Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Ovo za bicikle mislim da nije tacno. Nisam siguran da sam to video negde u ugovoru.
Doduse nisam pazljivo sve procitao tako da se ogradjujem.

Mislim da ce imati poseban parking za bicikle bas kao i u San Francisku.
Lepo pise bicycle parking jedna od pogodnosti.

Ovo za dress code je vise Evropska stvar i ne znam da li ce se primenjivati ili ne ali cisto sumnjam. Svakako u ugovoru nisam video tako nesto.
Ja na primer u Kaliforniji nosim hoodie sa dugackim rukavima (duzim nego sto trebaju za 10-15 inca da bi mogao da landaram sa njima) a pored hudija nosim papuce i sorc najnormalnije pogotovo u drzavnim institucijama ili na nekim posebnim mestima. Kad bi se obukao ovako kao u Srbiji i usao na primer u SF St Regis izgledao bi kao
turista ili bi mislili da radim tu ili da sam izgubljen slucaj.
Kad dodjem u Srbiju prilagodim se jer izgledam ljudima smesno. Mene to opterecuje ali eto prilagodim se.
Evo primer ovde jasno se vidi da dolaze ljudi opusteno u sorcu i trenerkama i zaista ne ocekujem da ce biti drugacije.
Meni je zapravo jako cudno da na primer u opstini ili SUP-u u Srbiji vracaju ako neko dodje u sorcu i mislim da je to preterivanje i nepotrebno.

@PetarPetrovic ako je sudeci po zgradi u San Francisku (isto St Regis) definitivno nece biti moguce da se krse pravila tek tako jer bi recimo obezbedjenje na ulazu u zgradu sprecilo neregistrovane goste da udju a zgrada FM ugovorom koji potpisujes ima pravo da spreci ulazak neregistrovanih gostiju. Pa ako se nekom nesto ne svidi moze da tuzi zgradu. Hocu reci verovatno ce napraviti obrnuto.
 
Poslednja izmena:
1AE58E13-8423-46DB-9620-A0ED8CB0F754.jpeg
1681BB80-0212-4A73-AAB5-D1CEBF38441A.jpeg
40A57910-F00A-48D4-98C5-80AFFD2F88FA.jpeg
 
Taj američki fazon da se svuda nosi athleisure mi je apsolutno odvratan, a koncept različitih odevnih stilova shodno prilikama nije od juče, niti je težak. Isto kao što se na svadbu ne ide u slajd papučama i šorcu, tako se ni u opštinu, biblioteku, crkvu, kancelariju, itd. ne dolazi obučen kao za plažu. Pristojno oblačenje je jedan od načina izražavanja osnovnog poštovanja prema instituciji, javnoj ustanovi i ljudima kod kojih dolazite.
Međutim, lična stambena zgrada nije javna institucija od značaja. Koliko god želeli da ubede stanare u to da je vaša zgrada novi centar sveta, ona to nije, nego je jedna stambena zgrada. Sve dok niste goli, ne vidim kako i zašto bi bilo ko smeo da Vam zabrani da se oblačite kako želite. Ako sam ja iz svoje Brendirane stambene jedinice™ pošao na plažu, biću obučen za plažu, u papučama i šorcu. Neću sigurno da nosim sako od stana do kola da ne bih uvredio Velikog Nadzornika, pa da se presvlačim na Adi, niti sam plaćen od strane firme da im promovišem imidž. A sve i da jesam, ne znam samo ko bi bio tu da taj imidž vidi, jer, opet: useljavate se u stambenu zgradu, ne u Narodni muzej, pa da se neko sablažnjava kako ste obučeni na hodniku od stana do lifta.
 
