Šta je novo?

Izbori 2024

Možda nije državna sisa, al je svakako tamo gde ima šta da se povuče... Nije Defke ni naivan, ni mutav da sisa takoreći u prazno i bez koristi...

Nego reci @Defke Kakve veze imaju devizne rezerve sa zaduživanjem...?

Ozbiljno pitam jer ne znam ekonomiju dobro... To bolje Ljuba82 da nam razjasni... Jer sam čuo od nekog ekonomiste da je hvaljenje visokim deviznim rezervama budalaština i da ništa ne govori koliko nam je ekonomija na zdravim nogama, ali nisam upamtio zašto...
 
Možda nije državna sisa, al je svakako tamo gde ima šta da se povuče... Nije Defke ni naivan, ni mutav da sisa takoreći u prazno i bez koristi...

Nego reci @Defke Kakve veze imaju devizne rezerve sa zaduživanjem...?

Ozbiljno pitam jer ne znam ekonomiju dobro... To bolje Ljuba82 da nam razjasni... Jer sam čuo od nekog ekonomiste da je hvaljenje visokim deviznim rezervama budalaština i da ništa ne govori koliko nam je ekonomija na zdravim nogama, ali nisam upamtio zašto...
Pa ako smo bankrot i ne mozemo da servisiramo dugove, a dugovi su nam u stranim valutama, valjda bi rezerve stranih valuta trosili na otplatu tih dugova. A kod nas rastu, plus procenat duga u odnosu na bdp pada. Da li si od nekog ekonomiste cuo da je to znak bankrota? Ili mozda po necemu drugom gledamo?
 
Vrh