Šta je novo?

Gde živeti u Srbiji?

Jel pod arogantnim stavom i ''takvim i takvim tonom'' misliš na ovo?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571738#p571738:1x0fez84 je napisao(la):
laki72 » Sre Okt 03, 2018 1:48 pm[/url]":1x0fez84]Ma nemoj?
A analogije nema?

Što se tiče menjanja stavova, pa vidi ja sam za ovih godinu i po dana na forumu promenio neke stavove za koje se ispostavilo da grešim ili da postoji bolji način gledanja na njih od mog. Tako da - da, zapravo dajem sebi za pravo da ti pričam o tome. Naravno, i ti imaš pravo da te priče odbaciš, to se podrazumeva.
Ko je rekao da treba povuci znak jednakosti izmedju onih koji zaradjuju vise i onih koji zaradjuju manje, bile to jedinke, grupe, ili regije u nekoj drzavi?
Pa ti kažeš da je u redu da Regija A koja savesno i vredno radi treba da dobija istu količinu sredstava kao Regija B koja vekovima odbija da se promeni i izađe iz okova zatucanosti i plemenskog mentaliteta.
Pokusavas beskrajnim replikama na nebitne ili cak izmilsjene teze dodjes do neke pirove pobede?
Namerno izvrces i manipulises...
Da, hoću da osvojim ovogodišnju Nagradu za najbolju raspravu na internetu. Opusti se čoveče, niko ne kidiše na tebe i niko ne ganja nekakvu pobedu. Samo reagujem kada ljudi u 2018. godini pokušavaju da projektuju rezone i ideje koji su dokazani kao nedostižne i neodržive utopije.
Neka vrsta solidarnosti upravo pra i razliku izmedju dobrih i losih drustava.
Naravno. S tim što ta solidarnost mora da ima neku meru.
Gde je ta mera, e mislim da se tu tvoj i moj stav i rezon razilaze.

Što se tiče EU i njenih mehanizama - pa naravno da je to tebi super kad si deo naroda koji po mentalitetu deli mnogo toga sa Grcima. Pa tako i tu težnju da se što manje radi a izvuče što više fondova i milostinje. Ipak, ako pitamo veći deo ostatka sveta, svi će reći da je to bezobrazluk Grka i glupost Evropljana što to trpe.

Što se tiče srpskih regija, nisu to predrasude nego činjenično stanje. Puna usta svih bivših Jugoslovena priča kako su pojedine regije SFRJ bile bolje i razvijenije, a druge bile siromašnije i zaostalije. A niko nikad da uzme pa se suoči sa istinom i kaže zašto je to bilo tako. Istina, bilo je tu i nekih drugih faktora, ali glavni razlog što su jedni bili uspešniji je to što su znali da barataju s onim što dobiju. A ovi drugi su večito kukali i čekali pomoć ostalih koju bi onda spucali u prazno i u lokalne afere. Isti princip se sad dešava i u kontekstu Srbije.

Ko ima herca da se suoči sa istinom, on će to priznati sebi. Kao što znam Šumadince koji sami to kažu. Ko živi u prošlim vremenima, taj će u svemu videti samo govor mržnje, predrasude i fašizam, a nikad neće proniknuti do srži problema i rešenja za njega.

P.S.
Skup s jednim elementom je moguć. Ali ne znam kakve to veze ima sa činjenicom da osnovni sastavni element svakog društva čini pojedinac.
Inače mogu i ja do Nove godine. Ali mislim da se obraćaš pogrešnoj osobi jer ja stvarno nemam ništa sa time kako funkcioniše društvo. Niti sam jedan od autora koji su mu dali definiciju. :roll:
 
Znam damozes, ne do nove godine, vec do 2020.
I sta sa tim?
Zasto za funkcionisanje budzeta EU uze primer Grcke?
Zasto ne primer Poljske, Ceske?

