Šta je novo?

Lidl Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574140#p574140:16eh7lve je napisao(la):
Dart » Pet Okt 12, 2018 4:35 pm[/url]":16eh7lve]Druže o čemu ti pričaš, kakvi porezi i carine?
Za stvari proizvedene u EU nema carine još od 2013 godine kad je stupio na snagu SSP (sporazum o stabilizaciji i pridruživanju EU). Ako pod porez misliš na PDV to imaju i sve zemlje EU, naš je 20% i jedan je od manjih.
Sarkazam majstore
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574061#p574061:2a255gqm je napisao(la):
igor1970 » Pet Okt 12, 2018 10:29 am[/url]":2a255gqm]Polako ću postavljati slike svaki dan da vidite kako teče izgradnja. Potrudiću se i da slikam unutršnji deo. Ovo mi je lakše sa terase.

Odlično si dokumetovao radove. :kk:
Možda da si stavio datume iznad slika ili ih pošalji Igoru da ih naknadno ubaci.
 
Pa na kraju filmic o izgradnji mozda dobijes vaucer od lidla
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=573775#p573775:1d4xt6sd je napisao(la):
Kanta » 11 Oct 2018 11:57 am[/url]":1d4xt6sd]Malo sam detaljnije analizirao kataloge sada kada se naziru i proizvodjaci Lidlove robne marke, a i dobio sam informacije komercijaliste jednog naseg brenda.

Slicna prica kao sa Ikeom. U drugim radnjama se moze naci mnogo bolji namestaj i te radnje uopste nisu smanjile promet. Ikea je ispala mesto za izlazak na cuftice i kupovanje nekih sitnica ili akcijskih artikala.

Ne bih se baš složio. U Ikei sam našao nameštaj za stan i kancelariju koga u drugim prodavnicama u Srbiji ili nema ili može da se poruči iz Italije po većoj ceni.

Npr. trebala mi je biblioteka za ceo zid. Uzeo sam Billy, ništa slično nema kod domaćih proizvođača. Poang fotelje su se odlično pokazale za gledanje TV i čitanje knjiga. Ništa slično u drugim prodavnicama u Srb ne videh. Za kancelariju sam uzeo kožnu stolicu Markus umesto postojećih kineskih. Independent je svrstava među top 9 ergonomskih stolica za rad. Opravdala je svaku paru.

Za trpezariju sam tražio beli sto svedenih linija u dimenziji 180x90 i toga nema u Beogradu. Na kraju nađoh Ikein Tingby ali ga nije bilo na stanju pa sam naručio Pedrali sto koji je još lepši ali je i duplo skuplji.

Šta to u Lidlu ima što u drugim prodavnicama nema? Sve je isto, samo je razlika u ceni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574141#p574141:3qoz1l3x je napisao(la):
direktor » 12 Oct 2018 03:42 pm[/url]":3qoz1l3x]Morate imati u vidu da lidl vjerovatno ne racuna kurs € din po zvanicnom od 117 vec prije ce biti 125 din za €
Takodje zbog placanja na odozeno 150 dana.Tu carina i porez ne igraju neku ulogu jer ih nema pdv imaju i drugi.
Moguce da ce korigovati cijene na dolje jos nekim proizvodima.
Tačno tako. A to je nefer sistem u kome platežno sposobniji preko sistema kreditiranja koji ne postoji nigde na svetu kreditira "irotinju" koja je često situirana. Zna se da je uslov za dobijanje čeka isti kao za dobijanje bilo kog drugog kredite a to je penzija ili radni odnos na neodređeno. Dakle oni koji ne potpadaju u ove kategorije dele njihove kamate. Ovde je kamata paušalan izraz jer je prevedena u marže li efektivno stvar je ista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574097#p574097:33fbvzbc je napisao(la):
igor1970 » Pet Okt 12, 2018 12:55 pm[/url]":33fbvzbc]Niko Kažanegra: Ja gledam te stražare već 15 godina. Bilo je još gore kada su te straćara bile gde se sada gradi Lidl. Jedva smo mi to sklonili uz pomoć bivšeg vlasnika ‚‚Tuš marketi‚‚. Koliko je meni poznato sve je u privatnim rukama ceo taj potez od VTI (Vojno tehnički institut) pa sve do nove petlje na Petlovom brdu (takozvani borići). Ima deo koji je pompezno najavljivan projekat izgradnje BIG Šoping Mola (najvećeg na Balkanu) ali se od toga čujem odustalo i vrši se prenamena lokacije u poslovno stambeni sa velikom količinom zgrada (oko 500.000 m2). Inače tu je bilo krajem osamdesetih godina predviđeno Olimpisko selo sve do Železnika. Možda ima ta tema na forumu otvorena (strana ibarske od Žarkova sa desne strane) pa molim administratora da prebaci u temu gde joj je mesto. Izvinite svi ipak je ovo tema LIDL.

