Šta je novo?

Hotel Jugoslavija [ Hotel ]

Postoji li uopste projekat jer trenutno sve nesto pricamo napamet sbb kbb?
 
Само опортуниста или злонамеран човек може да жели да у свом крају добије ново стамбено "насеље" са 200 хиљада нових квадрата.
 
Који су аргументи против изградње куле на месту хотела?
Ако треба негде високе зграде градити у Београду, онда је то Нови Београд.

Није ни Борча лоша идеја, али она је већ урбанистички упропашћена, можда после неког новог потопа, кад кренемо у поновну изградњу цивилизације. ако је буде.
 
Руши се хотел, градиће се три куле.
 
Информација директ од будућег инвеститора лично, е сад ако је лаж, лажем и ја вас.
 
Vucko pozdravi svoje drugare iz stranke, zahvali im posebno sto koriste svaku priliku da politizuju i manipulisu ljudima. I slobodno predlozi Dobrici da ubuduce u Beogradu samo krmace da se grade, ali sve po uzoru na hruscovke.
U prilogu Euronewsa koji si citirao nije bilo nikoga iz partije. Ako imaš problem sa tim Dobricom i ostalima slobodno im direktno komentariši na mrežama i ukaži na to. Ovde to neće čitati.
 
Samo ruši, ruši, ruši i trpaj 10 puta više kvadrata gde stigneš. Ne daj bože da se jedan delić tih para uloži u rešavanje infrastrukture, saobraćanica, metroa...
 
Још увек је све на нивоу идеје, али се полако креће са припремама. Не очекује се ништа значајно у наредне 3 године.
Ни ово није тачно.

Такође, тешко да си разговарао са правим инвеститором или ако јеси, намерно те је дезинформисао.

У принципу чест случај за такве и толике пројекте. Неће се ништа знати прецизно до тренутка званичне објаве.
 
Ја мислим да приватни инвеститори треба да граде јавну инфраструктуру од свог новца. Улога јавног сектора треба само да буде о опорезивање и давања тог новца члановима партије. Дакле улога приватника је да од новца који приходује плати све трошкове и плате, плати порезе јавном сектору, и од онога што остане гради државне школе, купује медицинску опрему државним болницама, гради државни метро, асфалтира улице, прави јавне гараже, развија и одржава зеленило по граду, крпи рупе и сл. На држави је да скупи паре од пореза и даје их члановима владајуће коалције.
 
Ja mislim da privatni investitori ne bi trebalo da imaju mogućnost da ruše šta im padne na pamet i grade grdosije sa ko zna koliko nelegano dodatih kvadrata koje će zatim prodavati po nenromalno napumpanim cenama kupcima koji su te pare stekli na ko zna koji način. A "država", tj. izgovor od iste u kojoj živimo, će po običaju da žmuri dok se grad sve više zatrpava kvadratima, dok god sveti privatni investitor ubaci u odgovarajuće džepove dovoljno para.
 
Који су аргументи против изградње куле на месту хотела?
Ако треба негде високе зграде градити у Београду, онда је то Нови Београд.
Хотел "Југославија" није на општини Нови Београд, него на општини Земун.
 
Urbanistički, to je čist Novi Beograd; uz to je i deo svih planova NB i jedna je od prve 2 zgrade građene u okviru izgradnje NB. Sasvim je nebitna opštinska međa, osim što je iza nje devedesetih nažalost počinjalo graditeljsko i svakojako divljaštvo ('kad sam bio direktor Pinkija jaaaaaa...'), neuporedivo sa opštinom NB socijaliste Čedomira Ždrnje.
 
Poslednja izmena:
Студентски протести '96, су имали неколико иконичних момената, Чеду (жени ме), Ферари заставу, и неког лика који се из свег гласа драо: "Доле Чедомир Ждрња".

Сад ми дође криво, био сам јоште тинејџер, нисам ни знао ко је дотични општиноначелник. Видео да је људима около смешно, а и умем баш да пустим глас...
 
Ја мислим да приватни инвеститори треба да граде јавну инфраструктуру од свог новца. Улога јавног сектора треба само да буде о опорезивање и давања тог новца члановима партије. Дакле улога приватника је да од новца који приходује плати све трошкове и плате, плати порезе јавном сектору, и од онога што остане гради државне школе, купује медицинску опрему државним болницама, гради државни метро, асфалтира улице, прави јавне гараже, развија и одржава зеленило по граду, крпи рупе и сл. На држави је да скупи паре од пореза и даје их члановима владајуће коалције.
Pa i grade javnu infrastrukturu kroz naknadu za uredjenje gradskog gradjevinskog zemljista. E sada gde novci odlaze nije njihov problem, njima je naknada uzeta.
 
Sl.17-Tata-sa-Titom-pored-makete-hotela-Jugoslavija.jpg


 
Руши се хотел, градиће се три куле.
Одакле ти ова информација? На Википедији сам прочитао да ће остати постојећа зграда, али ће се спојити са две куле и коштаће 380 милиона евра, што је превише.
 
Vrh