No ti nastavljas i u ovom postu da vrednujes ljude i regije na osnovu predrasuda, a ne na osnovu cinjenica?
I moze to do neke mere za neku manje bitnu diskusiju da bude prihvatljivo, pa cak mozfa i simpaticno.
No mislim da je po ovako ozbiljnim pitanjima to ipak nesto od cega bi se trebalo uzdrzati.

Nije ti na pamet mozda palo da je Vojvodina razvijenija od ostatka zahvaljujuci tome sto je imala tu srecu da vude deo zapadne civilizacije, dok su neki juzniji krajevi Srbije tek pre nesto vise od 100 godina uspeli da se oslobode trulog Osmanlijskog carstva?
Nije lijedan od faktora koje treba uzeti u obzir i to sto Vojvodina nije bila direktno pogodjena razaranjima u 1. svetskom ratu?
I po tebi, 1918-te je trebalo zadrzati status kvo?
Neka jug ostane jadan, bedan i cemeran, dodatno pogodjen ratnim stradanjima?

A ako se DEO (?) dohotka Vojvodine (ili bilo koje uspesnije i razvijenije regije NE PRELIJE onima manje razvijenima, oni ce zauvek kaskati i zaostajati sve vise.

Mozemo uzeti i primer Beograda onda.
Zasto njega da posmatramo kao celinu? Hajde da posmatramo svaku opstinu za sebe. Pa onda posto se u NBG preselio poslovni deo, nek NBG ima jos vise, a Grocka, Palilula, rakovica nek i dalje zaostaju?
Sto bi se resavalo pitanje Zrenjaninskog puta, kad je to novac stvoren na NBG, pa (po tebi) tamo treba i da ostane?
A da, stanovnici NBG su po tvojoj logici mudri i vredni, a ovi iz rakovice, ovce, borce lenji, nezainteresovani i zaostali... ;)


PS
Koliko je tvoja potreba da rvrdoglavo i arogantno nastupas :D
"ti ces da mi das linkove"
E bas si me nasmejao

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Pa uzeo sam primer Grčke koja je najviše dobila a najmanje vratila. A možemo da pričamo i o Češkoj i Poljskoj, nije mi problem.
Pa ti Poljaci i Česi su rmbačili i upinjali se iz petnih žila 90ih i 2000ih da nadoknade izgubljeno vreme i stignu ostale u svojoj (budućoj) zajednici. Nisu bili kao neke grupe s Balkana, koje bi najradije da ništa ne rade a da sve pare spucaju u vile i plemenske relikte.
No ti nastavljas i u ovom postu da vrednujes ljude i regije na osnovu predrasuda, a ne na osnovu cinjenica?
Pa ajde daj činjenice. Objasni mi da uspešnost neke regije nema veze sa njenim mentalitetom i tradicijom.
Nije ti na pamet mozda palo da je Vojvodina razvijenija od ostatka zahvaljujuci tome sto je imala tu srecu da vude deo zapadne civilizacije, dok su neki juzniji krajevi Srbije tek pre nesto vise od 100 godina uspeli da se oslobode trulog Osmanlijskog carstva?
Nije lijedan od faktora koje treba uzeti u obzir i to sto Vojvodina nije bila direktno pogodjena razaranjima u 1. svetskom ratu?
I po tebi, 1918-te je trebalo zadrzati status kvo?
Neka jug ostane jadan, bedan i cemeran, dodatno pogodjen ratnim stradanjima?
I onda par decenija kasnije desi se SFR Jugoslavija gde se pokrene masovni projekat obnove i izgradnje na nivou cele zemlje, gde su svakome ko je bio u potrebi data pomoć i sredstva bez ikakvih ustručavanja. I onda ta zajednica država traje 40 godina. Dve generacije. A Turaka nema već tri-četiri. Nedovoljno da se baš sve ispegla, ali dovoljno da se sve većinski sredi i izjednači. Pa ipak, čak i u toj zajednici, kasnih 80ih, jasno se vidi razlika između jedne grupe regija, i nekih drugih. Pa kako to?
Mozemo uzeti i primer Beograda onda.
Zasto njega da posmatramo kao celinu? Hajde da posmatramo svaku opstinu za sebe. Pa onda posto se u NBG preselio poslovni deo, nek NBG ima jos vise, a Grocka, Palilula, rakovica nek i dalje zaostaju?
Sto bi se resavalo pitanje Zrenjaninskog puta, kad je to novac stvoren na NBG, pa (po tebi) tamo treba i da ostane?
A da, stanovnici NBG su po tvojoj logici mudri i vredni, a ovi iz rakovice, ovce, borce lenji, nezainteresovani i zaostali...
Što se mene tiče, može i tako. :D Bar ću manje da slušam o zlim Beograđanima i Beogradu kao Mordoru koji tlači ostatak napaćene nacije, kao što ljudi u nekim delovima Srbije vole da predstavljaju stvari. Sve dok i sami ne dođu u taj isti Mordor. :lol:
Inače apropo ove zadnje rečenice - ne izvrći reči jer ću onda i ja početi da radim isto.

