Šta je novo?

Izbori 2024

Što se Pinka tiče, meni ne smeta, ali s obzirom da na protestima ima i dosta starih ljudi, ljudi sa decom i ljudi sa kerovima, mislim da je očekivanje da se pešači od SkupSline skroz do Pinka, previše za neke učesnike. Odnosno ne mislim da će svi stići do onde.
Додуше и да то време потрошимо за шетање по граду већина старијих људи би у међувремену отишла кући. Ако се буде шетало до Пинка, битно је само да се блокира улаз у зграду споменуте телевизије, а за то и не треба пуно људи.
I ima da se izgubi glasanjem i da se potrosi energija i ne desi nista i onda umesto da se sklone jednom za sve vremena, SNS se vrati jos jaci nego ikada jasuci na debaklu rada vlade koja ga je na kratko smenila.
Ту власт која би га на кратко сменила тешко да би заменила СНС, јер би за мање од годину дана људи сазнали за десет пута горе афере од било које до сад. И Владу коалиције око ДС 2004. године нису сменили социјалисти и радикали, већ ДСС, НС, СПО и Г17, то јест углавном партије које су пар година раније биле у владајућој коалицији са ДС.
 
Ali ko je doneo te odluke i kako?
Искрено не знам, вероватно неко тело састављено од опозицоних лидера. Могуће да @vucko има више информација пошто је упливао у те страначке воде.

Прво што ми је пало у шали да одговорим је, знајући твоје ставове, да је Амбасада донела одлуке. Али кад сам сконтао да је Амбасада јако близу трасе, реко можда боље да се не шалим :) .
 
Још један снс'ов спавач, сећам се кад је глумила опозицију на оној једној тв дебати за 11 година власти.

„Državna firma ‘Telekom’ finansira sve serije i sve filmove u ovoj zemlji, a glumci koje, znači, država direktno finansira, kače na svoje društvene mreže, zbunjujući narod da ova država nije dobra. I sad je pitanje – rođaci, ko vam daje pare da vi lepo živite i s kojim pravom vi, koji lepo živite, jer mnogo se serija snima i nikada glumci nisu bili besniji, čast izuzecima, pa se postavlja pitanje ko je tu lud? Mislim, onda nemojte da glumite u serijama i filmovima, nemojte da uzimate pare od države i idite demonstrirajte protiv Vučića. Samo moramo da budemo fer-plej i da kažemo onako kako jeste. Ovde je kao neka, s oproštenjem, sprdnja“, isakla je Jelena.

I ovde se vidi taj nakaradni, kmetovski, način razmišljanja:

Država = vlast,
ako si protiv trenutne vlasti onda si i protiv države,
ako pare dobijaš od državne firme onda si dužan budeš odan i pokroran onome ko je na vlasti,
državna firma je u službi vlasti,
državna firma zapravo ne radi sa parama iz budžeta koji punimo svi mi građani i sa uplatama za račune koje takođe plaćamo mi građani - to se smatraju za državne pare, tj pare onih koji su na vlasti...
 
Ima nešto što se zove koncept smenjivosti vlasti. A jedini način da se on kontinualno primenjuje jeste da se stalno izlazi na izbore i glasa.

A pošto si već uzeo da filozofiraš evo da pitam i ja tebe - ako je tačno što ti kažeš, da na kraju o svemu odlučuje zapad...pa što onda protestuješ? Šta misliš da ćeš postići svojim protestovanjem?

