Šta je novo?

Izbori 2024

Zavadi pa vladaj
- Julije Cezar OG

Zavadi pa vladaj
- Aleksandar Vučić

Zavadi pa vladaj
- Feministi, SJ i PC šljam


Nekada: ubistvo bilo koje osobe = ubistvo
Danas: ubistvo muškarca = ubistvo, ubistvo svake žene = femicid
 
Pa i ti si rekao, sa onom slikom sa Prajda, da šaljemo neku sliku u svet. Što se praviš lud?

Ја сам написао Београд је свет, то јест ето испунили смо још један суманути, бизарни захтев који морамо да испунимо да би били део “модерног цивилизованог света”,
јер без оно два лика у гаћама на улици смо затуцани дивљаци,
а тај захтев нам се поставља као најважнији, важнији на пример и од решавања те корупције и криминала које сам помињао.
 
@mare
1.sluzba je ironija
2. femicit kao izraz i njegovo nametanje je problem, a svako ubistvo je za dozivotni zatvor ko god ga izvrsio. Odgoj zenskih osoba krece od kuce pa onda sve ostalo. Pisao sam vec pre par godina kako sam se umesao u samaranje ispred delta sitija, kada sam zamalo dobio batine i od dame i od njenog “coveka”
3. “Problem” je problem jel da je to normalno moj cukun cukun cukun deda bi je… tvog i ja i ti ne bi postojali a samim tim ni raspravljali uopste onda na ovu temu. Zna se hiljadama godina sta je porodica a sta ne nemojmo vise da se pravimo naivni. Mozda nam za 20 godina nametnu da kupujemo gumene lutke i da sa njima zasnivamo porodicu, i onda ce se opet neki javiti da je to normalno
 
Diskusija o femicidu na temi o Izborima 2022 na graðevinskom forumu..:)

IMG_6265.gif
 
Ja čak i prihvatam tu kritiku da smo mi ovde divljaci, jer bi bilo neprikladno da na jednoj temi govorim kako su srpski vozači većinski divljaci, a na drugoj da se durim kada neko drugi kritikuje Srbiju za neke druge divljačke stvari. Tako da što se mene tiče, neka i bude da smo kao kolektiv divljaci. Ne smeta mi to. Činjenica je da ovde ima mnogo divljih i poremećenih ljudi.

Samo ne mogu da se ne zapitam kako onda opisati neke aktivnosti koje se odigravaju na gej paradama, ako ne isto kao divljaštvo. Da se razumemo, ne govorim o pristojnim ljudima na paradama koji samo dođu da prošetaju, pokažu se javnosti (da ih ima), druže se i pošalju neku poruku. Govorim o onim egzibicionistima i provokatorima koji, ajde što često vređaju vernike ili druge grupe ljudi, nego i orgijaju, majmunišu se, oblače se kao umnobolni i ponašaju se kao neke pomahnitale životinje. Okačio bih i slike, ali ne bi bilo prikladno. Ali svi znamo o čemu govorim, to je sastavni deo svake gej parade.


Tako da divljak je onaj turbo treša lažni pravoslavac/hrišćanin navijač-huligan koji se zaleće na takve, to je jasno ko dan. Ali vala divljak je i onaj koji ode na paradu kojoj je cilj promocija mira, da bi u javnosti pravio orgije, majmunisao se i provocirao druge. Divljaštvo je i jedno i drugo, samo u različitim manifestima.
Što je opet još jedan od brojnih razloga zašto sam se ja uvek ježio svih ekstrema i svih tabora, koliko god to smetalo mnogim graničnim isključivim ljudima i ljudima koji nisu prerasli praistorijske nagone da se osete kao da su deo nekog kluba i čopora, umesto da misle svojom glavom i budu autentični i da traže zdrav balans.
 
Trebao bi Vucic mesec dana da jede taj parizer, podrigusu i beli lebac, da prenosi Zeks na Pinku "parizer" rijaliti svaki dan, ne bi li uverio birace da se stvarno solidarise.
 
Zna se da je nametanje problema LGBT zajednice ako najveceg problema, bankarski trik da se skrene paznja sa njih ne nesto drugo.
U redu, znamo da oni imaju problema, ali problema imaju i bolesnici na dijalizi, Romi i ko zna koje sve manjine.
Probnlemi LGBT zajednice mogu se resiti nekim zakonskim merama.

Sad, sto kaze @Bender postal smo svet. Prikazali su se ljudi u gacama i od sutra sve ce biti bolje i lepse. Svi smo jako ponosni.
 
Nama su veći problem korupcija, kriminalne grupe i političari mafijaši. Ove parade mi deluju kao dobra stvar za skretanje pažnje. Ista stvar i sa sportom koji obožavam. Volim sport, ali se u Srbiji manipuliše istim.

Poštujem svačije pravo na seksualno opredeljenje, ali neću da mi neke LGBT organizacije paradiraju po gradu. Niti su to borci za prava tih ljudi, niti imaju dobre namere.
 