A da, linkovi...
https://www.dictionary.com/browse/society
http://studenti.rs/skripte/sociologija/ ... m-drustva/
https://www.scribd.com/doc/2178042/Drus ... ne-promene
http://univerzitetpim.com/wp-content/up ... ja-pdf.pdf
 
Pa da... dzaba si nastavio tako tvrdoglavo.
I da nisi, tvoja bi bila poslednja, jer obaveze zovu.
A za linkove...
Jos jednom me nasmeja

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Mogu da ti se izvinim zbog onih par neprijatnih obraćanja. Izvini zbog toga. Ozbiljno to mislim. Ali što se tiče samih stavova i tvrdnji koje sam izneo vezano za temu, ostajem pri njima do daljnjeg. Tačnije dok ne dobijem neki kontra argument ili drugačiji ugao gledanja na tu tematiku.
 
:mrgreen: Hoću da kažem da mi je žao što je diskusija otišla u neprijateljstvo i što sam bio oštar na rečima (iako je to bilo uzajamno). Ali da za sada stojim iza toga što sam rekao vezano za srž teme. I da sam spreman da korigujem stav ako se ispostavi da grešim.
 
Laki, Zuma i još neki članovi su imali i sa mnom žučne rasprave u nekim temama. :mrgreen:

Međutim, njih dvojica nikako nisu za ignore-listu, dok se druga dvojica nalaze na mojoj ignore-listi, jer su ga baš mnooogooo preterali, pa samim tim ne zaslužuju komunikaciju, što se mene tiče. :D
 
Gde živeti u Srbiji ?
gledano kroz nasu istoriju i znacajne ljude .....
to je lako.... pa u Becu :lol:
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571965#p571965:1da34n8k je napisao(la):
boca-ica » 04 Oct 2018 03:04 am[/url]":1da34n8k]Gde živeti u Srbiji ?
gledano kroz nasu istoriju i znacajne ljude .....
to je lako.... pa u Becu :lol:
:sesir:
Zašto potcenjuješ Trs'?
 
