Šta je novo?

Izbori 2024

A Nemačka okrenuta Rusiji već jedno 100 godina bar, a pogotovo posle II svetskog rata :D
A gde sam ja napisao da su okrenuti njima? Ja kažem šta Nemačka treba da uradi ako misli da napreduje, oni to znaju i sami. To ti je posledica okupacije nakon WW2, sve je lepo trajalo 75 godina ali više nije tako.
 
Možemo mi da se sprdamo, taborimo ili teramo u apsurd, ali Evropu čekaju ogromni, ogromni problemi.

I ne može niko da me ubedi da su 1) zverski incidenti na dnevnom nivou i 2) odbijanje EU vlasti i država da to sankcionišu i 3) armije tuđina koji svakog dana organizovano stižu brodovima na obale EU - puka slučajnost i splet okolnosti.

Ne znam šta treba da se desi da ljudi uvide i priznaju da postoji problem. Možda po 10 terorističkih napada dnevno, ili po 10.000 silovanja, možda da Vatikan podigne zastavu sa polumesecom ili šta... Ne znam šta se to dešava sa ljudima generalno u zadnjih par godina, mnogi kao da su nadrogirani nečim i odbijaju da priznaju realnost i probleme oko sebe.
Moguce da je ultimativni cilj USA da uvuce evropu u veci rat pa da oni vade kestenje iz vatre, prave nove granice i posle daju kredite za izgradnju kao posle ww2 a pritom svo vreme prodajuci naoruzanje evropi uzdizuci svoju ekonomiju kao sto vec rade za ukrajinu. Te pare koje odobravaju za ukrajinu ne salju se Zelenskom nego svojim fabrikama u americi da prave oruzje za ukrajinu. Genijalno zar ne?
Vec sam pisao ranije da se ja zadnjih godina ne osecam nimalo spokojno ovde jer su najvece sanse da sledeci veliki rat bude opet na tlu evrope logicno i nema sanse da se mi izolujemo od toga. Znao sam da se nesto sprema cim je UK izasla iz EU zbog nagovora USA.
 
Poslednja izmena:
A gde sam ja napisao da su okrenuti njima? Ja kažem šta Nemačka treba da uradi ako misli da napreduje, oni to znaju i sami. To ti je posledica okupacije nakon WW2, sve je lepo trajalo 75 godina ali više nije tako.

Napisah jer si ti rekao kako treba da se okrene Rusiji, a ona već okrenuta odavno, nema šta da se okreće više.
 
Moguce da je cilj USA da uvuce evropu u rat.
Pa moguće je, viđam sve više ljudi koji kažu da Ameri profitiraju na mukama Evrope, a i da bi da odu korak dalje i uvuku je u rat. Lično nemam neki decidan stav o tome, jer je sve moguće sa ovolikim psihopatama i maloumnicima na mestu svetskih lidera.

Ali mi je neverovatno kad ljudi decidno otpisuju tako neke stvari, kao da nemaju decenije iskustva, pogotovu zadnjih 15ak godina, koje dokazuju da je sa ovakvim dijabolama na svim stranama zaista sve moguće.

Sećam se kako smo i januara 2022. ovde i na temi Teorija funkcionisanja modernog društva špekulisali da li će Rusija napasti Ukrajinu ili je sve blef. Posle nekog vremena, posle par nedelja gomilanja Rusa na granicama i u Belorusiji, i nekoliko indikatora da je stvar postala ozbiljna, par nas rekosmo da će te masovne vežbe - po svemu sudeći - da pređu u pravi ratni okršaj. Deo ljudi ovde pisali ma nema šanse, sve je blef, što se ložite... kad ono par dana kasnije kreću kolone duž cele Ukrajine.

Al nije to bitno ko je bio u pravu a ko ne, nego da su ljudi previše uljuljkani u neke ideje da nema teorije da se neke stvari dese. A poslednjih 15 godina nam pokazuju da je 90% stvari o kojima pričamo itekako moguće, odnosno zaista se i dese pre ili kasnije. Naravno, to ne znači da treba širiti paniku, jer panika danas ima moć da sruši celu svetsku ekonomiju. Ali ne treba ni biti previše ležeran i uljuljkan da "ima neko tamo ko zna šta radi i ko pazi na sve" i da "biće sve u redu". Ne, nema ko da misli i neće baš sve biti u redu. Svi su prsli - i lideri na zapadu i lideri na istoku - i jedino ih smrtnost, međusobni zamršeni interesi i obični ljudi drže koliko toliko na zemlji.
 
Možemo mi da se sprdamo, taborimo ili teramo u apsurd, ali Evropu čekaju ogromni, ogromni problemi.

I ne može niko da me ubedi da su 1) zverski incidenti na dnevnom nivou i 2) odbijanje EU vlasti i država da to sankcionišu i 3) armije tuđina koji svakog dana organizovano stižu brodovima na obale EU - puka slučajnost i splet okolnosti.

Ne znam šta treba da se desi da ljudi uvide i priznaju da postoji problem. Možda po 10 terorističkih napada dnevno, ili po 10.000 silovanja, možda da Vatikan podigne zastavu sa polumesecom ili šta... Ne znam šta se to dešava sa ljudima generalno u zadnjih par godina, mnogi kao da su nadrogirani nečim i odbijaju da priznaju realnost i probleme oko sebe.


Имају овде дневни извештаји и снимци о инцидентима које праве мигранти широм Европе

 
apz9oL3r_700w_0.jpg
 

A evo i razloga:
"Predsednica skolskog odbora na polugodistu trazila da se popravi ocena sa 4 na 5. Niko nije glasao za. Ona ponistava vece, trazi novo... I da opet poprave ocenu... Vece odbija. A onda Radisav pokrece disciplinski."
Inace direktor je SNS pion. Tako funkcionise feudalizam u Srbiji, koliko znam 6. gimnazija je pod ingerencijom feuda SNS Zvezdara.
 

