Šta je novo?

Izbori 2024

Rem je prazan vikendom kao i skupština. Pink prosipa svoju propagqndu 24/7. Mitrović je slaba tačka. Izludeće ako mu neko blokira njegovo mezimče.
Protest je smekerski do sada bio, blokada Pink-a mi je nekako seljacka. A i daleko je i nije za svakoga.

Skupstina skup, pa videti tu po okolini sta ima pogodno za blokadu.

Nece veliki broj krenuti u putesestvije do Pink-a, samo jos treba onda neku manju grupicu da saceka neki kordon i na kraju nista.

Pink je nebitan, na vrhu je vlast, ispod je REM i na kraju Pink.

Uostalom, valjda postoje neki zahtevi

FOTO_Privatna_arhiva_866x940


Sta tu Pink moze osim da prekine emitovanje rijalitija i kretenskih emisija tj. jednog zahteva?

Dakle, nebitni su, ne udara se na Pink nego na one koji treba da im kazu da to ukinu, plus ispune i ostale zahteve.


70% naroda izađe na izbore i glasa za njega i sve i da ima podršku celog NATOa, ne bi mogli da ga održe na vlasti.
Nisam te razumeo.
 
Za Nelečenog na izborima glasa u proseku 30% glasačkog tela u Srbiji.

Kada bi JEDNOM, FAKING JEDNOM, ostalih 70% izašlo i glasalo za bilo koga ko je protiv Nelečenog, nema te sile, bloka, milijardera ili savetnika koji bi Nelečenog mogao da održi na vlasti. A SNS bi se desetkovao iste noći, jer ne bi mogli da dođu sebi od šoka, a u roku od par sati svi preletači i oportunisti bi nestali iz partije, a mnogi i iz zemlje. Eto, to je sva suština.



Što se Pinka tiče, meni ne smeta, ali s obzirom da na protestima ima i dosta starih ljudi, ljudi sa decom i ljudi sa kerovima, mislim da je očekivanje da se pešači od SkupSline skroz do Pinka, previše za neke učesnike. Odnosno ne mislim da će svi stići do onde.


Takođe me ne bi čudilo da Masnokosi spremi neke zamke i smisalice i provokacije kada ljudi dođu ispred njegove zgrade. Jer je ipak svojeglav, i sklon je provokacijama i pokazivanju sile. A uz to je i narkomančina na power trip-u.
 
Zaboravili smo da Milosevic nije nikada imao ovako zestoku podrsku institucija. Uvek je imao oponente u SANU, nesto manje u SPC, vojska je bila daleko profesionalnija, cak i u SDB-u nije imao punu podrsku (J. Stanisic). Da ne govorimo o univerzitetima.

U sudovima podrska nije bila potpuna naredili su ubistvo jednog sudije 06.10.2000. ). Danas deo tuzilastva drzi on, a deo stranci koji ga podrzavaju.

Sada su sve dakle institucije apsolutno uz njega. nema nijedne koja nije. Studente, koji su nekada bili okosnica protesta, sve ovo najmanje zanima.
Stariji srednjoskolci su kupljeni sa nekoliko uplata.

Sto se tice PInka. Tu vidimo nemoc i neinventivnost oragnizatora protesta. Verovatno su "ostvareni kontakti" i zeli se pritisak na Pink da se da neko obecanje ili prekine Zadruga. Samo da se smanji pritisak na vlast, da s epostedi vlast, da se oslabi ideja ostavke.
Ideja ostavke je nesto najstrasnije za radikale.
Slicno kao sto su Djindjic i Draskovic imali sa MIlosevicem tokom protesta 1996./97.

Zasto bi politicari odredjivali sta ce da se radi u subotu?
Kako su donesene te odluke?
Zastrasujuce je da nije ofomljen neki savet gradjana do saada nego dopustaju likovima iz opozicije da odredjuju sta ce da se radi.
Posle poziva Zelenovica da se ostane do ujutru na proslom mitingu, posle cega je on otisao kuci, ko moze da mu veruje.

Zasto gradjani ne bi radili sta hoce? Neko da ide na Pink, neko da ostane kod Skupstine?

U medjuvremenu:
"Потпредседник Српске листе Милан Радоичић и Данило Вучић син председника Србије Александра Вучића обишли су Србе из Косовског Поморавља који већ пет дана пешице иду за Београд да на митингу наде 26. маја подрже свог председника и државу Србију", објавио је на свом Инстаграм профилу Игор Симић, потпредседник Српске листе.


informer-22-5.jpg
 
Poslednja izmena:
@Bender Rodriguez

Pa sve sto si nabrojao sprecava tih 70 posto ljudi da izadje. To je ta masinerija i pomoc sa zapada koju si opisao, a ne njegova pamet.

