Šta je novo?

Hotel Jugoslavija [ Hotel ]

Nekome iz Prislonice i jeste atrakcija da vidi zgradu od 150 metara. Njega ne privlači zelenilo, toga je bilo u njegovom selu.

Većina ljudi u Beogradu podržava divlju gradnju u poslednjih 10 godina. Prosečan stanovnik Srbije :"Samo neka se gradi".

Šta treba da me oduševi? Da od cele parcele samo 5% čini zelenilo? Gde ste to videli? Možda u Kini i sličnim despotijama. Meni su reper zapadne zemlje tipa Holandije.
 
Jesu, možda su i 23. vek za Srbiju. Zašto onda skoro niko iz Srbije ne želi da živi u tom raju nego beže na truli zapad?
Možda zato što ne znaju... A možda zato što Kinezima ne treba radna snaga koliko treba npr. trulom zapadu.

Inače, ja lično znam par naših koji žive tamo.

Inače br. 2, mislim da nije indikativno za razvoj neke države da li Srbi tamo žele da žive.
 
Nekome iz Prislonice i jeste atrakcija da vidi zgradu od 150 metara. Njega ne privlači zelenilo, toga je bilo u njegovom selu.

Većina ljudi u Beogradu podržava divlju gradnju u poslednjih 10 godina. Prosečan stanovnik Srbije :"Samo neka se gradi".

Šta treba da me oduševi? Da od cele parcele samo 5% čini zelenilo? Gde ste to videli? Možda u Kini i sličnim despotijama. Meni su reper zapadne zemlje tipa Holandije.

Kina ima verovatno najveći program ekološkog urbanizma u svetu. Odnosno "održivog", kako se to sada zove. Pošto poenta ustvari i nije toliko u zelenilu koliko u tome da ogromni megalopolisi prestanu da budu otrovni, samostalno neodrživi veštački čirevi na telu planete, nego da postanu deo prirode, deo jednog novog, trajno odživog ekosistema koji se skladno uklapa u biosferu od koje zavismo, tj u sve ostalo na Zemlji. Ovo što se radi kod nas ne zadovoljava ni najbednije kriterijume koji se igde mogu pronaći. Okovati obale reka visokim betonskim zidom stambenih košnica neposredno pošto se podigne tolika galama kako su do sada "šine odvojile Beograd od reka" je suludo. Pa te šine su milion puta manje odvajale Beograd od reka nego ovo što ih sada zamenjuje.

"China now boasts the largest eco-city development program in the world"


Tri primera

74ce26db52d90cf18ceddb070aa23d77wuhan3.jpg


Masterplan_f%C3%BCr_Tangshan_Nanhu_Eco-City.jpg


8c26fc5b-c9d7-4ae2-8b55-8b8cd01fe827Low-Carbon-beautiful-cities.jpg
 
Poslednja izmena:
Beograd obiluje zelenilom ? I stranci se odusevljavaju zelenilom u bg ? Jel si ti bio nekad van srb ? Ljudi po evropi piknikuju po parkovina u centru parkova koliko hoces i pritom su sredjeni kod nas je sredjen samo ovaj kod usca i tash sve ostalo je polu raspad...pritom kod nas kad bi rasirio prostirku i seo na travu mislim da bi se komunalci stvorili u roku od min da napisu kaznu​
pa nas nema u top 20 najzelenijih država u Evropi. Kakvo zelenilo? Parkovi se raspadaju, drveća ima ali.....​

Naravno da nikada u životu nisam kročio van granica Beograda i naravno da nemam pojma kako je van njega. ;)
A sad da se uozbiljimo. Ako su drugi koji su pisali na forumu lagali za strance, onda lažem i ja.

Ukupna količina zelenila ne znači da ne može neki grad ili neka oblast da bude zelenija nego li što je prosek u nekim drugim državama. Ovo naravno ne znači da je Beograd neizostavno zeleniji u proseku nego li neke druge države. A i percepcija stranca ne mora nužno da bude povezana sa realnom slikom. Eto, recimo, pročitao sam ovde da je bilo i stranaca kojima je utisak vezano za gradski prevoz bio da možemo lakše da stuignemo od tače A do tačke B, nego oni u njihovim gradovima. To opet ne znači da je u realnosti tako, niti da je svuda lošije sa metroom.

