Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Pa dobro, ovde je već razumno (barem meni) da su radovi u nekom trenutku usporili. Ipak je bila pandemija - zatvaranje stanovništva, zatvaranje granica, usporavanje (onemogućavanje) transporta materijala, itd.
 
Nemac cestitam na kupovini! Mislim da je odlicna mada meni se vise svidjaju u jednom nivou ali nije neki izbor ostao.
Ono sto je bitno jeste da je odrzavanje zgrade po meni u iznosu bas koji treba da bude tako da bi dugotrajno moglo kvalitetno da se odrzava.Pogledajte prilog 138457Pogledajte prilog 138458
Hvala. Obisao sam dosta stanova i ne jedan mi nije ostavio WOW utisak kao duplex na kom su prozori preko 4m i zaista zastaje dax od pogleda. Duplex ima 3 spavace sobe, samo sto cu ja posle sve ponovo renovirati. Napravicu dve spavace, kupatilo povecati i garderober od jedne sobe napraviti : )
 
Čestitam mojem (možda) budućem komšiji na kupovini 🙌
"Duplex ima 3 spavace sobe, samo sto cu ja posle sve ponovo renovirati. Napravicu dve spavace, kupatilo povecati i garderober od jedne sobe napraviti : )"
Upravo te male sobice i kupatila mene odvraćaju od kupovine, upravo ovo što nemac kaže je trebalo uraditi sa stanovima...ovako mora da ruši i prepravlja.
 
Jeste vi sigurni da smete da rušite bilo šta? Pitam zato što kupujete brendirane hotelske stanove, ne bi me čudilo da u ugovoru piše da nemate pravo da menjate bilo šta (samo nagađam, ništa ne mora da znači da je tako)
 
Mislim da nemaju pravo, dozvolu treba da im da opština a obzirom koja je zgrada u pitanju verovatno ...
U BW rade nestručni ljudi što se pokazuje i u ovom primeru. Nabili veliki broj sobica jer im je neko rekao da ljudi traže što više soba u stanu, što jeste tačno ali ne u ovom slučaju. Ovde ljudi traže WOW stan, a da su im falile sobe kupili bi za te pare šestosobni stan u nekoj duplo jeftinijoj zgradi.Kupatila premala itd, stepenice na sred dupleks stana,u celoj zgradi svega 5 vrsta stanova koji se ponavljaju...
 
Sami vlasnici stanova su milioneri i to je ono sto je super, ljudi istog nivoa, mesecna placanja za odrzavanje zgrade su od 8 do 10€ po m2 mesecno.
Mozda vlasnici stanova jesu milioneri istog nivoa, ali cim izadjes iz zgrade, dole su mizerni besprizorni nemilioneri, obicni ljudi. Ne znam, mislim da si se zeznuo. Mnogo ces strcati cim izadjes napolje, neugodno ce ti biti.
A mislim da Lui ne dolazi u galeriju, tako da ono, moraces do Beca po torbicu svakako.
 
Ма, нека цвета хиљаду цветова!

1655489485145.jpeg
 
ahahahahh kako mozete toliko cesto da dolazite na ovaj podforum i da gledate napredovanje i gradnju jedne ovako lose zgrade po vama?? zar to nije pravi mazohizam?? :D ubijate tako struku u sebi..... :D
 
Mislim da nemaju pravo, dozvolu treba da im da opština a obzirom koja je zgrada u pitanju verovatno ...
U BW rade nestručni ljudi što se pokazuje i u ovom primeru. Nabili veliki broj sobica jer im je neko rekao da ljudi traže što više soba u stanu, što jeste tačno ali ne u ovom slučaju. Ovde ljudi traže WOW stan, a da su im falile sobe kupili bi za te pare šestosobni stan u nekoj duplo jeftinijoj zgradi.Kupatila premala itd, stepenice na sred dupleks stana,u celoj zgradi svega 5 vrsta stanova koji se ponavljaju...
Imamo pravo da menjamo ali treba da najavimo i dostavimo Plan St. Regis upravi. I to je ono sto mi se svidja. Ugovor je 🔝, stoje pravila ponasalja u zgradi, ne smes da psujes, vices, postoje pravila oblacenja, automobil ne sme prljav da ti bude, nema trotineta, bicoklova, rolera… Zavese u sobama u ne smeju da kvare izgled fasade I moraju da budu slicne kao hotel. Stanovi se ne smeju izdavati tj minmum je pola godine I samo jednom godisnje. Dosta toga ima i ko se ne pridrzava ovih stvari bice novcano kaznjen
A iskreno Mislim da za vecinu ljudi spavaca soba od 25,25 m2 nije mala.
 
minimum 3 meseca izdavanje i max. 4 puta godisnje pise u ugovoru..
 
Poslednja izmena:
stoje pravila ponasalja u zgradi, ne smes da psujes, vices, postoje pravila oblacenja, automobil ne sme prljav da ti bude, nema trotineta, bicoklova, rolera… Zavese u sobama u ne smeju da kvare izgled fasade
Замишљам сличан разговор 45-те између партизанских комесара и нових станара вила и салонских станова по Београду.

Ми смо стварно друштво континуитета.
 
Poslednja izmena:
"Imamo pravo da menjamo ali treba da najavimo i dostavimo Plan St. Regis upravi."
Pa i neće baš tako biti...trebaš da dobiješ "malu gradjevinsku dozvolu" koji izdaju državni organi a ne uprava neke zgrade...
To što piše u vašem ugovoru je vaša interna stvar a uprava ti ne može zabraniti ono što je zakonom dozvoljeno...pa ja se selim iz mog stana jer se trećina zgrade izdaje...i ništa im ne možemo jer rade po zakonu.
 