A ne moraš ti meni da pišeš ovo šta ćeš raditi kad dođe dan izbora. Niti one prethodne doskočice "sad je vreme da me vi naterate da glasam". Niti ćeš ti glasati, niti mene zabole da te ja nešto teram, kumim i molim. Tvrdoglav si ko mazga, očigledno češće na svoju štetu, i čini mi se da se time i ponosiš. Iz iskustva znam da je ubeđivati takve ljude u bilo šta besmisleno, a često i ponižavajuće iskustvo. Samo sam hteo da čujem imaš li neki validan razlog što ne glasaš i šta misliš da postižeš time, odnosno šta bi izgubio ako bi glasao. I na kraju se sve svodi na to da osoba koja kaže da se ne širi defetizam, zapravo ni sama ne veruje u potencijal svoje borbe, jer ko veli koja je poenta bilo čega kad o svemu odlučuje zapad, a i opet će posle ponovo da pobedi SNS... A na izbore će se izaći tek kada se u ponudi pojavi dete Isusa i Stivena Hokinga, sa harizmom Elvisa a istrajnošću i prkosom Ćute... Ok...

Vraćamo se krajem juna na temu da vidimo dokle smo u međuvremenu odgurali ovako. Pošto mislim da nećemo morati da čekamo duže od toga, a već će stvari početi da se ispuvavaju, na veliku sreću Nelečenog i Orkova.

Ne mogu u krug vise, to da li cu licno izaci ili ne je moje pravo i jednako je moje pravo da ne moram da objasnjavam zasto. Iako jesam milion puta objasnio, od sada ako ne izadjem cu samo napisati zato sto je to moje pravo.

Ipak, ja ne mracim i pred prosle izbore sam maksimalno podrzavao svaciji entuzijazam i nisam vam se smejao sto dzabe glasate nego podrzavao svakog ko je odlucio da izadje da glasa.

I generalno zelim Srbiju ljudi koji misle svojom glavom, a ne kojima se namece sta da rade i misle. Ja sam mislio svojom glavom i doneo odluku za te konkretne izbore.

Sada se nadam da brzo dolaze novi izbori i potpuno sam otvoren za sve kandidate da ih saslusam.

To tako i treba da izgleda, to je ono sto je Vucic ukinuo. Mi treba da imamo politicke debate, da svi iznose svoje programe... pa da se na osnovu toga sedne i donese odluka za koga ces da glasas. Ipak, ja to mogu i sam da uradim i bez Vucica.

Nije nikakva doskocica da je vreme da me naterate da glasam, to je istina. I ta recenica ne znaci da vi sa foruma trebate mene da naterate nego da opozicioni politicari imaju zadatak da ,,nateraju'' milione apstinenata da im daju poverenje.

Pisao sam vise puta da trazim neki minimum koji niko nije ispunio. Bio sam zagrejan za Moramo, ali su pucali sebi u nogu vise puta i doveli me do toga da jednostavno ne mogu da im dam glas.

Na danasnji dan, posto Vucic nema pravo opet da se kandiduje za predsednicke izbore, smatram da niko iz SNS-a nece moci da izgura tu kandidaturu i da je njihov poraz blizu. Ne ocekujem savrsenstvo, ali jedna pristojna osoba bez mrlja u proslosti ce dobiti moj glas.

Takodje na lokalnim izborima sam blizu da dam glas Zeleno-levom frontu. Potpuno sam otvoren, sad ako oni useru, nisam ja kriv.
 
Već sam napisao. Izlazak na proteste je slanje poruke sistemu ispod Vučića i našem okruženju.

ALI je i takođe podsticaj Vučiću da krene sa većom represijom. On će masovno angažovati batinaše pred pad. Što se to pre desi, pre će završiti karijeru. Mi znamo da je on diktator. Moraju svi da znaju. Moraju svi da pobesne.

Sve ostalo su sitnice.

Izađite.
 
Ovaj čovek je i zvao Mirana Pogačara kada su bili pregovori frilensera kada je dao ultimatum da se prihvati sporazum. On je bitniji od premijerke. Sistem represije je ogoljen i raspada se pred našim očima.

 
I zašto ne bismo blokirali SNS u merkatoru?

Da im izlepimo onaj svinjac i onaj vozni park tamo? To je poruka koju će shvatiti.

Zašto nikad nisam video ovaj predlog?
Ovaj čovek je i zvao Mirana Pogačara kada su bili pregovori frilensera kada je dao ultimatum da se prihvati sporazum. On je bitniji od premijerke. Sistem represije je ogoljen i raspada se pred našim očima.

