Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Homer Jay":35flgt74 je napisao(la):
Čini mi se ipak da je "Beko" dovoljno daleko od zidića, tako da će njegovi stanari biti bezbedni od mojih voajerskih sklonosti
eyebrows.gif


I pri tom su lepe zgrade, a ja lepe zgrade volim (zbog toga sam uostalom i počeo da piskaram na ovom forumu). Ne verujem da će mi dosaditi. Kao što mi nije dosadio Novi Beograd i to da svih ovih godina sa istog tog Kalemegdana zurim u njega.
.........

Nisam ni aludirao da će biti ugroženi :D samo mi je to bezveze... zgrade imaju unteresantan oblik, ali je to daleko od nekakvog umetničkog dela pa da treba da se nalaze/postave u vidnom polju sa ovako jedinstvenog mesta.
 
U vezi Parka prijateljstva:

prvo - pločnik treba da se obnovi. Ovakav odbija posetioce.

drugo - moje mišljenje je da treba napraviti nekolliko novih, ukusno popločanih staza, koje bi iz raznih pravaca vodile do parka (šetališta pored Dunava u više pravaca, Bulevara Nikole Tesle...). Neke staze postoje, ali zaista izgledaju bezveze onako izlivene u betonu sa onim stepenicama...putokazi ne bi bili na odmet, duž staza bi mogle da se postave i neke apstratkne skulpture, kakve su "zli komunisti" znali da postavljaju na Novom Beogradu, a kakvih ima i u eksterijeru MSU.

treće, a možda i najvažnije - ljude nekako odbija onaj "Mirin" spomenik, "Večna vatra" bez vatre ugašene nešto pre večnosti.
Nisam za uklananje, ali sam za "intervenciju" kojom bi se sačuvale ploče sa stihovima Branka Miljkovića i bronzani plamen sa vrha... možda neki elegantniji stub...

U blizini postoje i česme... ja sam ih sasvim slučajno primetio tek pre mesec dana. Neka se napravi neka mala fontana, malo STB marketinga, možda muzički paviljon... samo malo treba.
 
razgradjevinar":1t9x1ugf je napisao(la):
daj zuma, ajmo ozbiljno.. pa u kom univerzumu je ovako nesto moguce? evo ti opet beton hala i primer njene "revitalizacije".. ili mozda da pricamo o zgradi bigza i sadrzajimakoji trenutno postoje u njoj? ajde molim te objasni mi kako bi ti organizovao jedan takav konkurs, ko bi bio u komisiji koja odlucuje kome se sta daje, ko ce da finansira opremu i besplatne lokale... ovako nesto ne znam da li je moguce u svedskoj a ne u srbiji i to znas ti, znam ja, znaju svi na ovom forumu.. zagovarati ovakve ideje je samo bezanje od stvarnosti, nista drugo.u najboljem slucaju bi za par godina imali novo staro sajmiste, sa divnim strikovima na kojima se suse ciste gace

Tema urbanizma je uvek buducnost. Razmisljanje ne sme da odslikava samo neciju trenutnu emociju ili vidjenje. Ovakve odluke odredjuju stanje za sledecih 100 godina. To nije samo necija sutrasnjica, pricamo o citavim generacijama ljudi koji ce ziveti i razmisljati na nacin koji je sasvim razlicit. A za samo 5, nadalje 10 godina, ili cemo totalno propasti, pa ce biti svejedno, ili cemo imati gomilu ovakvih i jos mnogo lepsih zgrada.

Sta ce tadasnjim ljudima znaciti jos jedna zgrada u velegradu? Bice im potpuno neshvatljivo da je jedna neponovljiva prilika i ovako jedinstven ambijent prepun beskrajnih potencijala dobrim delom unisten zasto sto je neko smatrao kako je sjajna ideja imati šljašteću betonsko-stakleno-aluminijumsku stambenu zgradu za Evropske bogatase tik pored početnog jezgra naselja starog hiljadama godina, sa vidikom bez premca. Ovde ne možeš da obnoviš ni tramvajske šine, a se ne pojavi rimske zgrade. Ovakve zone u Evropi uživaju posebnu zaštitu, nema slaganja po suprotnosti zato što nema smisla stavljati suprotnost ili dinamičke klinaste prodore stranih sadržaja ako je čitava poenta posebne zaštite istorijskog i prirodnog nasleđa u tome da NEMA nikakvih prodora bilo čega bitno dugačijeg. To je bitan deo značenja reči zaštita. Ne komponujemo novo umetničko delo, to se radi u ostatku grada, nego štitimo staro. Naravno, koliko je to realno moguće za ovo vreme. A da bi mogli da docaramo sto autenticniji doživljaj objekta pod zaštitom, i okolina mora da bude u istoj funkciji, ali i da bude dovoljno velika da bi on došao do izražaja i realizovao sve svoje potencijale za vise od milon stanovnika buduceg grada. Ovo ne isključuje obogacivanje sadržaja sve dok on nije nesaglasan sa centralnim temom zaštićenog prostora.

