra u Jajincima.

- Izgradnja Regionalnog zdravstvenog centra u Jajincima, površine više od 700 m2, počeće tokom proleća 2015. - rekao je Savić, prenosi sajt GO Voždovac.

Takođe, predsednik opštine najavio je da će kineski investitor graditi naselje "Vila Banjica".

- Čang Sing Mo investiraće u Jajincima, u naselju Rasadnik, u izgradnju stambenog bloka sa školom, vrtićem, crkvom, trgovima i drugim sadržajima. Stambeni blok pod nazivom "Vila Banjica" biće površine oko 260.000 m2 - rekao je Savić, prenosi sajt GO Voždovac.

IKEA će na Voždovcu uskoro pokrenuti svoj projekat vredan 65 mil EUR, dok će "Lidl" otvoriti prodajni objekat na Trošarini, zbog čega se izmešta benzinska pumpa, objavio je "Studio B".

U opštini kažu da su upeli da uštede 27 miliona dinara, i najavljuju da će se i u narednom periodu ponašati odgovorno prema građanima i budžetu. Takođe, podsećaju da se dugo godina ništa nije radilo na rešavanju komunalnih problema, pogotovo u prigradskim naseljima i navode da su posvećeni tome da obezbede vodovod i kanalizaciju u svakom delu Voždovca.

Izvor: eKapija

Da ne bude zabune u vezi sa "Ikeom", onda lokacija u Bubanj potoku se nalazi na teritoriji opštine Voždovac.
 
Бубањ поток припада Вождовцу. с друге стране ауто-пута је Гроцка
 
21.3 Na ovoj lokaciji bi trebao da bude budući Lidl u Bloku 64, danas to izgleda ovako:
fotografija4091.jpg

fotografija4092.jpg

fotografija4093.jpg

fotografija4094.jpg

fotografija4095.jpg

fotografija4096.jpg

fotografija4097.jpg

fotografija4098.jpg

fotografija4099.jpg
 
Baš sam za vikend prolazio pored budućeg Lidla u Zemunskoj i mnogo sam se iznervirao kad sam video da onaj novi semafor blinka. Pa što ga ne isključe? Da ne pričam o tome što su napravili pripremu za tu raskrsnicu, doveli semafor i ko zna šta još uradili, a postoji toliko ulica kojima je potrebno osvežavanje.
 
Vrh