 
Један детаљ само у вези са излазношћу који је вероватно већ спомињан, али није лоше подсетити се опет.

Излазност на изборима унутар граница Србије је значајно већа јер у бирачки списак улазе пунолетни држављани Републике Србије који живе у иностранству, којих има много, а који гласају у веома малом броју. Процене броја пунолетних држављана Републике Србије који заиста и живе унутар границе Србије крећу се око 5.1 милион.

Пример за последње изборе: бирачки списак садржао је 6.502.307 особа, а на изборе је изашло 3.810.559, односно 58,6% од укупног броја бирача. Имајући у виду процену оних који живе у Србији, излазност унутар граница Србије заправо је била око 74.7%, односно на изборе није изашло око 1.3 милиона оних који живе у Србији.
 
Nego, da li se zna gde će da bude održan taj ultra giga mega najveći mitinZ u istoriji Srbije?
Neke servisne informacije, vreme, mesto?
Ili ga planiraju kao i naplatu javnog prevoza?
 
A u inostranstvu ih se prijavi 40 000 da glasaju. Zanemarljiv broj.

Znaci da gotovo milion i po ljudi su prijavljeni ovde, a zive negde u inostranstvu, sto dalje znaci da moraju da se iscimaju na dan izbora nazad u Srbiju da glasaju.

A sve trce da to rade da bi dali glas Biljanama ili Sasi Jankovicu.

A verujem da se napravi dobra klima i jedna normalna opcija da bi se solidan deo iscimao da dodje.
 
...
Ipak, ja ne mracim i pred prosle izbore sam maksimalno podrzavao svaciji entuzijazam i nisam vam se smejao sto dzabe glasate nego podrzavao svakog ko je odlucio da izadje da glasa.
...
Мислим да није било баш џабе. СНС није успео да освоји апсолутну већини и мислим да је АВ по*издео због тога. Надам се да је то био први корак у паду који следи, а ове демонстрације су већ други и трећи.
 

Đukanović: Na protestima bilo more ljudi, treba da ih čujemo a ne vređamo​


SNS je poceo pametniju igru, kao sto sam i mislio. Hulja se smirio, sada ce da padnu u zagrljaj opoziciji.
Bice pregovori. Ako sada tzv opozicija izadje sa nekom platformom i ponudi SNS-u ucestvovanje u tome, onda je moja informacija tacna.

Bice nesto potpisano.

Ambasada je naredila. Prica se da se Gazda Hill umesao.
Sada shvatam koliko je moj predlog da se opozicija zali Hillu zapravo glup. To ima svoju, veoma visoku, cenu.

Bice navodno uskoro nova vlada, sa ko optiranim"prozapadnim" licima. Oni ce poneti deo odgovornosti za potpis oko Kosova, za Litijum, za sankcije Rusiji i sve ono sto nije poularno.
Ali, Zelenovic, Cuta, Marinika, Dobroca i ekipa dobice nesto.

I mi cemo dobiti nesto - goli K.
 
Poslednja izmena:

Đukanović: Na protestima bilo more ljudi, treba da ih čujemo a ne vređamo​


SNS je poceo pametniju igru, kao sto sam i mislio. Hulja se smirio, sada ce da padnu u zagrljaj opoziciji.
Bice pregovori. Ako sada tzv opozicija izadje sa nekom platformom i ponudi SNS-u ucestvovanje u tome, onda je moja informacija tacna.

Bice nesto potpisano.

Ambasada je naredila. Prica se da se Gazda Hill umesao.
Bice navodno uskoro nova vlada, sa ko optiranim"prozapadnim" licima. Oni ce poneti deo odgovornosti za potpis oko Kosova, za Litijum, za sankcije Rusiji i sve ono sto nije poularno.
Ali, Zelenovic, Cuta, Marinika, Dobroca i ekipa dobice nesto.

I mi cemo dobiti nesto - goli K.
Mnogo mračiš, a analiza ti i nije preterano logična.

