Šta je novo?

Izbori 2024

Све док се ми будемо држали чврсто става да Косово није незавнисна држава онда и из наше перспективе то није ни легитимна полиција већ нелегална наоружана скупина албанаца из наше јужне покрајине, у очима срба они су терористи јер делују против законито и против уставно законима Србије.
Па ни ово није истина, из што формалних (Беки изнад, па онда, признајемо документа која издају, итд.), што практичних разлога (председник осудио "убиство косовског полицајца", не "такозваног" - уистину, тешко је осудити убиство такозваног човека; онда, доскора су у тој полицији радили Срби, али су морали да је напусте, сад нам је јасно, јер би себе у супротном довели у опасност, итд.).

Укратко: сјебали смо се (сјебао нас је, други пут за три деценије како се бави политиком).
 
Сада због ових идиота на власти можемо да добијемо статус државе спонзора тероризма. Срљамо баш јако са радикалима у понор.
 
Pa ok, mozemo svi da mislimo da su oni heroji, kako kao drzava mozes zvanicno to da opravdas? Ubijeni tesko naoruzani ljudi koji su pucali na policiju i jednog ubili i sad dan zalosti zbog njih?
То са даном жалости је сад Вучићева игра за нашу публику.
 
Problem je sposobnost srpskog naroda za doublethink.
Isti covek moze da se divi i Ratku Mladicu i americkom ambasadoru.
Mi smo potpisali Briselski sporazum, ali radikali nisu napustili svoju retoriku iz devedesetih.
Albanci se vredjaju, ponizavaju u stampi. U isto vreme de fakto smo im priznali drzavnost.
Narodu ta dvojnost ne smeta ni malo. To je specificnost Srbije. 95% gradjana nema skoro nikakve moralne norme (mislim da uglavnom postuju ono "ne ubij") i ne razume pojam principijalnosti.
Kako su uredjene zgrade, kakvi sukobi postoje u okviru kucnih saveta, takva je i drzava.
Zapravo, nase drustvo je doslo do stepena u kome drzava gubi svoje funkcije u smislu tradicije prosvetiteljstva i pozitivizma.
Ubrzano klizimo u stanje pre 1804.
 
Па мурија као мурија, у свакој земљи је иста.
Е, видиш, то је веома некоректна констатација, пошто је наша полиција спроводила изузетно репресиван, чак и разбојнички режим (типа, отимање пара) над косметским Албанцима. А то је и готово нереформисана комунистичка полиција и државна безбедност, која је и овде страшна зла починила (али не по национал-шовинистичкој основи). Ето, то све ти браниш кад напишеш овако шта.
 
Па оно КПС je као модерна професионална некорумпирана полиција?
 
То не треба да радиш, тако да тераш мак на конац упоређујући различите ствари, лакше је да се помириш са чињеницама (корумпирана је, вероватно, и њујоршка полиција, али московска полиција у време Берије... можда и није била корумпирана, ал` далеко јој лепа кућа; слично важи и за тајну државну полицију, звану ГеСтаПо - разумео си ово и сам, нисам морао да пишем).

А ово углавном наш народ и ради.

Јбт, долазим на мисао која би нас можда и извукла: Нисмо ми увек, баш, у праву... ЕУРЕКА!

Ма, да ли је то могуће, ми, овакви слатки и фини?! Сви "за држааавну истииинууу...", што каже ремек-дело:

 
Poslednja izmena:
Па нисмо увек управу.
Али имамо бројне примере непрофесионалности и бахатости Албанаца из КПС према Србима.

Но, сва ова агонија је последица тога што је Вучић неискрен према свом народу да призна шта је потписао. И што се игра животима људи доле терајући их да испадну негативци.
Наравно није ни Курти невинашце, само је отворенији према својим гласачима.
 
Pisanje kako je nastradao domačin, radnik hitne pomoći i otac dvoje dece je navijanje. Kao što je navijanje kad kurti izađe i kaže kako je ovo frakcija Vagnera i da su srbi produžena ruka tih nacista.
U takvom razgovoru nema boljeg, ima samo dva idiota. Isto važi i kad napišete "a šta su oni nama".

Ako već znaš da maltretiraju srbe i za srpske tablice, sigurno ne naoružavaš desetine ljudi bazukama i kalašnjikovima, pa ih koristiš da ubiju prašinara koji ne ume ni da rukuje pištoljem koji ima.

