Šta je novo?

Izbori 2024


Bugari proterali ruske KGB popove i to tako što su ih dovezli do granice sa Srbijom.
 
Stvarno misliš da Kosovo ima dobro naoružanu i obučenu vojsku?

Čak i da nemaju nikakvu vojsku, na tom Kosovu je američka baza i NATO trupe. Plus za razliku od N.Karabaha Ameri i ekipa su to Kosovo priznali kao nezavisnu državu još pre 15 godina.

Čak i da kojim čudom Amerikanci sa Kosova odu Turci neće-napravili bazu sultan Murat i naoružavaju ih.Uvek će imati Tursku i Albaniju uz sebe.

Dosta ljudi ovde ne shvata da su jedina realna alternativa Zapadu na Balkanu Turci Osmanlije.

Priča će definitivno biti završena kad ih formalno prime u NATO u narednih 5-10 godina.
 
Poslednja izmena:
Ipak je tema "izbori 2022". Najnovije udruživanje:
...tehnički organizatori protesta „Srbija protiv nasilja“ potpisali su u Skupštini Srbije zajednički dokument pod nazivom „Dogovor za pobedu“, u kojem su predstavljena osnovna načela pre nego što se uđe u konkretne dogovore o koalicijama i izlasku na naredne izbore.
Sporazum su u Domu Narodne skupštine potpisali šefica poslaničke grupe „Pravac Evropa“ Marinika Tepić, šef poslanika DS-a Zoran Lutovac, šef poslaničke grupe „Naraodni pokret Srbije – Ekološki ustanak – Novo lice Srbije“ Miroslav Aleksić, šef poslaničke grupe „Moramo – Zajedno“ Nebojša Zelenović, i šef poslaničke grupe „Zeleno-levi front“ Radomir Lazović....
 
Nagorno-Karabah bi trebalo da bude lekcija za domaće rusofile kako izgleda kad te Rus brani. Prodali su ih i ostavili ih da crknu, masakr će im napraviti Azeri. Boli Ruse uvo i inače, a kamoli sad kad su se o jadu zabavili u Ukrajini.

Naravno, tu lekciju domaći rusofili neće naučiti, kao što nisu ni 1991. ni 1999.

Не пратиш ситуацију уопште, нити односе Јерменије и Русије, Јерменије према тим спорним територијама итд
али нисам ја адвокат Русије сад да пишем и баш ме брига и за Русију и за Јерменију и за Азербејџан,

иначе последњих 23 године смо на прст у д**е са САД, па ево како пролазимо.
 
Čak i da nemaju nikakvu vojsku, na tom Kosovu je američka baza i NATO trupe. Plus za razliku od N.Karabaha Ameri i ekipa su to Kosovo priznali kao nezavisnu državu još pre 15 godina.

Čak i da kojim čudom Amerikanci sa Kosova odu Turci neće-napravili bazu sultan Murat i naoružavaju ih.Uvek će imati Tursku i Albaniju uz sebe.

Dosta ljudi ovde ne shvata da su jedina realna alternativa Zapadu na Balkanu Turci Osmanlije.

Priča će definitivno biti završena kad ih formalno prime u NATO u narednih 5-10 godina.

Па ако неће да нам врате Косово, шта ћемо онда у НАТО?
 
Па ако неће да нам врате Косово, шта ћемо онда у НАТО?
Zato što ako/kad oni udju a mi ne taj Kurti , i ne samo on, će tek onda da šilji onu stvar nad nama i Srbima dole i tek tada Srbija neće smeti ni da pisne a kamoli preti jednoj NATO članici.

Ako jedini mi nismo deo kluba a svi oko nas jesu ima svaka šuša da briše patos s nama. Ako nisi za stolom-bićeš na meniju.
 
Zato što ako/kad oni udju a mi ne taj Kurti , i ne samo on, će tek onda da šilji onu stvar nad nama i Srbima dole i tek tada Srbija neće smeti ni da pisne a kamoli preti jednoj NATO članici.

Ako jedini mi nismo deo kluba a svi oko nas jesu ima svaka šuša da briše patos s nama. Ako nisi za stolom-bićeš na meniju.

Јел то неки виц, значи да признамо Косово, да уђемо у НАТО и онда ћемо смети да писнемо, тад је тзв Косова на*ебала, а ми ћемо се питати.
 
Kao član NATO bi se pitali bar malo, kao kad Orban pod*ebava Ukrajinu oko prava madjarske manjine itd. A ako je Kurti & co. član a mi nismo onda se on nešto pita a mi se ne pitamo baš ništa. Ne znam šta tu nije jasno.
 
Stvarno misliš da Kosovo ima dobro naoružanu i obučenu vojsku?
Nema dobro ..već ima dovoljno dobru i obučenu vojsku koju ne bi mogli tako lako da savladamo niujednom scenariju. Takoðe su i mnogo više fanatičniji da odbrane ono za šta su se izborili. Za razliku od nas koji ne bi skupili ni 20.000 vojnika sve sa svim aktivnim vojnim licima.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Zato što ako/kad oni udju a mi ne taj Kurti , i ne samo on, će tek onda da šilji onu stvar nad nama i Srbima dole i tek tada Srbija neće smeti ni da pisne a kamoli preti jednoj NATO članici.

