Šta je novo?

Forumski kviz

ОК, само да се зна, ја нисам одговорио на питање, јер немам сад неко своје, тако да верујем да ко има спремно питање, лако ће одговорити Прибојцу и има част.
 
Hint: ako bi pesma imala sinonime, to bi bilo Ceca - Popij me kao lek.mp3
 
Јасно је да се ради о банди спорога ритма, и dean puppy-ју, што би рекао цењени колега @paradox polje, мада ми канцона није позната.

Сад, парадоксално он знаде одговор, али нема питање.
 
Ниси навео да се тражи оригинал :) , мислим да је познатија верзија где "puppy" пева ван "Булевара".

Што се тиче новог питања, јел беше "EVO" или тако нешто?
 
Jeste evo. Imao sam ga nažalost :(. Sad imam grandea isto nažalost.
Ниси навео да се тражи оригинал :) , мислим да је познатија верзија где "puppy" пева ван "Булевара".

Што се тиче новог питања, јел беше "EVO" или тако нешто?
 
Немам ни ја среће са аутомобилима. Прошле године сам морао да мењам мотор на колима свега годину дана након што је изашао из гаранције, која је иначе била свега 3 године.
Што се тиче питања, остајемо на теми аутомобилизма:

Када су одржане прве београдске међународне аутомобилске мотоциклистичке трке?
 
Да ти одговорим у складу са тренутним временским приликама: "јако вруће"
 
Свака част за ћалета јер се сећао. Пошто пишеш у прошлом времену претпостављам да се упокојио, али част остаје.
Трке су одржане 3. септембра 1939. Дакле, рат у Европи је већ почео али то није омело одржавање Београдског "GRAND PRIX-а". Наводи се да је трку пратило чак 100.000 гледалаца (80.000 плаћених улазница) и ако је БГ тада имао свега 300.000 становника. Стаза је била дугачка 2794 и била је од калдрме. Победник је италијан Tacio Nu Volari који је стазу обишао за 74 секунде достигавши максималну брзину од 220 код куле Небојша.

Више о овоме као и о другим старим аутотркама у Србији на линку.
 
Да да. То је била баш велика ствар за тадашњи Београд. Интересантно је да су се моји (са ћалетове стране) тада доселили на Доњи Дорћол, и то баш у исту улицу, где игром случаја, сада живим. Малтене им је трка била под прозором.
 
Тачно тако, може о томе много више да се пише. Можеш ти из своје архиве старих чланака које често качиш да извучеш нешто занимљиво везано за ову трку, много боље него линковање савремених чланака.
 
Screenshot (3616).png


Screenshot (3617).png


Screenshot (3618).png


Screenshot (3619).png
 
Poslednja izmena:
По овоме аутомобилске трке 1939. јесу биле интернационалне, али мото нису.
 
Колико је у збиру било браће Рибар и браће Барух? Рачунају се само она браћа по којима те основне школе носе (или су носила) имена. Ко наведе и сва њихова имена, добије од мене пиво!
 
Колико видим ни 1939. а ни 1940. на Бањици мото трке нису биле међународне, вероватно после рата.
 
@GOJE Баш ми криво због пива, али што се тиче имена од мене само Иво Лола, о Барусима јако мало знам.

@Вожд моје питање је било везано за прве међународне аутомобилско-мотоциклистичке (дакле било аутомобилске било мотоциклистиче) трке. Ове 1939 су биле међународне и биле су ауто-мото, то што ове мото нису биле међународне не мења тачност одговора. Признајем, питање није било прецизно дефинисано. Хвала за чланке.
 
Ма не због тога, ОК је, него на ово нисам нешто обраћао пажњу да мотоциклистичке нису биле међународне, прве су изгледа 1947. или 1950..

Screenshot (3626).png
 
Шта је бре ово? На моја два последња питања мањка одговора. А нису нешто тешка. Ево хинта: браће Барух и Рибар, у збиру има исто колико и неке друге браће за које сам питао пре метар и нешто дана.
 
Vrh