Šta je novo?

Kružni tokovi

Хвала @Гага на одличној репортажи. Искрено нисам знао да се ови детаљни цртежи градских раскрсница праве све са висинским котама (заправо са изохипсама) и да је висинска разлика унутрашње (леве) и спољашње (десне) стране саобраћајнице у оба смера чак 20 цм, а да је разлика уласка у КТ од стране СЦ и изласка на мосту око пола метра.

Имаш ли инфо, хоће ли други КТ за време радова бити проходан са свих страна све до асвалтирања као што је био случај са првим?

Такође на основу изгледа првог КТ делује да продужење Партизанске авијације ка Земуну није ни на видику, јер би оставили неки испуст или било какву назнаку да постоји идеја да се то ради у наредних 5-10 година.
 
Poslednja izmena:
Mogli su svih ovih godina da stave barem saobraćajca koji bi kaznjavao ove koji su bahato sa autoputa skretali u kom su smeru hteli i stvarali zastoj ovde
 
Znaci smanjuju broj zardinjera ili će nove imati istu površini kao stare uklonjene
Nadam se da te stare nece baciti vec da će isto biti postavljene negdje
%D1%83%D0%B2%D0%B5%D1%9B%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BE_%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%B6%D1%9A%D0%B0%D0%BA-jpg.174581
 
Tu se ne vidi kako će biti izvedene vec samo koji će prostor zauzimali
Rešenje koje je bilo do sada je bilo praktično u slučaju da su iste morale da se sklone
 
Hvala ti Gago na printscreen-u projekta, sad je mnogo sagledivija situacija...i vidi se da cemo imati bar jedan element turbo kruznog toka...😎
Молим и други пут :sesir:
Управо то, дупли кружни токови су уствари један од елемената турбо кружног тока.
 
Molim i sve forumaše da napravimo kvalitetan spisak raskrsnica gde bi kružni tokovi mogli odmah da se uvedu, i da napravimo zajednički apel nadležnima:

Moj predlog:

Raskrsnica kod Kvantaša
Omladinskih brigada - Milutina Milankvića (III Bulevar)
Omladinskih brigada - Đorđa Stanojevića
Raskrsnice oko Arene
Milentija Popovića - Milutina Milankovića (uz nekakvu modifikaciju šina)

Ушће и Булевар Николе Тесле на новом Београд, као створено за кружни ток..
 

Prilozi

  • usce.JPG
    usce.JPG
    98,4 KB · Pregleda: 205
Мислим да се и причало да ће ту бити кружни ток.
Штета што ови нови код надвожњака нису турбо кружни токови.
 
Sta je tacno turbo kruzni tok?
Gledam na youtube snimak jednog u Holandiji i deluje mi da je ovo obican kruzni tok u kome su iscrtali trake za kretanje od ulaza do izlaza. Ali da nema iscrtanih traka ti svakako i u ne-turbo kruznom toku moras da se kreces tim putanjama ako postujes pravila. Problem kod nas je sto ljudi cesto ne znaju da odaberu pravu traku kada ulaze u kruzni tok. Tipa idu levo iz desne trake ili pravo iz leve.
 
У турбо кружном току се престројава пре уласка у кружни ток, а у самом кружном току су траке подељене и често раздвојене различитим баријерама, тако да је десна за прво искључење, а лева за следећа искључења.

1696110874373.png
 
Fensi ime za pravilno tumačenje zakona na skoro svakom postojećem kružnom toku.

Ali pošto ljudi ne znaju da voze, morali su da pune linije pred ulazak u kružni tok fizički istaknu.

Nešto slično kao i znak za šrafiranu raskrsnicu.
 
Bez. Kosa: nesto su usporili....sa ovim drugim ide kilavo. Imam veliku zamerku na snalazanje Beogradputa da radi pod saobracajem. Mislim da privr. Signalizacijom samo stvaraju probleme. Npr tzv drugi KT je iscrtan na asfaltu i postavljena je vert. Signalizacija. Nocas prodjoh tuda i pokusavajacu da postujem signalizaciju umalo me nije lupio neki frajer koji je projrio po pravilima dosadasnjeg saobracaja...drito preko iscrtanog KT.Ne moze da.se.postavi znak vertikalni da je ISPRED VAS KT a da ga fizicki nema!!!
 
