Šta je novo?

Lidl Beograd

malo me nervira ovo frljane sa lokacijama.. na vidikocvu ne postoji lidl, tj postoji jedan u izgradnji.. ovaj otvoreni nalazi se na ceraku, ili ga makar tako treba oznacavati.. inace mozemo reci da je recimo delta city u bloku 75 a aerodrom u bloku 45
 
Pa dobro nije neka greška, tu je neka granica kao što će neko za taj drugi reći da nije Vidikovac nego Labudovo da ne kažem Petlovo...
 
oko lokacije je jasno, nego sam se ja nadao da cu doziveti jedan metro na vidikovcu... kad vec to ispade pusti san nije lose imati dva lidla.

elem, meni je ovaj ceracki podaleko, ima se sipci a ima i uzbrdo, cekam taj labudovacki pa da se i ja izlidlujem.. juce svratih u maksi, pa to je bila milina, ja, obezbedjenje i kasirke.. ziveo lidl!

edit: da ovaj lidl u izgradnji na fotkama gore je kod okretnice autobusa 53 i 23
 
Polako ću postavljati slike svaki dan da vidite kako teče izgradnja. Potrudiću se i da slikam unutršnji deo. Ovo mi je lakše sa terase.
 
Pa imaš Metro na 500 metara odatle... osim ako nisi mislio na prodavcu obuće Metro - i to imaš na Vidikovcu... osim ako nisi mislio na Metro...
 
Hvala.
Kada se bude otvarao ja ću sajlom da se spustim direktno u Lidl, ima da preletim ove penzionere :lol:
:gobb:
 
Jel zna neko jel ima mozda danas guzve kao juce.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574064#p574064:2b6gmmvt je napisao(la):
tribi » 12 Oct 2018 10:34 am[/url]":2b6gmmvt]Pa imaš Metro na 500 metara odatle... osim ako nisi mislio na prodavcu obuće Metro - i to imaš na Vidikovcu... osim ako nisi mislio na Metro...

mislio sam na ono u zemlji, kroz koje ide ono po sinama

sto se tice maloprodajnih objekata sasvim sam zadovoljan lokalnom ponudom. sta da ti kazem, ja vise ni kola ne idem da kupujem u grad nego skoknem do mazde
 
razgradjevinar":1ivcq63u je napisao(la):
malo me nervira ovo frljane sa lokacijama.. na vidikocvu ne postoji lidl, tj postoji jedan u izgradnji.. ovaj otvoreni nalazi se na ceraku, ili ga makar tako treba oznacavati.. inace mozemo reci da je recimo delta city u bloku 75 a aerodrom u bloku 45
I mene nervira frljanje sa lokacijama, te tako juce otvoreni Lidl sobzirom da je uz "TC Bazar Vidikovac"sasvim logicno pre pripadaVidikovcu nego Ceraku.



Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Evo i iskustva zaposlenih:
"Nije namera vređanja radnika nego poslodavca, jer je moj sin juče radio od 5 do skoro 16 h ubitačnim tempom koji nije human. I iz nekog blesavg razloga je bio srećan zbog toga. Ali to svi vi koji radite znate. I zato je to bila kritika a ne pohvala za Lidl. Ako se i dalje bude radilo tim tempom, to će biti robovlasništvo. Danas je po rasporedu trebao raditi od 6-15, ali su mu ipak sinoć javili da dođe u 5."
Vise o tome imate na linku:
https://www.ana.rs/forum/index.php?topic=232571.1590
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574083#p574083:7ip1b3ka je napisao(la):
milos.tro » Pet Okt 12, 2018 12:35 pm[/url]":7ip1b3ka]Evo i iskustva zaposlenih:
"Nije namera vređanja radnika nego poslodavca, jer je moj sin juče radio od 5 do skoro 16 h ubitačnim tempom koji nije human. I iz nekog blesavg razloga je bio srećan zbog toga. Ali to svi vi koji radite znate. I zato je to bila kritika a ne pohvala za Lidl. Ako se i dalje bude radilo tim tempom, to će biti robovlasništvo. Danas je po rasporedu trebao raditi od 6-15, ali su mu ipak sinoć javili da dođe u 5."
Vise o tome imate na linku:
https://www.ana.rs/forum/index.php?topic=232571.1590
Na dan otvaranja se radi ubitačnim tempom. Ne znam šta je dotična mama očekivala za mezimca. A, ako je tačno ono što su isticali na razgovorima za posao - svaki minut će mu biti plaćen. U svim našim ostalim radnjama bi radio besplatno. Rad u trgovini je ubitačan, a posebno u Srbiji gde poslodavac očekuje da dođeš ranije, ostaneš duže i radiš za dvojicu. Nadam se da bi to moglo da se promeni ( nada poslednja umire!) ali dok se ne promeni - situacija je takva kakva je. Stisneš zube i radiš ili učiniš nešto da to promeniš. Od kukanja nema ništa....
 
Dotična mama je očekivala da ga plaćaju za nerad kao u vreme Maršala čije dugove danas grcajući vraćamo. Lidl će svaki prekovremeni sat platiti. Ja sam u trgovini radio i 65 sati nedeljno ali na satnicu i sve je računato. Kad si mlad i imaš elana ni takva radna nedelja nije problem.
 
Игоре1970 ,свака часта за слике. За мене најачи утисак је да има много колиба,страћара ,уџерица не знам како да их назовем иза пумпе. Уствари када боље размислим, има их на целој левој страни ,све од Орловаче до Аде . Занима ме ,има ли град или општина,било ко неки план да те бесправне објекте расели и поврати тај градски простор и очисти . Страшно је колико ту депонија смећа има,једноставно довлаче све и свашта и прва кошава лепо све то посеје по целој Чукарици . Хоћемо ли дочекати да се то једном испразни и очисти ??????
 
