Šta je novo?

Generalštab

Scene ulaska heli-videom podsećaju na "Titanik".

A onaj šal u fazonu američke zastave mi je krajnje degutantan. Ili provokacija. Ili sprdnja sa našom nesrećom. Definitvno je ružno.
 
Скажем се са СТФ. Шал је у најмању руку дегутантан, а заправо је и јадан и тужан, што би овде неки рекли "аутошовинистички" је.

Моје тумачење шала је да је то омча коју поносно носимо и млади и средњовечни.
Нажалост, не верујем да аутор има исто тумачење.

Мада, сада нешто размишљам, можда је аутор баш хтео да покаже како је то бљак, баш хтео да изазове гађење, како би нас тргнуо да погледамо где сада живимо? :?:
 
Овај филм и јесте сниман хели-видеом, а снимао га је наш члан "Гизмо" (www.helivideo.rs), уосталом његово име и презиме стоји на одјавној шпици.

Слажем се са СТФ-ом и Друмом1 око шала, мислим да је порука управо та, да су нам притегли омчу око врата, која, на жалост још увек стоји стегнута. Ето, пошто је и Гизмо учествоаво у стварању овог филма може да каже коју реч или још боље, да види са самим аутором фима, тачно значење ношења "оног" шала.
 
Nije samo američki šal, nego i britanska zastava na cvikama. Zastave dve najgenocidnije države na svetu ... bljak!
 
Jao sal i cvike stvarno jesu preterane, poruka je, valjda, da, eto, i ako su nas bombardovali mi i dalje ne mrzimo i ne gajimo predrasude prema narodima, vec su njihove vlade te koje su to ucinile itd.itd. Poenta mi je cak ok, ali me vise brine zloupotreba dece za snimanje ovog klipa.
 
Мислим да је сасвим јасна порука коју шаље ова мала празноглава ћурка!
izrod_zps30c1f01b.png

НИСТЕ НАС ДОВОЉНО БОМБАРДОВАЛИ!!!
 
Nekad i sat tj neposredno poslije inttervencije stoke
dsc04277.jpg

201106877049c9453859f29644905409_368x245.jpg
 
spatiotecte":2umwyg1q je napisao(la):
Slika americke demokratije...

Obzirom da je to zgrada iz koje su Kadijević i Adžić planirali sistematsko rušenje Vukovara, logično je da je tako prošla. Ko se mača lati, od mača i pogine.
 
savetnik":2leem9zy je napisao(la):
spatiotecte":2leem9zy je napisao(la):
Slika americke demokratije...

Obzirom da je to zgrada iz koje su Kadijević i Adžić planirali sistematsko rušenje Vukovara, logično je da je tako prošla. Ko se mača lati, od mača i pogine.
da su ista planirali nebi bilo susedne nam kifle al posto nisu ti ste gde ste
 
sasa901":21d2vqth je napisao(la):
savetnik":21d2vqth je napisao(la):
spatiotecte":21d2vqth je napisao(la):
Slika americke demokratije...

Obzirom da je to zgrada iz koje su Kadijević i Adžić planirali sistematsko rušenje Vukovara, logično je da je tako prošla. Ko se mača lati, od mača i pogine.
da su ista planirali nebi bilo susedne nam kifle al posto nisu ti ste gde ste

Ma da, kako se spontano srušio Vukovar, tako je i košava oduvala generalštab.
 
savetnik":mrjlxbz6 je napisao(la):
sasa901":mrjlxbz6 je napisao(la):
savetnik":mrjlxbz6 je napisao(la):
Obzirom da je to zgrada iz koje su Kadijević i Adžić planirali sistematsko rušenje Vukovara, logično je da je tako prošla. Ko se mača lati, od mača i pogine.
da su ista planirali nebi bilo susedne nam kifle al posto nisu ti ste gde ste

Ma da, kako se spontano srušio Vukovar, tako je i košava oduvala generalštab.

