Šta je novo?

Hotel Jugoslavija [ Hotel ]

Ovo kao kad sam se ja jednom nameracio da kupim parcelu do moje a na njoj 7 vlasnika, pola pomrlo, pola ne znaju da imaju parcelu, pola pogresno upisanih..
 
Nadam se da ce Milenijum otkupiti hotel i realizovati planirane dve kule od 155m.
 
Која је корист становника тих крајева од две куле?
 
 
Станови су данас најбоља зарада. Локација хотела Југославија је најглупља могућа за станоградњу, али добро ће се продати. Ако већ граде куле, нек саграде једну као пословну, а другу као хотел. Требаће за ЕХПО.
 
koja je korist onda od hotela? Tako se moze reci za sve sto nije tvoja zgrada.

Nije dobra logika. Ja kad pravim kucu jel treba i ti da imas koristi od nje?
Корист је квалитет живота. Мање гужве саобраћајне, инфраструктура која није оптерећена. Слободан простор за уживање у природи десетине хиљада људи који ту живе и плаћају порез на имовину. Не мора сваки квадрат бити затрован бетоном и људским смећем. Тако је барем прогласила цивилизација 21. века да човек ипак мора да има и свој простор који није 1 квадратни метар да би живео квалитетно. Ако то оспоравамо, направите солитере од 250 метара на сваком празном простору и циркуске атракције за стране туристе. Таман да мало поједу и вештачког меса које им штампају њихови власници капитала у Србији.

Хотел треба реновирати у тим габаритима у којима постоји. Па и тражити одштету од држава које су га бомбардовали а не да ти који су га бомбардовали сада долазе са ставом прескупо је реновирање морају солитери.
 
Tom logikom onda ne bi trebao ni Novi Beograd da se izgradi. Nije problem da se gradi i razvija, to i treba, ali je problem kada to ne prati infrastruktura.

Ako hoces dozivljaj i osecaj prirode onda moras ici van grada. Gradski parkovi pa cak i reke to ne mogu da pruze na isti nacin.
 
Tom logikom onda ne bi trebao ni Novi Beograd da se izgradi. Nije problem da se gradi i razvija, to i treba, ali je problem kada to ne prati infrastruktura.

Ako hoces dozivljaj i osecaj prirode onda moras ici van grada. Gradski parkovi pa cak i reke to ne mogu da pruze na isti nacin.
Slažem se ali je isto tako apsolutno prihvatljivo da neko kaže kako ih (parkova itd.) je malo.
 
Ako hoces dozivljaj i osecaj prirode onda moras ici van grada. Gradski parkovi pa cak i reke to ne mogu da pruze na isti nacin.
Beograd nikada nije bio kao drugi gradovi u svetu. Stranci kada dođu kod nas se oduševe sa količinom zelenila kojom grad obiluje, i umesto da nam to imponuje i da se trudimo da taj segment održimo, ovde odmah krenu priče kako nam treba infrastruktura, kako Beograd treba da zaliči na gradove po Americi i istočnoj i jugoistočnoj Aziji, a ne da nam izgleda kao neka neuređena kasaba (parafrazirano)... I maltene po nekom nepisanom pravilu u većini slučajeva čitam kako u inostrastvu nešto najnormalnije funkcioniše, pa ako može kod njih, zašto ne bi moglo i kod nas i sl.​
 
Beograd obiluje zelenilom ? I stranci se odusevljavaju zelenilom u bg ? Jel si ti bio nekad van srb ? Ljudi po evropi piknikuju po parkovina u centru parkova koliko hoces i pritom su sredjeni kod nas je sredjen samo ovaj kod usca i tash sve ostalo je polu raspad...pritom kod nas kad bi rasirio prostirku i seo na travu mislim da bi se komunalci stvorili u roku od min da napisu kaznu
 
Tom logikom onda ne bi trebao ni Novi Beograd da se izgradi. Nije problem da se gradi i razvija, to i treba, ali je problem kada to ne prati infrastruktura.

Ako hoces dozivljaj i osecaj prirode onda moras ici van grada. Gradski parkovi pa cak i reke to ne mogu da pruze na isti nacin.
Razvićemo grad i udisaćemo šta? Molim te reci to nekom strancu pa ćeš videti odgovor.
 
Nadam se da ce Milenijum otkupiti hotel i realizovati planirane dve kule od 155m.

Nadam se da neće jer će to biti poraz elementarnih principa modernog ekološkog urbanizma. Da ne spominjemo trijumf onog baš najglupljeg nivoa političke manipulacije. Gigantska zgrada Hotela Jugoslavija na jednom od najskupljih, najboljih i najposećenijih mesta u gradu, preko puta Lida i ekološke oaze Ratnog ostrva, i JEDINA direktno na obali, na rukavcu Dunava koji je po svemu ogromno gradsko jezero sa fantastičnim razvojim potencijalima ... eto, jedna TAKVA lokacija i TAKVA zgrada zgrada tobože "nije dovoljno komercijalna" nego mora da se pravi još ko zna koliko novog prostora!? Šta reći o takvoj logici i o onima kojima je, i to sasvim ozbiljno, upućena?

Meni to mnogo više liči na sledeću logiku investitora i naše politike "elite":

"Pošto ovde pljačkanje na račun zajedničke imovine i zajedničkih interesa ide tako lako, bili bismo zaista glupi da ne uzmemo i još mnogo više. Dva puta više ... ma tri puta više ... "
 
Пораз елементарних принципа модерног еколошког урбанизма се десио још 50их управо изградњом хотела Југославија када су зарад истог укинути пруга кроз осовину развоја града, прелепа железничка станица и трамвајска веза до Земуна. Да је партијска ст*** која стоји иза тог урбицида била макар мало писмена данас бисмо простим одржавањем наслеђеног имали разгранати С-бан, врхунски трамвајски систем и одржив град.