I ja sam video znakove i iscrtan žuti kružni tok, ali nisam ih poštovao jer znam da većina isto tako postupa, tj. prvenstveno jer je iza mene bilo vozila pa nisam hteo da rizikujem sudar kočenjem i poštovanjem kružnog toka.

Naravno obratim pažnju na sve okolne učesnike u saobraćaju jer očekujem da mi se desi slično kao i tebi.
 
Moj predlog je lokalnog karaktera: resenje za.koje se borim od 2011 i pisem pisma Sekretarijatu za saobracaj: gde su mi.odgovarali (hronoloski) da.je.u planu za.sl. godinu, pa da.nema.uslova jer su imovinsko pravni odnosi problem, dok zadnjih osam godina me kuliraju...😐.
Gandijeva kod telefonsse centrale.
Napominjem da u susednoj Nehruovoj je jzveden 2010 bas po mojoj inicijativi KT blizanac ovom za koga se borim.
Screenshot_20231001-094459.png
 
Као што је већ писано на другом КТ на БК је постављена сигнализација за КТ а сам КТ оцртан жутом фарбом. На слици се овај жути круг тешко уочава, али верујте ту је, што је раније већ одлично показано на слици @dr strangelove :
kt1.jpg


Наравно, као што су @PIGLET и @astrodule већ писали ова сигнализација се не поштује:

kt2.jpg


Од стране аутопута и екс хотела Национал сигланизација и препреке указују да је саобраћај ка КТ тренутно забрањен:

ktap1.jpg


Наравно, чему служи сигнализација него да се крши:

ktap2jpg.jpg


Неки који овде прекрше се мало збуне па наставе ка КТ траком за супротни смер, који је иначе отворен, наравно само за супротан смер:

ktap3.jpg


За само пар минута што сам био, вило је више оваквих случајева и ако се овде може лепо ићи траком за прави смер када се обиђе она прва пререка. Усликао сам још једног:

ktap3-2.jpg


Шта је у њиховој глави не знам, ал ајде да покушам да их разумем, можда су јели онај јефтини паризер.

Одвајање за десно скретање, као што је и писао Гага убудуће ће ићи одавде:

ktap4.jpg


Толико за ово недељно преподне.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče privremene horizontatle signalizacije koja se ne poštuje - mislim da sam u Sloveniji pre par godina nailazio na kružne tokove u izgradnji i oni su umesto naše žute linije imali privremene ivičnjake (platične naravno) pa su vozači bili primorani da se ponašaju kao da izgrađeni kružni tok postoji.

A mogli su da postave i čunjeve na žutu liniju.

Cr%20Steve%20Tuntevski%20with%20new%20roundabout.jpeg
 
Када је рађено украјање Вилсоновог булевара са приступом трамвајском мосту правили су кружни ток од оних привремених пластичних ивичњака.
 
Osveta losih djaka! signalizacija je porazavajuca! Ko god bude isterivao prednost datu mu saobracajnim znakom ima da naje...
Sve funkcionise kao i ranije tj niko ne postuje novopostavljene trouglove.
Organizacija radova pod saobracajem je izuzetno losa: nisu uklonili stare bele oznake, nigde privremenih zutih ( tokom radova)...oni branici ( crveno beli razbacani na sve strane)-tezak amaterizam!
190D6243-C605-4031-903E-F43303F612B2.jpeg
5D93233D-5957-4E97-8BA1-7EFD1E4B06E1.jpeg
A01B6599-CD94-4EC7-BFE3-6034CEE90906.jpeg
6A54F8DC-50E7-4F5D-BF98-14F61FD9677F.jpeg
 
Gledam ovaj video i nije mi jasno sta rade pojedini vozaci koji na tok dolaze od bazena i idu u Partizanske avijacije. Umesto da idu unutrasnjom stranom i iskljuce se u levu traku, oni idu spoljasnjom trakom i blokiraju bespotrebno ljude koji dolaze sa autoputa.
Jedino ako je jos uvek los kolovoz pa ljudi izbegavaju neravnine.
 
Vrh