Jos jedan pozdrav iz beca 16ti okrug becki srb kraj ...
Vox91 kolega ja davno polozih ust pravo kod vucicke sa 10kom tako da trebo si kod nje pretrov ima nizi kriterijum
Ustavno pravo bjese jedan zanimljiv predmet knhiga skoro 800 strana paralelno ucenje po starom i sad vazecem ustavu i komparacija i naravno famozni lose napisani ustav 1974. sa ponavljanjem istog clana dva puta.
Ko sahranio industriju u pancevu ko je sahranio industriju u bg
Kazes ne bi zivio u smederevu mladenovcu ko je devastiro ta mjesta
Ko je i zasto uradio dnevne migracije takvim kakvim su danas zasto svi dolaze da rade u bg ....
Zasto nemoguce napraviti nesto u boru zrenjaninu a da ne aminuje av iz bg. ....to je ne postojanje sistema ..
Zamisli neki tamo u prokuplju pokoro pare za djecija igralista .... kupio stan u bg .... prodaje narodu da je strugani asfalt nasut na blato asfaltirano dvoriste skole...
Zasto sadasnja vlasti ista je u bg i u pokrajini ne daje famoznih 7% budzeta za pokraijinu kako pise u ustavu...
Kako pojedine lokalne samouprave mogu da dovuku investitore sredjuju ulice i sve sto im je u nadleznosti ...
Traze i uzimaju pare iz fondova eu iz donacija itd ...dok drugi nista ne rade tipa smederevske palanke vode nema opstinska zgrada struju i telefon Nema jel za sve to kriv bg.Jel mora pancevo da pita bg da ocisti kanale u banatskom novom selu ...Pa veca prava ima pancevo nego bg opstine koje bas nicemu ne sluze nego samo za uhlje*******ljavanje part poslusnika i uzimanja mita to nije nikakv servis gradjana ...
E nehvalis se dobiste naj bolji zatvor u drzavi plus oslobodiste zgradu u centru...A ko platio zatvor republika..Pancevu i drugim mjestima fali sposoban covjek da ih izvuce iz cabra ...
Necu da navodim nikog po imence ali neki ljudi su neka mjesta preporodili..
E da i sam znas da asimetricna autonomja nije dobra iili sve podjeliti u pokrajine ili ukiuti reci vadna petrova..
 
Lepa mesta i krajevi u Srbiji: Tršić, ceo taj kraj od Valjeva ka Drini, zapravo celo Podrinje je prelepo. Vršac i Sombor su verovatno naši najlepši gradovi..Naravno, da bi odlučio negde da živiš-lepota mesta nije dovoljna, nego su potrebni i mnogi drugi faktori.

S tim u vezi, što se tiče diskusije vodjene na prethodnim stranama, Laki reče da ja smatram da je 1989. sa Miloševićevim ukidanjem autonomije Vojvodine sve u Pančevu pošlo po zlu. Tačno, od tada je sve krenulo nizbrdo. Ali, nije jedino Vojvodina nastradala, nego i cela Srbija, samo je Vojvodina bila prva na udaru i divljačko postupanje sa njenom autonomijom, oličeno u radnjama bg vlasti na čelu sa Miloševićem, jasno je ukazalo u kom smeru će cela zemlja ići u devedesetim. Slaba i uništena Vojvodina znači i siromašnu Srbiju..

Rečeno je šta je sa uništenom Rakovicom i tamošnjim radnicima, dakle i sam Beograd može reći da je zakinut uništavanjem industrije, pa se može postaviti pitanje-gde su novci iz Rakovice? Pa naravno da tog novca više nema i baš zato što je kompletna beogradska industrija uništena-mora da se cedi sve ostalo što u Srbiji i dalje radi, ne bi li se kako-tako održalo funkcionisanje Beograda.
Pisali ste da ljudi iz unutrašnjosti neosnovano kritikuju gradnju po Beogradu, razvoj prestonice itd, kao i da je to samo privid i pogrešan utisak, jer pravog razvoja grada zapravo i nema i fali mnogo jačih projekata..Slažem se da Beogradu fali mnogo toga, ali kada biste videli kakvo je zapravo stanje po ostalim srpskim gradovima, kako je i asfaltiranje 2-3 ulice teško dostižan san, onda biste shvatili zašto recimo priča o izgradnji Bg gondole izaziva rezignaciju u ostatku Srbije. Da podsetim, od ukupne cene izgradnje te gondole od 1,8 milijardi dinara, Beograd daje 600 miliona, a ministarstvo turizma, tj cela Srbija plaća 1,2 milijarde! Za jedan potpuno nepotreban projekat i čisto razmetanje. Naprosto, iako vi u Beogradu imate utisak da se Bg nešto posebno ne gradi i ne sredjuje, u poredjenju sa ostatkom Srbije napreduje i te kako i upravo zato što na ovaj ili onaj način raspolaže novcem cele Srbije. Da nije tako, ne bi se radilo ni to što se sada radi, pa biste videli pravo stanje stvari. Jer, podsetiću da je bg industrija uništena i ko onda puni budžet grada-firme iz cele Srbije koje sve više prebacuju sedišta u Bg i pune njegov budžet, umesto budžeta opština u kojima su im pogoni. To je skandalozna praksa i glavni razlog zašto lokal u Srbiji propada..
 
