Šta je novo?

Hoteli Beograda

Zina Vukin":1qyqe0jz je napisao(la):
Načula sam da se otvara još jedan hotel u Beogradu: zvaće se "Adresa", i nalaziće se u "Yu biznis centru". U vlasništvu je supruga vlasnice lanca turističkih agencija ”Travel House”.
Koliko ja znam u pitanju je hostel i vec je uradjen, tj unose namestaj u sobe :) Inace mislim da ni po tehnicko-tehnoloskim potrebama ne bi mogli da izvedu da otvore hotel tu. Slika cu pa cu okaciti
 
@Zina

O tom "Le Piaf" hotelu nema nigde uopšte ništa. Imaju sajt http://piafhotels.com/ ali osim ovoga:


OTVARANJE U 2012!

“PIAF HOTELI” PONOSNO NAJAVLJUJU OTVARANJE NOVOG HOTELA U BEOGRADU!

Hotel “Le Piaf“ je pozicioniran u centru grada, a lokacija mu omogucava lak pristup poslovnom jezgru grada, kao i direktnu vezu sa medjunarodnim autoputem E-75. Od aerodroma Nikola Tesla, udaljen je oko 20 km, a od Beogradskog sajma oko 2 km. Hotel pleni svojom jedinstvenom fasadom, a u hotelu je objedinjeno 50 soba i apartmana, hotelski bar, dve konferencijske sale sa ukupno 200 sedecih mesta, garaza sa 34 parking mesta, perionica automobila...

Šarm ovog gradskog hotela će učiniti da se osećate kao kod kuće!

...tamo nema ničeg drugog, pa čak ni adrese hotela (u zaglavlju stoji 27 marta 12, ali to je jedna obična stambena zgrada kod TMF-a i udaljenija je mnogo više od 2km od Sajma).
 
Homer Jay":dwpltqs4 je napisao(la):
O tom "Le Piaf" hotelu nema nigde uopšte ništa. Imaju sajt http://piafhotels.com/ ali osim ovoga:


OTVARANJE U 2012!

“PIAF HOTELI” PONOSNO NAJAVLJUJU OTVARANJE NOVOG HOTELA U BEOGRADU!

Hotel “Le Piaf“ je pozicioniran u centru grada, a lokacija mu omogucava lak pristup poslovnom jezgru grada, kao i direktnu vezu sa medjunarodnim autoputem E-75. Od aerodroma Nikola Tesla, udaljen je oko 20 km, a od Beogradskog sajma oko 2 km. Hotel pleni svojom jedinstvenom fasadom, a u hotelu je objedinjeno 50 soba i apartmana, hotelski bar, dve konferencijske sale sa ukupno 200 sedecih mesta, garaza sa 34 parking mesta, perionica automobila...

Šarm ovog gradskog hotela će učiniti da se osećate kao kod kuće!

...tamo nema ničeg drugog, pa čak ni adrese hotela (u zaglavlju stoji 27 marta 12, ali to je jedna obična stambena zgrada kod TMF-a i udaljenija je mnogo više od 2km od Sajma).

Hvala za odgovor i bravo za pronalaženje sajta. Kad budem išla da vidim kako napreduje Metropol, prošetaću i do navedene lokacije i pokušaću da pronađem zgradu koja "pleni svojom jedinstvenom fasadom", kako su napisali na sajtu.
 
Nema potrebe da se cimaš, nema šanse da je reč o toj zgradi. Kraljice Marije 12 je ovaj stambeni objekat uokviren u žuto:

kraljicemarije12.png


Tako da verujem da je na sajtu još uvek pogrešna adresa. Ako je reč o zgradi 2 kilometara udaljenoj od sajma, u centru grada, sa direktnom vezom sa autoputem - nema baš mnogo izbora kada su u pitanju potencijalne lokacije.

Meni je palo na pamet da nije reč o nekom od hotela koji je već u izgradnji ili rekonstrukciji, a da ih je u međuvremenu preuzeo "Le Piaf". Ali nijedan od potencijalnih objekata mi se baš ne uklapa u priču:

1. Hotel Pošta, Savska - u rekonstrukciji je, grubi radovi su gotovi tako da može relativno brzo da se privede nameni, u centru grada je, a istovremeno je blizu Sajma i autoputa. No, prema projektu rekonstrukcije hotel bi trebalo da ima nešto više smeštajnih jedinica - 66 soba i 4 apartmana. Hotel bi trebalo da ima restoran, bar i garažu (ne mogu da nađem sa koliko mesta). Konferencijske sale se ne pominju.

2. Hotel Nobel, Andrićev Venac - u izgradnji. Trenutno se radi na fasadi. Sam centar grada, 48 soba i apartmana, ima direktnu vezu sa autoputem, ali se čini da je malo dalje od 2km od Sajma. Hotel nema svoju garažu, već se navodno planira korišćenje gradske garaže u Pionirskom parku. U hotelu je planiran mali restoran, a konferencijske sale se nigde ne pominju. Fasada mu jeste zanimljiva.

