Šta je novo?

Izbori 2024


U jbt razvališe ga XD

P.S.
Na godinu dana mu je zabranjen ulazak.
Bice mu tesko. Drugosrbijanci prosto moraju na more bas u Hrvatsku. Sad su mu unistli status.
 
Sa današnjeg protesta za odbranu savskog nasipa i zabranu vožnje istim:
20230910_192211.jpg
 
Treba tu praksu preneti i na bahato parkirane svinje širom grada.

Naprednjački šljam nam je i trotoare oduzeo, pola dnevnih kretanja obavljam po kolovozima jer su zarad kupovine socijalnog mira pustili da se pola Beogradskih trotoara pretvori u parkinge.
 
Većina onih koji voze po nasipu toga nisu ni svesni. Vide asfalt, rampa sklonjena, ne znam ni da li postoji znak zabrane za motorna vozila sad. Ako postoji to itekako menja stvar.
 
Ima i tu istine.

I ja sam saznao da se nasip troši tek pre par godina. Mada ja ni ne vozim, niti idem u taj deo grada, pa nisam ni bio u obavezi da znam.

Ali da, nisu svi ciljano bahati, ima i onih koji su samo neinformisani. Ali recimo kad se radi o bahatom parkiranju, u 90% slučajeva su savršeno svesni, jer očiglednije ne može biti, zna se šta je nepropisno i neprimereno parkiranje.
 
Znakovi se stavljaju i na divlje skidaju, kao i rampa. Na nekoliko mesta prema galovici primetno je oštećenje asfalta. Deluje kao da se nasip sleže.

Pri tom ovo nije prvi protest. Bili su redovni pre korone. Ljudi koji voze po nasipu znaju dobro šta rade.
 
Ne znam šta je pisac hteo da kaže ali ja o cenama i ekonomskom st(r)anju kokodačem već godinama, ovde na forumu, i van njega naravno. Stvar je samo u tome što većinu ljudi boli dupe za te teme i probleme, pogotovu u ovom pretežno buržujskom online kolektivu. A neki prosto bojkotuju mene i moja pisanja, pa se ni ne osvrću na njih, jer im je bitnije KO je autor nekog posta a ne ŠTA je napisano u tom postu (što je opet odlika jednog buržujskog i snobovskog ponašanja).

Ima i onih koji kao vide neke probleme ali se naivno uzdaju kako će "institucije", Vlada, Vučić, MMF, Svetska banka, Svetski ekonomski forum, UN, FED... sve rešiti i spasiti. Jer im je šatro stalo, i ne mogu noću da spavaju od briga za nas obične kmetove. To čak viđam i van foruma, ta neka slep(ačk)a uzdanja u to kako "ima ko da misli o tome" i kako će nas vlade, političari i međunarodne organizacije spasiti. A oni već 15 godina pokazuju da nemaju pojma ni kako stvari funkcionišu, a kamoli kako da se spasi svet. Niti ih je briga.
Uvremenjenost tj. kada se nešto saopštava i kada se o nečemu polemiše, veoma je bitna, nijedna tema neće držati pažnju 365 dana u godini. Prosto, nekad i najbolje sročena misao ostaje bez efekta ako nije rečena u pravo vreme.

Na primer nikada nisam primetio da 19. decembra ili 7. januara ili 31. januara neka bitna masa ljudi počne po internetu, kafanama, medijima itd. da plače nad sudbinom siromašnih, napuštenih kuca i maca, listi čekanja i već čega se sve ne sete kao problema baš na dan povorke ponosa, kao što nikad nisam video da neko npr. 24. marta kaže dobro dobro, a šta je sa porodičnim nasiljem i ugroženim pravima lezbejki. Dakle, jasno je da u određenim trenucima nije ni pristojno ni svrsishodno, a ni dobronamerno, povlačiti neke teme.

Mislim, cene i siromaštvo pogađaju i gej zajednicu; u krajnjoj liniji nisu to ni neke razdvojene teme, odnosno jesu razdvojene zbog načina na koji ovde Prajd funkcioniše, a to je otprilike nivo lutajućeg cirkusa. Ali je i pitanje kojim nivoom očekivanja se može opteretiti taj događaj, kada npr. živimo i dalje u momentu da ovde forumaš molder nazove učesnike šetnje "kako se ne bi pisalo o nakazama od juce", a svi znamo da na ovom forumu ima pripadnika gej zajednice i za pretpostaviti je da je nekad neko učestvovao na šetnji, juče ili nekad ranije.

I niko nije trepnuo.
 
Uvremenjenost tj. kada se nešto saopštava i kada se o nečemu polemiše, veoma je bitna, nijedna tema neće držati pažnju 365 dana u godini. Prosto, nekad i najbolje sročena misao ostaje bez efekta ako nije rečena u pravo vreme.