Заправо целокупни НБГ, његов обрачун са подземним и површинским водама, дистопијски аутомобилски урбанизам којим је дефинисан/обликован је дефиниција еколошки штетног, просторно, саобраћајно и економски неодрживог урбанизма. Једино што је НБГ спасило од социо-економског колапса су људи који су га населили и релативно мала, локална заједница људи. Да није било њих, прошао би исто као и слична насеља тог доба по Паризима, Амстердамима (у Амдаму су ипак спашена последњих година огромним инвестицијама у јавни превоз), Бразилијама итд.

Контрадикторан си Зума.
 
Poslednja izmena:
koja je korist onda od hotela? Tako se moze reci za sve sto nije tvoja zgrada.

Nije dobra logika. Ja kad pravim kucu jel treba i ti da imas koristi od nje?

Postoje zajednički delovi grada koji su planski namenjeni ili prirodno idealni za zajedničke potrebe. Građevinski prostor namenjen ličnoj upotrebi, kao što su stanovi, se pravi tamo gde građevinske površine nisu pogodne za takve zajedničke potrebe. Pošto one služe drastično većem broju ljudi, pa i samom Gradu kao donekle nezavisnoj i živoj celini, imaju veći prioritet. Zbog toga je poređenje neumesno.
 
Пораз елементарних принципа модерног еколошког урбанизма се десио још 50их управо изградњом хотела Југославија када су зарад истог укинути пруга кроз осовину развоја града, прелепа железничка станица и трамвајска веза до Земуна. Да је партијска ст*** која стоји иза тог урбицида била макар мало писмена данас бисмо простим одржавањем наслеђеног имали разгранати С-бан, врхунски трамвајски систем и одржив град.

Заправо целокупни НБГ, његов обрачун са подземним и површинским водама, дистопијски аутомобилски урбанизам којим је дефинисан обликован је дефиниција еколошки штетног, просторно, саобраћајно и економски неодрживог урбанизма.

Дакле Зума, пишеш комплетне, контрадикторне бесмислице.

Slažem se da bi bilo bolje da nije izgrađen i da ne odgovara ovom mestu. Ali to se desilo i on je sad tu kako neka vrsta nasleđa i simbola jednog dela istorije Beograda. Željenog ili ne. Dobrog ili lošeg. Tvoj stav bi bio konzistentan kad bi predlagao njegovo rušenje i pravljenje nečeg primerenijeg ovom mestu. Onda bi se i ja složio sa kulama. Ali to se ne predlaže. Nego se predlaže ZADRŽAVANJE zgrade Hotela Jugoslavija uz dodavanje JOŠ zgrada. Apsurdno je buniti se kako je on loš, pa se odmah zatim zauzimati da ostane, i da mu se doda još objekata koji će ovoj posebnoj okolini uz reku zajednički smetati još više. Pa, ako se već neće rušiti, a neće, onda je bolje da se šteta ograniči samo na njega. Tu nema ničeg kontradiktornog, za razliku od tvog stava.
 
Meni nije jasno sta ljudi koji se protive gradnji u Bg rade na sajtu koji se zove beoBUILD!? Za vas su sajtovi n1, nova s, danas i sl. Tamo treba da idete i ostavljate vase ,,mudre" komentare.
 
Niko se ne protivi gradnji u Beogradu. Protive se njegovoj destrukciji i uništavanju razvojnih mogućnosti zbog koristi malog broja pojedinaca. Dakle upravo suprotno, protive se sprečavanju buduće gradnje koja se može nastaviti samo ako grad kao celina bude uspešan i konkuretan. Ako se NE radi ovo što se sada radi.
 
Meni nije jasno sta ljudi koji se protive gradnji u Bg rade na sajtu koji se zove beoBUILD!? Za vas su sajtovi n1, nova s, danas i sl. Tamo treba da idete i ostavljate vase ,,mudre" komentare.
Bravo bravo
Samo neka se gradi
Ovo nema nigde u svetu
Šampioni smo u Evropi
Najveći rast GDP-a
Mogu samo da nas mrze
Dopiši dalje, izgubio sam inspiraciju.
 
Meni nije jasno sta ljudi koji se protive gradnji u Bg rade na sajtu koji se zove beoBUILD!? Za vas su sajtovi n1, nova s, danas i sl. Tamo treba da idete i ostavljate vase ,,mudre" komentare.​
Meni nije jasno šta rade ovde ljudi koji na pomen "Ja bih to drukčije..." , "Ja ne bih..." , "Ja bih pre da se (g)radi..." dobiju nervni slom, parafrazirano. Za njih su sajtovi Alo, Informer, Blic, Kurir, Telegraf, K1, Tanjug, Bloomberg Srbija, Pink, Prva, Happy...
Ljudi se protive divljoj gradnji.​
Divljoj, divljačkoj i neuslovnoj (infrastukturno gledano), između ostalog.​
 
Niko se ne protivi gradnji u Beogradu. Protive se njegovoj destrukciji i uništavanju razvojnih mogućnosti zbog koristi malog broja pojedinaca. Dakle upravo suprotno, protive se sprečavanju buduće gradnje koja se može nastaviti samo ako grad kao celina bude uspešan i konkuretan. Ako se NE radi ovo što se sada radi.
A destrukcija je ono sto ti kažeš da je destrukcija.
 
Vrh