Šta je novo?

Gde živeti u Srbiji?

Jesu oni debili, ali valjda toliki još nisu. Koliko vidim, ovo.je za Hrvatsku i BiH.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
procitao sam! da li znas kada je to bilo?
opet mogu da ponovim , kuca praznih sa njivama koliko hocete po srbiji! malo li je nasih neradnika koji su pobegli u gradove... ne vredi nema covek kome da objasni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
veruj mi znam o cemu pricam, mnoge su napustene, nema naslednika i propadaju, mnoge se nude bud zasto ... sustina je sto kod nas nema strategije i proriteta samim tim smo tu gde smo.
jedan primer: put sabac - valjevo kuce da biras plus infrastruktura a tek kad malo skrenes prema ceru da uzivas i pritom imas i da proizvodis ako zelis . samo volja ... ovako se svi strpase u gradove i grizu beton.
nisam trenutno u prilici da postavim par kuca da vidite ali cim budem mogao slikacu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa, svi znamo da ima kuća, ali opet, te kuće su PRIVATNO vlasništvo. Ne možemo mi odredjivati nekom gde će da živi (ako je hteo već da se preseli u neki grad) i da li će da se bavi poljoprivredom ili ne. Takodje, još manje možemo konfiskovati nečiju imovinu jer, eto, zvrji prazna. Tako ne funkcionišu moderne države u civilizovanom svetu :)

A sto se tiče toga kada je to bilo, takodje je irelevantno.
 
ccc":3ty26ezz je napisao(la):
Pa, svi znamo da ima kuća, ali opet, te kuće su PRIVATNO vlasništvo. Ne možemo mi odredjivati nekom gde će da živi (ako je hteo već da se preseli u neki grad) i da li će da se bavi poljoprivredom ili ne. Takodje, još manje možemo konfiskovati nečiju imovinu jer, eto, zvrji prazna. Tako ne funkcionišu moderne države u civilizovanom svetu :)

A sto se tiče toga kada je to bilo, takodje je irelevantno.
taj nacin razmijanja kod nas ne funkcionise i dok se to desi procice jos sto godina. ne slazem se da su cinjenice koje sam naveo irelevantne pre bih rekao da mi sanjarimo umesto da se traze prakticna resenja! ok hoce da zivi h gradu nema socijalne pomoci pa nek se slika!
taj nacin razmisljanja tipa ne moze nikome da se odredi gde ce ziveti je kod nas i doveo gde nas je doveo. da li je tebi jasno da tako ubijamo razvoj drzave i trpamo sve zivo u gradove eto samo zato sto oni hoce u gradove. ja plediram da se to stopira i da se ljudi usmere i u manje urbane tj ruralne sredine pa ako je potrebno i rigoroznim merama. tvoj stav me podseca na jednog opozicionog politicara koji stalno prica a tome kako cemo ovo i ono samo da postanemo pravna drzava koja postije medjunarodne norme a pritom zaboravlja da dok
mi to ostvarimo mogu da prodefiluju jos dve generacije kroz drzavu. jasno je da je malo onih koji misle kao ja ali ovako se ide pogresnim putem a to ce osetiti neke nove generacije. i jos nesto, mi bi malo vise trebali da pogledamo u nase dvoriste a ne da stalno sponinjemo civilizovane drzave jer za te civilizovane drzave je potreban civilizovan narod a mi smo daleko od toga!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570360#p570360:3412lkjm je napisao(la):
vokimar1975 » Čet Sep 27, 2018 9:13 am[/url]":3412lkjm]
ccc":3412lkjm je napisao(la):
Pa, svi znamo da ima kuća, ali opet, te kuće su PRIVATNO vlasništvo. Ne možemo mi odredjivati nekom gde će da živi (ako je hteo već da se preseli u neki grad) i da li će da se bavi poljoprivredom ili ne. Takodje, još manje možemo konfiskovati nečiju imovinu jer, eto, zvrji prazna. Tako ne funkcionišu moderne države u civilizovanom svetu :)

