Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

@solecar
Naravno Sole da znam da se gore ka Lešću gradi, kao i za već postojeći Sanivil, al nema teorije da taj potez potražuje čak tri tipično gradske linije, plus 202, a za potez od dva i nešto kilometara od Rospi Ćuprije do Lešća. Znam ja taj potez jako dobro. Apsolutno je smešno uvesti čak dve linije u roku od mesec dana, a tolike godine gore ide samo 35. Za moj pojam to je sprdnja. Ako se već planirala linija čak do Zemuna, kao da već nema popriličan broj linija za presedenja duž Višnjičke ulice, što su kog đavola uvodili antibiotik od 63-jke. Imamo kao vozila, pa daj da se sprdamo malo. I opet će ostati dosta naselja u samom Beogradu uskraćeno, pa makar za jednu normalnu jaču liniju. Makar da ozbiljnije pojačaju postojeće. Na primer, jedna 23-jka traži apsolutno neko vozilo više, 89 takođe, 53 ima samo 10 vozila, a to su eto primeri samo za jug grada. Opet ćemo imati situaciju usitnjavanja polazaka za par godina, jer se uvode čak i potpuno nove, a vrlo dugačke linije. Postoji potreba za novim svakako. Drago mi je da se konačno i to dešava, a ako Lešću i tom potezu treba čak tri plus jedna linija, onda se izvinjavam. Biće da nisam tako dobro upoznat sa javnim prevozom u Beogradu.
Svaka čast, slažem se od reči do reči.
Niko ne osporava da se taj deo gradi konstantno, ali uvoditi im dve nove linije kroz mesec dana je komedija. Grade se i drugi delovi, pa se ne preteruje.
35 uskoro svakako postaje zglobna, 63 je dosta rasteretila, imaju gomilu linija duž trase za presedanje, tako da je 86 do Lešća zaista arčenje resursa i sviranje onoj stvari.
Bukvalno su samo počeli da trpaju linije kako i gde stignu, koriste ono malo slobodnih dvocifrenih brojeva i uopšte se ne obaziru na realne potrebe.
 
Onda su 75 i 89 verovatno zglobne vise nego solo...pa cela 56 je privatna,ti zglobovi sigurno nisu rezerva...moram da to proverim danas...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Baš sad gledao na aplikaciji, nijednog zgloba nema na 53, 75 i 89.
Možda bude nekog u toku dana, ali izgleda da su im BMC-i sad u fulu iskorišćeni.
 
Bože svašta

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Ja se nešto i ne čudim iskreno. 56 nije ni bila ful zglobna. Znao sam po 2-3 solo BMC-a da vidim tu, tako da računam 15 zglobova najviše.
Treba imati u vidu da 17, 83 i 95 skoro svaki dan imaju po 2-3 solo BMC-a, a 88 često i dosta više, tako da nije baš da nisu imali gde da odu zglobovi sa 56. Verovatno i 52 ima solo BMC-a. Kad se pokriju ti polasci zglobovima sa 56, taman za rezervu neki ostane... Barem je meni to najviše logično.
 
Ja se nešto i ne čudim iskreno. 56 nije ni bila ful zglobna. Znao sam po 2-3 solo BMC-a da vidim tu, tako da računam 15 zglobova najviše.
Treba imati u vidu da 17, 83 i 95 skoro svaki dan imaju po 2-3 solo BMC-a, a 88 često i dosta više, tako da nije baš da nisu imali gde da odu zglobovi sa 56. Verovatno i 52 ima solo BMC-a. Kad se pokriju ti polasci zglobovima sa 56, taman za rezervu neki ostane... Barem je meni to najviše logično.
Ali ti imas danas na 74 kompletno Bmc solo 19 komada....sve sto je i bila solo ispomoc na 52,56,95...sve ode na 74....mozda tim zglobovima popunjavaju te rupe,ali opet...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Ja se nešto i ne čudim iskreno. 56 nije ni bila ful zglobna. Znao sam po 2-3 solo BMC-a da vidim tu, tako da računam 15 zglobova najviše.
Treba imati u vidu da 17, 83 i 95 skoro svaki dan imaju po 2-3 solo BMC-a, a 88 često i dosta više, tako da nije baš da nisu imali gde da odu zglobovi sa 56. Verovatno i 52 ima solo BMC-a. Kad se pokriju ti polasci zglobovima sa 56, taman za rezervu neki ostane... Barem je meni to najviše logično.
Раштркани су на 53, 83, 85 и 88 данас. Такође 3086 на 89.
 
Vrh