Dalje, pisalo se kako treba "prelivati" višak iz razvijenijih krajeva u manje razvijene delove Srbije. I u vreme SFRJ postojao je savezni fond za nerazvijene u koji je i Vojvodina poprilično uplaćivala. Uvek je postojalo podozrenje onih koji su davali sredstva u taj fond, pogotovu Slovenije. Te pare su išle na Kosovo, Makedoniju, Crnu Goru, samo nešto ne vidim da su ti krajevi mnogo napredovali. Bogati su više napredovali, a nerazvijeni i dalje zaostajali-vekovni život i razvoj pod vladavinom Austrije i zaostale Turske ne može tako lako da se niveliše. Zaostali predeli nikad ne mogu da stignu krajeve koji su nekad bili u Austriji, pa je danas izgleda logika da se Vojvodina spusti na nivo Juga, kad već Jug nikako ne može da se popne na nivo Severa. To prusmeravanje sredstava je uvek problematično, pogotovu ako bi o tome odlučivao Beograd. Kada bi se Vojvodini vratile nadležnosti i izvori finansiranja, pomagala bi ona i sama zanemarene krajeve, zašto bi o tome morao da odlučuje Beograd? Da bi moglo "malo" para i njemu da ostane? Na kraju krajeva, mogle bi i opštine medjusobno da se pomažu, nema nikakve potrebe da centralna vlast o svemu odlučuje..

Da napomenem da je prošlo 12 godina od donošenja Ustava Srbije, a da do danas nisu doneti zakoni o finansiranju i nadležnostima Vojvodine. Autonomija je samo formalnost, Vojvodina ne može da odlučuje ni o čemu bitnom. Beograd ne želi da ispuni svoje ustavne obaveze, pod plaštom straha od fantomskog vojvodjanskog separatizma, a zapravo ne želi da se odrekne ni dinara koji mu ovako pritiču iz pokrajine..Vučić dodje u NS i kaže Miroviću kako će Republika da sredi 150 škola i bolnica po Vojvodini i mi sad treba da budemo srećni.. Ono, uzmeš iz Vojvodine 1000 dinara, vratiš 300 i još se hvališ kako si nešto poklonio..Bolesna logika, vrati Vojvodini imovinu, pa će sama da sredjuje sve što treba..

Mnogo je tu problema i ovakva autonomija ne služi ničemu. Jedino u čemu je običan čovek vidi je to što ima pravo da glasa na besmislenim pokrajinskim izborima i što recimo školski raspust počinje od katoličkog Božića. Postoji administracija u Novom Sadu koja je za ovakvu autonomiju nepotrebna. Koliko je recimo beogradska vlast u patološkim problemima, vidimo u tome što je nekoliko godina kočila čak i izgradnju Žeželjevog mosta, dokle god je na vlasti u Pokrajini bio DS. To je glavni problem našeg političkog sistema-lokalni i pokrajinski izbori su besmisleni, jer će Beograd da sabotira i blokira i Pokrajinu, a i svaku opštinu u Srbiji, dokle god je u njima drugačija vlast nego u Republici.. Ne znam dokle će ovakvo stanje dovesti, ali ništa dobro ne predvidjam..
 
