Šta je novo?

Hram Svetog Save

OqTktkqTURBXy8zMmFlNTkzMzQ3OTQyMGU2Nzk1Y2Y2YzhlMjA4NTIyOS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


QEtktkqTURBXy9lMGYyZDFlM2JmOWU3ZGZlODEyMTQyNTgxMjIxOTJmZi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA



http://www.blic.rs/vesti/beograd/kao-na ... ju/nxse4q7
 
Ovo je kripta hrama ispod hrama. Ovo je već odavno bilo ovako... Trebaju slike šta se radi sa kupolom :)
 
Kripta izgleda kao da ju je dizajnirao neko ko šmrće previše kokaina.

Svidja mi se.
 
Hram_i_Sud_u_Katanicevoj_oktobar_2016_zpszg1l1ubx.jpg


Vidi se hram i rekonstruisana zgrada Drugog osnovnog suda u Katanićevoj ulici.
Izvor fotografije je FB.
 
Znaci ipak ide hrist pantokrator pa jevandjelisti pa apostoli kako bi izgledalo da je umjesto zlatne vizantisko plava boja
 
Za komparaciju mozaik deesisa u Hagia Sofiji, blagovestenje firentinca Simone Martini, Sv. Petka na Kalemegdanu i Warholove "Gold Marilyn". Svetlost unutar mozaika je element metafizicnost.
 
Bez da vredjam ali mi Hristosova faca mi izgleda nadrkano jos plus sto drzi dva prsta kao peace na kupoli a ne nekako blazeno vec bas izgleda hipsterski....kao da nas gleda i u fazonu je Na*ebali ste ga kad umrete....
 
Наравно да вређаш.

Рекох ти већ да се клониш лупетања о нечему о чему немаш појма.

Примера ради шта је то Христов благослов, шта заправо симболизује положај руке итд.

ИС ХС НИКА!
 
@vozd I eto tezina tvoje recenice je ravna tezini covecije dlake na glavi :) , elem kao laiku isus mi izgleda besno zbog polozaja obrva :)
 
Стварно, што не плате неким католичким уметницима да ураде како треба ово баш изгледа бедно
 
Trebali bi tvoj savjet da poslusaju jer se tebi ne svidja vidim specjalno se interesujes za ovu temu
 
Predlažem da se uz hram Svetog Save podigne zvonik. Celina hrama i zvonika bi imala izvanredan efekat. Oslikavanje hrama, kako je predloženo, predstavlja veliko razočarenje. Da li je to mozaik? Crkva na Oplencu, sa mozaikom, je remek delo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=421214#p421214:1u3cvwzn je napisao(la):
KartmenBG » Mon Dec 05, 2016 1:36 am[/url]":1u3cvwzn]@vozd I eto tezina tvoje recenice je ravna tezini covecije dlake na glavi :) , elem kao laiku isus mi izgleda besno zbog polozaja obrva :)

Ти НЕ ЗНАШ НИШТА о теми о којој си узео слободу да износиш свој суд. Твоје знање о датој теми НЕ ПОСТОЈИ, самим тим се његова тежина нема шта мерити. Треба ли сада да ти држим године предавања из области историје уметности, религија, цивилизација и тако даље да би ти као двонедељно маче прогледао.. Не синок, немам ја три живота, зато када нешто не знаш, покушај да научиш, у супротном не суди, јер иза суда мора стајати ауторитет знања. Гордост и то још у незнању, је ужасно лоша особина која нажалост многе "краси".. Већ сам ти добронамерно скретао пажњу, уколико желиш нешто написати, гледај да то буде смислено из тематике коју познајеш, чиме ћеш допринети форуму, глупирањем постајеш само предмет подсмеха и спушташ ниво форума на коментаре на порталима жуте штампе.
 
Dedinje zvonici postoje vec dodatni nije potreban
 
Potreban je dodatni iz estetskih razloga (vidi crkvu u Banja Luci). Zvonici su visoke i uske građevine. Zbog visine zvuk zvona se mnogo bolje i dalje čuje.Sa zvonikom hram bi imao 50% veću vrednost. Naravno, zvonik se ne može graditi sada već za 10 do 12 godina (finansije).
 
Crkva u bl je drugacija totalno to je obnovljena crkva koju su ustase srusile pogresno poredjenje caki hram ima 2 zvonika
 
Дедиње, него шта је са вама?
Насеље "на гласу" а нити једног јавног сакралног објекта.. Како то може бити?
 
Dišo, dobro znam da je crkva B.L. obnovljena i da su je srušile ustaše. Preciznije crkva je bila oštećena bombardovanjem za vrema aprilskog rata 1941. Nakon stvaranja NDH ustaše su naterale banjalučke Srbe da je sami poruše do temelja. Posle rata komunisti nisu dozvolili obnovu (!!??). Vrlo je slična hramu Svetog Save samo je nešto manja. Zbog svog zvonika izgleda impresivno čak više nego hram. Vožd, postoji crkva pored stadiona JNA. Takođe postoji i jedna na Senjaku i ona poznata u Topčideru. Voleo bih da se izgradi i na Dedinju, mesta bi se našlo.
 
Dišo, dobro znam da je crkva B.L. obnovljena i da su je srušile ustaše. Preciznije crkva je bila oštećena bombardovanjem za vrema aprilskog rata 1941. Nakon stvaranja NDH ustaše su naterale banjalučke Srbe da je sami poruše do temelja. Posle rata komunisti nisu dozvolili obnovu (!!??). Vrlo je slična hramu Svetog Save samo je nešto manja. Zbog svog zvonika izgleda impresivno čak više nego hram. Vožd, postoji crkva pored stadiona JNA. Takođe postoji i jedna na Senjaku i ona poznata u Topčideru. Voleo bih da se izgradi i na Dedinju, mesta bi se našlo.
 
Да, али се оне не налазе на Дедињу. Ето, можда би ти могао да се ангажујеш..
 
Vrh