Šta je novo?

Izbori 2024

Sta ako zena koja mrzi zene ubije zenu? Ili travestit ubije zenu? Mialim da neki ovde previse gledaju n1 i pink.
Zar ne vidite da je besmislleno? Iza sve re povike stoje dobro osmisljeni spinovi koji treba sa nam skrenu paznju sa istinskih problema nasih svakodnevnih zivota.
Od kada kod nas postoji razvod, a postoji barem 100 godina, zene koje su izlozene nasilju mogu da odu od tih muzeva.
 
Znate li kako funkcionisu danas mediji?
Hvataju se za price, preuvelicavaju katastrofe, ako se nista ne desava fabrikuju dogadjaje. Treba ima da ih gledate, da klikcete tamo, tako dolaze do novca.
Mediji zamagljuju stvarnost, guraju vas od sustine.
A sustina su vasi apsolutno neponovljivi i konacni zivoti, ofnosi sa bliznjima, stres i pakao kaputalizma u kome se svi kuvamo. Sustina su i visoke cene i ono sto jedemo i pijemo. Sustina jye i dnevna neptavda u svetu u kome se pidstice pad nivoa svake usluge uz blagoslov lopova na vlasti.
Sve drugo je medijska magla.
 
Iskusno se ubacila prica i femicidu sta god to znacilo kako se ne bi pisalo o nakazama od juce i kaubojsko mafijaskom ponasanju pijanog jenkija. Sluzba kontolise forum
 
Можда ћеш се разочарати када ти кажем да је то бивши радикал Шаровић. Али један од ретких који потенцира незгодна питања.
 
Можда ћеш се разочарати када ти кажем да је то бивши радикал Шаровић. Али један од ретких који потенцира незгодна питања.
A da. Znam za njega. iako je bio radikal covek izgleda sasvim svestan situacije.
 
Hteo bih da skrenem pažnju na temu svih tema.
Screenshot_2023-09-10-11-35-23-041-edit_com.twitter.android.jpg
 
Još i pre svih ovih veštačkih kriza, sve za bebe i decu je bilo preskupo. A tek sada, s ovim cenama, nije normalno. Nije ni čudo što kradu, i treba. Pogotovu što i trgovački lanci kradu i pljačkaju. I pritom ne mislim samo na marrrrže nego i na druge nekorektne, a bogami i neke nezakonite prakse.

Uostalom, sad se setih - sapun 180 dinara. Pasta za zube 300 dinara. Dezeodorans 600 dinara. Pa o čemu bre mi da pričamo. Šta, treba ljudi u 2023. da se hrane, žive i kupaju kao da je 1923.? Marš bre.
 
Poslednja izmena:
Još i pre svih ovih veštačkih kriza, sve za bebe i decu je bilo preskupo. A tek sada, s ovim cenama, nije normalno. Nije ni čudo što kradu, i treba. Pogotovu što i trgovački lanci kradu i pljačkaju, i pritom ne mislim samo na marrrrže nego i na druge nekorektne, a bogami i neke nezakonite prakse.

Uostalom, sad se setih - sapun 180 dinara. Pasta za zube 300 dinara. Dezeodorans 600 dinara. Pa o čemu bre mi da pričamo.
Biće gore.
 
Pa biće, naravno. Bogati će postati još bogatiji a siromašni još siromašniji. Kao što je i bilo 2008. Pa i 2020. Pa i 2022. I kao što je bilo posle svake veće krize u zadnjih 100 godina globalizacije.

Ne sumnjam da će sad da se jave oni koji sebe nazivaju ekonomistima ili liberalima da popuju kako to nije istina, iako imamo podatke koji potvrđuju upravo to, da se na svakoj modernoj krizi obična raja izmuze, a bogati namaste još više.

Iz tih razloga i predviđam da, ako se ništa ne promeni, svet ima fore da izdrži još jedno 2-3 velike krize, a onda sledi kataklizma.
 
Dobro je da imamo povorku ponosa inače se Srbi ne bi nikad setili ni hrene za bebe, a ni dezadoransa. Očigledno je da LGBT zajednica puno doprinosi porodičnim temama i podsećanju na siromaštvo u ovom nazovi društvu.
 

Ova emisija je snimljena pre dve godine, i pričalo se o rekordnim poskupljenjima. Danas, dve godine nakon toga, cene su otišle još duplo od tih poskupljenja. Ekonomski tigar.
 
Ne znam šta je pisac hteo da kaže ali ja o cenama i ekonomskom st(r)anju kokodačem već godinama, ovde na forumu, i van njega naravno. Stvar je samo u tome što većinu ljudi boli dupe za te teme i probleme, pogotovu u ovom pretežno buržujskom online kolektivu. A neki prosto bojkotuju mene i moja pisanja, pa se ni ne osvrću na njih, jer im je bitnije KO je autor nekog posta a ne ŠTA je napisano u tom postu (što je opet odlika jednog buržujskog i snobovskog ponašanja).