јер без оно два лика у гаћама на улици смо затуцани дивљаци,
а тај захтев нам се поставља као најважнији, важнији на пример и од решавања те корупције и криминала које сам помињао.
Jok, taj zahtev ti vidiš kao najvažniji. Na primer ukidanje zakona o linijskoj infrastrukturi je zahtev bez čega nema ulaska u EU, a ti nisi ni čuo za njega, ili rasvetljavanja događaja paljenja nemačke ambasade, ili otvaranja dosijea udbe, ali ne, tvoje nežno oko vidi samo jednu stranu, onu stranu koja prouzrokuje da ti se nasmeši brk i promrmljaš "jesam reko" u sebi.

Taj uslov te trigeruje, iako je bezazlen, zamisli da svak spava s kime hoće, da ne smeš da biješ lika što se smuvao, lol zamisli muke. Štaviše imaš zemlje i u okruženju i širom evrope koje nisu mnogo liberalnije od nas, pa ih eto tamo, ali ne, pročitao je džigi bau, zna on šta oni hoće da načine nebeskom narodu.

Ali svi znamo o čemu govorim, to je sastavni deo svake gej parade
Juče je bila, pokaži mi snimke, nisam pratio, ali verujem da ti nije teško da mi pokažeš. Nemoj iz Berlina samo, nego iz Beograda.
kojoj je cilj promocija mira
Od kad to? Ja sam mislio promocija slobode, i različitosti, kad ono oni hoće da zaustave rat u Ukrajini.
Pre 10 godina niko nije pricao o femicidima.
Nije ni o zagađenju, pa nije da ga nema.
Sta ako zena koja mrzi zene ubije zenu? Ili travestit ubije zenu? Mialim da neki ovde previse gledaju n1 i pink.
Obrćeš ćurak, priča je o partnerskom nasilju, sa posebnim osvrtom na ubistva. Niko ne govori o tome da je femicid kad žena pogine u saobraćajki.
Od kada kod nas postoji razvod, a postoji barem 100 godina, zene koje su izlozene nasilju mogu da odu od tih muzeva.
Nisam siguran da li khm, ne znaš, ili si bezobrazan da napišeš ovako nešto. Većina ubijenih žena je godinama trpela nasilje, često i prijavljivala, a sistem nije zakazao. Često odlazila od kuće, razvodila se, vraćala se kod svojih u kuću, išla u sigurne kuće, jer ništa na svoje ime nema. Pa ih nakon toga nahvata muž i ubije, često i godinama nakon razvoda. Ili prijavi da je muž ubija od batina, oni ga zadrže 24h u stanici, taman dok se njemu ne nakupi još malo besa, da je ubije čim izađe. Poseban problem je sa ženama na selu koje nemaju ni formalno zaposlenje, nego rade na selu, što znači i da skupi hrabrost da ode, nema od čega da živi. Posebno ne može da ode ako decu ima, ako su roditelji zatucani i slično.

Ja na keca nabrojim samo žene koje znam, jedna živi sa bivšim mužem koji je maltretira jer ima 150e penziju i nema šanse da ode, druga koja kad primi platu da mužu jer on tako voli, treća koja je bežala od muža a roditelji nisu hteli da je prime u kuću nego je pitali "što si došla, ti imaš svoju kuću", četvrta koja je modra od batina kad god muž malo popije, al ne, inače je dobar, Srećom ne znam lično ubijene žene u partnerskom nasilju, ali reći "pa idi razvedi se ako ti ne valja" je infantilno.
 
LOL, dva nedorasla buržujčića koji su ovde tvrdili da je Beogradski minimalac 60.000 a Beogradska prosečna zarada 150.000 sad drugima popuju o infantilnosti. XD

Prosvetitelju, idi gledaj ''odrasle'' i ''zrele'' stvari, kao npr muškarce kako trče za loptom po 6736. put. Ionako smo dali 600 miliona evra za to. Bar ih iskoristi onda. 😘
 
Poslednja izmena:
Jok, taj zahtev ti vidiš kao najvažniji. Na primer ukidanje zakona o linijskoj infrastrukturi je zahtev bez čega nema ulaska u EU, a ti nisi ni čuo za njega, ili rasvetljavanja događaja paljenja nemačke ambasade, ili otvaranja dosijea udbe, ali ne, tvoje nežno oko vidi samo jednu stranu, onu stranu koja prouzrokuje da ti se nasmeši brk i promrmljaš "jesam reko" u sebi.

Taj uslov te trigeruje, iako je bezazlen, zamisli da svak spava s kime hoće, da ne smeš da biješ lika što se smuvao, lol zamisli muke. Štaviše imaš zemlje i u okruženju i širom evrope koje nisu mnogo liberalnije od nas, pa ih eto tamo, ali ne, pročitao je džigi bau, zna on šta oni hoće da načine nebeskom narodu.


Juče je bila, pokaži mi snimke, nisam pratio, ali verujem da ti nije teško da mi pokažeš. Nemoj iz Berlina samo, nego iz Beograda.

Od kad to? Ja sam mislio promocija slobode, i različitosti, kad ono oni hoće da zaustave rat u Ukrajini.

Nije ni o zagađenju, pa nije da ga nema.