Na primer nikada nisam primetio da 19. decembra ili 7. januara ili 31. januara neka bitna masa ljudi počne po internetu, kafanama, medijima itd. da plače nad sudbinom siromašnih, napuštenih kuca i maca, listi čekanja i već čega se sve ne sete kao problema baš na dan povorke ponosa, kao što nikad nisam video da neko npr. 24. marta kaže dobro dobro, a šta je sa porodičnim nasiljem i ugroženim pravima lezbejki. Dakle, jasno je da u određenim trenucima nije ni pristojno ni svrsishodno, a ni dobronamerno, povlačiti neke teme.

Mislim, cene i siromaštvo pogađaju i gej zajednicu; u krajnjoj liniji nisu to ni neke razdvojene teme, odnosno jesu razdvojene zbog načina na koji ovde Prajd funkcioniše, a to je otprilike nivo lutajućeg cirkusa. Ali je i pitanje kojim nivoom očekivanja se može opteretiti taj događaj, kada npr. živimo i dalje u momentu da ovde forumaš molder nazove učesnike šetnje "kako se ne bi pisalo o nakazama od juce", a svi znamo da na ovom forumu ima pripadnika gej zajednice i za pretpostaviti je da je nekad neko učestvovao na šetnji, juče ili nekad ranije.

I niko nije trepnuo.

Mislim da niko ne naziva sve homoseksualce nakazama.
Ovde na forumu postoji ocvek koji otvoreno govori o tome, to je @Noki i svi ga izuzetno postuju.
Mislim da su ljudi kivni na ideoloske homoeksualce.

Svedoci smo da LGBT aktivizam postaje jedna totalitarna ideologija, sve sa cenzurom i kaznama z aone koji misle drugacije.

Италијански министар одбране Гвидо Крозето: Генерал Ваначи смењен са места шефа Војно-географског института након што је објавио књигу у којој критикује геј, лезбијску, мигрантску и јеврејску популацију, као и феминисткиње

 
Poslednja izmena:
Председник Еколошког устанка Александар Јовановић Ћута изјавио је да опозиција која технички организује протесте "Србија против насиља" треба да, уколико захтеве протеста не испуне председник Србије Александар Вучић и Српска напредна странка, сама испуни те захтеве пошто победи на изборима.

boze blagi
 

Sva nemačka politika prema Srbiji sažeta u tekstu.
- Srbija je centar zla i remetilački faktor
- Albanci se borili za slobodu u preševskoj dolini
- Albanci su ugroženi

Nemačka broj 1 neprijatelj Srbije. Nikada oni neće oprostiti 27. mart...
To je narativ iz devedesetih koji je uklesan u kamenu. Jel neko očekuje da će TO da se menja? Neće nikad.
 
To je narativ iz devedesetih koji je uklesan u kamenu. Jel neko očekuje da će TO da se menja? Neće nikad.
Nije to od devedesetih. Nemci se zalažu za veliku Albaniju odavno. Oduvek su bili na strani Albanaca i protiv Srba. To je više mržnja nego racionalna politika. Amerikanci podržavaju Albance iz koristi, Britanci zato što su im Rusi protivnici, a Nemci zato što se svete Srbima. Mislim na državnu politku, ne na narod, naravno.
 
Nije to od devedesetih. Nemci se zalažu za veliku Albaniju odavno. Oduvek su bili na strani Albanaca i protiv Srba. To je više mržnja nego racionalna politika. Amerikanci podržavaju Albance iz koristi, Britanci zato što su im Rusi protivnici, a Nemci zato što se svete Srbima. Mislim na državnu politku, ne na narod, naravno.
Možda i Nemci misle da smo Rusi (kao Britanci)?
 
Nisu u vlasti, ali jesu u obaveštajnim službama. BND je pomagao MASPOK 1971. godine. Nemačka je među prvim priznala nezavisnost Hrvatske i lobirala da se prizna od strane drugih evropskih zemalja. Ovo drugo sam gledao na HRT-u pre par meseci, bila emisija o priznanju Hrvatske. Kažu da nije bilo Nemačke i jake diplomatije, pitanje da li bi se osamostalila.
 
Nisu u vlasti, ali jesu u obaveštajnim službama. BND je pomagao MASPOK 1971. godine. Nemačka je među prvim priznala nezavisnost Hrvatske i lobirala da se prizna od strane drugih evropskih zemalja. Ovo drugo sam gledao na HRT-u pre par meseci, bila emisija o priznanju Hrvatske. Kažu da nije bilo Nemačke i jake diplomatije, pitanje da li bi se osamostalila.
Možda su podržali razbijanje Jugoslavije jer misle da smo mali Rusi?
 
Vrh