Evo sa čime ja imam problem u celoj toj priči Beograd vs ostatak Srbije (ovo ne pišem kao nastavak na moju i Lakijevu raspravu nego generalni komentar na temu)

Prvo, kada ljudi misle da to što su neki delovi Srbije zapostavljeni znači da je Beograd Beverli Hils. Ne, to što uvek ima goreg, ne znači da je Beogradu super. Dakle tim ljudima uvek kažem - nemojte mi pričati da živim na Beverli Hilsu samo zato što ne živim podjednako loše kao neki drugi u mojoj zemlji. Na svakom kontinentu planete mogu se naći mnogo veći dispariteti između pojedinih gradova i regija nego što je to slučaj u Srbiji. Tako da poštedite me toga.

Drugo, kada ljudi vide samo prednosti života u Beogradu a ne i mane i cene. Ne vide skuplje poreze. Ne vide skuplje daždbine. Ne vide više cene i troškove života, zagađenje, buku, gužve, maltretiranja zbog zatvaranja ulica... Na kraju krajeva, ne gledaju ni to kako je neko došao do toga što ima. Da li je oteo nekome nešto, ili su on i njegova porodica radili da bi danas imali to. Ne, oni samo vide ovo: ''A pa ti živiš u Beogradu. Nema šta da pričamo, tebi je život fantastičan, nemaš pravo da pričaš o bilo čemu''. Još ako živiš u centru, makar i širem... uuuu pa u startu si diskreditovan i otpisan. Po toj logici, deca Dragane Mirković koja žive u Požarevcu svakog dana pate i bore se za opstanak. A deca koja žive u zgradi u Dušanovoj na Dorćolu žive ko grofovi. Ma nije nego.

Treće, kada poistovećuju Beograd kao grad i Beograđane. Ili političare u Beogradu i Beograđane. Ajmo prvo sa Beogradom kao gradom. Beograd nije postao takakv kakav je, haotičan, ružan i aljkav, zato što su ga starosedeoci učinili takvim. Nego zato što su u skorije vreme njime vladali ljudi kojima on ništa nije značio (osim kao farma glasova) i koji su dovodili svoje ljude da se u njemu nasele i zavedu svoj poredak. Što ne bi bilo ništa loše pošto se to dešavalo i ranije. ALI, za razliku od ranijih generacija, ovi se nisu potrudili da ispoštuju neki prethodni poredak koji se tu gradio i negovao. Nego su zapostavili sve to i nametnuli nešto svoje jer eto kao, može im se. A vas ostale ko šljivi. Ako neko pak digne glas protiv nečega, samo mu lupi etiketu da je komunjarski elitista iz kruga dvojke koji nema tolerancije prema napaćenim izbeglicama i odmah će biti ućutkan.
Što se tiče Beograda kao administrativnog i političkog centra, stvar je tu vrlo prosta - kome smeta način na koji vlasti vode državu ili raspoređuju novac, neka uputi protest u Nemanjinu 11. Ili neka okrene broj svog dojučerašnjeg komšije koji se juče busao kako će da napravi čudo od _______ (dopisati grad po želji) a danas ne silazi sa Dedinja. Pošto su Vlada, Skupština, institucije, sudovi i javna preduzeća puni takvih.

I četvrto, kad ljudi savršeno vide i ističu sve mane Beograda i Beograđana, ali svoje ignorišu. Odlično znaju da navedu 50 političara koji su opelješili državni budžet ili 5 Beograđana koje su za života videli kako se bahate u njihovom rodnom gradu. Ali nikad se ne sete svojih političara koji svakog dana opelješe opštinski budžet ili oteraju svakog investitora - čak i male porodične biznise sa minimum profita - čuvenom rečenicom ''a koliki je tu moj procenat?™ '' Znači svi odlično pamte kad beogradski političar nešto ukrade, jer on odjednom ukrade mnogo, i to od cele države. Ali niko ne priča o stotinama drugih, sitnijih ali podjednako štetnih lokalnih poglavica širom Srbije, koji prave svoja mala carstva, svakog dana drpaju šta god stignu i odbijaju poštene i sposobne ljude koji bi da urade nešto dobro za svoj zavičaj. I onda na kraju ispadne Beograd jedini kriv što je tako kako je.