Ljudi posle nas, zbog vece povezanosti i vece ociglednosti različitih pretnji, sigurno nece imati nikakve probleme da intuitivno razumeju ovakve koncepte, a tada nece biti tesko ni da organizuju konkurs ni komisiju za ovo sto sam ranije predlagao. Bice im totalno neshvatljivo da je neko na samom pocetku klimatskih promena, u prvom od mnogih vrelih leta, i dalje mislio da zelena povrsina nije sama sebi dovoljna nego se na njoj mora organizovati zabava da bi tako, kao pozadina, opravdala svoje postojanje. Iako imamo, pazite sad, 13 PUTA manje "šumovitosti po stanovniku" u odnosu na Evropske normative. Ne, recimo bednih 50 procenata manje, nego trinaest puta!

Postoji mnogo ljudi koji vec sada mogu da organizuju sve sto treba i jos vise njih koji bi ucestvovali bez ikakvih nagrada i para. Seti se Mikser festivala koji je potpuno preporodio Savamalu, dakle par blokova oronulih i prljavih magacina i zgrada, a ne jednu kao sto je to Beko. Ako je bas potrebna i zabava na zelenilu, moze, to je mnogo bolje od trznog centra. Pa samo bi jedno krajnje krilo Beka moglo da bude bar 20 prostora iz snova za vezbanje ili javne koncerte "sa prozora" mladih muzickih grupa svih usmerenja. Dok citave mase Beogradjana, gostiju i turista mogu da se rasporede po travnjaku, drvecu, tvrdjavi i šumama unaokolo. Kad zavrsi jedna grupa, prelazimo na sledeci prozor. Ne da ne bi bilo problema sa dolaskom ljudi, nego bi morao da umajmis cuvare da brane pristup.
 
Recimo da se odustane od Zahe i, i da li bi iko taj prostor rusio
tj. oslobadjao od postojecih objekata , skidao slojeve asfalta, betona, cigla. . .
ne bi li se doslo do zdrave zemje za zelenilo ? Ne, ne bi ipored nase zelje :grand:

A i kada bi , koliko to onda nas kosta jedan zeleni kvadrat na tom mestu ? :mrgreen:
Nas odnos i mogucnost prema kulturno istoriskomka komleksu Kalemegdana
koj se ne summljivo proteze i ispod te lokacije , garantuje i uslucaju odustajanja od projekta,
ako bi i deo bio otkriven , o d m a h bi bio i zatrpan kao i sve do sada. :(

Ta oblast oko lokacije ima izuzetno mnogo zelenila te povecanje u vidu zelenila umesto Zahine zgrade
nije ni u procentima a ni u blagodetnim efektima ,,hladjenja ,, grada od uticaja,
kao sto bi imalo uticaja takva zelena povrsina na dr betonskoj lokaciji
Na primer kao sto bi znacajno i osetno za grad bilo , kada bi se ista ta povrsina ,,dodala,, Teraziskom parku
tako da bi izasao na Savu (zelena avenija) o cemu na BBu vec pisano tj. predlagano i projektovano. . .