A evo i razloga:
"Predsednica skolskog odbora na polugodistu trazila da se popravi ocena sa 4 na 5. Niko nije glasao za. Ona ponistava vece, trazi novo... I da opet poprave ocenu... Vece odbija. A onda Radisav pokrece disciplinski."
Inace direktor je SNS pion. Tako funkcionise feudalizam u Srbiji, koliko znam 6. gimnazija je pod ingerencijom feuda SNS Zvezdara.
Mučena Šesta je tako temeljno uništena i propala, da mi je evo sad neprijatno da se autujem kao njen bivši đak. Ovo je samo vrh užasa.
 
Slazem se s tobom. Citiranu poruku sam dobio od zaposlenog (vrlo skolovanog) u Sestoj. Kao klinac sam bio cesto u Sestoj kod drugara iako to skolu nisam pohadjao.

Ako se secas pok.matematicara Joce koji je udeljivao keceve na kruzice, taj je bar dobro naucio klince koji su zavrsili ozbiljne fakultete sto ovde, sto preko. Sad imamo lenstine i debile kojima roditelji dolaze u gimnaziju da psuju i prete. Srozava se skolstvo tako.

Da se razumemo, ta skola nije za svakoga, pogotovo matematicki smer. Ko nema kefalo, a voli da blebece, nek upise nesto drugo.. silom ne sme i ne moze nista.
 
Vučić polako gubi navijače Partizana, mislim na one prave, a ne plaćene. Svi znaju da je ovde navijački uticaj veliki, pogotovu na mlađu populaciju. Ako vređaš predsednika, to će postati mainstream među tom navijačkom populacijom. Eto vama sada teksta u B92 i botovskih komentara. Ovo je cirkus šta rade.

 
Гробари су мања навијачка група у односу на Делије, а није од скоро почело прозивање. Веља Невоља је и активиран да се спречи прозивање Вучића на трибини, доведен из редова Радових навијача.
 
Lol eto ga miljenik raznih patrijota
Beše ovde su neke patrijote priželjkivale da opozicija ponovno doživi debakl i da je to čak i bolje jer se radi o "izdajnicima i stranim plaćenicima" sto dalje implicira da im je bolje da ostane žvalavi hahahahaahah

Lepo ja kazem, gorih dušmana za srpski narod i državu od nacionalista i rusofiločara nema...
 
Kosovo je nažalost završena priča. Neki nisu hteli podelu Kosova, počev od Miloševića pa do Koštunice. Čak je i ludi Ćosić predlagao podelu. Inače, Rugova je čak 1992. godine pristao da Srbi zadrže trećinu Kosova. Srbija je imala najgoreg čoveka na mestu predsednika. Umesto da ga se odrekne, vrši se njegova rehabilitacija. Lud narod, luda zemlja.

Što bi moj drug rekao: "Ko šiša Kosovo, to je ionako vuko...na." Predložiš mu podelu: "Kako bre da delimo ono što je naše?" Znači bolje da ti velika Albanija bude do podnožja Kopaonika nego da dobiješ makar nešto....
 
Poslednja izmena:
Meni je cudno da postoje ljudi koji misle da nije zavrsena prica i da ce se jednog dana "vratiti" samo treba sacekati pravi trenutak a ima dosta takvih.
Uzeto je/oteto kako hocete i nece nam ga vratiti niti mi mozemo da ga vratimo. Fizicki i da probamo, izginuce hiljade a nama sankcije gore nego 90ih ne ginu, plate od 30 eura, odlazak svih stranih kompanija i prazni rafovi pa izvolite.
Po meni, do 2008 se moglo ispregovarati da se dobije nesto opipljivo za priznjanje (mozda sever da se vrati recimo), sad definitivno ne moze nista, jedino se moze formiranje ZSO proglasiti pobedom i 60:0 za nas
 
Kosovo je nažalost završena priča. Neki nisu hteli podelu Kosova, počev od Miloševića pa do Koštunice. Čak je i ludi Ćosić predlagao podelu. Inače, Rugova je čak 1992. godine pristao da Srbi zadrže trećinu Kosova. Srbija je imala najgoreg čoveka na mestu predsednika. Umesto da ga se odrekne, vrši se njegova rehabilitacija. Lud narod, luda zemlja.

Što bi moj drug rekao: "Ko šiša Kosovo, to je ionako vuko...na." Predložiš mu podelu: "Kako bre da delimo ono što je naše?" Znači bolje da ti velika Albanija bude do podnožja Kopaonika nego da dobiješ makar nešto....
Vazno je podsetiti i da su mase krajem 80tih slobu videle zapravo kao spasioca kosova uz pesmu "oj srbijo iz tri dela ponovo ces biti cela" na kraju ga komunjarski izrod izgubi celog i to ratom u koji uvuce celu zemlju (nakon sto je jedan rat vec izgubio kao i tu teritoriju gde su prethodnih 4-5 vekova živeli srbi koji su čak preživeli i ustaški genocid)
 
Ne može se Kosovo vratiti dokle god USA ima veliki uticaj u Evropi ali nije skroz završena priča iako tako izgleda. Najveći problem je što se Zapad neće zaustaviti tu, mogu nastaviti i dalje da prave probleme. Evo primera sa Jermenijom, predali su NK, desio se egzodus i mislili su sada će ih ostaviti na miru kad ono opet neke tenzije oko neka 4 sela što Azeri traže..
Ne bih bio iznenađen ako Jermenija prestane da postoji u roku od 10 godina.
 
Vrh