S druge strane, kad god sam pričao o tim temama sa razumnim ljudima, i tako da razumemo jedni druge i prihvatimo kritike pa i šalu na svoj račun, nisam imao problema. Ali to generalno više prolazi kod Vojvođana i kod ovih sa Istoka. Dok ima regiona u Srbiji gde sa ljudima nikad ne možeš da doguraš do tog stadijuma. Jer im je Beograd kriv za sve. A inače to su ljudi iz onih krajeva koji se sami otvoreno ponose koliko su teški po karakteru i tvrdoglavi. Dakle oni su ponosni što su takvi i ne žele to da menjaju. Pa tu onda propada svaki pokušaj dijaloga i kompromisa. A samim tim i pronalaženja rešenja.
 
Na kraju, kolega direktore, čestitam na oceni 10 iz Ustavnog prava kod Olivere Vučić. Ona je važila za strogog, ali pravednog profesora, neopravdano je studenti nisu voleli, mada bi uglavnom promenili mišljenje nakon položenog ispita. Ja sam eto tada očistio drugi semestar u junu, pa pošto mi je od ispitivača dodeljen Petrov-kod njega i položih..Nekad je i on bio dobar tip, danas suviše pod uticajem SNS ideologije i članstva u toj bratiji..
 
Bender, sve ok, o tome sam maločas i pisao. Bg-u mnogo toga treba, disfunkcionalna prestonica je mlinski kamen na nogama cele zemlje. Popločavanje pešačke zone je lepo, šminka u poredjenju sa tim šta tom gradu još treba od važnih projekata, ali i kao takva šminka izaziva bes kod većeg dela Srbije, koja npr. nema ni normalne asfaltne trotoare. Beda je u celoj Srbiji, beda je i u Beogradu, ali ipak manja nego u unutrašnjosti, jer se od te unutrašnjosti i zakida ne bi li se po bg-u radilo i ovo što se sad radi. Pogotovu se ludi kad se recimo čuje ovo rasipanje oko gondole..
I sam Beograd je propatio zbog nenormalnih političara ustoličenih u njemu i pogrešnog načina upravljanja celom zemljom ovih sto godina. Znamo kakvo je seoce Bg bio do 1914, a koliko je izgradjen u samo 20 medjuratnih godina, kada je dobio veliku zemlju odakle je mogao da crpi sredstva. Tadašnji bogataši, rentijeri i ostali besposličari koji su podizali palate za izdavanje, gde su recimo te pare zaradili? Naravno, časti izuzecima. Jesu li otvorili mnogo fabrika, ostvarivali profit i zaradu, ili je bilo malo više presipanja iz šupljeg u prazno i cedjenja nepismene jugoslovenske provincije?
Bg je zato i navukao na sebe zavist ostatka zemlje, ali sa tim Beogradjani, uglavnom ni krivi ni dužni, moraju da se nose..Trebalo je imati mnogo više znanja, taktičnosti, osećaja za pravdu i mudrosti u načinu upravljanja i tadašnjom i današnjom zemljom, pa ne bismo danas ovako loše stajali..
 
To je glavni problem našeg političkog sistema-lokalni i pokrajinski izbori su besmisleni, jer će Beograd da sabotira i blokira i Pokrajinu, a i svaku opštinu u Srbiji, dokle god je u njima drugačija vlast nego u Republici..

Sa takvim ciljevima je unapred i skrojena ova i ovakva marionetska, a samim tim i izdajnička i kriminalna tzv. politička scena, sa svim njenim korumpiranim akterima.
Jer, u takvom političkom (i svakom drugom) haosu i svinjcu se najbolje odrađuju pljačkaški "poslovi", za koje je teško utvrditi konkretnu krivičnu i svaku drugu odgovornost politikanata iz najvećih stranaka i njihovih satelita (lažne opozicije) koji rade za njih.

