Šta je novo?

Izbori 2024

Није дупли, већ је тражено да не помињем мушкарце, па сам их избацио из поста,

каже да са 22 фемицида шаљемо лошу слику у свет, а САД и Француска су свет, па да упоредим ту катастрофалну безбедоносну ситуацију коју шаљемо у свет са безбедношћу жена или било кога на америчким и француским улицама, у америчким и француским кућама и породицама и са безбедношћу генерално у САД и Француској ( или другим земљама света) па да видимо где се ми ту налазимо.
Gde se mi nalazimo, po tvom skromnom mišljenju?
 
Ubistva iz nehata ili oružane pljačke nisu isto što i porodično nasilje i na kraju ubistvo ženske osobe. Počinje sa tim modrim koje Džigi Bau navodno viđa a završava se u ovoj tužnoj statistici.

Priznajte smeta vam naziv, kao što se ubismo da dokažemo da nije bilo genocida ali jeste zločina.
 
Gde se mi nalazimo, po tvom skromnom mišljenju?

По мом скромном мишљењу што се тиче безбедности на улицама, уличног насиља, безбедности жена, кривичних дела силовања, стопи убистава било које категорије становништва итд
Србија је једна од најбезбеднијих земаља на свету,

код нас је присутан озбиљан организовани и државни криминал, корупција и слично,

али ретке су земље и ретки градови на свету, веома ретки у којима на пример жене или било ко може да се слободно и сигурно шета у било које доба дана и ноћи било којим крајем града.
 
Ubistva iz nehata ili oružane pljačke nisu isto što i porodično nasilje i na kraju ubistvo ženske osobe. Počinje sa tim modrim koje Džigi Bau navodno viđa a završava se u ovoj tužnoj statistici.

Priznajte smeta vam naziv, kao što se ubismo da dokažemo da nije bilo genocida ali jeste zločina.
Може фемицид као термин али да не обухвата само убијање жена као што геноцид више везе са генетиком нема. Фемицид да почне да подразумева и убијање мушкараца.

Ако се неко успротиви просто питамо зашто подржавају убијање мушкараца 🤡
 
али ретке су земље и ретки градови на свету, веома ретки у којима на пример жене или било ко може да се слободно и сигурно шета у било које доба дана и ноћи било којим крајем града.
Ovo je posebno tačno. Naravno, tačno je i to da u Beogradu ne postoje opasnije i bezbednije zone, nego se incidenti dešavaju gotovo svuda, nema pravila. I to je na primer loša strana tih naših okolnosti. Ali isto tako, nema ni onoga kao na zapadu, da ne smeš da prođeš kroz neke ulice jer znaš da ćeš 100% završiti u kesi ili silovan ako si žensko.

Šta je od ta dva bolje, to je sad filozofsko pitanje u neku ruku. I pitanje ukusa i preferenci. Ali ja samo znam da nikad ne bih mogao da živim u gradu u kome postoji geto ili neka ''zabranjena zona''. Meni je to neshvatljivo, i na neki način mi je i porazno da takve stvari postoje u 21. veku, u doba opšte povezanosti, nadzora, komunikacija, eeej aaaj-a, hi tech-a, ljudskih prava i drugih dostignuća kojima volimo da se dičimo kao vrsta (a koje uglavnom koristimo stupidno ili polovično, koliko elite dozvole, i to za njihove interese).


Inače neko gore pitao što mi smeta naziv femicid. Mogu samo da kažem da mi smetaju kretenske besmislene veštačke podele i zavade u jednoj već kretenskoj i više nego dovoljno zavađenoj zemlji i naciji, u kojoj su odnosi između muškaraca i žena (pogotovu mladih) već dovoljno unakaženi i izvitopereni. Pa nam sad povrh svega treba još samo da i činove ubistava podelimo po klasifikacijama u zavisnosti od toga da li je izgubljen muški život ili ženski. Treba biti baš žešći pacijent, ili masno plaćen, pa da se neko bavi takvim idiotarijama.

Kao što Nelečeni vlada tako što veštački podeli narod na tabore, kao što su Englezi i Evropljani vladali nekim zemljama tako što bi iste narode delili na više veštačkih, tako i današnji feminaciji, SJ i PC šljam pokušava da zavlada veštački deleći ljude duž nekih novih nebuloznih kategorija. I stoga jedna takva Biljana ili bilo koji drugi SJ i PC šljam nije ništa bolji od jednog Vučića, koga šatro pljuju i ne vole. I jedni i drugi su ista podmukla iskompleksirana đubrad željna moći, vlasti, autokratije i cenzure, samo imaju drugačije oblande. I isto kao i sa Vučićem, i njima se j' za običnog čoveka i za narod, j' im se čak i za druge žene, već samo koriste ono što mogu da pokušaju da se dokopaju vlasti, a oni su kao svoje oruđe na putu do prestola odabrali feminaci, SJ i PC agendu.
 
Poslednja izmena:
Може фемицид као термин али да не обухвата само убијање жена као што геноцид више везе са генетиком нема. Фемицид да почне да подразумева и убијање мушкараца.

Ако се неко успротиви просто питамо зашто подржавају убијање мушкараца 🤡
Da veoma smešno.
 
код нас је присутан озбиљан организовани и државни криминал, корупција и слично,
Ja bih se tako rado složio sa svime što pišeš, ali ovo što sam citirao od tvog komentara mi daje sigurnost da napišem da ti u suštini ne veruješ u te afirmativne stavove o našoj zemlji.
 
Фемицид би у наративу који се у последње време форсира у медијима и на друштвеним мрежама требао да значи убиство жене из мржње према женама, то јест убиство жене само зато што је жена,

да ли онда убиства у случајевима породичног насиља или породичних сукоба, свађа, болесне љубоморе итд можемо да подведемо под тај наратив.
 
Фемицид би у наративу који се у последње време форсира у медијима и на друштвеним мрежама требао да значи убиство жене из мржње према женама, то јест убиство жене само зато што је жена,

да ли онда убиства у случајевима породичног насиља или породичних сукоба, свађа, болесне љубоморе итд можемо да подведемо под тај наратив.
Ovu definiciju si izmislio.
 
Ja sam konstantno zabrinut za razliku od tebe. Tebe očigledno ništa ne brine
 
Meni i dalje nije jasno da ako postoji trend rasta ubistva žena u porodičnom okruženju od strane partnera (muž, momak...) ma kako to zvali da se priča okreće ka terminologiji i poređenju sa Francuskom i USA kvartovima koji su za izbegavanje.
 
Pre 10 godina niko nije pricao o femicidima.
Sta uopste kazu statistike?
Da li je to stvarno ili se samo otvara prostor za wokiste i leve ngo seksiste da bi imali sta sa pricaju i pojavljuju se u medijima.
 
Vrh