Obrćeš ćurak, priča je o partnerskom nasilju, sa posebnim osvrtom na ubistva. Niko ne govori o tome da je femicid kad žena pogine u saobraćajki.

Nisam siguran da li khm, ne znaš, ili si bezobrazan da napišeš ovako nešto. Većina ubijenih žena je godinama trpela nasilje, često i prijavljivala, a sistem nije zakazao. Često odlazila od kuće, razvodila se, vraćala se kod svojih u kuću, išla u sigurne kuće, jer ništa na svoje ime nema. Pa ih nakon toga nahvata muž i ubije, često i godinama nakon razvoda. Ili prijavi da je muž ubija od batina, oni ga zadrže 24h u stanici, taman dok se njemu ne nakupi još malo besa, da je ubije čim izađe. Poseban problem je sa ženama na selu koje nemaju ni formalno zaposlenje, nego rade na selu, što znači i da skupi hrabrost da ode, nema od čega da živi. Posebno ne može da ode ako decu ima, ako su roditelji zatucani i slično.

Ja na keca nabrojim samo žene koje znam, jedna živi sa bivšim mužem koji je maltretira jer ima 150e penziju i nema šanse da ode, druga koja kad primi platu da mužu jer on tako voli, treća koja je bežala od muža a roditelji nisu hteli da je prime u kuću nego je pitali "što si došla, ti imaš svoju kuću", četvrta koja je modra od batina kad god muž malo popije, al ne, inače je dobar, Srećom ne znam lično ubijene žene u partnerskom nasilju, ali reći "pa idi razvedi se ako ti ne valja" je infantilno.

Кажеш расветљавање догађаја паљења америчке амбасаде, а кад ћемо да расветлимо догађај паљења објеката преко пута садашње нове америчке амбасаде,
претпостављам да ти погибија 7 војника Гардијске бригаде није интересантна, а то вече су убијена и 3 пацијента у КБЦ Драгиша Мишовић, нећу да постављам фотографије унакажених лешева пацијената да ми не би обрисали пост,

али кад ћемо да расветлимо њихово убиство, ако није у складу са твојим моралним начелима и политичким ставовима бар су се хронилошки догодила пре паљења америчке амбасаде, ако ништа друго,
вероватно је и расветљавање убиства пацијената у болници у болничким постељама инфантилно.
 
E, pa da su Japanci kao mi, oni bi po ceo dan samo pričali o Hirošimi, a predveče i o Nagasakiju. A Kinezi o nanđinškom masakru.

(Sad će Nemci da krenu da pominju Drezden, oni su tanki sa živcima.)

Progutaš i ideš dalje, kako moraš.
 
Poslednja izmena:
Кажеш расветљавање догађаја паљења америчке амбасаде, а кад ћемо да расветлимо догађај паљења објеката преко пута садашње нове америчке амбасаде,
претпостављам да ти погибија 7 војника Гардијске бригаде није интересантна, а то вече су убијена и 3 пацијента у КБЦ Драгиша Мишовић, нећу да постављам фотографије унакажених лешева пацијената да ми не би обрисали пост,

али кад ћемо да расветлимо њихово убиство, ако није у складу са твојим моралним начелима и политичким ставовима бар су се хронилошки догодила пре паљења америчке амбасаде, ако ништа друго,
вероватно је и расветљавање убиства пацијената у болници у болничким постељама инфантилно.
Kako možemo da razgovaramo ako ti skakućeš s teme na temu? Dobro nisi napisao da su ameri pobili indijance a britanci opljačkali pola sveta.
Pričaš o nečemu, ja ti odgovorim, pa tvoj odgovor bude neka treća tema, pa ja da odgovorim, i onda idemo prelazimo na treću? Ne treba hvala.

I da, i jedan i drugi događaj se desio na našoj teritoriji, i ne daj Bože da stranci vršljaju po srbiji da oni sprovode istrage. Ako nešto nije rešeno, obrati se ministru, a ne kancelaru druge države.
 
Vas dvojica ako ćete već nešto da istražujete, istražite i ko je smaknuo premijera. Hvala.
 
Опет су нас бомбардовали и 1994-5. и 1999.
Легија је НАТО ђак.
 
Ja na keca nabrojim samo žene koje znam, jedna živi sa bivšim mužem koji je maltretira jer ima 150e penziju i nema šanse da ode, druga koja kad primi platu da mužu jer on tako voli, treća koja je bežala od muža a roditelji nisu hteli da je prime u kuću nego je pitali "što si došla, ti imaš svoju kuću", četvrta koja je modra od batina kad god muž malo popije, al ne, inače je dobar, Srećom ne znam lično ubijene žene u partnerskom nasilju, ali reći "pa idi razvedi se ako ti ne valja" je infantilno.
Nego treba da ostane s muzem koji je maltretira?

Srbija je nasilno drustvo. Nasilje dolazi od gazde Hilla, pa na Hulju, pa s Hulje na njegove sluge, pa s njih na nas .
Mi smo frustrirana pobedjena zemlja. Kljucamo od nasilja.
U tom nasilju stradaju zene, muskarci, deca homoseksualci, Romi..
 
Vrh