Vidim da je mnogo njih oduševljeno slatkorečivim prodavcima u BW koji vam pričaju bajke. A kako to izgleda u praksi možete videti na ovom videu....


 
Rekao bih da su mnogi kupci najvni i nasedaju na smešne priče-bajke agenata (koji da nešto znaju da rade ne bi bili šetači-pokazivači stanova). Čuj uprava će da te kazni???
Ko su su oni da imaju moć da te kazne jer si parkirao prljav auto ili se šetaš po zgradi u šorcu i papučama i pri tom opsuješ? Ili da iznajmiš stan čiji si ti vlasnik? Mogu samo da te tuže sudu i da izgube spor i platiće sve troškove plus nadoknadu za maltretiranje stanara.
Ne može tebi NIKO zabraniti da iznajmiš stan u Srbiji! To može u Americi gde važe drugi zakoni.
Pa u mojoj zgradi koja je u najužem centru Bgd i jedna od naskupljih u Srbiji nismo uspeli da to sprečimo! Registrovali su kategorisane sobe (za šta im ne treba saglasnost uprave zgrade i srtanara) i napravili su hostel od zgrade. Izgubili smo spor pred sudom jer rade u skladu sa zakonima republike Srbije.
Uprava hoće da zadrži KONTROLU NAD UPRAVLJANJEM zgrada da bi postepeno dizali troškove održavanja zgrade do nivoa koji je u Americi i tako sebi osiguraju vrhunske plate u narednih 30 godina.
 
Poslednja izmena:
(b) Брендирана стамбена јединица не може бити издата у закуп на период краћи од 90 узастопних дана, нити више од четири пута у току једне године. Брендирана стамбена јединица се не може издавати путем коришћења система резервације који је у власништву, којим управља или који одржава било која особа или ентитет који је ангажован, или је повезано лице особе или ентитета који је ангажован, у послу управљања, лиценцирања (као давалац лиценце) или франшизинга хотелског бренда или смештајног система. Власник Брендиране стамбене јединице не може обављати посао рентирања стамбених јединица у Branded Residences.
(c) Власник је солидарно одговоран за плаћање свих такси, накнада и дажбина које се наплаћују у вези са Брендираном стамбеном јединицом, чак и ако је по уговору о закупу закупац преузео обавезу плаћања истих.
(d) Власник не може овластити закупца да уместо њега учествује и да у његово име гласа на скупштини Стамбене заједнице.
 
Rekao bih da su mnogi kupci najvni i nasedaju na smešne priče-bajke agenata (koji da nešto znaju da rade ne bi bili šetači-pokazivači stanova). Čuj uprava će da te kazni???
Ko su su oni da imaju moć da te kazne jer si parkirao prljav auto ili se šetaš po zgradi u šorcu i papučama i pri tom opsuješ? Ili da iznajmiš stan čiji si ti vlasnik? Mogu samo da te tuže sudu i da izgube spor i platiće sve troškove plus nadoknadu za maltretiranje stanara.
Ne može tebi NIKO zabraniti da iznajmiš stan u Srbiji! To može u Americi gde važe drugi zakoni.
Pa u mojoj zgradi koja je u najužem centru Bgd i jedna od naskupljih u Srbiji nismo uspeli da to sprečimo! Registrovali su kategorisane sobe (za šta im ne treba saglasnost uprave zgrade i srtanara) i napravili su hostel od zgrade. Izgubili smo spor pred sudom jer rade u skladu sa zakonima republike Srbije.
Uprava hoće da zadrži KONTROLU NAD UPRAVLJANJEM zgrada da bi postepeno dizali troškove održavanja zgrade do nivoa koji je u Americi i tako sebi osiguraju vrhunske plate u narednih 30 godina.
Ugovor si vezan da ne smes. I u ugovoru tako pise.
Ljudi koji su ti uzeli stanove nece setati u papucama i ja sam ne zelim da vidim takvu vrstu ljudi, ja ne zelim da vidim bicikli u zgradi, ja ne zelim da vidim prljav auto…I svi ostali koji su dali milion I nesto eura za stan misle isto.
Primetio sam da je vama ljudima u srbiji uvek sve negativno I samo trazite u svemu lose, kako vam nije zao da trosite energiju na tako nesto I da su vam drugi krivi za sve
 
Ugovor si vezan da ne smes. I u ugovoru tako pise.
Ljudi koji su ti uzeli stanove nece setati u papucama i ja sam ne zelim da vidim takvu vrstu ljudi, ja ne zelim da vidim bicikli u zgradi, ja ne zelim da vidim prljav auto…I svi ostali koji su dali milion I nesto eura za stan misle isto.
Primetio sam da je vama ljudima u srbiji uvek sve negativno I samo trazite u svemu lose, kako vam nije zao da trosite energiju na tako nesto I da su vam drugi krivi za sve

Možeš li mi molim te objasniti zašto ne želiš da vidiš bicikl u zgradi?
 
Bas je interesantan ugovor, da li ima neki pravnik da kaze nesto na tu temu? Svasta moze da se stavi u ugovor sto ne znaci da je legitimno. I sta ako se neko proseta u papucama, raskida se ugovor, dobija pare nazad?
Stambene jedinice ovakvog tipa su iznad mog budzeta tako da svakako nemam licni interes da provozam bajs kroz zgradu, ali tema je zanimljiva. 😀
 
Vrh