Šta je novo?

Hoteli Beograda

Nema sumnje da će zgrada izazvati oprečne reakcije. Uostalom, već i jeste budući da je zbog izgradnje hotela srušena jako lepa stara zgrada koja se nalazila na tom mestu (fasada novog hotela je zapravo u dobroj meri replika fasade te zgrade).

hotel-nobel-02.jpg


Na novoj zgradi su postavljeni izolacija i nosači za fasadne panele (baš me zanima od kog materijala će biti), kao i stolarija koja je u crnoj boji (ugrađeni su samo okviri, ne i stakla). Dosta radnika je na gradilištu i radi se punom parom što mi je bio baš šok, budući da je u poslednje dve godine projekat bio potpuno mrtav.

Ovaj projekat se baš dobro nadovezuje na priču o nesuđenom hotelu u Čika Ljubinoj ulici koji je takođe trebalo da bude kombinacija starog i novog. Nikada, međutim, nismo videli više slika tog projekta od one male koja je objavljena po novinama i info sajtovima. No, sasvim slučajno, videh da je ovih dana arhitekta Brana Mitrović najzad pustio u rad svoj sajt, kad tamo hotel u Čika Ljubinoj :)

14f53c078221ea.jpg

14f53c07822b19.jpg

14f53c0782349a.jpg

14f53c07823df2.jpg

14f53c07824788.jpg

14f53c07825116.jpg

14f53c07825aa7.jpg

14f53c0782642e.jpg


Izvor: Mitarh

Naravno, danas je jasno da od ovog hotela nema ništa. Verovatno su investitori bili neki šarlatani (npr. u to vreme nije bilo moguće naći nikakvu informaciju o njima na Internetu). Lokacija je idealna za gradski hotel, ali sam projekat nije ništa specijalno, čak mi ovo upakivanje stare zgrade u stakleni omot deluje malo preterano.

Inače, baš nešto listam Mitrovićev sajt i čudno mi je, budući da za njega važi priča kako je navodno miljenik establišmenta, da je lista njegovih realizovanih projekata u poslednjih desetak godina izuzetno oskudna.
 
Kad već Homer Jay pomenu Branu Mitrovića, ne znam da li ste čitali, ali skoro je u Politici bila polemika ko je autor projekta Square Nine - prof. Mitrović ili Isaya Weinfeld. Iz Square Ninea su pomalo nevešto demantovali da je prof. Mitrović imao veze s tim projektom, ali ja ovde u arhivi iskopah sliku koja je bila postavljena na gradilištu i zaista je prof. Mitrović potpisan kao autor. Postaviću je na i moj Flickr i nadam se da mi autor Vlada neće zameriti.

Link za tekst: http://futurehospitalityleaders.com/2012/02/08/kvalitet-potvrden-autorstvo-pod-znakom-pitanja/

Slika iz marta 2009. godine:


Square Nine by Future Hospitality Leaders, on Flickr
 
Danas sam prošetala da vidim Nobel. Mislim da koliko god cool koncept zamislili neće moći da izbegnu istu reputaciju kakvu ima hotel Excelsior (da ne kažem Royal :cool:). Ne znam koji je tržišni segment ciljao onaj ko je savetovao investitora, ali samo da na brošure i sajt stavi "discretion guaranteed" privući će klijente iz obližnjih zgrada (da na kažem skupština :cool:).

Evo slika:

Hotel Nobel 1 by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Hotel Nobel 2 by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Hotel Nobel 3 by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Hotel Nobel 4 by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Hotel Nobel 5 by Future Hospitality Leaders, on Flickr
 
Хвала на сликама!

Жељно ишчекујем откривање фасаде и избор боја ме и брине али и може на крају да буде тотално неочекивано погођен. Има ту нешто јако кул, једна стара зграда окружена модерном а онда она на то одговара ултра-модерном реконструкцијом и доградњом. Која је, понављам, можда мало сувише "kitsch britannia", али то можда стварно легне. На крају, ми, Руси, и друге источне земље у транзицији некако падамо на ТО, можда нам је то у природи а некакав чисто скандинавски и чистији модел ултрамодерности нам се не прима...
 
