Šta je novo?

Izbori 2024

IMG_2280.jpeg
 
Шаљемо 22 фемицида као слику у свет? Шта то уопште значи. Колико је мушкараца убијено или колико је убијено жена у истом периоду на пример у САД или колико је било мафијашких обрачуна и насиља у Француској или убистава у Холандији,
бесмислица,
иначе сваки дан по 5 пута виђам модре особе како излазе из станова.
Ah, obožavam ovo kontriranje na svaki put kad se negde spominje feminizam, femicid i slično. Uvek automatski.
Ako ne spominjem ubistva muškaraca, ne znači da ih ignorišem, očigledno je da se nisam osvrnuo samo na žene. Probaj da istražiš šta znači femicid - to tvoje argumentiranje sa "koliko je ubijeno muškaraca, a koliko žena" nema veze sa femicidom.
Lepo veče želim.
 
Mislim da smo vec umorni od ideoloskog feminizma.
I muskarci i zene i lgbt i svi drugi sede po kioscima, rade prekovremeno i gazi ih kapitalizam.
Muskarci koji maltretiraju zene su ludaci, mad aima i zena koje maltretiraju muskarce.

Sto bi neko rekao "Ne je.bu vas pederi nego kapitalizam
 
On je od sad ”parizer”, pa ispred stavite šta vam je po volji, veliki, vrhovni, žvalavi, nelečeni…
 
Ah, obožavam ovo kontriranje na svaki put kad se negde spominje feminizam, femicid i slično. Uvek automatski.
Ako ne spominjem ubistva muškaraca, ne znači da ih ignorišem, očigledno je da se nisam osvrnuo samo na žene. Probaj da istražiš šta znači femicid - to tvoje argumentiranje sa "koliko je ubijeno muškaraca, a koliko žena" nema veze sa femicidom.
Lepo veče želim.

Шаљемо 22 фемицида као слику у свет? Шта то уопште значи. Колико је фемицида било у истом периоду на пример у САД или колико је било мафијашких обрачуна и насиља у Француској или убистава у Холандији,
бесмислица,
иначе сваки дан по 5 пута виђам модре особе како излазе из станова.
 
Čemu dupli post i kakve veze SAD i Francuska imaju sa ubistvima u Srbiji.
 
Šta znači tvoje negiranje? Ako ne pošaljemo sliku u svet nije se desilo? Te modre osobe koje viđaš, jesu li ti to komšije, bilo bi najnormalnije da prijaviš to nasilje ako ti se dešava u blizini.
 
Vidim da se u zadnje vreme u Srbiji gradi ta neka priča da je svako drugo ubistvo ženske osobe femicid. Ako sam dobro razumeo, kada se muž i žena pokače, i muž ubije ženu, nebitno iz kog razloga ju je ubio (može da bude i svađa, prevara, izdaja, krađa, šta god...), LGBTQ43DG$/F687 eksperti i feministi odmah kažu da ju je ubio zato što je žena. Da je razlog i motiv ubistva to što je žena, da je taj čovek ženomrzac koji oduvek sanja da ubija žene. Kao da ne postoji nijedan drugi razlog zašto se neka ubistva dešavaju.

Da li to onda znači da, ako bi mene hipotetički napao neki muškarac na ulici, i ja ga ubijem, da sam ja izvršio androcid? :unsure:
Isto tako, ako se posvađaju dva muškarca, oko bilo čega - Vučić, tekma, politika, klub za koji navijaju, četnici i partizani... i jedan ubije drugog, da li to znači da je izvršen androcid?

batman-thinking.gif
 
Poslednja izmena:
Ako tebe neki muškarac napadne na ulici i ti ga ubiješ, to može biti samoodbrana ili ne. Kad se priča o femicidu, uglavnom se misli na porodično nasilje, nekad prijavljeno više puta, nekad ne… nije neka rendom situacija i na žalost takva je statistika svih femicida kod nas.
 
Pa bem li ga, ja proguglao taj femicid još pre par meseci kada je Luda Besna Biljana prva kokodakala o tome (jbg, šta ću, nisam za života stigao još i takvim trivijalnostima i izmišljenim rečima da se bavim, kao i glupim veštačkim podelama i zavadama) i na netu naiđoh na sledeće definicije femicida:

1) izraz kojim se opisuje ubijanje žena generalno
2) izraz kojim se opisuje ubijanje žena kod kojih je glavni motiv mržnja prema ženama
3) izraz kojim se opisuje nastojanje da se terorom dovedu ili zadrže u podređenom položaju u odnosu za muškarce u patrijarhalnim društvima.

Da li je ova grupica ljudi koja u zadnje vreme popuje o femicidu u Srbiji donela odluku na šta od ova tri misle kada kažu ''femicid'' ? ili je to jedan od onih njihovih rastegljivih pojmova koji se koristi kako kome dune i zavisno od potrebe, interesa i agende koja se u datom momentu gradi?
 
Jasno da se misli na sva tri, ne znam šta tebi nije jasno? Da li piše negde napala me žena na ulici, ja je hvala jasno femicidirao.
 
Pa ako sva tri važe, uključujući i ovo pod 1), onda je i svaki događaj u kome muškarac bude ubijen - androcid. Eto.

Kad se već frljamo blesavim terminima, dajte da se frljamo do kraja. Kad postoji femicid, postojaće i androcid.


Evo primera tri androcida u Srbiji, iz ove i prošle godine:
 
E, tako.

Od sledeće godine kad god se priča o nekom događaju u kome je neko ubijen, obavezno da se istakne da je u pitanju femicid kada je ubijena neka ženska osoba, i da se istakne da je androcid kada je ubijena muška osoba. Dakle, ne može više da bude ''ubijeni su jedna žena i dva muškarca'' ili ''ubjene su tri osobe''. Ne. Nego lepo se napiše ''izvršen je jedan femicid i dva androcida''. I tako za svaku vest i svaki događaj. Mora sve pravilno da se naziva. Pošto nije više u modi pisati koliko je života izgubljeno ili uništeno, koliko je ljudi stradalo, nego moramo sad da diferenciramo i koji su hromozomi bili u pitanju, da se SJ, PC i LGBTQG&DH37LE95+- ekipa ne uvrede i ne trigeruju.

Ali u redu je, nije problem, jer ima nas koji isto možemo da igramo tu igru, koliko god je potrebno. Akcija i reakcija.
Insistira se na uvođenju fraze femicid => nema problema, uvešćemo i frazu androcid.
 
Čemu dupli post i kakve veze SAD i Francuska imaju sa ubistvima u Srbiji.

Није дупли, већ је тражено да не помињем мушкарце, па сам их избацио из поста,

каже да са 22 фемицида шаљемо лошу слику у свет, а САД и Француска су свет, па да упоредим ту катастрофалну безбедоносну ситуацију коју шаљемо у свет са безбедношћу жена или било кога на америчким и француским улицама, у америчким и француским кућама и породицама и са безбедношћу генерално у САД и Француској ( или другим земљама света) па да видимо где се ми ту налазимо.
 
Pa rekli smo gore da važe sva tri tumačenja reči femicid, pa i ono prvo, koje kaže da je femicid svako ubistvo žene.
Tako da, po tome, svako ubistvo žene je femicid, a svako ubistvo muškarca je androcid.


I tako u beskraj...
 
Vrh