A sto se tiče toga kada je to bilo, takodje je irelevantno.
taj nacin razmijanja kod nas ne funkcionise i dok se to desi procice jos sto godina. ne slazem se da su cinjenice koje sam naveo irelevantne pre bih rekao da mi sanjarimo umesto da se traze prakticna resenja! ok hoce da zivi h gradu nema socijalne pomoci pa nek se slika!
taj nacin razmisljanja tipa ne moze nikome da se odredi gde ce ziveti je kod nas i doveo gde nas je doveo. da li je tebi jasno da tako ubijamo razvoj drzave i trpamo sve zivo u gradove eto samo zato sto oni hoce u gradove. ja plediram da se to stopira i da se ljudi usmere i u manje urbane tj ruralne sredine pa ako je potrebno i rigoroznim merama. tvoj stav me podseca na jednog opozicionog politicara koji stalno prica a tome kako cemo ovo i ono samo da postanemo pravna drzava koja postije medjunarodne norme a pritom zaboravlja da dok
mi to ostvarimo mogu da prodefiluju jos dve generacije kroz drzavu. jasno je da je malo onih koji misle kao ja ali ovako se ide pogresnim putem a to ce osetiti neke nove generacije. i jos nesto, mi bi malo vise trebali da pogledamo u nase dvoriste a ne da stalno sponinjemo civilizovane drzave jer za te civilizovane drzave je potreban civilizovan narod a mi smo daleko od toga!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije tema ali moram da se nadovežem. Izvinjavam se za off ali evo jedne sveže činjenice. Kolega (iz beograda) je kupio plac u manjem mestu van beograda sa namerom da napravi kuću upravo iz razloga da pobegne od gradske gungule. Kupio je nekih 40 ara placa od kojih je 15tak ari neki šumarak. Juče je krenuo sa pripremanjem papira da bi počeo od nove godine da pravi kuću i saznao da se ceo njegov plac, iako nikada nije bio ceo pod šumom, vodi kao šuma. Da bi dobio papir o preparcelisanju ili kako beše već i da se tih 25 ari stavi kao zemljište za gradnju, a ne šuma, potrebno je da plati desetostruku vrednost placa. Otprilike kako su mu rekli procenjuje se vrednost ara pa puta koliko ari pa puta 10. Kao cena ara će biti odprilike pola koliko je platio to ne znaju dok se ne izvrši procena. Sve to mu izadje oko nekih 40000 evra u najboljem slučaju + koliko je platio plac + gradnja kuće. Za te pare je mogao kupiti stan u beogradu i da se ne cima. Naravno slučaj je došao i do predsednika te opšine preko nekih poznanika gde je i on sam rekao da nema nikakvog smisla jer ljudi uglavnom iz manjih sredina idu u gradove, a mi sprečavamo da se iz gradova dodje u manja mesta. Navodno će biti sve rešeno samo ostaje da vidimo razvoj situacije.
 
Vokimar1975@
1.ustavno pravo svakog je da izabere gdje ce da zivi
2.ljudi su pobjegli iz hr i bih trazeci da sacuvaju glavu na ramenima ne zato sto su htjeli i dosli u srb medju svoj narod srbe valjda
3.po zakonu o nasledjivanju imovina ne moze ostati bez naslednika krajnji naslednik imovine na svojo teritoriji je drzava srb koja bas i ne vodi racuna o svojoj imovini
4.Recimo vlad apv kupuje seoske kuce i imanja i daje izbjeglicama
5.Vecina ljudi je dosla u gradove ne zato sto im se svidja vec zato sto su imali tu nekog od rodbine ili su morali zbog skolovana djece postojala je veca sansa za zaposlenjem npr .
6.Srb je izgovor za drzavu bez ozbiljnog plana strategije iceg .SVe izbjeglice su stekle drzavljanstvo srb i punopravni su gradjani ove drzave .
7.Nemoj da mjesas pojmove izbjeglica protjerano lice interno raseljeno lice itd .
8.Da je drzavi stalo do sela ona bi stimulisala ne bi pravila probleme kao sto je naveo @markis njegovog prijatelja
9.Te zgrade placa evropa srb daje zemljiste dozvole i prikljucke radene su po konkursu
Ako ti jos nesto nije jasno pitaj nemoj da vrijedjas razvrstavas i djelis ovaj napaceni narod jos vise ...
 
direktor":zu4o66jp je napisao(la):
Vokimar1975@
1.ustavno pravo svakog je da izabere gdje ce da zivi
2.ljudi su pobjegli iz hr i bih trazeci da sacuvaju glavu na ramenima ne zato sto su htjeli i dosli u srb medju svoj narod srbe valjda
3.po zakonu o nasledjivanju imovina ne moze ostati bez naslednika krajnji naslednik imovine na svojo teritoriji je drzava srb koja bas i ne vodi racuna o svojoj imovini
4.Recimo vlad apv kupuje seoske kuce i imanja i daje izbjeglicama
5.Vecina ljudi je dosla u gradove ne zato sto im se svidja vec zato sto su imali tu nekog od rodbine ili su morali zbog skolovana djece postojala je veca sansa za zaposlenjem npr .
6.Srb je izgovor za drzavu bez ozbiljnog plana strategije iceg .SVe izbjeglice su stekle drzavljanstvo srb i punopravni su gradjani ove drzave .
7.Nemoj da mjesas pojmove izbjeglica protjerano lice interno raseljeno lice itd .
8.Da je drzavi stalo do sela ona bi stimulisala ne bi pravila probleme kao sto je naveo @markis njegovog prijatelja
9.Te zgrade placa evropa srb daje zemljiste dozvole i prikljucke radene su po konkursu
Ako ti jos nesto nije jasno pitaj nemoj da vrijedjas razvrstavas i djelis ovaj napaceni narod jos vise ...
jeste ovo off topic ali kao neko ko ima vikendicu sa njivama i sumama van beograda vrlo dobro znam kako sve funkcionise i sta moze a sta ne! nikog ja ovde ne vredjam niti delim vec iznosim svoj stav ako je za neke uvredljiv njihova stvar! cinjenice su tu da budu iznesene!
problem je sto ljudi koji zive u gradu misle da znaju i stanje u ruralnim sredinama. ne bih stvarno dasirim temu tako da nek se zavrsi ovde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije problem sto ti iznosis svoje misljenje vec nacin na koji iznosis.Ne vidim u cemu je onda problem svako bira mjesto za zivot prema svojim afinitetima.Tako da nevidim otkud sad vikendice u prici
 