Nije ovo on sam smislio

- Nelečeni ima iskusne i lukave savetnike cioniste Mosadovce. Zloba nije imao.
- Nelečeni ima 700.000 orkova pod svojom kontrolom. Zloba ne znam koliko je imao, ali mislim da nije toliko.
- Nelečeni je učio od najboljih manipulatora (Zloba, Šešelj, Drašković, pa i Žuti) i zapisao sve njihove greške i propuste.
- Nelečeni uspeva već 10 godina da opoziciju drži rasturenom, nesložnom, razvodnjenom i neusmerenom.
Nego je sve ovo ^

Zbog ovoga:

Nelečeni ima trajnu podršku zapada (ili većeg dela zapada) da završi ono što nisu ovi pre
 
Nisu svi prelazili Gazelu. Od SkupSline do Mostara ima 2.7 kilometara. Imam u svom okruženju nekoliko ljudi u godinama koji nisu išli na samu Gazelu. Jbg, stani-kreni situacije lakše umaraju ljude sa slabijim ili starim nogama.
@Bender Rodriguez

Pa sve sto si nabrojao sprecava tih 70 posto ljudi da izadje. To je ta masinerija i pomoc sa zapada koju si opisao, a ne njegova pamet.

Nije ovo on sam smislio


Nego je sve ovo ^

Zbog ovoga:
Šta imaš da izgubiš ako izađeš i glasaš protiv SNSa?

Ovo pitanje treba sebi da postave svi koji šatro bojkotuju izbore i bore se protiv zla akcijama koje situaciono izgledaju super, ali administrativno ne znače ama baš ništa.

Šta imate da izgubite glasanjem? Navedite sve razloge i argumente.
 
1000 ljudi da ode ispred Pinka Žex će da flipne a ne mnogo više.
 
Nisu svi prelazili Gazelu. Od SkupSline do Mostara ima 2.7 kilometara. Imam u svom okruženju nekoliko ljudi u godinama koji nisu išli na samu Gazelu. Jbg, stani-kreni situacije lakše umaraju ljude sa slabijim ili starim nogama.

Šta imaš da izgubiš ako izađeš i glasaš protiv SNSa?

Ovo pitanje treba sebi da postave svi koji šatro bojkotuju izbore i bore se protiv zla akcijama koje situaciono izgledaju super, ali administrativno ne znače ama baš ništa.

Šta imate da izgubite glasanjem? Navedite sve razloge i argumente.
Boris se sa vetranjacama. Nebitan sam ja, to su milioni ljudi. I ne pridobijaju se tako sto ces da ides da smaras okolo jednog po jednog i napadas ih.

Treba nam pozitivna klima i po meni je i pocela da se stvara na protestima i treba nastaviti sa tim, a ne razbijati sada sa nekim ekstremnim potezima.

I ima da se izgubi glasanjem i da se potrosi energija i ne desi nista i onda umesto da se sklone jednom za sve vremena, SNS se vrati jos jaci nego ikada jasuci na debaklu rada vlade koja ga je na kratko smenila.

U kom sistemu i pod kojom vlascu je ovo zlo bilo zabranjeno?



Ja se protiv ovoga borim, a ovo je bilo u svakom sistemu do sada zvezda i pojavljivalo se na televizijama sa nacionalnom frekvencijom i medijima bliskim vlasti. Ovo je produkt i Milosevica i Djindjica i Kostunice i Tadica i Vucica.

Ovo radi na Grand-u koji ima istog vlasnika kao Nova i N1.

Ovo izdaje za IDJ koji ima istog vlasnika kao Nova i N1.

Mozes na Novoj gledati njene intervjue, misljenja, promocije novih albuma...


Tako da u sustini glasacu za onoga ko je protiv nova.rs. Nista licno protiv nova.rs, samo u okviru zakona. Ja kada citam one zahteve, u mnogo toga pronalazim i nova.rs ne samo informer, pink i ekipu. Apsolutno me ne zanima rokada pink za nova.
 
Pise.

I ima da se izgubi glasanjem i da se potrosi energija i ne desi nista i onda umesto da se sklone jednom za sve vremena, SNS se vrati jos jaci nego ikada jasuci na debaklu rada vlade koja ga je na kratko smenila.
 
Од како сам почео да размишљам о друштвеној реалности која ме окружује (5. разред основне школе), није ми било јасно како су с једне стране људи јако незадовољни политичарима и општим стањем у земљи, а с друге стране гледамо једне исте три деценије и власт се тешко мења на изборима. Онда сам схватио да они који сваки дан развлаче по устима афере министара и псују их преко телевизије, када дођу избори буду у фазону опет је АВ најбољи или таман смо ове намирили.
 
Ne glasam za krug. Ljudi su sve i pre 21. godinu znali

Capture.PNG


Capture1.PNG
Capture2.PNG





Na prethodnoj stranici se pise o The Wire seriji i kako uvek sve ostane isto, a onda da treba izaci na izbore da se srusi nekakva diktatura? Pa srusice se samo glavni glumac. Mislim, to je ono sto vi sami pisete.


Znam za veliki broj ljudi istinski dobrih ljudi i genijalaca i verujem u tu i takvu Srbiju. I ti ne otvaraju ni Novu, ni Informer i jednako ih ne zanima DS kao sto ih ne zanima ni SNS.

Kada dodje dan izbora, uradicu ono u sta verujem. Ako verujem kandidatu, dacu mu glas, ako ne verujem nikome, niko nece dobiti glas.