3. Hotel Koling, Neznanog junaka - projekat stoji već duže vreme, van centra grada je, ali relativno blizu autoputa i Sajma. Ipak, ima 77 soba i apartmana i isto toliko mesta u garaži. Investitor je u velikim dugovima i prošle nedelje je izvršio samoubistvo. Tako da verovatno nije reč o ovom objektu.

Postoji li još neki hotel u izgradnji ili rekonstrukciji koji bi mogao da odgovara opisu sa sajta?
 
Homer Jay":319d7lp7 je napisao(la):
Nema potrebe da se cimaš, nema šanse da je reč o toj zgradi. Kraljice Marije 12 je ovaj stambeni objekat uokviren u žuto:

kraljicemarije12.png

Ali 27. marta i Kraljice Marije su dve različite ulice...
 
Cesto se brkaju te dve ulice jer su bese bila jedna ulica jednom.Provericu u ponedeljak da li ima ista od tog hotela,jedino sto znam je da imaju c market,pardon maxi u prizemlju.

Sve u svemu nije neka lokacija,recimo su mogli u istom bloku da uzmu neku od tih zgradica,ali okrenutu ka tasmajdanu i svom velikom konkurentu Metropolu.
 
@442doBGD

Hvala ti, rešio si misteriju ;) nisam imao pojma da se deo od Starine Novaka do Takovske i dalje zove ulica 27. marta. Tako da je objekat na broju 12 ova novogradnja uokvirena u crveno:

piaf.png
 
Zina Vukin":17ku52oy je napisao(la):
Načula sam da se otvara još jedan hotel u Beogradu: zvaće se "Adresa", i nalaziće se u "Yu biznis centru". U vlasništvu je supruga vlasnice lanca turističkih agencija ”Travel House”.
Evo slika :) Naime ovo je neka luksuznija varijanta hostela, nalazi se u okviru poslovne zgrade, na prvom spratu gde su bili lokali. Svoj deo su ogradili i sredili
lokacija:

na prvom spratu ove poslovne zgrade se nalazi taj hostel:



iz atrijuma

 
Та зграда за коју кажете да је Le Piaf се гради годинама...чак је деловала и напуштено...убацићу сутра неку слику. Мада, одмах могу да кажем да ове собе што гледају на палилулску пијацу могу имати проблем са непријатним мирисима јер се остаци из месара, изнутрице и остало одлаже у контејнере на углу...често се баш осећа ...

Вучко, минимакси је у приземљу суседне зграде...
 
Homer Jay":3iyon772 je napisao(la):
@Zina

Nije bilo radnika na gradilištu?

Videla sam samo čuvara i još jednog čoveka :( . Progres nije preterano evidentan u odnosu na moju prethodnu posetu ovom gradilištu.
 
Ево слика које сам обећао...

Сликао сам и из Мајора Илића и из 27.марта...


qrc1w6.jpg


34ewby1.jpg


ibe1ef.jpg


2ia4wlv.jpg


15z3yiq.jpg


2dqjxts.jpg
 
Скеле на "Парку" стоје већ више од годину дана. Одличан положај, очајан хотел. На крају ће добити полован намештај као решење проблема. Штета, а има фантастичан положај.
 
Ne mora to nužno da ispadne loše. Možda je dugoročno za "Park" bolje da se postavi kao pristojan hotel, na odličnoj lokaciji, a cenama pristupačan širem krugu posetioca. Naročito ako su istinite glasine da će bukvalno pored njega da nikne "Hilton".
 
tehnoservis.jpg

Prolazio sam tuda, i čini mi se da prozore uopšte nisu menjali nego su ostavili one stare i neofarbane.
Takođe ni fasada nije uopšte renovirana :notok:
 
Fasada je renovirana još prošle godine. Možda se ne vidi baš najbolje na ovoj slici, ali fasada je poprilično osvežena:

68048_photo_720x720_6852b21e-bfef-42bd-a7e7-846063630125.JPG
 
Као што рече Хомер, фасада стамбеног дела ове зграде је обновљена још прошле године, а фасада Гарни хотела Србија, односно некадашњег спољнотрговинског предузећа Техносервис, где сам некад радио, није обновљена. То је овај тамнији део зграде, и ту су само промењени прозори и скинути стари расхладни уређаји. Станарима је обновљена фасада на рачун Гарни хотела.
Фасада је станарима обновљена из разлога што четири прозора на првом и другом спрату, на слици са леве стране од тамнијег дела, припадају Гарни хотелу. Да су само то обновили, баш и не би било лепо тако видети.
Ево сличице коју сам снимио у априлу о.г., где се види цела зграда.
 
Drago mi je da sam bio od pomoći. Nadam se da ćemo uskoro imati još dobrih vesti u vezi sa beogradskim hotelima :vops:
 
Cini li vam se da je ovo malo naopako kako li ce se tek posjetioci hotela snaci :mad:

 
Vrh