bas si tvrdoglav, zar ne shvatas gde vodi ove prenaseljavanje gradova? sto se tice vikendice poenta je da kao neko ko ima pised u ruralnoj sredini znam kako tamo moze da se zivi posto vidim da ovde mnogi cekaju da im ako moze drzava asfaltira put od dnevne sobe da bih eventualno ziveli tamo. nije vazno neke stvari nekim ljudima tesko mogu da se objasne. sustina je da ovaj off topic i te kako igra ulogu koja ce tek za nekoliko godina mozda biti bolje shvacena. svako dobro i nadam se da se niko licno nije osetio prozvanim. samo volim direktnu komunikaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Људи живе у градовима од 10+ милиона становника без проблема данашњи Срби не могу да имају град од милион и по без да захтевају комунистички радикализам ово је нереално стварно би било хуманије да смо као народ престали да постојимо са капиталистичком Краљевином
 
Има решења - лепо се поставе правила. У њиховој примени се уклања људски фактор малтене у потпуности. Зна се тачно у атом где ће и колико ће да се живи и најмање прекршавање тога, одма батина
 
Ja sam sad u dojce selu koje ima voz na svakih 15 min od od 4 veca grada od toga je jedan u susjednoj drzavi
Da podjsetim nama je problem uskladiti voz do panceva
Selo ima pritom fareme krava fabrike svu potrebnu infrastrukturu bus voz bic staze sportsku salu bazen fud stadion osnovnu skolu pekare apoteke prodavnice hotel kafane sve u fulu i mjesta okolo sve isto to a nalaze se na 10 min lagane voznje bajsom ...
U vecini srb sela veceg broja stanovnika npr ban novo selo koje na pljucomet od panceva nema ni pola gore navedenog ...
Ja prvi ne bi bio u bg kad bi imao voz bg obrenovac ili bg smederevo recimo...
 
U vecini srb sela veceg broja stanovnika npr ban novo selo koje na pljucomet od panceva nema ni pola gore navedenog ...

Direktore, stalno zasmejavaš ovdašnju cenjenu publiku. :mrgreen: :lool:
 
Cast i zadovoljstvo mi je i drugi put ...
 
Direktore, pa možeš da se preseliš u Pančevo, koje je i ovako neuredjeno zapravo pravi Pariz u odnosu na Obrenovac, a i Smederevo..Jeste da je prevoz vozom do Bg-a prilično zakomplikovan, ali zato busevi do Bg-a idu na svakih 15 minuta, a vožnja traje 20-25 min. Dakle, pre se iz Pa stigne do Vukovog spomenika, nego recimo iz Žarkova..Danas sam bio u Smederevu, ranije išao do Oplenca pa prolazio kroz Mladenovac..Neka se ne uvrede stanovnici i forumaši iz ovih gradova, ali ono izgleda žalosno. Vojvodjanska mesta su neuporedivo uredjenija, iako su i ona dosta propala u ovih 30 godina.
 
Gledam gradove i manja mesta po Vojvodini.
Zaista su mnogo propala u poslednjih 25-30 godina, što dovoljno govori o tamošnjim lokalnim vlastima.