Uz sve to, još su se postarali i da ne funkcioniše ni tužilaštvo i sudstvo, da bi svi oni štitili jedni druge, pošto apsolutno SVI akteri imaju nekakve koristi u ovom svakovrsnom svinjcu u kome se ritamo već 30 godina.

Em se ritamo u blatu, em se još uz to i međusobno gađamo tim istim blatom, što je i cilj ovakvog nametnutog haosa.

Moramo se ponašati pametnije i razumnije, bar mi između sebe, da bismo mogli opstati i nekako videti kako da se već jednom stane na kraj ovom zlu, koje nam je spolja nametnuto, a iznutra podržano od strane domaćeg korumpiranog i izdajničkog stada.
 
Пазите централизам Србије се највише огледа баш на примеру централизованог Град Београда са фиктивним општинама. Зато имамо пресвлачење неких улица у неким централним општинађа по трећи пут за 15 година, као и неке општине где пола стамбеног фонда нема канализацију. Политичарима је лакше кад се из у једном месту контролише већина бирачког тела. Онда лепо у БГ деценијама обећавају метро, док неке руралне општине као велики помак доживе асфалтирање главног пута и сређивање тоалета у школи. И онда имамо пример да мени колега са факултета из Обреновца станује у студентском дому, док колега из Бановаца индруги колега из Пазове путују БГ возом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571741#p571741:23nwjyny je napisao(la):
ink » 03 Oct 2018 12:53 pm[/url]":23nwjyny]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571222#p571222:23nwjyny je napisao(la):
vradovic » 01 Oct 2018 05:05 am[/url]":23nwjyny]Proslo je neko vreme od otvaranja teme. Interesuje me da li je OP pronasao mesto gde ce ziveti?

Sta mislite o Novim Banovcima?
https://www.youtube.com/watch?v=nl2TpwdNxoM&t=216s

Deluje lepo

Bio sam u poseti nekoliko puta i mogu da kažem da N. i S. Banovci zaista imaju potencijal da postanu jedno veoma prijatno predgradsko naselje. Nažalost, trenutno ima tu i mana kao što su loša putna infrastruktura, manjak nekog javnog prostora poput parka ili šetališta (pa čak i da je sa komercijalnim sadržajem), čestu buku od helikoptera i aviona iz Batajnice i vonj od stajskog đubriva.

Au nisam znao ovo za buku. :(
Jel to bas toliko primetno u Novim Banovcima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=577209#p577209:808q7zlw je napisao(la):
vradovic » 27 Oct 2018 09:17 am[/url]":808q7zlw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571741#p571741:808q7zlw je napisao(la):
ink » 03 Oct 2018 12:53 pm[/url]":808q7zlw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571222#p571222:808q7zlw je napisao(la):
vradovic » 01 Oct 2018 05:05 am[/url]":808q7zlw]Proslo je neko vreme od otvaranja teme. Interesuje me da li je OP pronasao mesto gde ce ziveti?

Sta mislite o Novim Banovcima?
https://www.youtube.com/watch?v=nl2TpwdNxoM&t=216s

Deluje lepo

Bio sam u poseti nekoliko puta i mogu da kažem da N. i S. Banovci zaista imaju potencijal da postanu jedno veoma prijatno predgradsko naselje. Nažalost, trenutno ima tu i mana kao što su loša putna infrastruktura, manjak nekog javnog prostora poput parka ili šetališta (pa čak i da je sa komercijalnim sadržajem), čestu buku od helikoptera i aviona iz Batajnice i vonj od stajskog đubriva.

Au nisam znao ovo za buku. :(
Jel to bas toliko primetno u Novim Banovcima?


U Novim je više primetno nego u Starim... E sad, koliko to nekome smeta je skroz subjektivno i čovek se na svašta navikne.
 
Moracu ovo da proverim uzivo. Nadam se da nije bas svakih 5 minuta.
 
Vrh