Niko Kažanegra: Ja gledam te stražare već 15 godina. Bilo je još gore kada su te straćara bile gde se sada gradi Lidl. Jedva smo mi to sklonili uz pomoć bivšeg vlasnika ‚‚Tuš marketi‚‚. Koliko je meni poznato sve je u privatnim rukama ceo taj potez od VTI (Vojno tehnički institut) pa sve do nove petlje na Petlovom brdu (takozvani borići). Ima deo koji je pompezno najavljivan projekat izgradnje BIG Šoping Mola (najvećeg na Balkanu) ali se od toga čujem odustalo i vrši se prenamena lokacije u poslovno stambeni sa velikom količinom zgrada (oko 500.000 m2). Inače tu je bilo krajem osamdesetih godina predviđeno Olimpisko selo sve do Železnika. Možda ima ta tema na forumu otvorena (strana ibarske od Žarkova sa desne strane) pa molim administratora da prebaci u temu gde joj je mesto. Izvinite svi ipak je ovo tema LIDL.
 
Kao sto je ocekivano, Maxi uzvratio udarac.
Nova nedeljna akcija od danas uglavnom iskopirala Lidlovu akciju od juce tako da nema potrebe za necim posebno ici u Lidl (osim naravno pilica).
Spustio je dugotrajno mleko, domacu kafu, jabuke 29.99.

Inace par proizvodjaca iz Lidla:
Jogurt, pavlaka Pilos - Somboled
Dugotrajno mleko Pilos Bosna = Premija Maxi (od danas na akciji 59.99)
Sunka, cajna, rostiljska kobasica Yuhor
Krem sir Pilos - Megle
Grickalice - pise samo da je iz Srbije, po pakovanju i asortimanu bih rekao Bambi
Sveza piletina neka fabrika iz Vojvodine
Svinjsko meso, sremska kobasica str Djurdjevic

Znaci otprilike identicna roba na koju smo navikli i vec kupovali uglavnom i kod robnih marki Premia i K plus.

Jako pohvalno: ekstremna brzina rada kase
Razlog: kase imaju donji citac i bocni citac. Dosta Lidlovih proizvoda ima bar kod sa tri strane, kako god ga okrene, neki citac ga uhvati. Samo prevlaci proizvode preko kase bez zaustavljanja.

Brendovi jako skupi i jako retki. Npr MER za sudove od 450ml 99.99. Za mene dosta suzen asortiman narocito sto bas forsiraju njihove marke a recimo kod hemije to ne kupujem. Probao sam DM i Lilly i ne dopada mi se nista.

Neprehrambena roba je tipa Uradi sam, nista posebno i nista jeftino.
Meni nista posebno ne odgovara, dopada mi se sto je Maxi nateran konacno na neke bolje akcije, videcemo dokle ce Lidl drzati ovaj pocetni fazon.
Evo danasnja Maxi akcija:

 
Bio sam danas u Zemunskoj. Posto je bila nenormalna guzva, nisam se dugo zadrzao. U Lidlu obozavam kupovinu i redovna sam mušterija u inostranstvu oko 10 godina, u isto toliko zamalja. ISKLJUCIVO kupujem Lidlove robne marke. Ostalo NE GLEDAM. Oduvek. Zato se u ovim pisanijima osvrcem samo na taj asortiman.
-Crna cokolada 100gr lidlova 90 dinara. Preko je svuda od 0.41-0.51€. Izgleda je porez+carina 60%.....Inace, svuda u Lidlu su iste cene cokolade izuzev lesnika koji je skuplji. Ovde su razlicite...
-Musli 600gr su 360 din preko je od 2-2.2€
-Maslinovo ulje je 500 redovna cena ce biti 700, duplo jeftinije od ostalih u zemlji. Preko je cena oko 4.5 do 5€ a na akciji 3-3.5€
- Nema velikog pakovanja mocarele, od1/2 i 1kg
-Nema velikog pakovanja od 1kg rezanog kackavalja
-Bombone vocne karamele 300gr su 110 dindzi...ipak nema carine i poreza u ovom slucaju jer su preko 1.2€ i vise ...
-grickalice i cipsevi takodje jeftiniji nego preko....i ovde su carina+porez u minusu...
- tecni deterdzenti 370 din 3litra...isto kao preko. Inace su vrhunskog kvaliteta, bolji duplo od bilo kog smeca koji nam se prodaje ovde

Za sada, toliko...
 
Druže o čemu ti pričaš, kakvi porezi i carine?
Za stvari proizvedene u EU nema carine još od 2013 godine kad je stupio na snagu SSP (sporazum o stabilizaciji i pridruživanju EU). Ako pod porez misliš na PDV to imaju i sve zemlje EU, naš je 20% i jedan je od manjih.
 
Morate imati u vidu da lidl vjerovatno ne racuna kurs € din po zvanicnom od 117 vec prije ce biti 125 din za €
Takodje zbog placanja na odozeno 150 dana.Tu carina i porez ne igraju neku ulogu jer ih nema pdv imaju i drugi.
Moguce da ce korigovati cijene na dolje jos nekim proizvodima.
 
Не али на овим рекламама ова женица баш испала онако погано са осмехом који каже "хехехехе купуј буђаву пилетину сиротиљо" док овај лике нема појма шта се дешава
 
Vrh