Klinasti prodor ocigledno je vec davno od strane naduvanih glava ucinjen i nepopravljiva steta je prisutna
Zahin projekat ne prodire, nego na vec postojeci ne otklonjiv stari i truli prodor ozivljava i ,,stilizuje,,
a upravo slicnu povrsinu o z el e nj a v a i v r a c a u parkovsku kulturno-istorisku c e l i n u
jer USLOVLJAVA premestanje ZOO vrta :gobb:
(da ne spominjem onu umobolnu ideju o prosirenju Zoo po Kalemegdanu i nj. betoniranju... :bash: )

Uvodjenjem ,,male dvojke,, i ostvarenjem Zahinog projekta tada ce moci se ostvariti zelja
o rasporedjivanju masa po travnjacima tvrdjave.
Dotle osudjeni smo na trajanje i trajanje sadasnjeg stanja .....
uzgred koje traje vise od 50 god. .. :grand:
 
Zuma":3i1cypdf je napisao(la):
Ovde ne možeš da obnoviš ni tramvajske šine, a se ne pojavi rimske zgrade.
јесте у горњем Калемегдану. на локацији Бека ће, у најбољем случају, наћи кости војника палих у одбрани Београда 1915, јер у римско време, а и касније, тј. све до 18. века ту ништа није постојало, само једна ливада (фактички, где је данас кула Небојша се завршавала река, а војводе Бојовића је био рукавац око којег је била лука). сума сумарум, ту нема шта да се заштићује. а и ниси одговорио разграђевинару на питање:

razgradjevinar":3i1cypdf je napisao(la):
ajde molim te objasni mi kako bi ti organizovao jedan takav konkurs, ko bi bio u komisiji koja odlucuje kome se sta daje, ko ce da finansira opremu i besplatne lokale

Zuma":3i1cypdf je napisao(la):
Ljudi posle nas, zbog vece povezanosti i vece ociglednosti različitih pretnji, sigurno nece imati nikakve probleme da intuitivno razumeju ovakve koncepte, a tada nece biti tesko ni da organizuju konkurs ni komisiju za ovo sto sam ranije predlagao. Bice im totalno neshvatljivo da je neko na samom pocetku klimatskih promena, u prvom od mnogih vrelih leta, i dalje mislio da zelena povrsina nije sama sebi dovoljna nego se na njoj mora organizovati zabava da bi tako, kao pozadina, opravdala svoje postojanje. Iako imamo, pazite sad, 13 PUTA manje "šumovitosti po stanovniku" u odnosu na Evropske normative. Ne, recimo bednih 50 procenata manje, nego trinaest puta!

тај проблем сигурно нећеш решити сађењем шуме у центру града

Zuma":3i1cypdf je napisao(la):
Postoji mnogo ljudi koji vec sada mogu da organizuju sve sto treba i jos vise njih koji bi ucestvovali bez ikakvih nagrada i para. Seti se Mikser festivala koji je potpuno preporodio Savamalu, dakle par blokova oronulih i prljavih magacina i zgrada, a ne jednu kao sto je to Beko. Ako je bas potrebna i zabava na zelenilu, moze, to je mnogo bolje od trznog centra. Pa samo bi jedno krajnje krilo Beka moglo da bude bar 20 prostora iz snova za vezbanje ili javne koncerte "sa prozora" mladih muzickih grupa svih usmerenja. Dok citave mase Beogradjana, gostiju i turista mogu da se rasporede po travnjaku, drvecu, tvrdjavi i šumama unaokolo. Kad zavrsi jedna grupa, prelazimo na sledeci prozor. Ne da ne bi bilo problema sa dolaskom ljudi, nego bi morao da umajmis cuvare da brane pristup.

[сарказам]ма ја би целу Савамалу порушио и направио шљаштеће објекте на све стране. кога бига за културу у данашњем српском друштву[/сарказам] :D
 
A da prosetate do pobjednika i pogledate izlozbu kako se tvrdjava i prostor oko nje mjenjao kroz vrijeme kaki su objekti neatajali sa lica zemlje i gradjeni .[sarkazam]Napravite zahinu zgradu mi srbi kakvi smo kocoperni kavgazdije i inadzije zaraticemo ponovo pa ce to mozda biti ponovo brisan prostor [cudime da 1999 nisu gadjali beko kao su imali stare inf ][sarkazam]
 
Problem sa Zahinom zgradom po meni nije sto ce tu da budu zgrade, vec sama dimenzija projekta, manjak zelenila i javne povrsine (neki koji se zalazu na drugim projektima za vise zelenila i manju zauzetost parcele ovde nas ubedjuju da je ovo bas to sto nam treba), i naravno to sto najveci objekat projekta strci u pogledu sa dunavskog zida na Dunav... Koliko god vi mene ubedjivali meni su ta dva pogleda sa zida Kalemegdana najlepse sto Beograd ima i to nema cenu...
 