Фала Богу да се после дужег времена ја и Џони у нечему сложимо. :kk:

И мене живо занима да ли ће се на изолацију постављати плоче од правог камена, вештачког или чак неког композитног материјала, да ли ће плоче бити рељефне или равне са касније налепљеном декорацијом итд. Само место је изврсно. Гледа на Пионирски (Дворски) парк и Скупштину.
 
Nove slike Metropola, sa svih strana. Poslednje što sam saznala je da ceo hotel neće biti otvoren pre kraja godine.


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr


Metropol Palace by Future Hospitality Leaders, on Flickr
 
да ли имаш неку информацију када би завршили фасаду барем? и да ли чекају да отворе све или ће прво да отворе ресторан и кафе а собе постепено?
 
zelja87":3cfik9is je napisao(la):
да ли имаш неку информацију када би завршили фасаду барем? и да ли чекају да отворе све или ће прво да отворе ресторан и кафе а собе постепено?

Informacija koju sam nezvanično dobila iz MERR još pre dve nedelje je da će deo hotela biti otvoren krajem aprila. E, sad, koliko sam čula imaće najbolje konferencijske sale u Beogradu i već su prodali termine u septembru. Moja poznanica je htela da zakupi višenamenske prostorije već u maju i nisu mogli da joj izađu u susret, što znači da konferencijske sale sigurno neće pustiti odmah.

Koliko sam ja shvatila iz priča svih tih izvora, deo soba pustiti pre leta, deo konferencijskog kapaciteta krajem leta, a krajem godine će biti otvoren ceo hotel.
 
Drugari, nije me bilo neko vreme međ' vama, pa ćete mi oprostiti ako ću sada kao "bombu" da vam prodam "petardu", odnosno nešto o čemu ste već naširoko i nadugačko pripovedali.
Elem, upravo čitam intervju sa vlasnikom hotela TownHouse 27 objavljenom u Caffe&Baru koji kaže da je na okretnici u Rajićevoj planiran Four Seasons a na uglu Kralja Milana i Kralja Milutina Hilton. Ne govori o rokovima, čak je pomalo i sumnjičav da za toliko velikih hotelskih lanaca ima mesta u Beogradu.
Šta nam drugo preostaje no da čekamo i pogledujemo preko (građevinske) tarabe. :)
 
Minnheima":2rowx3le je napisao(la):
Drugari, nije me bilo neko vreme međ' vama, pa ćete mi oprostiti ako ću sada kao "bombu" da vam prodam "petardu", odnosno nešto o čemu ste već naširoko i nadugačko pripovedali.
Elem, upravo čitam intervju sa vlasnikom hotela TownHouse 27 objavljenom u Caffe&Baru koji kaže da je na okretnici u Rajićevoj planiran Four Seasons a na uglu Kralja Milana i Kralja Milutina Hilton. Ne govori o rokovima, čak je pomalo i sumnjičav da za toliko velikih hotelskih lanaca ima mesta u Beogradu.
Šta nam drugo preostaje no da čekamo i pogledujemo preko (građevinske) tarabe. :)

Ma stvarno smo o tome dosta čitali. Obišla sam plac u Rajićevoj, tamo se ništa ne dešava. Trenutno me više interesuje što je TOB na sajmu turizma u Berlinu najavio otvaranje hotela Le Piaf za ovu godinu. Znam da su me još krajem 2010. godine pozvali da im ostavim CV za taj hotel, ali ništa posle nisam čula o njemu.

Uzgred, na Facebook stranici Metropola postavili su dve nove slike:

416830_199971880107089_177962628974681_295764_1716906991_n.jpg


422756_199973220106955_177962628974681_295767_50345800_n.jpg
 
E pa bolje vas (ponovo) našao. :)
Hvala ti Goje na lepim rečima dobronazaddošlice.
 
Minnheima, prsti ti se pozlatili :) Od kada je "AG magazin" objavio da "Hilton" i "Marriott" dolaze u BG pokušavao sam da skužim o kojim lokacijama su pisali. Bukvalno sam bio kao dete koje rešava zagonetke u "Zabavniku" i drago mi je da me intuicija nije prevarila:

Homer Jay":2trk54te je napisao(la):
Medjutim, sada malo preturam po glavi - ako je "Marriott" u Vasinoj, "Hilton" u Rajicevoj, zasto su napisali od Slavije do Kalemedana? Zasto jednostavno nisu napisali u najuzem centru Beograda, ili u zoni Knez Mihailove ulice? Mozda ta Slavija u formulaciji ne znaci ama bas nista, ali moguce je da je i referentna tacka za potencijalnu lokaciju tog novog hotela. Jedino sto mi jos pada na pamet je onaj kompleks "Dva kralja" - mozda ga prenamene u hotel.