Bila je davno tema viewtopic.php?f=20&t=1332 malo zamrla.

http://www.yukapital.com/sr/projekti.html

Kako se borite za kancerogenim dimnim zavesama iz nehigijenskog naselja ? Prepostavljam da topionca bakra radi ?
 
Vidikovac pre sat vremena. Ne čekaju samo krezavi i matori kako se pričalo, naprotiv dosta mladjih i neki ludaci sa decom. Nisam ušla, neće me videti sve dok postoji red ispred. Inače utisak dana nije red već saobraćajni kolaps koji se proteže sve do Ace Joksimovića!? Sve u svemu jadni ljudi koji žive na Vidikovcu preseo im i Lidl i sve. Inače na poslednjoj slici ovaj dekica je kukao i negodovao sto mora da ide u red dok ga je žena samo postrojila :laugh:

5lncq9.jpg


2gtvr5g.jpg
 
Upravo se vratio s Vidikovca. Potrošeno manje od 2000 za pola velikih kolica (mala kolica bi bila skoro puna). Bez 3000 u Maksiju nema šanse.

Pilića nema da znate. Bilo je planirano nekoliko komada za zamrzivač ali šta da se radi. :mrgreen:

Inače imaju neki češki kečap 1l 130 din. Isti brend Kania 500ml u drugačijoj boci (sličan kao Heinz) je oko 120 i to zbog toga što je zemlja porekla Nemačka a ne Češka. 250g čipsa 40 i nešto. Mleko dugotrajno 50. Sokovi Solevita 1l 90 na sniženju, 2,5l mislim 150 bez sniženja, Švarcvaldska pršuta šta je već 200din (zemlja porekla Nemačka).

Rekla mi je jedna radnica da se dosta artikala proizvodi po licenci u Srbiji tako da čitajte deklaraciju obavezno. Eto taj Švarvalder je baš Nemački.

Kapućino ima za 80-90 kolko već 100g ali postoje i veća pakovanja.

Frižideri za smrznut grašak su prazni.

Dolaze svi, od porodica sa decom preko seniora do tinejdžera u grupama koji kupuju velika pakovanja grickalica za dž. Artikli se stalno dodaju, međutim problem je lako kvarljiva roba očigledno kao što je meso i smrznuto povrće. Ni francuskog miksa koji je na popustu nije ostalo mnogo.

A sada najvažnija stvar.

Trostrani barkodovi su revolucionarni jer nama je za pola velikih kolica trebao jedan minut. Ja sam stavljao iz kolica na traku, kasirka je samo prevlačila artikle bez ikakvog traženja bar koda a druga radnica je punila kese i stavljala u druga kolica koja su već bila spremna iza kase za odnošenje na parking.

Kod ovih naših praistorijskih trgovinskih lanaca kasirka traži barkod pa onda neće da očita pa se muči ručno i na kraju ti moraš sam da puniš kese što nije problem pri kupovini manjeg broja artikala, međutim oni koji kupuju mnogo zaguše kasu. Lidl je tako dobro organizovao čitav proces da nikad nema zastoja kase. Nema reda, svi stoje kod kase i odmah vade na dugačku traku dok kasirka kuca onome ispred pa kako neko ode drugi dođe bez pravljenja kolone. U praistorijskim lancima (od sada koristim taj termin) su me nervirale kratke trake. Konačno nešto primereno velikoj potrošnji u 21. veku.

Kada smo izašli odgurali smo kolica do parking mesta za osobe sa posebnim potrebama (tu je bilo mesta da ne bi kočili pristup automobilima) tako da je radnik mogao da pokupi ta kolica i ugura ih u grupu sa drugim. Posle je sve zajedno odgurao da bi oslobodio prostor.

