Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

spomen.JPG


izvor: UG Stara Bežanija

 
Аутопут за Чачак је апсолутно морао да иде на Остружницу, и по цену да је у потпуности заобишао Обреновац.

Za tebe i ostale sa lošim pamćenjem - pisano je na ovoj temi - taj teren je permanentno KLIZIŠTE.
Jedna ideja je bila da se pomeri tok Save i tu izvrši nasipanje novog terena za put.
Jednostavna rabota, a ?
 
Poslednja izmena:
Za tebe i ostale sa lošim pamćenjem - pisano je na ovoj temi - taj teren je permanentno KLIZIŠTE.
Jedna ideja je bila da se pomeri tok Save i tu izvrši nasipanje novog terena za put.
Jednostavna rabota, a
Знам добро за клизиште, али оно није целом дужином. Аутопут је могао негде код Пиромана да скрене ка Моштаницама и избије на Остружницу.
Мада имам занимњиву информацију, ради се увелико измештање корита Саве у зони клизишта.
 
Za tebe i ostale sa lošim pamćenjem - pisano je na ovoj temi - taj teren je permanentno KLIZIŠTE.
Jedna ideja je bila da se pomeri tok Save i tu izvrši nasipanje novog terena za put.
Jednostavna rabota, a ?
Da li je moglo da se napravi da sa gornje strane Bariča, Male Moštanice, Rucke i Ostružnice bude urađen autoput? Pitam i zbog klizišta i zbog stepena izgrađenosti samih naselja. Retko sam u tim krajevima, tako da nisam upoznat sa situacijom u potpunosti.
 
Klizište nema veze jer je ispred i iza njega naselje pa ne bi sigurno autoput rušio čitava naselja kad lepo ima par km iza praznog prostora, a tamo ionako već nije klizište, ili je nešto malo.
 
Jel nije moguce uraditi privremeno samo po jednu traku od kruznog toka pored ovih kuca, da bi se pustio AP do kraja marta, a onda kada se resi to sa ovim kucama da se tada i uradi punom sirinom?
 
Juče sam bio u blizini, pa sam iskoristio priliku da proverim sopstvenu spekulaciju u vezi sa intervjuom koji je dao predsednik opštine Surčin, a o kome smo pričali na ovim stranama (verovatno ste već primetili da me laži svesno izrečene u javnom prostoru zdravo nerviraju i da smatram da je istina važna :D ).

I da, procena je bila tačna, da ne kažem kako smo ga zaista uhvatili u spinovanju. Veći deo puta od centra Surčina do savskog nasipa, tj. oko 3/4, neće biti rekonstruisan. Na oko pola od toga samo su zakrpljene udarne rupe (vidi se sveže), a druga polovina izgleda i dalje ovako:





Deo koji ustvari rade, kako smo ovde i procenili iz njegovih vešto spinovanih reči o 1100m rekonstrukcije, je 1/4 ulice. Od novog brzog puta (tj. od petlje Surčin) do ispred dva mosta preko kanala, tj. do nekih par stotina metara od centra Surčina. Ta rekonstrukcija je krenula, mada je tuga kako se sirotinjski radi, ali 'ajde - krenula je:


(proširenje trase)

Radi, a nije teško bilo prebrojati, tačno 4 pešadinca, jedan kamion i jedan valjak:


Oba postojeća uska mosta preko kanala ne rade i, budući da nema čak ni naznaka o tome, vrlo verovatno neće biti radova na proširenju, tj. verujem da će ostati uska grla (nemaju širinu dve kolovozne trake).

Ovo je situacija na 1100metara rekonstrukcije. Ulica je inače uništena građevinskim mašinama (pri tek završenoj rekonstrukciji ostružničkog mosta).

U povratku kroz VInogradsku čovek se ne može oteti jednom utisku, tj. mirisu: u prvoj polovini gledano od Surčina, dakle u celoj dužini gde je kanal Galovica neposredno pored ulice, smrad je neopisiv. Nikada nije bilo gore, bukvalno krah civilizovanog života i primer gde na kraju dovede nekontrolisana divlja gradnja. Možda sam suviše kritičan, ali ono je tužno i ružno, ružno i tužno.

Radove na završetku nove ulice nisam slikao, jer me je već mrzelo, ali skicirao sam na sceenshot-u iz poslednjeg dron-videa šta je zaključno sa juče još srušeno:


I roze kuću definitivno napuštaju stanovnici, kao i još jednu kuću ranije (ta nije na trasi, ali smeta).

I na kraju, da prokomentarišem svoju spekulaciju oko parne strane Vinogradske: nisam bio u pravu, u celosti ili delimično - naime, prve 4 kuće na parnoj strani su definitivno iseljene, a tek 5. po redu nije. Ne znam koliko je planirano za rušenje zbog uklapanja sa novim kružnim tokom, ali laički gledano deluje mi da su te 4 i dovoljne...

Toliko iz moje patrole. :)
 
Poslednja izmena:
Za tebe i ostale sa lošim pamćenjem - pisano je na ovoj temi - taj teren je permanentno KLIZIŠTE.
Jedna ideja je bila da se pomeri tok Save i tu izvrši nasipanje novog terena za put.
Jednostavna rabota, a ?

Немамо лоше памћење. Знамо да је ту клизиште. На истом том клизишту је сада планирана изградња мотопута. Дакле, санирање клизишта и изградња мотопута од Остружнице до Обреновца ће се свакако некада десити. А ако туда прође мотопут, могао је и аутопут.

https://www.ekapija.com/news/376478...c-bice-duga-gotovo-15-km-trasa-preko-klizista

prostorni_plan_koridor_ostruznica_obrenovac_110722_tw1024.png
 
I na kraju, da prokomentarišem svoju spekulaciju oko parne strane Vinogradske: nisam bio u pravu, u celosti ili delimično - naime, prve 4 kuće na parnoj strani su definitivno iseljene, a tek 5. po redu nije. Ne znam koliko je planirano za rušenje zbog uklapanja sa novim kružnim tokom, ali laički gledano deluje mi da su te 4 i dovoljne...
Taman te 4 se i ruše, brojevi 2,4,6 i 8.
 
Isključenje na milošu velikom u Lajkovcu su zatvorili na dva meseca zbog kružnog toka koji grade. Koliko sam shvatio taj kružni tok je izgradjena jedna polovina. Sudeći po tome ovde na ovoj magistrali NBGd Surčin teško da kružni tok mogu da rekonstruišu za manje od 3 meseca. Tako da očekujemo da uskoro izadju sa novim rokom završetka ovog projekta, 31.mart ne dolazi u obzir...
 
Немамо лоше памћење. Знамо да је ту клизиште. На истом том клизишту је сада планирана изградња мотопута. Дакле, санирање клизишта и изградња мотопута од Остружнице до Обреновца ће се свакако некада десити. А ако туда прође мотопут, могао је и аутопут.

https://www.ekapija.com/news/376478...c-bice-duga-gotovo-15-km-trasa-preko-klizista

prostorni_plan_koridor_ostruznica_obrenovac_110722_tw1024.png
Ovaku su dobri 2x po %.
 
Slike su od juče, radilo se na kolektoru, postavljali su se betonski prstenovi kao produžeci već urađenog betonskog kolektora
IMG_20230304_163556.jpg
Ispumpavali su vodu sa terena posle kolektora
IMG_20230304_163740.jpg
Uklanjanje ostataka kuće i površinskog dela zemljišta na terenu gde je bila kuća
IMG_20230304_164102.jpg
IMG_20230304_164058.jpg
Pogled na betonski kolektor sa suprotne strane

IMG_20230304_164154.jpg
 
Vrh