U jednoj rečenici šta se desilo dole, srpska paravojska je napala i ubila kosovskog policajca. Prilikom hapšenja te grupe ubijeno je nekoliko napadača. Niko na svetu se neće udubljivati više od ovoga, i niko na svetu neće reći krivo kosovo.
 
Naravno da nismo uvek u pravu.
Nasa politika je vec decenijama destruktivna i glupa.
Ali na Balkanu nema nikog ko je u pravu.

A i sire. Istoriju pisu samo pobednici.
 
Najvažnije je podići rejting u ovakvoj situaciji. Dakle, prikloniti se stavovima većine i obeležiti dan žalosti. Jeste da smo time podržali napadače, ali eto, bar će rejting rasti.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Све је ово узајамна игра да би међусобно дизали рејтинге. Сад више Курти није реметилачки фактор пред очима свог народа, а Вучић је као показао зубе али и остао без истих.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
U jednoj rečenici šta se desilo dole, srpska paravojska je napala i ubila kosovskog policajca. Prilikom hapšenja te grupe ubijeno je nekoliko napadača. Niko na svetu se neće udubljivati više od ovoga, i niko na svetu neće reći krivo kosovo.
Za mene je glavno pitanje za sta je bio angazovan ceo vod.
Ubijanje policajca mogla su da obave dvojica ili trojica, ako je to bio cilj.
I kako je ceo idiotski vod dozvolio da bude opkoljen.

Tu nema pravih i krivih, to nije uredjeno drustvo, nego rat.
Krivi smo jer smo dozvolili da budemo slabiji, da budemo pobedjeni.

Kada anglosaksonski ratni zlocinci spale Drzeden i spale 50000 civila oni sebe ne smatraju krivim, da ne govorimo o atomskim napadima na Japan.
Svi znamo za nemacke ili sovjetske zlocine, ali anglosaksonsk fasisti se ne dovode u pitanje.
Njihov morlani lik je cit i Amerika je dobra. Takodje i medju liberalnim Srbima koji obozavaju silu.

Na slici, spaljena majka s decom u Drezdenu.

Fotothek_df_ps_0000047_Eine_Mutter_%C3%BCber_dem_Kinderwagen_ihrer_Zwillinge_im_Tode.jpg
 
Далеко било да браним Вучића (пу пу пу) али дан жалости није за убијене Србе, него за "трагичне догађаје":

„Влада Србије моли све медије и организаторе јавних манифестација да у среду, 27. септембра, прилагоде свој програм Дану жалости и на тај начин одају пошту настрадалима на Косову и Метохији”, наведено је у саопштењу Владе Србије, јавља Танјуг.

Нигде се не помиње етницитет?
 
У суштини и тај Албанаца гранични полицајац је грађанин Србије и жртвован од стране Куртија као што су ова наша четворица жртвовани од стране Вучићеве листе изгледа.
 
Ја то саопштење читам као да држава жали за насталу ситуацију и изгубљене животе, а не посебно за убијене Србе или Албанце. Можда не тумачим добро. Ако је тако онда је дан жалости на месту да бар мало извучемо образ, ако није онда испадамо терористи јер жалимо због убијених Срба.
 
Nije on granicni nego administrativno-prelazni policajac.
 
Ја то саопштење читам као да држава жали за насталу ситуацију и изгубљене животе, а не посебно за убијене Србе или Албанце. Можда не тумачим добро. Ако је тако онда је дан жалости на месту да бар мало извучемо образ, ако није онда испадамо терористи јер жалимо због убијених Срба.
Ako je Kosovo Srbija, onda dan zalosti treba iskljucivo zbog poginulog policajca, koji je u nasoj zemlji izgubio zivot radeci svoj posao boreci se protiv nelegalno naoruzane grupe.
 
Српска паравојска сумњивог порекла и намера је убила албанског терористу. То је једина тачна формулација по важећем уставу Србије.

За мене/нас, бриселски споразум који је суштински ЕУ потписала сама са собом не би смео да буде било шта друго до привремена окупациона мера. Повиновање томе од нас као појединаца би било као прихватање укидања ћирилице 1915е или у ндх 1941е.

Почели смо/сте да размишљате по нотама жвалавог и страног окупатора и то је њихова највећа победа и заправо главни циљ.
 
Vrh