Dalje, čitajući komentar stičem utisak da se proputovalo sveta uzduž i popreko, a da se svoj grad osim uskog dela, ni ne obilazi. Baš to sedanje na travi i piknikovanje sam video na više mesta u gradu. Kalemegdan, Tašmajdan, Košutnjak, Vukov spomenik (pritom ne mislim na beskućnike), Zvezdarska šuma, Ada Ciganlija, Mirijevski park, park kod VI gimnazije, pa u naselju kod mene (okolina Prokopa)... Niko nikad nije bio legitimisan od strane policije (komunalaca). Barem ne da ja znam.

Treće, to što su nam određeni parkovi u fazi poluraspada je i do nas samih, na neki način, jer se za mnoge stvari, pa tako i parkove, očekuje danadležni tačno znaju u kojem su stanju, šta im fali i sl. i da u svakom trenutku imaju sredstava i ljudstva da ih sve istovremeno sređuju. A kada bi se akcenat građanstva stavio na neki konkretan park, isti bi bio sređen među priritetnijima, jer tamo gde nema bunjenja građana, tamo se smatra da je sve u redu i da se ne mora ništa (u)raditi.​
 
странци махом обилазе центар, обавезно Калемегдан и погледају Ратно острво, зеленило преко реке и парк Ушће, што заједно са успутним градским парковима и дрворедима оставља утисак много зеленијег града. Свакако не обилазе ММЛ или Калуђерицу. Нови Београд који се види преко реке је рађен по принципу зграда међу зеленилом а не паркова између зграда како су већина европских градова грађени и то додатно оставља утисак зеленог града.

Што не значи да нама паркови нису у лошем стању и да наше (стварно, наменско) зеленило није угрожено као ни да је Београд свеукупно зеленији од неког Беча или Копенхагена
 
Kako ce da kukaju pojedini forumasi kada novi investor odluci da srusi hotel. Samo cekam.
Samo nek kukaju :) čim vidim mnogo kuknjave oko nekog projekta na forumu, znam da je projekat vrhunski, ne moram uopšte da čitam dalje. Da nije vrhunski ne bi ni kukali.

Ali najveći non-sens je to što je većina tih forumaša pre 2014 kukala što se ne grade kule, što se grade "krmače" sa 6 spratova... i kad su krenule da se grade kule i kad su poĉele da se ostvaruju njihove dugogodišnje želje, odjednom su promenili narativ ka kukanju što se gradi previše kula.

Srećom pa ovaj forum ima arhivu i ti se postovi lako mogu naći.

Skoro sam ih pitao da mi objasne kako se to desilo i neko mi je odgovorio da su sazreli, a da su tada bili klinci, jedino što mi se nikako ne slaže je to što su svi istovremeno sazreli negde oko 2014. godine, a evidentno je da im se godišta kreću od 70 i neko do 90 i neko, al eto nekako su sazreli istovremeno :)
 
Hotel je upravo prodat MV Investmentu (Milenijum tim) po početnoj ceni od 27 miliona evra.

Zahvaljujući jednoj veoma velikodušnoj ptičici, evo ekskluzive za naše Beobuildovce kako će ex-Yuga, a budući Ritz, da izgleda :)

Pogledajte prilog 193360Pogledajte prilog 193361
Хомере ти си благо овог форума

Надам се да ће инвеститори инсистирати и на луксузном погледу па излобирати да се стварно овако склоне сплавови и сличне склепотине са кеја
 
Хомере ти си благо овог форума

Надам се да ће инвеститори инсистирати и на луксузном погледу па излобирати да се стварно овако склоне сплавови и сличне склепотине са кеја
+1 za sklanjanje splavova. Ako zaista planiraju Ritz onda im tu nema mesta...
 
Vrh