Da nije bilo americke demokratije, ne bi bilo ni susedne nam kifle.
 
vid ti ovih krosana nemaju svoje gradove pa se prave pametni za tudje i kad nemaju sta pametno da pricaju il slave oluju il pricaju o ratu
a ti savetnik ako nemas nista pametno da kazes imas hr neki portal koji prati desavanja i gradilista po susednom nam krosanu pa pisi tamo o vukovaru i glupostima
 
sasa901":1dsi84m7 je napisao(la):
vid ti ovih krosana nemaju svoje gradove pa se prave pametni za tudje i kad nemaju sta pametno da pricaju il slave oluju il pricaju o ratu
a ti savetnik ako nemas nista pametno da kazes imas hr neki portal koji prati desavanja i gradilista po susednom nam krosanu pa pisi tamo o vukovaru i glupostima

Dao sam svoje objašnjenje razloga rušenja zgrade o kojoj je tema. Shvatam da se neki ne slažu sa mnom, ali neka se makar primeti i neki različiti pogled. Toliko od mene, neću više komentarisati.
 
Savjetnik dobro dosao tema je gradnja razvoj istoriju ostavljamo drugim forumima tipa ssc itd
 
razlog rusenja je bombardovanje srbije ne rat u susednom krosanu i vukovaru koji se zavrsio 95 a bombardovanje bilo 99 a nadam se da nececs vise gusiti temu pisanjima o vukovaru i korsanu pozzz
 
Strpati u istu tvrdnju Kadijevića, Adžića, "planiranje" i "sistematsko" je u najmanju ruku - čudno. :)



Iato kao i reći za zgradu "ko se mača laća od mača i pogine". Nije se zgrada "mašila mača pa poginula". A i Kadijević i Adžić su tada već ohoho bili u penziji.

Bombardovanje je počelo 24.marta 1999, a zgrade su gađane i oštećene u aprilu i u maju 1999. Gađane su jer su bile na spisku ciljeva, a nisu gađane odmah, već tek nakon mesec dana kao vid pritiska na Miloševića, vojno rukovodstvo i na stanovništvo, i kao demostracija moći za sve one koj su više verovali vestima RTS-a nego svojim očima: NATO može da pogodi bilo koju zgradu ili infrastrukturni objekat, u bilo kome mestu i u bio koje vreme, a Vojska Jugoslavije ne može da odbrani te ciljeve, može samo da gleda.
Zato su i gađali ispražnjene zgrade u centru Beograda.
Mogli su da gađaju i Obrenovac, vodovod, Kolubaru, sve mostove, da ruše dalekovode i svu energetiku umesto da ih zasipaju metalnim konfetama.

Ne opravdavam ih, daleko bilo, hoću da kažem da su bili toliko nadmoćni da im se - moglo, a naše rukovodstvo nije imalo rešenje, osim da čeka da se oni, možda, predomisle nakon što su započeli rat (Sloba "genije", najveći produkt negativne selekcije u Srba).
To što nisu uništili i pobili našu vojsku na Kosovu je više stvar političkih uputstava i ograničenja za vođenje rata nego vojnih mogućnosti i nekakve "hrabrosti" njihovoh pilota. Da se pitao Vesli Klark, a njegovo nije bilo da se pita nego da sluša i radi kako mu se kaže, bilo bi stotine hiljada mrtvih a infrastruktura i privreda Srbije vraćeni u 1912.
 
Tramp kupuje Generalštab?

Donald Tramp će narednih mesec dana poslati tim saradnika kako bi videli lokacije za eventualnu izgradnju ekskluzivnog hotela u okviru lanca hotela „Tramp“

AMERIČKI biznismen Donald Tramp poslaće u narednih mesec dana tim saradnika kako bi videli lokacije za eventualnu izgradnju ekskluzivnog hotela u okviru lanca hotela „Tramp“. To je rezultatsastanka premijera Srbije Ivice Dačića sa Trampom u Njujorku, na kojem je bilo reči o potencijalnoj investiciji.

