Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Recimo da je vec napravljen novi kompleks na parceli Beka,
Na koje probleme bi naletao u ,,kominikaciji,, sa okolinom i koje mere i radnje bi bilo potrebno preduzeti ?

Ono sto je do sada sigurno
uvodjenje trefove male dvojke i preselenje Zoo vrta
a drugo?
 
Feanor":22qowjnj je napisao(la):
Pa retardi, sta zelis da kazem? Niko ovde ne pljuje Grke ili arhitektu vec nase lenstine, javasluk, neukost... Ti prvi pljujes po "relevantnim institucijama"... Pusti mene da se ne slazem sa "institucionalnim" resenjima...

Није у томе поента.Ја сам пре свега циљао на тај тренутак продаја фабрике.Да ти неко понуди 60 милиона за угашену фабрику и рухло одмах бих прихватио а ти ретарди су на крају још урадили и пристојан посао ако занемаримо који спрат вишка с леве стране.
 
Delija":s0mlqhpy je napisao(la):
Feanor":s0mlqhpy je napisao(la):
Pa retardi, sta zelis da kazem? Niko ovde ne pljuje Grke ili arhitektu vec nase lenstine, javasluk, neukost... Ti prvi pljujes po "relevantnim institucijama"... Pusti mene da se ne slazem sa "institucionalnim" resenjima...

Није у томе поента.Ја сам пре свега циљао на тај тренутак продаја фабрике.Да ти неко понуди 60 милиона за угашену фабрику и рухло одмах бих прихватио а ти ретарди су на крају још урадили и пристојан посао ако занемаримо који спрат вишка с леве стране.

... i koji sprat viska na samom Beku, kao i kompletno unistenje originalnog izgleda te zgrade.
 
JohnyBgood":15g9ds55 je napisao(la):
Feanor":15g9ds55 je napisao(la):
Ovo vec postaje hronicno laganje i omalovazavanje clanova foruma... Jadno!

Feanor se ne zalaze za park na tom mestu bas zato sto je parcela VEC prodata mimo svakih normi i zdravog razuma... Feanor se zalaze za manje dimenzije levog krila objekta koje bi se nadomestile na desnom krilu...

Tako sam i ja mislio, i zato sam i postavio pitanje. Kad neko kaze "park na mestu Beka" onda to po meni znaci da se neko zalozio za to da se Beko srusi i na njegovom mestu sadi drvece, a to je ocigledna neistina. E sad, ako je neko u stanju da toliko iskrivi neciji stav da bi se onda lakse sa njim "obracunao" onda tu nema smislene diskusije. Tacka.
Прво Феанор, не знам зашто упадаш одмах у ватру, чувај живце за свакодневни живот, олади мало на форуму, нико те не угрожава.
Џони је поставио питање, ја дао одговор без икаквог омаловажавања. Уосталом, залагати се за парк није нешто што треба омаловажавати, већ напротив. А ја сам барем стекао утисак из твојих постова да би радије волео парк.

Џони, поставио си погрешно питање. Ја сам те разумео да питаш који форумаши се залажу за то. Када се каже "рушење Бека", ја то капирам као рушење фабричког круга, без рушења заштићене зграде, не целог Бека. Доста форумаша се залаже управо за то.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ево, тек да видимо какав утисак даје 2 спрата мање. На први поглед ми делује благо нескладно, али зато мање нападно, а види се и објекат затворених базена.
1089r0j.jpg
 
Evo sta je direktor uslikao na javnom uvidu plana generalne regulacije.Obratite paznju na ulice.Dakle dunavska se siri dok ostale ulice ostaju u svojoj reuglaciji.Takodje zelena boja na mestu zooloskog vrta znaci da se on iseljava odatle.

dsc04025.jpg
 
stf se specijalizuje za predstavljanje alternativa kako bi bilo da je manje ili vise spratova, vrlo lepo izvedeno :kk: . Onaj falkenstajner ili kako se vec zove me bacio u depresiju jer bi bio TOLIKO bolji sa 6-8 dodatnih spratova.

I ovde se slazem. Cini mi se da okolina "voli" dva sprata manje ali sam Zahin projekat, gledan u izolaciji, zaista gubi na dramaticnosti i harmoniji, sto je steta, pogotovo sto mi je ovaj jedan od njenih lepsih (ostali mi se cine interesantni ali ruznjikavi, ma koliko ona bila slavna, a ja bih rekao izvikana).

