Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

to se desava u svakoj sredini
nije to bas tolerancija mesanja stambenih i ostalih zona.
Ja bih prije rekao da je to situacija nastala razvojem grada,mislim da su ranije tu bili dijelovi grada nebitni urbanistickom planu.
Ali sa razvojem grada doslo se do toga da moramo da prosirimo zonu urbanistickog plana,a samim tim i pomaknemo ljude koji su tu zivjeli mnogo prije dolaska grada u tu zonu.
I sad imamo situaciju da zbog javnih interesa covjek koji tu zivi 100godina mora da se pomakne razvoju drustva.
P.S.
Sta ce da urade sa onim mocvarnim dijelom, ne vidim nigdje ozbiljan kanal za odvod te vode .
Imaš slično lošu situaciju preko puta sedamdesetog bloka. Tu šta se namnožilo nekih prljavih radionica, pakao. Trotoar i zeleni pojas više i ne postoje, a to je najmanji problem.

I to sve tik uz dečiji vrtić i medicinu rada.
 
У уређеној држави не би смела да буду складишта, отпади и радионице у стамбеној зони. Или-или. А нама иде ред кућа, па брза храна, па маркет, па аутоотпад, па опет ред кућа, па вулканизер, па стовариште грађ. материјала. Тако је и дуж Зрењанинца, и дуж Ибарске, и по Вождовцу у многим уличицама, и у Дунавској на Дорћолу...
 
Kao što već rekoh, tako vam je to u društvu u kome je divlja gradnja pobedila. Problem je dublji od aktuelne i skoro svake prethodne vlasti, zadire u gotovo crte mentaliteta i svakako u činjenicu da je u nas bahatost socijalno prihvatljiva.

Možemo se ljutiti, ali Vinogradska, Mokri Lugovi, Altine, Busije itd itd itd itd (širom ove naše nekada lepe zemlje) su ogledalo u kojem vidimo svoj ružni odraz.
 
Kao što već rekoh, tako vam je to u društvu u kome je divlja gradnja pobedila. Problem je dublji od aktuelne i skoro svake prethodne vlasti, zadire u gotovo crte mentaliteta i svakako u činjenicu da je u nas bahatost socijalno prihvatljiva.

Možemo se ljutiti, ali Vinogradska, Mokri Lugovi, Altine, Busije itd itd itd itd (širom ove naše nekada lepe zemlje) su ogledalo u kojem vidimo svoj ružni odraz.
Slažem se. "Lošost" je slavljena.
 
ma ljudi i mi sami opravdavamo divlju gradnju,pod izgovorom daj da se ljudima pomogne
A ako neko kasnije treba da to naplati ,opet hajde daj po trzisnim cijenama
I onda imamo situaciju da je bolje da nemas upotrebnu dozvolu ,jer isto bi da naplatis kao i da je imas.
ZNACI MOJ SAVJET NEMOJTE SLUCAJNO TRAZITI DA IZGRADITE OBJEKAT LEGALNO
p.s.
ovo je neko moje licno iskustvo
o kontraindikacijama posavjetovati se sa advokatom ili ministarstvom za razvoj i izgradnju grada
 
Kao što već rekoh, tako vam je to u društvu u kome je divlja gradnja pobedila. Problem je dublji od aktuelne i skoro svake prethodne vlasti, zadire u gotovo crte mentaliteta i svakako u činjenicu da je u nas bahatost socijalno prihvatljiva.

Možemo se ljutiti, ali Vinogradska, Mokri Lugovi, Altine, Busije itd itd itd itd (širom ove naše nekada lepe zemlje) su ogledalo u kojem vidimo svoj ružni odraz.


Samo treba pogledati koji deo površne Beograda zauzima uokvireni deo i uporediti sa veličinom drugih urbanih celina u gradu.

Screenshot (46).jpg



i setiti se čija je to bila ideja... ovo što se danas radi je - logični nastavak.
 
Da li neko zna sta se desava sa iskljucenjem za Jakovo?
Al ono nezvanicno ...
Kako prica ovaj lik iz Surcina ko da ce da ga ispale
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna sta se desava sa iskljucenjem za Jakovo?
Al ono nezvanicno ...
Kako prica ovaj lik iz Surcina ko da ce da ga ispale
Петља "Јаково" ће почети да се гради кад се заврши ова градска магистрална саобраћајница Сурчин - Нови Београд.
 
Vrh