Šta je novo?

Izbori 2024

Ne znam da li ste ispratili pad Nagorno Karabaha? Čini mi se da će Azeri priznati Kosovo jer sada nemaju razloga da se zalažu za međunarodno pravo. Poslušaće Turke i dodatno ojačati muslimanski blok.
Nagorno-Karabah bi trebalo da bude lekcija za domaće rusofile kako izgleda kad te Rus brani. Prodali su ih i ostavili ih da crknu, masakr će im napraviti Azeri. Boli Ruse uvo i inače, a kamoli sad kad su se o jadu zabavili u Ukrajini.

Naravno, tu lekciju domaći rusofili neće naučiti, kao što nisu ni 1991. ni 1999.
 
Nagorno-Karabah bi trebalo da bude lekcija za domaće rusofile kako izgleda kad te Rus brani. Prodali su ih i ostavili ih da crknu, masakr će im napraviti Azeri. Boli Ruse uvo i inače, a kamoli sad kad su se o jadu zabavili u Ukrajini.

Naravno, tu lekciju domaći rusofili neće naučiti, kao što nisu ni 1991. ni 1999.
Prvo se malo informises pre nego sto udjes na internet i na forum neki i lupis glupost.
Predsednik Jermenije je priznao nagorno karabah kao deo Az jer se okrenuo americi i izdao Ruse koji su ga branili. Znaci pre nego sto lupetate gluposti neke prvo se informisite dobro a da to nisu portali neki nasi koji pojma nemaju o cemu se radi.
 
Prvo se malo informises pre nego sto udjes na internet i na forum neki i lupis glupost.
Predsednik Jermenije je priznao nagorno karabah kao deo Az jer se okrenuo americi i izdao Ruse koji su ga branili. Znaci pre nego sto lupetate gluposti neke prvo se informisite dobro a da to nisu portali neki nasi koji pojma nemaju o cemu se radi.
Pričam o situaciji u kojoj su Rusi šatro neki "mirotvorci" koji treba da obezbede komunikaciju između Jermenije i opkoljenog Artsaha, i generalno pomognu deeskalaciji situacije. Nekako njih uvek nema, ili su slabi, ili su nečim zauzeti, baš onda kad treba da budu tu (i kad su nama trebali i sad kad su potrebni Jermenima).

Evo vidimo kako su obezbedili, drže ih Azeri okupirane, granatiraju i polako otimaju deo po deo, preti im etničko čišćenje. Boli ih uvo, ostaviše sirote Jermene da crknu.

Usud Jermena je što su jednako glup i snovima zaslepljen narod, kao i mi, koji ne razume baš do kraja priču o "prijateljima", "neprijateljima" i "saveznicima". Priča o izdaji jeste tačna, ali bi svakako Rusi u teoriji trebalo da drže stranu Jermenima kao pravoslavnom, bliskom narodu, da ne kažem braći. Ovako ispade da su kaznili ceo narod i ostavili ih na cedilu zbog ludog predsednika.

Svaka sličnost sa jednim drugim narodom je namerna
 
Poslednja izmena:
I ti opet nastavljas istu pricu neverovatno. Gde ti nalazis te informacije bas me zanima :D Ili je to projektovano u tvojoj glavi pa pises sta oces ?
 
Nisu baš gluposti, Jermenija je članica ODKB-a, i verovatno su očekivali rusku zaštitu koja je izostala. A stoji da su koketirali sa Amerikancima. Zanimljivost je i to da se najveća američka ambasada na svetu nalazi u Jerevanu...
 
Evo poleteo sam bas da se objasnjavam sa tobom. U 2 recenice gore sam ti napisao o cemu se radi a ti projektuj svoje informacije u glavi kako hoces.
 
Evo poleteo sam bas da se objasnjavam sa tobom. U 2 recenice gore sam ti napisao o cemu se radi a ti projektuj svoje informacije u glavi kako hoces.
Znaš li šta je Artsah? Znaš li ko živi u Artsahu? Znaš li šta se upravo sada dešava u i oko Artsaha? Znaš li razliku između (Republike) Artsah i Nagorno-Karabaha (u širem smislu)?

Ako nećeš da se objašnjavaš, onda se skloni i ne budi nevaspitan. Uletiš tu i govoriš ljudima da pričaju gluposti, pa kad treba da se argumentuje, onda te šatro smara to :D Ae bre liče
 
Ti ako ne možeš da povučeš paralelu između ta dva slučaja onda je to tvoj problem.
 
Posmatrač, paralela je očigledna ali ti mešaš aktere :D

Da bi došao u poziciju Azerbejdžana, onda moraš da se ponašaš kao Azerbejdžanci. Mi se ponašamo kao Jermeni. I nije nam prvi put. Mi leđa nismo imali ni pre 35 godina ni sad, baš volimo da se bijemo "na ruke".
 
Da li uopšte postoji slučaj u istoriji gde je jedna država branila drugu delima a ne rečima iz čiste dobrote a ne interesa?
 
U konkretnom slučaju Srbija -> Azerbejdžan, Kosovo -> Nagorno Karabah, Ruski proteže nekada, kao što je Kosovo američki sada. Rusi izgubili interes, možda ga izgube i Amerikanci.
 
Какав ли став има Ћута о Нагорно Карабаху?
 
Досадио Јерменима статус кво па решили да заврше причу. Тај Пашињан је бу**** тешка; у марту је говорио како је спорна територија заправо Азербејџанска, онда у мају ове године говори како би прихватио да Горски Карабах буде део Азербејџана у замену за сигурност етничких Јермена да би у почетку септембра позвао Американце у помоћ јер није добро ослањати се на Русе. Тако се не понаша председник који треба да штити свој народ. Схватили Руси са ким имају посла па што да они потурају своју главу и каче се са Турском. Ево вам, тражили сте гледајте.
 
Pa mi se ne kačimo za Ruse, napustili smo rezoluciju 1244 i sada okupacione snage rade šta im je volja. Pašinjan je napustio svoje u NK i predao ih Azerima. Pošto trenutno radi vežbe sa Amerima mogli su mu oni pomoći da zadrži teritorije.:unsure:
 
Nagorno-Karabah je lekcija Azerbejdžana nama da treba da se sačeka pogodan trenutak i vojnom akcijom oslobodi Kosovo...
Ti si osbiljan ne?

Mi ne bi mogli vojnom akcijom da se oslobodimo od organizovanih migranata ni malo organizovanijeg narko klana a kamoli od organizovane vojske naoružane intrenirane od strane zapada.
 
Vrh