Sve mi deluje izuzetno organizovano, prava košnica ali bez zastoja. Jedino su ogromni redovi na ulazu.

Mogu samo da zamislim kada dođe Špar ima totalni kolaps naših lanaca da bude. Lidlov potez je revolucionaran za zdravu konkurenciju na tržištu Srbije. Ostali lanci su se lepo razbaškarili, deru a organizacija 0, tehnologija iz prošlog veka. Nije ih ni sramota.

Btw. Maksi u Požeškoj upravo prazan.

Ovo je tek početak. Ozbiljnija kupovina nas čeka kad otvore ostale objekte, posebno za predstojeće praznike.
 
Ovih dana biram trasu kao i druženja gde nema Lidla u blizini. :D :D :D
Ovo na Vidikovcu nije normalno. Ne bi čekao u redu za kokošku ni sekunde.
Ti redovi, grabež mi se smučilo još od doba reformi Milke ŠarPlaninc. Od tada pa makar gladovao nisam se ponižavao niti učestvovao u ovakvim ruljama koja se naprimitivnije grabi. :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574099#p574099:3rjxhwdn je napisao(la):
Kanta » Pet Okt 12, 2018 1:03 pm[/url]":3rjxhwdn]


Za mene dosta suzen asortiman narocito sto bas forsiraju njihove marke a recimo kod hemije to ne kupujem. Probao sam DM i Lilly i ne dopada mi se nista.

Neprehrambena roba je tipa Uradi sam, nista posebno i nista jeftino.

Sa DM-om i njihovim proizvodima nema greške. Kupujem i koristim već duži period, jeftini ali efikasni. Često su na testovima Stiftung Warentest dobro ocenjeni. Kao proizvodi pod Lidl-om.

Alati su klasika daleko bolji od kineza a opet nisu ni profi. Za te pare realno nema profi alata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574204#p574204:2ldlygox je napisao(la):
Kokili » Pet Okt 12, 2018 11:10 pm[/url]":2ldlygox]Šta je to trostrani barkod?
Negde na tri strane, negde na 4.
Mleko ima bar kod kao da je obmotan oko celog pakovanja. Na slici je sa dve strane, ima i na druge 2. Kako god ga okrenes on se cita, uspravno ga vidi citac sa strane, kad ga stavis ovako cita ga citac odozdo, bilo koju stranu. Kasirka uopste ne mora da razmislja o okretanju proizvoda.
Nista specijalno tehnoloski, samo prakticno osmisljeno da bar kod stavis na dovoljan broj strana proizvoda.

A kasirke u Maxiju ko majka Jugovica, "okretala, prevrtala s njome" i na kraju obavezno neki kod koji mora rucno da ukucava :(
Brzina i organizacija rada u Lidlovim objektima je skoro savrsena. Sve je kao na nekoj traci. To ce biti najveca njihova prednost. U Tempu je stalno haos, Roda takodje, a one kase gde sam placas uvek imaju neki problem ili se i tu stvori red pa cekas duze nego na obicnoj.

 
Pored tog ocitavanja, obicaj u austrijskom lidlu je da ti robu samo baca i da je odma ubacujes u kolica bez pakovanja u kese na licu mesta jer tako red mnogo brze ide. Pretpostavljam da se ovo nece usvojiti kod nas, kao i (privremena)naplata kolica.
 
E pa Žiko ja sam samo ušao. :D Obezbeđenje me pustilo. :mrgreen:

Imao sam sreće. Mama jeste čekala ali obezbeđenje me pustilo kad je ona izašla da im kaže da mene čeka (prethodno im je rekla da treba da dođem). Samo sam ušao bez problema.

Ona je već dosta i natovarila kolica tako da sam ja samo dodao šta je falilo. Nisam se dugo zadržao. Zapravo u praistorijskim lancima se u mnogo manjim objektima potroši pola vremena kupovine samo na neorganizovanu kasu. Pored Lidla svi ostali lanci mi deluju "lenji".

Nismo ni planirali mnogo da potrošimo, i nismo, međutim baš je mnogo toga kupljeno za tu sumu novca (u kešu). Ozbiljnija kupovina nas tek čeka za praznike ali to ćemo na Adi kad se otvori.