- To je za Srbiju veoma značajno, jer bi dolazak Trampa i njegovih investicija bio poziv i drugim ozbiljnim investitorima - rekao je Dačić. - Video sam iz njegovog odnosa da ima pozitivan stav o dolasku u naše krajeve. Pitao me je i za oblast energetike, ali zasada ćemo početi sa razgovorima o hotelu, u decembru, najkasnije u januaru - rekao je Dačić.

Tramp je vlasnik lanca od osam hotela i mnogobrojnih nekretnina, uglavnom na teritoriji Amerike. Njegovi hoteli su, praktično, veliki centri u kojima se nalaze restorani, galerije, kockarnice, golf-klubovi, skejt-parkovi, kafići, šoping i spa centri.

Dobri poznavaoci prilika smatraju da će njegove saradnike zanimati isključivo vrhunske lokacije poput Generalštaba (srušenog u vreme NATO agresije) ili, pak, neki od prostora u centru koji su već dodeljeni, a investitori su ostali bez novca za izgradnju. Kao jedna od mogućih lokacija spominje se i Novi Beograd, jer se poslednje Trampove investicije nalaze u modernim delovima grada i podrazumevaju kombinaciju apartmana sa hotelima i šoping centrima.

- Dolazak Trampa bio bi dobar marketinški potez za promociju turizma Srbije - kažu u Udruženju hotelijera Srbije. - U Evropi, odnosno u Istanbulu, postoji samo jedan „Tramp tauers“ hotel čiji on nije vlasnik, već je u pitanju franšiza.
http://novosti.rs/vesti/naslovna/eko...je-Generalstab
 
Iz teksta je jasno da je reč o običnoj spekulaciji. Novinari su samo nabrojali par lokacija koje smatraju atraktivnim i izvukli Generalštab u naslov kako bi privukli čitaoce. Lično uopšte ne mislim da je Generalštab najbolja lokacija za hotel u gradu i ne znam zašto se toliko insisitra na tome.
 
Insistira se na tomezato što niko nema jasnu predstavu niti plan za šta bi neki privatni investitor koristio zgrade.

Mislim da bi Tramp (i njemu slični) u prvoj iteraciji odustao od ove lokacije. Mnogo je komplikovano, ima lakših načina da se izgradi hotel u Beogradu. Naravno, ukoliko u ovoj vesti ima i zrnca činjenice, ako nije samo još jedan u nizu tekstova koji popunjavaju prazan prostor u novinama.
 
Zrno istine je da se Dača zaista sastao sa Trampom:

1010439649528cabf4f1c28785295934_orig.jpg


...dok sve ostalo treba uzeti s veeeeelikom dozom rezerve. Ti susreti su često veoma kratki i svode se na razmenu par kurtoaznih rečenica:

- O, vi ste iz Srbije?
- Da, ja sam premijer - znate, najjači čovek u vladi, posle prvog potpredsednika, naravno.
- Čuo sam da je Beograd jako lep grad. Ko zna, možda bih jednog dana mogao kod vas da otvorim jedan od svojih hotela.
- To bi bilo sjajno. Pošaljite vaše ljude kod mene i sve ćemo se dogovoriti.
- Što da ne.


I to je, manje više, to. Onda Dača da izjavu našim novinarima u kojoj sve to lepo upakuje, sa sve mašnicom, pa onda kreću licitiranja s lokacijama po novinama.
 
Siguran sam da Tramp dobro poznaje Srbiju. On se poprilicno razume u politiku i prati desavanja u svetu. Cak je bilo price da ce se on kandidovati za predsednika SAD-a. Na kraju krajeva njegova zena govori srpski, Beograd je bio glavni grad drzave u kojoj je rodjena.
 
Homer, licno si prisustvovao sastancima visokih zvanicnika?
 
Vrh