Šta je novo?

Hram Svetog Save

direktor":36d9f6c4 je napisao(la):
Ja bi jednu foto montazu ako moze pa za jedno 30 godina da uradimo presvlacenje

Jedna amaterska, na brzinu

20150406161912_zpsrh1ekij3.jpg
 
Ipak je ovo grad koji u svom nazivu ima rec ,,beo'' i nekako je za ocekivati da je simbol grada bele boje.
 
Max15":9qkc9q9s je napisao(la):
Ipak je ovo grad koji u svom nazivu ima rec ,,beo'' i nekako je za ocekivati da je simbol grada bele boje.

Tacno, a da bi Beograd imao iole neke veze sa njegovim imenom, bilo bi potrebno za pocetak da se okreci jedan prilicno ozbiljan broj fasada jer nazalost Beograd je trenutno siv.
 
Mmilovanpm

Mnogo značajnije je da je, novim oblaganjem i preprojektovanjem Hrama poništena sva bogata dekoracija koja je bila veoma specifična i detaljno projektovana.


Ima li sta vise o ovome i gdje moze da se nadje


Руси ће преобразити Храм Светог Саве

Share Button

Pin It
inShare
Симбол наше недовршености, Храм Светог Саве на Врачару, ове године добија своју круну. Седамнаест хиљада квадрата бетона унутрашњости највеће цркве на Балкану прекриће мозаик. Биће то поклон руске државе, цркве и народа Србији, вредан око 30 милиона евра.

http://www.pravda.rs/2015/04/13/rusi-ce ... e/?lng=cir
 
spatiotecte":oauqnomu je napisao(la):
Max15":oauqnomu je napisao(la):
Ipak je ovo grad koji u svom nazivu ima rec ,,beo'' i nekako je za ocekivati da je simbol grada bele boje.

Tacno, a da bi Beograd imao iole neke veze sa njegovim imenom, bilo bi potrebno za pocetak da se okreci jedan prilicno ozbiljan broj fasada jer nazalost Beograd je trenutno siv.

Lakse je promjeniti ime grada....Sivograd
 
Да ли неко зна, ко управља фонтаном и зашто се не користи декоративно осветљење фонтане?
 
A malo preciznosti o kojoj fontani pricas bvk uglavnom
 
Oд првог дана кад сам их видео, не волим ове плоче с размацима на прилазу Храму; ове су део стазе уз зграду Библиотеке. Савршене за спотицање, задржавање опушака и ситних отпадака, крњење и ломљење, сужавају прилаз ...

Хоће ли се неко коначно сетити да нечим одговарајућим попуни ове размаке, учврсти тако плоче и направи целовиту, равну стазу?

image3571.jpg
 
U tim razmacima je trebala da raste trava ali izgleda to u zelenilu neznaju
 
Ti razmaci trebaju prvo da se očiste od šuta
potom da se popune mešavinom peska, humusa i semena
pa bi onda bilo trave

Još nije kasno do kraja maja ima šanse da seme lepo ,, radi,,
i ozelene predvidjeni razmaci :)
 
Kripta Svetosavskog Hrama
113130978226281178127614.jpg

autor fotografije:Goran Kalanj
 
Изложба "Романови" у крипти Храма, слике су од данас. Крипта је пространа, радови за наше прилике веома добро (мермерни под, на пример), иако не потпуно савршено изведени. Има још посла, није све завршено, али, одлично изгледа.
Занимљиво ми је да сам у два наврата чуо слаб звук воза у пролазу кроз тунел испод Храма. Они који никад нису били у метроу вероватно га неће чути, али, мени је познат и лако сам га препознао, иако није наметљив.

20150719121128.jpg

20150719122613.jpg

20150719122544.jpg

20150719121158.jpg
 
Ladno opet naplacuju doplatne markice za hram i to 2 meseca...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Мени је ово прилично задивило а ради се о можда 2% од онога што тек треба довршити

Бејах на одличној изложби о Романовима пре пар недеља. Трагично је што су захваљујући слабој медијској покривености 70% посетилаца били страни туристи. Изложба је јако лепо конципирана са читавим сегментима посвећеним српско-руским односима.

0


0


Крипта иначе још није завршена. Фреске су урађене само у првом слоју пошто се виде помоћне линије а сви вертикални делови сводова уз зид ће, судећи по припреми, бити урађени у мозаику. Иначе, има ту јако лепих детаља, рељефа на порталу и свим стубовима. Сви су примерени и симболизују баш оно што треба ту да се нађе. 5+ у сваком погледу.
 
Kako dobro izgleda, idem prvom prilikom. Da li neko možda zna kako funkcioniše finansiranje crkve, odnosno kako crkva upravlja svojim sredstvima i posedima? Znajući da je pored postojećih poseda crkvi i vraćeno nešto zemlje, kako to da nema para za obnovu hrama? Ili to ide po eparhijama, pa eparhija žička ima 100000e za krst na brdu, a beogradska nema da uredi deo fasasde? (Možda zvuči malo sarkastično, al ozbiljno me interesuje).
 
Pare su podeljene po eparhijama, sve sto je vraceno vraca se eparhiji kao delu SPCa. Hram je na teritoriji arhiepiskopije beogradsko-karlovacke , a da l imaju ili nemaju para, mislim da je veci problem u muljanju i lapanju para. Na koju fasadu mislis?
 
Hvala. Loše sam se izrazio sa fasadom, mislio sam na ceo ulazni deo, uključujući otvore za prozore zatarabljene daskama. Koliko uopšte okvirno novca treba da se to sve završi? Ako se ne varam, veliki građevinski radovi su gotovi, pa pod sve mislim na ovo što laik vidi, da se oslikaju freske, zastakle prozori, odrade vitraži na prozorima i uredi enterijer.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
TranspoWarrior":31zjbysc je napisao(la):
Hvala. Loše sam se izrazio sa fasadom, mislio sam na ceo ulazni deo, uključujući otvore za prozore zatarabljene daskama. Koliko uopšte okvirno novca treba da se to sve završi? Ako se ne varam, veliki građevinski radovi su gotovi, pa pod sve mislim na ovo što laik vidi, da se oslikaju freske, zastakle prozori, odrade vitraži na prozorima i uredi enterijer.
Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

To nam samo crkva glumi siromaštvo. Čist PR.
 
Vrh