Ako jedini mi nismo deo kluba a svi oko nas jesu ima svaka šuša da briše patos s nama. Ako nisi za stolom-bićeš na meniju.
Па већ деценијама шиље ону ствар над нама на најгори начин, од паљења српских кућа и манастира, преко минирања гробља, терористичких напада на аутобусе до убијања деце. И НАТО ту није ништа преузео.
Тако да само наивне будале могу да верују да ће НАТО штитити Србе доле када није и до сад.
 
Па већ деценијама шиље ону ствар над нама на најгори начин, од паљења српских кућа и манастира, преко минирања гробља, терористичких напада на аутобусе до убијања деце. И НАТО ту није ништа преузео.
Тако да само наивне будале могу да верују да ће НАТО штитити Србе доле када није и до сад.
bas tako.
 
Pisete gluposti. Necemo mi da oslobadjamo Kosovo nego ce Rusi to da urade. Samo da se zalede reke da mogu da ih predju tenkovima, osvajaju celu Ukrajinu i eto ih kod nas.

Oh, wait, to je trebalo da se desi prosle godine 🤣
 

Bugari proterali ruske KGB popove i to tako što su ih dovezli do granice sa Srbijom.
Ahahaaha ovo kao iz nekog skeča. 😆
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Zanimljivo da Milanović Kosovo na engleskom zove "Kosova". Veliki neprijatelji srpskog naroda.
 
Vratimo se temi, dalji offtopic će biti obrisan.
 
Nema dobro ..već ima dovoljno dobru i obučenu vojsku koju ne bi mogli tako lako da savladamo niujednom scenariju. Takoðe su i mnogo više fanatičniji da odbrane ono za šta su se izborili. Za razliku od nas koji ne bi skupili ni 20.000 vojnika sve sa svim aktivnim vojnim licima.
Мени се већ дуже време "јавља" да је постигнут прећутни споразум између свих релевантних актера да се косовски чвор "реши" на следећи начин:

- Атмосфера се стално подгрева и електрише, да би се стекао утисак да не постоји апсолутно никаква шанса за неки споразум.
- Таква атмосфера веома погодује свима који су на власти, јер не морају да праве никакве непопуларне потезе, и стално имају отворене теме унутрашњих и спољних непријатеља.
- То припрема терен за специјалну војну интервенцију Србије, којом би за пар сати заузела 4 општине на северу, у циљу заштите становништва. Реално, не би наишли на било какав отпор, све би се завршило без већих инцидената.
- Албанци не могу никада да успоставе било какву контролу на северу, као што ми не можемо испод Ибра.
- За било какву даљу интервенцију не постоји било какав интерес Србије, а за овакав развој догађаја Вучић би осигурао статус божанства код Срба.
- Албанци заузврат добијају нашу прећутну сагласност за заокруживање процеса независности, све преостале ЕУ земље и Русија признају Косово као независно, и оно ускоро постаје члан УН.
- ЗСО се формира само за подручја у енклавама, где Срба свакако има у значајнијем броју, али где су већ практично интегрисани у све косовске институције и систем.
- Догађаји широм Света у последње време, практично осигуравају да сви међународни актери снажно зажмуре на оба ока, док се у наредних 3,4 године све слегне по наведеном сценарију.

Такав развој догађаја је једини у коме сви актери могу да прогласе да су победили, а да и народ тако нешто прихвати.
 
Poslednja izmena:
У тај сценарио бих могао да поверујем да свеукупно српско искуство у периоду 1939-2023 у свим српскм земљама се не своди на две ставке:

1. Потпуни нестанак свим могућим насилним методама
2. Сва кривица за то пада на Србе, а они малобројни који су преживели и опстали у тим земљама су криви зато што и даље постоје.

Тако да реалан сценарио је:

Косова у УН, "ми" их признајемо
Срби са севера протерани или се кроз 10ак година сами и "добровољно" исељавају
У нашим уџбеницима пише да је Мурат велики војсковођа, Обилић измишљотина, Његош ксенофоб и Албанци староседеоци које су тлачили Срби (упс, ово већ пише)

За све нејасноће и сумње у овај сценарио видети под: Срби у Сарајеву, Херцеговини, РСК, Северној Албанији, Македонији и Босанској Крајини, а богме и у ЦГ.
 
- То припрема терен за специјалну војну интервенцију Србије, којом би за пар сати заузела 4 општине на северу, у циљу заштите становништва. Реално, не би наишли на било какав отпор, све би се завршило без већих инцидената.
- Албанци не могу никада да успоставе било какву контролу на северу, као што ми не можемо испод Ибра.

Када си последњи пут био на северу Косова? Тамо увелико постоје шиптарске полицијске базе и контролни пунктови на магистрали Јариње - КМ и Брњак - КМ, а граде се и базе за КБС. https://www.politika.rs/scc/clanak/518834/kosmet-kurti-policija-baze-srbi-zemlja
 
Мислим да то само може да доприноси агенди електрисања и дизања тензија до изнемоглости. Јер, ни десетине база, ни хиљаде полицајаца, ни стотине специјалаца, неће држати север под одрживом контролом, то је само метод застрашивања људи. Такође, те снаге могу да се повуку за пола сата на нечији миг.

Ја, нити навијам за такав сценарио, нити сам уверен да ће до њега доћи, само излажем нешто што ми се чини као могућ расплет у интересу више (ако не и свих) фактора моћи. На жалост, искуство нас учи да је најреалнији сценарио, обично и онај најмрачнији.
 
Vrh