Šta je novo?

Gradski prevoz u svetu

Majorka, Scania CNG se vozi. Vrhunski bus, vozio se vise puta. Mnogo smo mi daleko od ovoga…


IMG_2144.jpeg
IMG_2143.jpeg
IMG_2138.jpeg
IMG_2142.jpeg
 
Ne izgleda mi kao original Scania. Zna li se ko je karoserista?
 
Nemam pojma iskreno, nisam primetio. Svakako je dosta kvalitetna, doduse ovde i nema nekih rupa da moze da se primeti bilo sta.
 
Ih, pa bez rupa nije to to😁 Kako ćeš da proceniš koliko je autobus stvarno dobar😁
 
Ne izgleda mi kao original Scania. Zna li se ko je karoserista?

Castrosua.

 
Kad smo kod Španije, setih se da nisam podelio nešto od pre par meseci ovde. Evo ga jedini trolejbuski sistem u Španiji, u gradu Castellón de la Plana (cca 170k stanovnika, deo valensijske pokrajine, ali glavni grad sopstvene male regije). Postoji jedna linija, sa pootpuno odvojenom trasom celom svojom dužinom, i povezuje univerzitet na krajnjem zapadu, sa lukom i plažom na krajnjem istoku grada (odvojeno naseljeno mesto). Rade Solaris Trollino 12 Metrostyle vozila. Kroz sam istorijski centar grada voze na baterije. Zabavno je da se sistem zove TRAM, ali je skraćenica od Transporte Metropolitano de la Plana, igra rečima. Naravno, pored trolejbusa, u gradu rade i autobusi. Commuter železnicom je povezan sa Valensijom (linija C-6) i intercity i brzim vozovima sa drugim destinacijama, a postoji i velika međugradska i lokalna autobuska stanica u sklopu kompleksa stanice.

Sorry za loš kvalitet fotki, telefon + očaj vreme.

IMG_5749.jpg

IMG_5779.jpg

IMG_5694.jpg

IMG_5782.jpg

IMG_5783.jpg
 
Vrh