zuma, uz svo uvazavanje truda ljudi ukljucenih u mikser festival zaista ne vidim da je on preporodio savamalu, ne znam gde su ti preporodjeni blokovi.

ajde mi kazi sta se desilo sa starim sajmistem, koliko se ja secam price svojevremeno je jedna mnogo ozbiljnija i bogatija drzava dala deo tog prostora umeticima da tamo stvaraju. drzava koja je imala kapacitet da napravi novi beograd, ne ova sadasnja koja nema kapacitet da napravi ni npr zgradu opere, zavrsi klinicki centar, obnovi narodni muzej... i sta je rezultat toga? ekspanzija srpske umetnosti i umetnika, stvaranje jedne umetnicke kolonije ili TOTALNA DEVASTACIJA PROSTORA? zasto mislis da bi slucaj beko imao drugaciji epilog? ili beton hala.. u kom smeru je tekao proces. da li je nakon sto su tu zazivela dva tri privatna lokala drzava prepoznala mogucnost da taj prostor uredi do kraja i besplatno ponudi umetnicima, sve sa segrtima i besplatnom opremom i materijalima, ili je preko noci nastala ideja o japanskom oblaku?
 
Feanor":f9ahgyyr je napisao(la):
Problem sa Zahinom zgradom po meni nije sto ce tu da budu zgrade, vec sama dimenzija projekta, manjak zelenila i javne povrsine (neki koji se zalazu na drugim projektima za vise zelenila i manju zauzetost parcele ovde nas ubedjuju da je ovo bas to sto nam treba), i naravno to sto najveci objekat projekta strci u pogledu sa dunavskog zida na Dunav... Koliko god vi mene ubedjivali meni su ta dva pogleda sa zida Kalemegdana najlepse sto Beograd ima i to nema cenu...


Ako je neko svestan znacaja vrednosti prirode u jednoj sredini kao sto je grad, gde su sadrzaji prirode prisutni mnogo manje nego izvan gradova, nego su i ugrozeni na razne nacine, bice uvek svestan znacaja svakog preostalog delica tla na kome moze da postoji rastinje i svakog preostalog delica neba i vodene povrsine koji nije zaklonjen zgradama, ogradama, splavovima , stubovima i kablovima...

Takvi ucesnici rasprava ne pisu tako zbog dvolicnosti, nego iz duznosti. Ipak se forum bavi gradnjom i izgradnjom.
Steta je sto se na taj nacin veoma snizava vrednost ovih rasprava, jer njihov cilj treba da bude zajednicko traganje za najboljim resenjima, a ne neki drugi ciljevi...
 
boca-ica":xyvguk7p je napisao(la):
Recimo da se odustane od Zahe i, i da li bi iko taj prostor rusio
tj. oslobadjao od postojecih objekata , skidao slojeve asfalta, betona, cigla. . .
ne bi li se doslo do zdrave zemje za zelenilo ? Ne, ne bi ipored nase zelje :grand:
A i kada bi , koliko to onda nas kosta jedan zeleni kvadrat na tom mestu ? :mrgreen:

Ta zemlja nije zagadjena. To je obican gradjevinski šut. Bager skine šut i poravna do zdrave zemlje i gotovo. To je beznacajan trosak.

Nas odnos i mogucnost prema kulturno istoriskomka komleksu Kalemegdana
koj se ne summljivo proteze i ispod te lokacije , garantuje i uslucaju odustajanja od projekta,
ako bi i deo bio otkriven , o d m a h bi bio i zatrpan kao i sve do sada. :(

Sad smo culi da tu nema nista znacajno.

Ta oblast oko lokacije ima izuzetno mnogo zelenila te povecanje u vidu zelenila umesto Zahine zgrade
nije ni u procentima a ni u blagodetnim efektima ,,hladjenja ,, grada od uticaja,
kao sto bi imalo uticaja takva zelena povrsina na dr betonskoj lokaciji
Na primer kao sto bi znacajno i osetno za grad bilo , kada bi se ista ta povrsina ,,dodala,, Teraziskom parku
tako da bi izasao na Savu (zelena avenija) o cemu na BBu vec pisano tj. predlagano i projektovano. . .

