Šta je novo?

Izbori 2024

Za Hrvatsku je trebalo imati vizu, sećam se čekanja za istu. Za Mađarsku, Bugarsku, a možda i Rumuniju nije trebalo, ali jeste kada su ušle u EU (Mađarska od 2004. godina, BUL i ROU od 2007. godina). Vize su ukinute tek 2009. godine za prostor EU, osim za UK i Republiku Irsku. Poenta je bitna, a to je da smo bili izolovani. Bez viza se sa pašosem SRJ moglo u samo 25 zemalja. Divno doba.

U periodu žutih lopova, AV gostovao redovno u "Utisku nedelje". Postojale su debate pozicije i opozicije. Radikali na Pinku, prikaz konvencije sa sve "Spremte se spremte", Tadić i Nikolić TV predsednički dueli. Čuveni Toma i pokazivanje jabuka... Sada nema TV duela, stvara se kult ličnosti od jedne vucibatine. Tada bilo više demokratije nego danas. B92 kao režimska televizija prikazivala "Mileta protiv tranzicije" koji pljuje vlast. Jel možete sada zamisliti režimsku televiziju da kritikuje vlast?

Možda je nekome Zlobino doba bilo dobro, recimo onima koji su otkupili stanove za 500 maraka. Za većina građana, to je bio pakao.
Eh, da, umalo da zaboravim. Živelo zlatno doba Zlobe Miloševića! Uraaa! :cool:

Znači nije tačno, nije moglo nigde bez viza u okolne zemlje?

A onda dolazi i glavno pitanje, zašto smo čekali do 2009. da putujemo bez viza?

Ja ne sporim činjenicu da smo izolovani, da nije mogao da nas vodi gori od Slobe. Pričamo o tvom postu gde navodiš eto Đinđiću bilo teško, Vučiću lako. A ja ne vidim razliku.
Ili je Đinđić bio nesposoban da ukine vize, ili EU nije želela (to ja mislim) da nam omogući putovanje bez viza jer je to bila vrsta kazne i šargarepa za dalje ucene.

Oko medijskih sloboda, da bile su veće, ali meni su medijske slobode samo šarena laža, kad npr. i posle gostovanja tada valjda predsednika skupštine Nebojše Stefanovića u Utisku Nedelje isti ostane u vlasti bude ministar još 7-8godina.
Koja je onda poenta takve slobode koja služi samo kao izduvni ventil plebsu, da kanališe nezadovoljstvo.

Ja ne želim da gledam Đilasa (bilo koga sa opozicione strane) da visi na televiziji, pogotovo ne želim da ih slušam u "debati" sa raznim Orlićima. Ne vidim nikakvu poentu toga. Dr iz Niša je pokazao šta je potrebno ovom narodu a to svakako nije TV duel Brnabić Vs Marinika, Orlić Vs Lazović, Đilas Vs Vučić i tako dalje.
 
Znači nije tačno, nije moglo nigde bez viza u okolne zemlje?

A onda dolazi i glavno pitanje, zašto smo čekali do 2009. da putujemo bez viza?

Ja ne sporim činjenicu da smo izolovani, da nije mogao da nas vodi gori od Slobe. Pričamo o tvom postu gde navodiš eto Đinđiću bilo teško, Vučiću lako. A ja ne vidim razliku.
Ili je Đinđić bio nesposoban da ukine vize, ili EU nije želela (to ja mislim) da nam omogući putovanje bez viza jer je to bila vrsta kazne i šargarepa za dalje ucene.

Oko medijskih sloboda, da bile su veće, ali meni su medijske slobode samo šarena laža, kad npr. i posle gostovanja tada valjda predsednika skupštine Nebojše Stefanovića u Utisku Nedelje isti ostane u vlasti bude ministar još 7-8godina.
Koja je onda poenta takve slobode koja služi samo kao izduvni ventil plebsu, da kanališe nezadovoljstvo.

Ja ne želim da gledam Đilasa (bilo koga sa opozicione strane) da visi na televiziji, pogotovo ne želim da ih slušam u "debati" sa raznim Orlićima. Ne vidim nikakvu poentu toga. Dr iz Niša je pokazao šta je potrebno ovom narodu a to svakako nije TV duel Brnabić Vs Marinika, Orlić Vs Lazović, Đilas Vs Vučić i tako dalje.
Па то што теби медијске слободе ништа не значе је твоја ствар. Ако су тако небитне, што онда Вучић 10 година није био ни у једном ТВ дуелу? Такође, наравно да је Ђинђићев мандат био најтежи кад је затекао државу којом су доминирали разноразни криминални кланови, укључујући и Земунце, кад је држава буквално била у рушевинама са уништеном привредом и индустријом и просечном платом од 30 евра и неисплаћеним пензијама и платама које касне месецима и годинама. Упркос свему томе, за две године свог мандата постигао је много већи успех него Вучић за било које две године свог мандата. Да не помињем чињеницу да, за разлику од СНС, ДС бар за његово време није партијски запошљавала људе по јавним предузећима и институцијама и није контролисала све институције у држави и скоро све медије.
 