Neki vojvođanski gradovi su sada u gorem stanju od mnogih gradova u centralnoj, južnoj i istočnoj Srbiji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571167#p571167:1mv60xey je napisao(la):
direktor » 30 Sep 2018 08:37 pm[/url]":1mv60xey]Ja sam sad u dojce selu koje ima voz na svakih 15 min od od 4 veca grada od toga je jedan u susjednoj drzavi
Da podjsetim nama je problem uskladiti voz do panceva
Selo ima pritom fareme krava fabrike svu potrebnu infrastrukturu bus voz bic staze sportsku salu bazen fud stadion osnovnu skolu pekare apoteke prodavnice hotel kafane sve u fulu i mjesta okolo sve isto to a nalaze se na 10 min lagane voznje bajsom ...
U vecini srb sela veceg broja stanovnika npr ban novo selo koje na pljucomet od panceva nema ni pola gore navedenog ...
Ja prvi ne bi bio u bg kad bi imao voz bg obrenovac ili bg smederevo recimo...
Zapad je superiorna civilizacija kojoj se treba prikloniti i stremiti joj.Voleo bih da vidim da li postoje slični primeri u Rusiji i Kini (osim nekih "showcase" sela).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571182#p571182:2v09a2j8 je napisao(la):
Vladivoje » Ned Sep 30, 2018 11:08 pm[/url]":2v09a2j8]Gledam gradove i manja mesta po Vojvodini.
Zaista su mnogo propala u poslednjih 25-30 godina, što dovoljno govori o tamošnjim lokalnim vlastima.

Neki vojvođanski gradovi su sada u gorem stanju od mnogih gradova u centralnoj, južnoj i istočnoj Srbiji.
Šta god mi mislili o ustavnom uredjenju SFRJ od 1974, činjenica je da su od tada pa do devedesetih u Vojvodini bile zlatne godine, a takav razvoj i standard gradjana jeste bio posledica široke autonomije. Od Miloševićeve jogurt revolucije i svodjenja te autonomije na običan ukras-sve propada..Nema to nikakve veze sa lokalnim političarima, pošto je poznato da se u ovoj zemlji Beograd pita za sve.
 
Statut Vojvodine je izglasan pre desetak godina, tako da je apsolutno svejedno da li su pare kod beogradskog ili novosadskog Š L J A M A.

Što se tiče Miloševića, on je samo formalno oduzeo Vojvodini status AP.
Suštinski, nije bilo razlike u odnosu na ranije periode.
 
1988. sa Miloševićevim jogurt rušenjem vojvodjanske vlasti nastupila je veoma velika razlika u odnosu na prethodni period. Autonomni status Vojvodine prema Ustavu od 1974. bio je neuporediv sa stanjem proklamovanim Ustavom Srbije od 1990. i ovim sadašnjim od 2006. Vojvodina je pre devedesetih imala ogromne nadležnosti, odlično se razvijala i napredovala, ali takvo stanje beogradskim vlastima nije odgovaralo-što zbog neosnovanog straha od secesionizma, koji je samo poslužio kao izgovor Miloševićevoj kliki da tu autonomiju praktično ukine, a pravi razlozi su bili ekonomske prirode-za ukus Beograda, suviše novca stvorenog u Vojvodini je u njoj i ostajalo, pa je zato 1988. od vojvodjanske autonomije ostao samo ukras do dan danas. U ovih 30 godina Vojvodina je očerupana-nekad razvijena kao Slovenija, a danas mnogi gradovi zaostaju i za gradovima u centralnoj Srbiji-sasvim tačno si to konstatovao..

Što se tiče Statuta Vojvodine, on je skrojen po diktatu Beograda. Ne pita se Novi Sad ni za šta, i ne intetesuje me da li će se pare slivati u NS ili Bg, ali me veoma mnogo interesuje to što Pančevo nema nikakve koristi od svoje industrije..Beograd je veliki grad i treba mu mnogo toga, ali je cena koju cela Srbija plaća za sve to što Beogradu treba-prevelika..U Pančevu recimo za ovih 6 godina ne znam da li je asfaltirano nekoliko ulica. Do 2012. se i radilo nešto, ali od kako je SNS zaseo na vlast-Pančevo stoji u mestu, od rupa u trotoarima u samom centru grada ne može da se prodje..S druge strane, u Beogradu se npr. i kod Novog groblja stajališta popločavaju granitom...ne bih rekao da je to opravdano-prvo normalni trotoari i u Pančevu i u Beogradu, a kad bude novca onda neka se udara po granitu...
 
Milošević je 1988. uklonio jednu kliku da bi doveo svoju kliku, i to sve u cilju efikasnih priprema za donošenje Ustava 28.03.1989. godine.

Dakle, jedna klika je samo zamenjena drugom, atribut SAP pretvoren u AP, a faktički nije ukinuta autonomija Vojvodine.
 
Faktički jeste ukinuta. Vojvodina je ostala autonomna pokrajina, ali joj je većina nadležnosti koje je do tada imala-ODUZETA, tako da je i dan danas autonomija Vojvodine zapravo samo jedan ukras. Sve srpske pare danas su u beogradskoj kasici-pa koliko se kom gradu udeli sa milostivog prestoničkog vrha, to nam je što nam je..
 
@Vox

Idealan vremenski presek, nakon 100godina od vremena kada su građani vojvodine doneli odluku o ujedinjenju sa Srbijom da se uporedi, šta je Vojvodina dobila i zašto ništa a šta je izgubila.
 
Vrh