Iako smo mi ubedjeni u suprotno, Beograd nema dovoljno zelenila. Ovo nije lokalna zelena oaza koja opsluzuje blok zgrada. Nije ni veci opstinski park, nego jedan od onih "centralnih" parkova grada, koji po modernim urbanistickim shvatanjima treba da bude dovoljno veliki da na neki nacin sluze svima u nekom gradu. Za sadasnjih milion stanovnika i buducih dva miliona, postojeca povrsina zelenila oko Kalemegdana nije velika pa je svako, cak i malo povecanje znacajno. Na aero fotografijama koje sam postavio covek bi za vezbu mogao izbojati svako drvo pojedinacno, toliko ih "mnogo" ima. A to su potrebe samo za obican park. U Beogradu imamo poseban slucaj jer to zelenilo istovremeno formira i zastitnu oblast oko istorijskog spomenika, pa onda cak imamo da je to JOS i geografska posebnost: Vidikovac iznad usca dve velike Evropske reke. Kalimegdanski breg je poslednji izdanak Balkanskih brda pre pocetka ogromne ravnice na severu i zbog toga je uvek u Evropi bio posmatran kao simbolicna granica. I jedno i drugo takodje zahteva zastitnu zelenu zonu da bi se istakli, zastitili, pa onda kulturno i komercijalno korstili.

I sad, kao da i ovo do sada vec nije dovoljno da bi opravdalo postojanje celovite, neprekinute zastitne zone oko cele tvrdjave, imamo i ociglednu logiku samog prostora koja proizilazi iz pozicije i precizno podesene orjentacije tvrdjave. Najvise zidine imaju oblik pravilnog pravougaonika. Jedna strana je okrenuta Dunavu da bi stitila i dominirala prostorom prema Dunavskoj obali. Druga strana je okrenuta Savi i Ratnom ostrvu da bi nadgledala recni saobracaj Usca. Treca strana kontrolise samu Savsku luku i robni promet u luci. I cetvrta strana je okrenuta putu i naselju na koji se tvrdjava naslanja. Gluposcu prethodnih planera Dunavska strana tvrdjave je potpuno obesmisljena odsecanjem od Dunava. Time je jedan veoma bitan aspekt njene originalne funkcije postao nevidljiv, pa su i zidine sa te strane prazne i napustene, a tvdjava znatno izgubila od svoje upecatljivosti i funkcionalne lepote.

Sad imamo retku i neponovljivu priliku da to ispravimo. I sto je najlepse, to ne bi bilo skupo jer na citavom tom prostoru nema nista narocito. Dva dvostruka hangara pri cemu su oni glomazniji vec sruseni. Ne racunajuci Beko, koji bih naravno ostavio, postoji samo jedna ozbiljna zgrada gde je skola. Uz nju, postoje jos samo dve zidane zgrade koje imaju dva sprata. Sve ostalo, na citavom bloku, ne vredi mnogo. Oronule vojne barake, par montaznih, neke polu srusene i teren za fudbal. To je sve. Ovakva prilika, da dobijemo zemljiste ovako vazno za grad, a da njemu nema niceg vrednog, nam se sigurno nece ponovo pruziti.

Beko711.jpg


Klinasti prodor ocigledno je vec davno od strane naduvanih glava ucinjen i nepopravljiva steta je prisutna
Zahin projekat ne prodire, nego na vec postojeci ne otklonjiv stari i truli prodor ozivljava i ,,stilizuje,,
a upravo slicnu povrsinu o z el e nj a v a i v r a c a u parkovsku kulturno-istorisku c e l i n u
jer USLOVLJAVA premestanje ZOO vrta :gobb:

Kao sto sam objasnio, steta nije nepopravljiva, a prodor je sada lako moguce otkloniti. Cak veoma jeftino za tako ogroman dobitak. Glavni problem je SAMO u tome sto je nekima 200 milona dolara apsolutno neodoljiva suma, pa su angazovali jednog od najboljih arhitekata da svima ostalima zamaže oci. Kad onima koji umiru od gladi ponudiš hleb, ne razmišljaju puno koliko će to koštati.
 