Sada verujem u ovaj narod na ulicama i nadam se i malo i verujem da ce se iz toga stvoriti nesto.

Verujem u ono sto sam pisao, da kad Vucic bude gotov da bude gotov zauvek, da pravosudni organi i policija rade svoj posao, da se SNS sam od sebe raspadne prirodno u novom sistemu ili zabrani... a ne da izgubi izbore pa vaskrsne opet na sledecim.

Dozvolili smo vec jednom vaskrsnuce SPS-a i radikala.

Malo se spominje, ali svaka cast za onih par stotina ljudi sto su ostali celu noc na ulici. A kada su ostali tamo citavu noc, pretpostavljam i da su se upoznali, popricali i mozda nesto zajedno i organizuju...

Mora da se izrodi nova snaga i energija i novi ljudi.

Ima ih, ima nas!
 
Tvoji stavovi su potpuno legitimni, ali mi samo objasni iz koje arhive si izvadio ove screen shotove?
 
Na prethodnoj stranici se pise o The Wire seriji i kako uvek sve ostane isto, a onda da treba izaci na izbore da se srusi nekakva diktatura? Pa srusice se samo glavni glumac. Mislim, to je ono sto vi sami pisete.
Ima nešto što se zove koncept smenjivosti vlasti. A jedini način da se on kontinualno primenjuje jeste da se stalno izlazi na izbore i glasa.

A pošto si već uzeo da filozofiraš evo da pitam i ja tebe - ako je tačno što ti kažeš, da na kraju o svemu odlučuje zapad...pa što onda protestuješ? Šta misliš da ćeš postići svojim protestovanjem?

A ne moraš ti meni da pišeš ovo šta ćeš raditi kad dođe dan izbora. Niti one prethodne doskočice "sad je vreme da me vi naterate da glasam". Niti ćeš ti glasati, niti mene zabole da te ja nešto teram, kumim i molim. Tvrdoglav si ko mazga, očigledno češće na svoju štetu, i čini mi se da se time i ponosiš. Iz iskustva znam da je ubeđivati takve ljude u bilo šta besmisleno, a često i ponižavajuće iskustvo. Samo sam hteo da čujem imaš li neki validan razlog što ne glasaš i šta misliš da postižeš time, odnosno šta bi izgubio ako bi glasao. I na kraju se sve svodi na to da osoba koja kaže da se ne širi defetizam, zapravo ni sama ne veruje u potencijal svoje borbe, jer ko veli koja je poenta bilo čega kad o svemu odlučuje zapad, a i opet će posle ponovo da pobedi SNS... A na izbore će se izaći tek kada se u ponudi pojavi dete Isusa i Stivena Hokinga, sa harizmom Elvisa a istrajnošću i prkosom Ćute... Ok...

Vraćamo se krajem juna na temu da vidimo dokle smo u međuvremenu odgurali ovako. Pošto mislim da nećemo morati da čekamo duže od toga, a već će stvari početi da se ispuvavaju, na veliku sreću Nelečenog i Orkova.
 
Poslednja izmena:
Схватам све критике на рачун опозиције, има тамо оваквих и онаквих, разједињени су, сујетни... Да не набрајам даље. Али то је једина опозиција коју имамо, а треба бити искрени и рећи да има тамо сигурно и паметних, добронамерних и некорумпираних... Али пре свега треба погледати шта је са друге стране, Вучићева машинерија, најгора али и најнапреднија неман која нас је задесила у модерно доба. Рекох би да је по свему превазишла Милошевићеву машинерију. ОК, нисмо имали ратове, то поштујем али и околности су другачије него 90-их. Раздор у народу је већи него икад, и то је директна последица Вучићеве реторике и његових метода.

Да ли је Пинк идеална мета следеће шетње не знам. Има ту и за и против. Али најважније је да се око тога сад не делимо. Ако је донесена таква одлука треба је испоштовати и ако се не слажемо 100% са том идејом. Пинк јесте симбол лудила које влада Србијом. Тачно јесте да је Пинк био режимски пројекат и претходних власти. Заправо одкако се појавио, Пинк је био улизивачка телевизија и мрачни сарадник свих моћника који су владали овом напаћеном земљом, све време ширећи лудило. Али то је само разлог више да се унизи и пошаље јасна порука да такво улизивачко зло штетно по Србију и да се стави до знања да нико не сме да користи такве методе за стицање политичких поена.

Битно је унизити Пинк не само да би скинули садашњу власт већ да и некој новој власти (дај Боже у некој ближој будућности) не падне на памет да користи такве методе, рехабилитује Жекса, Сарапу, Вучићевића и сличне.
 
Ne znam koliko je to pametno, pešačiti do tamo, uzbrdo, mnogi to neće moći.
 
Evo još jedne gube..

Још један снс'ов спавач, сећам се кад је глумила опозицију на оној једној тв дебати за 11 година власти.
 
Moj razlog za neglasanje je nepoverenje i lose misljenje o politicarima iz opozicije.
Kad zamislim da glasam za nekog od njih, da ih zaoukruzujem, ne mogu.
I sam taj proces glasanja je nesto sto kontrolise SNS.
 
Poslednja izmena:
Vrh