Pogrešno je shvatio.

Ničeg fascinantnog tu nema.

Besmislena teorija zavere, mrze pravoslavce al eto imamo pametno objašnjenje kako ipak volšebno mogu Bugarska, Grčka i Rumunija...

A pitanje koliko su uopšte pravoslavni... Rumuni pišu latinicom i svi slave Božić 25.12...

Zapravo samo nama starokalendarcima pravoslavnim ne daju i tu su podvukli crtu i rekli - e ne može!

Dok ne pređete na Milankovićev kalendar. Ne možete! A mi iz inata nećemo...

Pogrešno je shvatio.

Ničeg fascinantnog tu nema.

Besmislena teorija zavere, mrze pravoslavce al eto imamo pametno objašnjenje kako ipak volšebno mogu Bugarska, Grčka i Rumunija...

A pitanje koliko su uopšte pravoslavni... Rumuni pišu latinicom i svi slave Božić 25.12...

Zapravo samo nama starokalendarcima pravoslavnim ne daju i tu su podvukli crtu i rekli - e ne može!

Dok ne pređete na Milankovićev kalendar. Ne možete! A mi iz inata nećemo...

IMG_5068.jpeg
 
Da sam srpski premijer, rekao bih mu da i ja garantujem da ce Nike patike u Nemackoj biti proizvedene po najvisim standardima.
 
Znači nije tačno, nije moglo nigde bez viza u okolne zemlje?

A onda dolazi i glavno pitanje, zašto smo čekali do 2009. da putujemo bez viza?

Ja ne sporim činjenicu da smo izolovani, da nije mogao da nas vodi gori od Slobe. Pričamo o tvom postu gde navodiš eto Đinđiću bilo teško, Vučiću lako. A ja ne vidim razliku.
Ili je Đinđić bio nesposoban da ukine vize, ili EU nije želela (to ja mislim) da nam omogući putovanje bez viza jer je to bila vrsta kazne i šargarepa za dalje ucene.

Oko medijskih sloboda, da bile su veće, ali meni su medijske slobode samo šarena laža, kad npr. i posle gostovanja tada valjda predsednika skupštine Nebojše Stefanovića u Utisku Nedelje isti ostane u vlasti bude ministar još 7-8godina.
Koja je onda poenta takve slobode koja služi samo kao izduvni ventil plebsu, da kanališe nezadovoljstvo.

Ja ne želim da gledam Đilasa (bilo koga sa opozicione strane) da visi na televiziji, pogotovo ne želim da ih slušam u "debati" sa raznim Orlićima. Ne vidim nikakvu poentu toga. Dr iz Niša je pokazao šta je potrebno ovom narodu a to svakako nije TV duel Brnabić Vs Marinika, Orlić Vs Lazović, Đilas Vs Vučić i tako dalje.
Đinđić je za dve godine trebalo da digne ekonomiju, da pobedi u ratu sa Albancima u Preševu i Bujanovcu, da nam omogući da putujemo bez viza, da očisti zemlju od kriminala, da digne plate na 500 evra, da ispuni obaveze prema Hagu, da Srbija postane kandidat za EU??? Sve za dve godine? Ono što je razarano 10 godina, da se promeni preko noći? Onda ga još i ubiše.

Kažeš Legija nije bio popularan? Sećate se hapšenja haških optuženika? Razvaljivanje grada. Gej parada??? Uh strašno, smrt pederima! Grad rušen jednom godišnje od strane vandalskih grupa, pro-radikalski orijentisanih. Ne damo srpske heroje, UAAA EU, mi ćemo biti rupa u tepihu Evrope... Prelepo okruženje za napredak države. Ma teže je Vučiću, ovima pre bilo lako.

Tada Kina nebitna, Rusija u rasulu (Putin je tek preuzeo), EU jedini legitimni partner. Radikali ti predlažu da od...eš EU i da vodiš ratno-huškačku politiku. Od čega da živiš, od radikalskih govora?

U pravu si, bolje je sada slušati monologe AV, imati botovske televizije u kojima se kruniše srpski TITO 21. veka.
 
Poslednja izmena:
Vrh