Ima i onih koji kao vide neke probleme ali se naivno uzdaju kako će "institucije", Vlada, Vučić, MMF, Svetska banka, Svetski ekonomski forum, UN, FED... sve rešiti i spasiti. Jer im je šatro stalo, i ne mogu noću da spavaju od briga za nas obične kmetove. To čak viđam i van foruma, ta neka slep(ačk)a uzdanja u to kako "ima ko da misli o tome" i kako će nas vlade, političari i međunarodne organizacije spasiti. A oni već 15 godina pokazuju da nemaju pojma ni kako stvari funkcionišu, a kamoli kako da se spasi svet. Niti ih je briga.
 
Poslednja izmena:
Dobro je da imamo povorku ponosa inače se Srbi ne bi nikad setili ni hrene za bebe, a ni dezadoransa. Očigledno je da LGBT zajednica puno doprinosi porodičnim temama i podsećanju na siromaštvo u ovom nazovi društvu.
Sve je problem. Ja lično bih glasao i za brakove i pravo na usvajanje za LGBT. Momentalno.

Ali imamo milion problema.

Edit: Moram još da dodam da smatram da je diskriminacija LGBT ljudi još jedna manifestacija nasilja u ovom društvu. Izjednačavanje po pravima bi verovatno relaksiralo društvo nakon par godina, nakon što bi videli pozitivne primere gej porodica u svom okruženju. Neko ko danas juri gejeve po ulicama će sutra da juri sve koji mu se ne sviđaju, pa na neki način lgbt biju bitku za celu Srbiju. Puna podrška.

Ali ako Vučić prikazuje parizer na tv, to znači da dobar deo Srbije gladuje. I to je katastrofa. Totalni glib iz kog mogu samo obični naprednjaci da nas izvuku. Moraju da se probude.
 
Poslednja izmena:

Ko je Kristofer Hil?​

  • Rođen 10. avgusta 1952. u Parizu u Francuskoj
  • 1974. pridružio se Mirovnim trupama američke vojske u Kamerunu u Zapadnoj Africi
  • 1977. započinje karijeru u Stejt departmentu
  • diplomirao na studijama ekonomije na Bouden koledžu u Brunsviku, državi Mejn i 1994. stekao master diplomu na Koledžu ratne mornarice
  • 1995. bio učesnik pregovora koji su doveli do potpisivanja Dejtonskog sporazuma kojim je okončan rat u Bosni i Hercegovini
  • 1996-1999. ambasador u Makedoniji
  • 1998-1999. specijalni izaslanik za Kosovo
  • 1999-2000. specijalni savetnik predsednika i šef Nacionalnog saveta za bezbednost
  • 2000-2004. ambasador u Poljskoj
  • 2004-2005. ambasador u Južnoj Koreji
  • 2005-2009 pomoćnik državnog sekretara za Istočnu Aziju i Pacifik, gde je predvodio američku delegaciju u pregovorima o nuklearnim pitanjima Severne Koreje
  • 2009-2010. ambasador SAD u Iraku
  • 2010. otišao u penziju iz diplomatske službe i narednih deset godina proveo na mestu dekana i predavača na Džozef Korbel školi za međunarodne odnose i diplomatiju, Univerziteta u Denveru
  • govori srpski, poljski, makedonski i francuski
Stoji da govori i srpski i makedonski, pokusavam da shvatim kako je uspeo da ga nauci, a nas prestolonaslednik nije? Doduse, ne verujem da ga govori tecno kao Arno Gujon
 
Шаљемо 22 фемицида као слику у свет? Шта то уопште значи. Колико је фемицида било у истом периоду на пример у САД или колико је било мафијашких обрачуна и насиља у Француској или убистава у Холандији,
бесмислица,
иначе сваки дан по 5 пута виђам модре особе како излазе из станова.
Pa i ti si rekao, sa onom slikom sa Prajda, da šaljemo neku sliku u svet. Što se praviš lud?
 
Iskusno se ubacila prica i femicidu sta god to znacilo kako se ne bi pisalo o nakazama od juce i kaubojsko mafijaskom ponasanju pijanog jenkija. Sluzba kontolise forum
Pa znači svašta, a prevashodno da je femicid ogroman problem u Srbiji i svetu. To je realan problem, a taj "problem" ko će sa kim da se ljubi, ne smeta bukvalno nikome, nego se neki samo pretvaraju da im smeta.
 
Vrh