Ako vec mora da se gradi, nekako bi mi bilo svejedno da li ce biti 2 sprata manje ili vise, i jedno i drugo ima +eva i -a, mada i dalje vapim za nekim "portugalskim" i "usitnjenijim" resenjem i ocuvanjem Bekove zgrade. I zalim sto nasi urbanisti nisu nametnuli ostrije uslove levo a desno dozvolili visu spratnost...
 
Moze mala pomoc oko tog plana detaljne regulacije? Sta oznacava crvena, a sta narandzasta boja?
 
Evo pomoci.Crvena boja je uvek na planovima javne namene.Dakle skole,opstinski/gradski/drzavni objekti.Tako recimo u bloku BEKO-a je crvenom bojom obelezena srednja skola.

Bordo boja su gradski centri i komercijalne namene..

Zuto je stanovanje.

Plava boja-saobracaj,recimo vide se jasno depo i planirana okretnica na dorcolu koja ce biti izmestena sa studentskog trga i trga republike.
 
Umesto sto su prosirili Dunavsku na 3x2, bolje da su uklonili prugu oko kalemegdana i umesto nje napravili bulevar 3x2.
 
vucko":3ipox0eb je napisao(la):
Evo sta je direktor uslikao na javnom uvidu plana generalne regulacije.Obratite paznju na ulice.Dakle dunavska se siri dok ostale ulice ostaju u svojoj reuglaciji.Takodje zelena boja na mestu zooloskog vrta znaci da se on iseljava odatle.

dsc04025.jpg


Što se saobraćaja tiče, konkretno širine ulice tiče, prikazan i renderi novog komplesa su u suprotnosti sa ovim planom.
Ako bi se projekat realizovao prema renderima, širenje ulice bi moralo da čeka na uklanjanje pruge.
A ova krivina kod "Gaučosa" je poseban biser.
 
Naravno da se Zoo iseljava, ali kako stvari stoje, taj momenat doceka ce nas nespremne i iznenadjene
niti je pocela ikakva razrada ni pripreme oko uredjenja dokumetacije planova
a gde su tek projekti za svako staniste zivotinje po na osob. . . .

Ispade da ako se na parceli Beka ne bude gradilo , ZOO vrt ce ostati na Kalemegdanu jos 100 godina
 
Naravno da je moguće da nije ušlo u plan. Bilo kakvo normalno saobraćajno rešenje bi znatno umanjilo površinu placa BEKO-a.

U Dinkićevskoj ekonomiji najbitnije vrednosti su koliko novca možeš da izvučeš na kratak rok bez obzira na dugoročnu i višestruku štetu, i kako da zamažeš oči javnosti pričama o mega giga projektima koji će promeniti lice Srbije.
 
Није ми јасно због чега би се Дунавска улица проширивала на 3x2... Коју функцију би то имало, где би водио тај саобраћајни "левак"? Наравно у Булевар војводе Бојовића, па даље у Карађорђеву. Зар нису транзит теретног саобраћаја, пруга и индустријска зона у центру града утицали на то да Београд и данас буде одсечен од својих река... Чак и по измештању пруге и транзита, има ли потребе за булеваром 3x2 на месту пруге, колика је ту уопште фреквенција саобраћаја?

mekbejn":vs0qtnuf je napisao(la):
Krivina kod Gaučosa - biser. Da li je moguće da makar u plan ne ubace neko ispravljenje te krivine???

Као што се види, све до саме кривине у Дунавској улици, са леве стране се налази плац "БЕКО-а"... Право иза "Гаучоса" су терени ФК Дорћол, одмах потом и Небојшина кула, а све то између Булевара војводе Бојовића и оне несрећне пруге.
 
relja":11rml976 je napisao(la):
Što se saobraćaja tiče, konkretno širine ulice tiče, prikazan i renderi novog komplesa su u suprotnosti sa ovim planom.
Ako bi se projekat realizovao prema renderima, širenje ulice bi moralo da čeka na uklanjanje pruge.
Мислим да ниси у праву. Чини ми се да су рендери већ рачунали на ширење Дунавске, а уосталом, ни објекти нису на тротоару. Рендер оптички лаже, јер је ипак рендер, а не технички цртеж, па висина објекта чини да је он набијен на тротоар. Исти ефекат имаш и када користиш Гугл сателит, где улице изгледају доста уже него што јесу, јер се објекти надвијају над њима. Што је зграда виша, улица изгледа ужа.

Без обзира на то, сматрам да је ширење Дунавске од раскрснице са Тадеуша непотребно, и да цео Булевар Војводе Бојовића траба затворити и затрпати, а Карађорђеву у пешачку.