Форсирате причу о зеленилу као да Београд изградњом Бека ненадокнадиво губи непроцењиво зеленило које има. То није истина. Чак бих рекао да је и ова прича пренадувана, као и она са визурама. Врло лако доказиво:

Упоредна монтажа садашњег стања и пројектованог. Дакле, као што видимо, количина зеленила остаје готово идентична. Да ли Београд губи неко зеленило?

5o6p75.jpg


@ Zuma

Када говориш о претварању површине у зелену зону и причаш о малим трошковима, чини ми се да превиђаш десетине милиона евра потребне као обештећење инвеститору за плац који је купио, као и за новац уложен у сам пројекат до сада. Није то нимало јефтино.


Истовремено, на Миријеву се сече читава шума ради изградње нових транзиционих шестоспратница а нико од вас ни да бекне. Али добро.
 
Rec je o mogucem prostoru prirode, a ne postojecem. Zar i to treba da se razjasnjava, pobogu !
 
Na tom mestu nema nista. . . .
Moguce da je istina ali me nervira opsti stav da BGvreme i istorija a pocinjene sa Rimom i nj. ostacima . . .
al hajde o tome na nekoj dr. temi . . .

Kalemegdan braniti na lokaciji Beka a istovremeno z m u r i t i na unistavanje istog je licimerno
Sta je sa ZOO vrtom, sta je sa parking servisom, sta je sa benzinskom pumpom,

Hajde da preko ulice sa one strane stopiramo Zahin projekat
a sa na samom Kalemegdanu da napravimo jos tri betonska parkinga i
dozvolimo prosirenje ZOO sa jos betona i kaveza
i sasvim lepo bi se uklopila jos jedna pumpa cisto radi psihol. balansa

Usput da pitam gde covek na donjem Kalemegdanu moze da se na cesmi umije i napije malo vode ?
Jednostavno
Ocekujem od Zahinog projekta i nj. uticaja
velike pozitivne kvalitetne promene na okolinu isam Kalemegdan a koje su neminovne
upravo zbog buduceg pozitivnog uticaja podrzavam Zahin projekat
 
Kako smarate sa tim zamenama teza...

Sta sta je sa zoo vrtom, sta sta je sa parking servisom, sta sta je sa barakama? Prekinite da menjate teze jer smo svi vec odgovorili da smo za sklanjanje zoo vrta parking servisa, dimnjaka, baraka... Smarate i pritom ne izgledate nimalo objektivniji! Mislim da li uopste dopire da ta logika u raspravi uopste ne doprinosi nicemu?

Poenta svega je da barake mozete srusiti, a ako se ovo izgradi nema vise rusenja to nam je sto nam je...
To sto je vama Kalemegdan rimsko naselje i nema nikakvu vrednost pogled sa njega na Dunav to je samo vas poroblem...

Ovaj grad je pun baraka i napustenih fabrika zeleznickih koloseka i tamo treba da se grade ovakve lepe zgrade (mada po mom misljenju sa manjom zauzetoscu parcele), a ne na jedinom mestu koji se nama a i strancima svidja posebno u odnosu na druge raspale gradove slicne Beogradu...
 
@ Beli grad

Онда се тако и поставите, а не да се гура прича о "ненадокнадивом" губитку. Ненадокнадиви губитак је када нешто имаш па изгубиш (као поменута шума на Миријеву).

Друга ствар. Том логиком којом се водите онда можемо да се водимо за апсолутно све плацеве у Београду. Забранити сваку даљу градњу и сваки плац претворити у парк. Јер, сваки изграђени плац је ненадокнадив губитак.

@ Feanor

Искрено никада никога нисам видео да је фотографисао тај део непроцењиве визуре, а поготово странце. Исто тако, никада нисам видео да је неко гледао у даљину на ту страну. У упоредби са савском страном и самим ушћем, тај део визуре драстично незанимљивији и самим тим, није део пажње посматрача. Е сад, то је више лични став и угођај, али сматрати тај део визуре нечим непроцењивим само говори да нисте много тога у животу видели, те да ни не знате шта значи непроцељива визура.

Но то ме од човека кога би мрзело да се исцима до ЗОО-а у Крњачу ни не чуди. Дођи у Гроцку у ресторан Виногради да видиш шта је непроцењив поглед на Дунав и војвођанску равницу. И овде је Београд. :)

Али, кажем, то је ствар личног доживљаја.
 
