Šta je novo?

Hram Svetog Save

Da, to je skandal, a odluke crkvenih velikodostojnika nisu skandal. O tome se ne piše, nema ko to da analizira i da pozove na odgovornost za takve postupke.
 
Jeste, ali Sveto pismo je samo jedan deo Svetog predanja. Ne može se razumeti jedan deo bez cele slike. Dakle - nikako ne čitati Bibiju bez tumačenja.

Lik Božiji u čoveku je njegova sloboda.
 
Da li ove zastave ostaju za stalno ili su samo bile za Slavu grada?
ss.png
 
Jaoj, Bože! Dakle ja koji obožavam zastave i stavio bih ih na svaki ćošak, mislim da je ovo grozno.

Najpre uspravno postavljanje zastava za koje i vrapci znaju da nije primereno. Ne znam šta je tim ljudima i zašto im je problem da ih okače normalno?
Drugo, menjanje odnosa visine i dužine zastave Srbije koja je strogo u odnosu 1:1,5. U suštini ovo što je postavljeno nije zastava Srbije.
Treće, izmišljena zastava SPC sa velikim grbom SPC na njoj. Ona ne postoji. Postoji standarta patrijarha SPC i to je nešto drugo, ona pored grba SPC ima zlatne niti na naročitim mestima...
I četrvrto, teška glupost da se srednji grb Grada Beograda stavi na belo platno i istakne kao zastava. Beograd ima svoju zastavu u obliku stega (kvadratna zastava).
 
Ako vec žele zastave, što može zaista biti lep detalj isped Hrama. Neka stave zastave svih Pravoslavnih crkava. Ima ih 14. Neka bude 7 sa svake strane. Mislim da državnim zastavama nije mesto na crkvi. Al ajde :) Al realno gledano, trenutno ima i prečih stvari :)
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    107,6 KB · Pregleda: 225
Neka stave zastave svih Pravoslavnih crkava.

А због чега? Уколико нема предтавништава тих истих цркава, који је смисао да их истичемо?
Ове сада које стоје све објашњавају (од посматрача ка храму):

1. Република Србија
2. Град Београд
3. Застава патријаршије
4. Застава СПЦ

Тј свих оних који имају директан однос ка храму и место где храм стоји.
 
А због чега? Уколико нема предтавништава тих истих цркава, који је смисао да их истичемо?
Ове сада које стоје све објашњавају (од посматрача ка храму):

1. Република Србија
2. Град Београд
3. Застава патријаршије
4. Застава СПЦ

Тј свих оних који имају директан однос ка храму и место где храм стоји.
Pa da pokaže na jedinstvo Pravoslavne crkve. Nešto slično kao molitve na vratima Hrama. Ne znam.
Što se mene tiče može samo zastava SPC i svetogorska zastava. Bez državnih.
Mada opet, ima prečih stvari. Hram odavno ima problema sa "estetikom", od metalnih ograda "Beograd put" u samom hramu, do različitih i neuglednih tronova za male ikone. Al dobro, možda se to sve na kraju utegne i upegla kad se Hram završi :)
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Јасна ми је твоја идеја, али врата су израз жеље да се сваком ко улази у храм лично обрати, а заставе - постоје правила како се истичу. Просто ради неке идеје не може, постоје правила.
 
Јасна ми је твоја идеја, али врата су израз жеље да се сваком ко улази у храм лично обрати, а заставе - постоје правила како се истичу. Просто ради неке идеје не може, постоје правила.
Slažem se naravno, nego ako već postoji potreba za zastavama, ja bih izabacio državna obeležja. Nacija i pravoslavlje je obrnuto proporcionalno :)
 
У својој суштини да, на терену, ових дана, на жалост - не.
 
Vrh