@Kokili

Ambalaže imaju barkodove na više mestaq tako da čitač ispred trake na kasi očitava koji stigne tako da nema ručnog prinošenja čitača, okretanja svakog artikla ponaosob rukom već artikli samo klize i barkod bude očitan gde god da se nalazi. To je sistem sa aerodroma za čitanje nalepnica za prtljag. Samo idu na pokretnoj traci bez zastoja. Kasa je neverovatno brza pa isti broj zaposlenih na kasi može da opsluži daleko veći broj kupaca (veća je propusna moć kase). To je bilo pravo iznenađenje. Više odlazak u prodavnicu nije bauk, naravno pod uslovom da se kupuje u Lidlu.

Svi ostali će sada da reorganizuju kase ukoliko ne žele da propadnu. Ja neću da idem u Maksi i Ideju samo zbog brze kase bez obzira na cene. Vreme nema cenu.
 
To cekanje u redu ne traje duze od 10 minuta, a pri tome svako dobija kroasan, vodu i njihove "novine". Na onu pricu za pilice, cena je naravno zbog kratkog roka trajanja, sto je i normalno. I zaista ih nema vise. Na onu pricu za kasu od @Express-a bih dodao na to da su radnici ljubazni maksimalno, bilo na kasi ili u samoj prodavnici. Na svako pitanje odgovaraju ljubazno, a jedan dekica je pitao gde su korpe, na sta mu je radnica rekla da to nema, nego samo kolica i da ce mu doneti ako zeli. Mada je on odbio. Sto se kase tice, prilicno brzo ide, ima ogranicenje na racun, sad nisam siguran tacno koliko, valjda 8000 ili 7500. Naravno i vaga na kasi, tako da se, ono sto se uzima "na meru" meri na kasi. Isto tako, kusur se vraca u dinar. Majka je htela da ostavi 5 dinara, ali je kasir rekao da mora da vrati, ne sme da ostaje. Konacno i to ovde da se cuje.
 
To sto sad drugi radnik pakuje je verovatno zbog guzvi.
Pretpostavljam i da su to vec zaposleni radnici za preostale zavrsene objekte koje otvaraju do kraja godine.
Ceski kecap je po meni odlican.
Lokalizovana proizvodnja je ono cemu sam se i nadao. Ako zadovolje kvalitet dobre su sanse da budu proizvodjaci koji ce snadbevati i vise od lokalnog trzista u Srbiji.

Guzva ce polako da jenjava, al u ponedljak je nova akcija.
Za vikend peceni pilici, a za radnu nedelju, videcemo sta je na meniju



Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
I dalje pilici, samo "nogice".
Od ponedeljka svezi pileci batak i karabatak samo 179.99.

Vaga na kasi, odavno u Tempu na Adi.
 
Mare moja mama je ostavila 12 dinara i kasirka je prihvatila bez problema. Tako je bar na Vidikovcu. Nismo pisali nikakve čekove niti davali kartice već smo kupili u kešu. Kad smo videli račun samo smo se pogledali.

Kad sam već spomenuo radnicu koja mi je objasnila za deklaracije ona se sama nadovezala na naš kazgovor kako bi nam pomogla i informisala nas.

Takođe je rekla da su cene iznad artikla kako slučajno ne bi promašili cenu ili odbili da kupimo nešto što je daleko jeftinije. O tome treba voditi računa posebno kod artikala koji se nalaze visoko.

Ispod onog Švarcvaldera stajao je suvi vrat u komadu preko 1000 din što je razlika 5x. Ljudi često ili ne gledaju naziv proizvoda ili previde kad su nazivi sličini a cene različite, ili pak ne vide dobro.

Sve u svemu prijatno sam iznenađen organizacijom i brzinom. Nevezano za cene i kvalitet proizvoda kupovina više nije neki veliki problem pod uslovom da se kao što sam već napomenuo kupuje u Lidlu. Od samih potrošača bolje reklame nema. Ko ne veruje nek ode da se sam uveri kako sve funkcioniše.

Nema gužve ni na parkingu, sve je dimenzionisano prema potrebama. Kada prestanu gužve na ulazu biće super.
 
Vrh