"сматрати тај део визуре нечим непроцењивим само говори да нисте много тога у животу видели, те да ни не знате шта значи непроцељива визура."

Jel mora uvek neko omalovazavanje i kvazi elitizam od tebe? Cemu?!
Nagledao sam se ja vizura ali nikad dosta... U ovom slucaju se radi o neprocenjivom pogledu koji se nalazi u BEOGRADU... I bas zato sto ti nije jasno koji je to nezanimljivi pogled sa dunavskog zida, bas zato u bilo koje doba godine ne mozes da nadjes mesta na njemu... I bas zato stranci kad dodju jedino sto im ostane utisak o beogradu jeste pogled sa Kalemegdana na reke...

Ova tema postaje besmislena i rekao sam sta sam imao. I da slazem se da je stvar u licnom dozivljaju, ali sta na forumu to nije?

Ti mi samo nisi objasnio kako se to zalazes za manju zauzetost parcele a podrzavas ovo guranje stotina hiljada kvadrata na ovu parcelu?!

Ja vidis za projektom nemam problem da nije tih nabijenih kvadrata i otud i to levo krilo tih dimenzija koje smeta pogledu... To nije problem arhitekte vec investitora i drzave... Ali zasto bi me to sprecavalo da pricam protiv ovakvog projekta?
 
како смо кренули, до 2213 има да избришу Београд са страница историје
 
Standard je postavljen
Sa Savske strane Zeksov projekat sve sa vetrenjacom
Sa Dunavske strane Zahin projekat
U sredini Zidareva tref dvojka
i sve to sa BBa :)
 
Zuma":3vmenwux je napisao(la):
Kao sto sam objasnio, steta nije nepopravljiva, a prodor je sada lako moguce otkloniti. Cak veoma jeftino za tako ogroman dobitak. Glavni problem je SAMO u tome sto je nekima 200 milona dolara apsolutno neodoljiva suma, pa su angazovali jednog od najboljih arhitekata da svima ostalima zamaže oci. Kad onima koji umiru od gladi ponudiš hleb, ne razmišljaju puno koliko će to koštati.

zuma, obracam se tebi ne sto zelim da provociram nego upravo zato sto cenim tvoje misljenje i razumem tvoje argumente koji nisu puko kukanje nad svetom vizurom borcanske obale

elem, ja bih se verovatno slozio sa tobom i zastupao isti stav da nije jedne jedine cinjenice. grad, tj mi svi, smo ovo parce zemlje, koje smo prethodno urnisali do kraja(i kao "vizuru", i kao fabriku, i saobracajno, i smradom zoo vrta i sinama zeleznice...) PRODALI. tacka. odvukli ste ovu pricu u smeru treba li uopste ovde nesto graditi umesto da pricamo o konketnom projektu i njegovim manama i vrlinama. svaka prica o parku na ovom mestu moze da ide u temu virtuelni beograd i sl i to je ono sto su mnogi smetnuli sa uma lamentirajuci nad izgubljenim vizurama.

konkretno, zar zaista smatras da je korisnije vratiti 55 milona evra sa pripadajucim kamatama, ispasti neozbiljan i neposlovan, oterati investitora, sacuvati vizuru na propalu fabriku, naci dodatne milione, ocistiti prostor i pretvoriti ga u park nego npr taj novac npr upotrebiti za iseljenje zoo vrta ili uredjenje starog sajmista, preseljenje neke od toplana, izgradnju pesackog mosta, sredjivanje slavije.. bila sta sto bi bilo korak napred?
 
Узео си ми пост из тастатуре.На то све додај изгубљену инвестицију од 200 милиона евра и силне милионе које би град убирао на разним порезима приликом и након изградње оволико квадрата.

beli grad":rtcq8b1o je napisao(la):
Rec je o mogucem prostoru prirode, a ne postojecem. Zar i to treba da se razjasnjava, pobogu !
Па није могућ простор природе јер се ради о приватном власништву којe је приватник стекао платећи 60 милиона евра...побогу! :roll:

Бавите се алтернативним непостојећим околностима на виртуелном простору овог форума. Epic Fail. :D
 
Vrh