Ово је све јако нереално, јер, куда ће онда саобраћај на НБГ. Е, да су Александров мост поставили још онда како требам, тј. у оси Париске, ништа од овога данас не би био проблем.....
 
Ja videh da je postojeći plac BEKO-a potpuno zauzet ovim kompleksom. A okuka kod Gaučosa ostaje.

Prvo, iz ugla vozača, mislim da je nerealno očekivati da se Bulevar vojvode Bojovića zatvari za automobile.
Drugo: vi spominjete saobraćaj kao da bi on samo išao okolo ovog budućeg kompleksa, kao što sada ide, na putu između nekih udaljenih tačaka A i B.
Ovaj kompleks će privući još više saobraćaja, još više automobila, i zbog njega su neophodne šire ulice i bolje raskrsnice, ne samo zbog saobraćaja koji sada trenutno kruži oko Kalemegdana.
 
sizif":1f7dcxtr je napisao(la):
Питање за заговараче парка на месту Бека:

Ко и из којих средстава треба да врати купцу 60 милиона евра + камату + изгубљену будућу добит + новац плаћен Захином студију за пројекат? :kafa:

Taj plac ne vredi vise 60 milliona. Pale su drasticno cene gradjevinskog zemljista u Beogradu.

Ne treba oni da zabranjuju gradnju, nego da regulisu mogucu visinu i izgled objekata pored beogradske tvrdjave.
 
relja":2iyr2zcz je napisao(la):
Prvo, iz ugla vozača, mislim da je nerealno očekivati da se Bulevar vojvode Bojovića zatvari za automobile.
Drugo: vi spominjete saobraćaj kao da bi on samo išao okolo ovog budućeg kompleksa, kao što sada ide, na putu između nekih udaljenih tačaka A i B.
Ovaj kompleks će privući još više saobraćaja, još više automobila, i zbog njega su neophodne šire ulice i bolje raskrsnice, ne samo zbog saobraćaja koji sada trenutno kruži oko Kalemegdana.
Овај комплекс, као уосталом, и цео Дорћол треба да има добру везу са старим Београдом и Северним Београдом што ће имати Дунавском, са НБГ-ом, што неће имати. Булевар Војводе Бојовића се још и некако може проширити, али Карађорђева једноставно не може. Тај Булевар и та улица су урбанистичко слепо црево и тако ће увек и бити. И никада нећемо добити пешачку Карађорђеву и котинуални Доњи град до реке, као што би требало да буде.

И све то је онемогућено ужасно лошом позицијом Бранковог моста о којој сам већ причао, али се са мном не слажеш.
 
stf":1ybrurp2 je napisao(la):
Овај комплекс, као уосталом, и цео Дорћол треба да има добру везу са старим Београдом и Северним Београдом што ће имати Дунавском, са НБГ-ом, што неће имати. Булевар Војводе Бојовића се још и некако може проширити, али Карађорђева једноставно не може. Тај Булевар и та улица су урбанистичко слепо црево и тако ће увек и бити. И никада нећемо добити пешачку Карађорђеву и котинуални Доњи град до реке, као што би требало да буде.

И све то је онемогућено ужасно лошом позицијом Бранковог моста о којој сам већ причао, али се са мном не слажеш.

Sve što si naveo je razlog da se prvo sve učini da bi se koliko toliko predupredio saobraćajni haos u najavi, a ne da se to ravnodušno prihvata, zarad....čega?
 
relja":2ltjq1mp je napisao(la):
stf":2ltjq1mp je napisao(la):
Овај комплекс, као уосталом, и цео Дорћол треба да има добру везу са старим Београдом и Северним Београдом што ће имати Дунавском, са НБГ-ом, што неће имати. Булевар Војводе Бојовића се још и некако може проширити, али Карађорђева једноставно не може. Тај Булевар и та улица су урбанистичко слепо црево и тако ће увек и бити. И никада нећемо добити пешачку Карађорђеву и котинуални Доњи град до реке, као што би требало да буде.

И све то је онемогућено ужасно лошом позицијом Бранковог моста о којој сам већ причао, али се са мном не слажеш.

Sve što si naveo je razlog da se prvo sve učini da bi se koliko toliko predupredio saobraćajni haos u najavi, a ne da se to ravnodušno prihvata, zarad....čega?
Па зар није учињено све што је могло? Дунавска је планирана по ДУП-у за проширење. То је, саобраћајно, реално,....све што је могло. Јесте та кривина остала имбецилна, али ни њено исправљање неби представљало неки велики напредак.....можда грешим....

Са друге стране, Душанова се не може ширити због старе зграде Бека, а нови комплекс прати њену регулацију.
 
Vrh