@Nemac cim se uselis, ja ti poklanjam papuce sa cvekove pijace da šlaparas u njima po zgradi
Nemoj! napisaće mu novčanu kaznu portir Žika iz male moštanice ;) (a Žika portir može biti po potrebi i batler ako vam treba preporuka za restoran jer izvrsno poznaje Beogradsku kulinarsku scenu a posebno McDonald i Kentucky chicken...a za vino se sami snađite jer Žika pije isključivo pivo)
 
Ugovor si vezan da ne smes. I u ugovoru tako pise.
Ljudi koji su ti uzeli stanove nece setati u papucama i ja sam ne zelim da vidim takvu vrstu ljudi, ja ne zelim da vidim bicikli u zgradi, ja ne zelim da vidim prljav auto…I svi ostali koji su dali milion I nesto eura za stan misle isto.
Primetio sam da je vama ljudima u srbiji uvek sve negativno I samo trazite u svemu lose, kako vam nije zao da trosite energiju na tako nesto I da su vam drugi krivi za sve
E bre Nemac, srednja klasa u USA, kupuje bez problema kuce/stanove od 2 mil usd, a ti si se napuhao ko pevac sto su kupio stan u nekom tamo Beogradu u nekoj tamo Srbiji za koju bar 3/4 sveta nije čulo.
 
Iz zbirke najlepših citata srpske poezije:
"Vidi u čemu je došla u školu!
Njene bezimene patike, još od prve godine
izazivaju u meni gađenje, ravno kombinaciji teget i crno
To je fešn no-no!
Jadni, aseksualni nerdovi,
Meni mesto nije ovde, ja sam za njih Ju Es Ej,
a oni su Tadžikistan"
 
Кад смо се пре сад већ пуно година одселили за Швајцарску, одем у полицију да средим возачку, врео август. За шалтером службеник у мајици кратких рукава, три минђуше у левом уху. Кад је устао видим да је у бермудама и има истетовираног гуштера преко целог листа.

Ја, наравно, закопчан до грла, зализан и утегнут.

Службеник при том говори четири језика, “заборавили сте копију пасоша, нема проблема, имам ја копир машину…“, пет минута чекања, два минута на шалтеру и готово.

Папуче и шорцеви су, нажалост, мера наше колективне неслободе.
 
Mislim da će kula biti uglavnom poluprazna.Tu će stanari uglavnom biti u prolasku i da će tu biti vrlo malo porodica sa decom.
Kupovina stana u kuli za iznajmljivanje je po mojoj računici neisplativo:grand:
 
Odlicno! Vise mesta za mene :) Salim se.
Tako su ljudi mislili i za BW Residence pa evo danas imamo non stop ljude u zgradi.

Bice verovatno praznije u prvih godinu dana! Posle toga ce biti sasvim normalno.

Za rentu mislim da nije neki ROI tj da ce biti losiji nego na drugim zgradama. Dobra stvar sa Kulom Beograd je sto ce konacno barem jedna zgrada u Beogradu imati pristojnu cenu odrzavanja.
 
Ugovor si vezan da ne smes. I u ugovoru tako pise.
Ljudi koji su ti uzeli stanove nece setati u papucama i ja sam ne zelim da vidim takvu vrstu ljudi, ja ne zelim da vidim bicikli u zgradi, ja ne zelim da vidim prljav auto…I svi ostali koji su dali milion I nesto eura za stan misle isto.
Primetio sam da je vama ljudima u srbiji uvek sve negativno I samo trazite u svemu lose, kako vam nije zao da trosite energiju na tako nesto I da su vam drugi krivi za sve

I dalje ne razumem sta nije u redu sa biciklom?
 
"evo danas imamo non stop ljude u zgradi" pa ono, obično stambena zgrada u kojoj se živi ima non stop ljude u zgradi, nisam tačno siguran zašto iko treba da bude oduševljen i fasciniran što je zgrada ispunila osnovnu i jedinu funkciju lol
 
Ne vidim u cemu je problem sto zgrada ima pravila i kada ulazite u kupovinu je jasno za sta se odlucujete. Ako vam se ne dopada, idete dalje. Ljudi koji zive u takvim tipovima zgrade traze drugaciji nacin zivota i to se kupuje a ne samo stan i luksuz same zgrade. Da li ce neko to krsiti, da desice se. Ako se ne bude drzalo tih pravila zgrada ce izgubiti dobar deo onoga sto ide uz St. Regis a to onda obesmisli ceo koncept. Nacin odrzavanja i red u zgradi i oko zgrade ce odluciti koliko ce ovi stanovi vredeti u buducnosti.
 