Svaki uzmak autoritarca ga direktno ruši u očima linda baba po Srbiji. Ti pišeš da narod voli silu.

Idemo dalje. Subota. Samo izađite. Naterati ga na greške.
 
Evo vam odlican primer, Vucic ne moze da se kandiduje vise za predsednika Srbije i morace da postave nekog xy kandidata.

I onda ce ove SNS ovcice ici da glasaju za tog nekog xy iako nemaju pojma ni ko je, ni sta je, ali ajde da glasamo. To je nasa stranka, to je nama nas Aca rekao da za tog xy kandidata treba da glasamo. Nema veze sto ga ne podrzavamo ili ni ne znamo puno o njemu, daj da ne pobedi onaj zuti kandidat.

E, pa, ja necu po tom principu da glasam.
 
Један детаљ само у вези са излазношћу који је вероватно већ спомињан, али није лоше подсетити се опет.

Излазност на изборима унутар граница Србије је значајно већа јер у бирачки списак улазе пунолетни држављани Републике Србије који живе у иностранству, којих има много, а који гласају у веома малом броју. Процене броја пунолетних држављана Републике Србије који заиста и живе унутар границе Србије крећу се око 5.1 милион.

Пример за последње изборе: бирачки списак садржао је 6.502.307 особа, а на изборе је изашло 3.810.559, односно 58,6% од укупног броја бирача. Имајући у виду процену оних који живе у Србији, излазност унутар граница Србије заправо је била око 74.7%, односно на изборе није изашло око 1.3 милиона оних који живе у Србији.
Da, ali je dobar deo onih koji su u inostranstvu izašao na izbore, a da to ne zna, tako što se njihov glas iskoristi pomoću neke mule koja glasa više puta. Jedini način da se to spreči jeste da na svakom biračkom mestu imaš kontrolore. I tačno se vidi ogromna razlika u glasanju između uporedivih biračkih mesta gde imaš ili nemaš kontrolore.

Gubitak opozicije ovde je ogroman, prvo vlast dobije glas koji nije njihov, pa onda poveća izlaznost što znači da za cenzus treba više pa onda dobije i najviše rasutih glasova koji možda ne bi bili rasuti da je sprečeno da se zloupotrebe tuđi glasovi. Na primer, opozicija bi sad vladala u Beogradu da je pokrila sva biračka mesta u Bg na izborima iz aprila prošle godine.
 
Један детаљ само у вези са излазношћу који је вероватно већ спомињан, али није лоше подсетити се опет.

Излазност на изборима унутар граница Србије је значајно већа јер у бирачки списак улазе пунолетни држављани Републике Србије који живе у иностранству, којих има много, а који гласају у веома малом броју. Процене броја пунолетних држављана Републике Србије који заиста и живе унутар границе Србије крећу се око 5.1 милион.

Пример за последње изборе: бирачки списак садржао је 6.502.307 особа, а на изборе је изашло 3.810.559, односно 58,6% од укупног броја бирача. Имајући у виду процену оних који живе у Србији, излазност унутар граница Србије заправо је била око 74.7%, односно на изборе није изашло око 1.3 милиона оних који живе у Србији.
To je verovatni razlog zasto ni vlast ni opozicija ne zele sredjivanje birackog spiska, vlast da bi mogla da eventualno manipulise rezultatima ( dodaju 100-200 glasova na birackom mestu ako zafali) dok opozicija ima lep izgovor za poraz, "narod je neozbiljan, sedeli su kod kuce umesto da glasaju", jer bi gore delovalo da su izgubili pri velikoj izlaznosti, sto bi znacilo da je vecina u zemlji uz Sns. Ali moze da se pobedi i bez toga, kruni im se podrska polako.
 
Ovo sa Dejanom Tomaševićem pokazuje koliko su očajni.

Lik već godinama podržava Vučića na izborima, potpisuje liste 1000 poznatih i šta znam i sad je kao postao član pred fotoaparatom. Guglajte.

Padaju. Gotovi su.
 
Vrh