Možda neće biti baš "Hilton" Hilton, možda će biti "DoubleTree" ili tako nešto. Ovo za Rajićevu mi tek deluje neverovatno! Iako je izgledno da će uskoro početi izgradnju, čini se da im je prioritet deo objekta u kojem će biti šoping galerija, a i "Four Seasons" mi deluje kao isuviše luksuzan brend za BG.
 
Nemoj da mi pozlaćuješ prste, treba neko da mi ih odseče uz ove cene zlata. :D

Da si mogao da me vidiš kako sam reagovao kad sam pročitao to za Four Seasons i Hilton, i malo dete bi me gledalo s podozrenjem. Krenuo sam da se vrpoljim, samo što nisam podvriskivao od sreće. Joj, budale, kao da imam akcije u tim lancima.

Šta ću, primam se lako, bez obzira što me iskustvo uči da je to najčešće igračka-plačka.

Ne verujem da će Beograd još dugo imati klijentelu za Four Seasons, ali lepo je znati da to nije samo pusta želja nas beogradskih maštara, već da postoji, makar i u najokvirnijim, planovima kao ostvariva ideja.
 
Juče sam čuo iz dosta obaveštenog izvora da Izraelci do kraja aprila kreću u izgradnju Rajićeve. Ne gradi se hotel, već šoping mol, a kasnije možda hotel. Kaže mi drug da je projekat odličan.

Što se ovog hotela kod predsedništva tiče, tu već znam investitora, i poslednje što mi je rekao pre jedno pola godine da to ipak neće biti hotel, već nekoliko jako luksuznih apartmana.

inače, u pitanju je vrlo pristojna porodica koja stoji iza projekta.
 
Smilair":2plwzxfh je napisao(la):
Juče sam čuo iz dosta obaveštenog izvora da Izraelci do kraja aprila kreću u izgradnju Rajićeve. Ne gradi se hotel, već šoping mol, a kasnije možda hotel. Kaže mi drug da je projekat odličan.

Ja nikad ne bih prežalila da tu bude samo shopping mall.

Jedan mali 'off-topic': za potrebe nekog projekta utvrdila sam listu svih kategorizovanih hotela Beograda:

http://futurehospitalityleaders.com/hoteli-u-beogradu/

Ovih dana novoizgrađeni objekat u Zemunu, Semlin B&B biće kategorizovan sa ***, ali mislim da je lista najpreciznija dostupna na Internetu jer sam kontaktirala sa svim objektima sa spiska.
 
гранди не постоји, постоји гарни, а то значи да им је у основној понуди ноћење са доручком. депанданс су издвојене једнице неких хотела које служе за дужи времески боравак
 
da, garni sam i mislio, ne znam kako sam uspeo da napišem TO.
Hvala.
 
мислим да гарни не мора да има ни доручак. у св сл нема нормалну-класичну кухињу него доручак може да организује-наручи или да му стиже редовно.
 
не. то на шта ти мислиш је обичан градски хотел, који у основној понуди има само ноћење, а доручак доплаћујеш. у гарни хотелу је основна понуда доручак (значи, не доплаћујеш га). а то, да ли он има кухињу или не, то зависи од власника
 
Lepe slicice.Ja se kanim da udjem unutra jer nema cuvara a prilaz iz sporedne ulice je slobodan.Pre neki dan su bili neki radnici,ponadah se da nastavljaju radove,a zapravo su nosili neki alat koji je ostao na gradilistu.Nece se skoro graditi zbog sudskog spora.
 
Načula sam da se otvara još jedan hotel u Beogradu: zvaće se "Adresa", i nalaziće se u "Yu biznis centru". U vlasništvu je supruga vlasnice lanca turističkih agencija ”Travel House”.

Je l' iko saznao adresu Le Piaf hotela?
 
Vrh