Možeš li mi molim te objasniti zašto ne želiš da vidiš bicikl u zgradi?
Ne moze se to objasniti. Zamisli kada bi svih 200 stanara ostavljalo biciklove ispred ulaza stana, obucu takodje to ne zeli niko da vidi jer izleda neuredno. Postoji ostava za biciklove i za to se koristi, ne mozes ni bicikli u hol skole ili bilo koje druge ustanove ostavljati. Ja razumem vas ovde donekle, ali vi ne razumete nacin zivota ljudi koji zive drugacijim stilom.
 
Nocenje npr u Rimu u St Regis je 1.403 Eura. hotel nema ispod 1000 Eura za noc morate da razumete da je to drugacija klasa ljudi koji tu dolaze. I da su kupci sami takvi. Kao sto sam rekao ja tu ne zivim ali za povremeni dolazak mi je sasvim ok. I svidja mi se sto su troskovi odrzavanja zgrade 8-10e po m2 jer nece Zika raditi kao kurir i kao obezbedjenje :)
 
Ne moze se to objasniti. Zamisli kada bi svih 200 stanara ostavljalo biciklove ispred ulaza stana, obucu takodje to ne zeli niko da vidi jer izleda neuredno. Postoji ostava za biciklove i za to se koristi, ne mozes ni bicikli u hol skole ili bilo koje druge ustanove ostavljati. Ja razumem vas ovde donekle, ali vi ne razumete nacin zivota ljudi koji zive drugacijim stilom.
Jel ovo trol ili šta?
 
Nije trol, sve je tačno što je rekao... pa do poslednje rečenice. Ta poslednja rečenica je čist odvratni elitizam.

U normalnim novijim stambenim zgradama uvek postoji ostava za bicikle negde u prizemlju, bilo spolja ulaz ili unutra.
 
Nocenje npr u Rimu u St Regis je 1.403 Eura. hotel nema ispod 1000 Eura za noc morate da razumete da je to drugacija klasa ljudi koji tu dolaze. I da su kupci sami takvi. Kao sto sam rekao ja tu ne zivim ali za povremeni dolazak mi je sasvim ok. I svidja mi se sto su troskovi odrzavanja zgrade 8-10e po m2 jer nece Zika raditi kao kurir i kao obezbedjenje :)
Vidi nemac, 🥴Žika😵‍💫 će ti biti i kurir i kuvar, i obedjenje, i batler, i šofer, i hauzmajstor, a i maser po potrebi :) jer će Žika iz Obrenovca da radi za male pare a sve sa ciljem da generalnom menadžeru ostane što više bonusa ;)šalim se malo i preterujem, ali nemoj toliko verovati obećanjima, ja sam svega par puta razgovarao sa zaposlenima u BW i moj utisak je da oni apsolutno nisu dorasli veličini posla i zadatka koji im je poveren...
PS. Onaj ko kupuje tako skup stan najverovatnije zna pošto su hoteli, nismo baš svi u Srbiji spavali po hostelima od 20 eura....mene je samo strah da NE bude tako kao što obećavaju, jer u Srbiji obično to tako biva:cry:batleri,avioni,kamioni a na kraju čekaš 20 dana da ti porave klimu u apartmanu...Zapamti ovo što ti kažem,Srbija JE KULA OD KARATA, jer u Srbiji nema državnog aparata koji funkcioniše (za izgradnju takvog sistema trebaju decenije).
 
Vrh