Šta je novo?

Forumski kviz

које државе су на Олимпијади у Паризу освојиле своје прве медаљу у историји (има их 3, али је довољно навести и једну)?
 
Тим избеглица је освојио прву и апсолутно историјску медаљу, али не ради се о држави.

Што се тиче држава, рекао бих да је Замбија (нека атлетичарка са сребром или бронзом), и можда Боцвана.
 
Тим избеглица се не рачуна, нису држава. Боцвана је узела прво злато, али је већ имала медаље од раније. Замбија је исто раније освајала медаље
 
Рока Мандољина! Сад се сетих да је било у вестима пре неки дан да је Албанија освојила прву олимпијску медаљу (заправо чак две).
 
То је било *Косово.

Иначе, борилачки спортови су постали прилично бесмислени. Квадрилион Узбека, Чечена, Дагестанца, Таџика... и осталих "Руса" се од пре неку годину такмичи под свим могућим заставама. Верујем да има преко таквих 50 медаља.
 
Рока Мандољина! Сад се сетих да је било у вестима пре неки дан да је Албанија освојила прву олимпијску медаљу (заправо чак две).

тачно. Албанија је једна од три. преостале две су Света Луција и Кабо Верде (односно Зеленортска острва)

Иначе, борилачки спортови су постали прилично бесмислени. Квадрилион Узбека, Чечена, Дагестанца, Таџика... и осталих "Руса" се од пре неку годину такмичи под свим могућим заставама. Верујем да има преко таквих 50 медаља.

заправо, обе медаље за Албанију су освојили увезени спортисти из Русије, бронзе у рвању слободним стилом до 65 и до 74 килограма

иначе, увезене медаље у рвању су освојили: Албанија, Грчка, Бугарска, Бахреин и Данска. бивше републике СССР-а нећу да рачунам
 
Мислим да злосрећни Бангладеш, са 150 милиона људи још нема олимпијску медаљу, као и - за не поверовати - БиХ.
 
Јбг. туђи "Руси", овог пута, били бољи од наших "Руса". А, Бангладежани и Боснохерцеговчани, би могли да нађу какве спонзоре и параспонзоре, да мало донирају савезе - изгледа да има коме се све то исплати.

Навести барем један хит Дамира Хандановића. Кажу да је највећи хитмејкер на нашој естради, па да видимо?
 
Добро, Србима и Хрватима је то резервна репрезентљација - нпр. лошија од сестара Бошковић игра одбојку за БиХ - ал` да ова већинска браћа немају ниједног за 30 година...
 
Јбг. туђи "Руси", овог пута, били бољи од наших "Руса". А, Бангладежани и Боснохерцеговчани, би могли да нађу какве спонзоре и параспонзоре, да мало донирају савезе - изгледа да има коме се све то исплати.

Навести барем један хит Дамира Хандановића. Кажу да је највећи хитмејкер на нашој естради, па да видимо?
PRvi put sam danas čuo za njega kad ga je moj zemljak prozivao :D
 
Da nije ona himna Voja Šešelj?
 
Тражи се естрадни хит. Немам појма за те шаторске химне. :(
 
Мислим да злосрећни Бангладеш, са 150 милиона људи још нема олимпијску медаљу, као и - за не поверовати - БиХ.

64 државе нису никада освојиле ниједну једину медаљу, ни на ЛОИ, ни на ЗОИ. заправо, најгори скор има Монако, који је до сада учествовао на 33 Олимпијаде (22+11), а има равно 0 медаља. а интересантно је да Лихтенштајн има 10 медаља на ЗОИ, а 0 на ЛОИ
 
Дамир Хандановић важи за највећег хитмејкера на нашој естради, и члан је ГО СНС, и нови муж министарке Дубравке Ђедовић. Гуглајући његове песме, поносан сам што не знам нити једну, а изгледа да ни форумски квизаши слабо стоје у тој материји.

Нека пуца ко жели.
 
Pošto nemamo pojma ko je Damir, verujem da znamo koja je ovo pesma. Domaća, prevedena na englesi preko trajslejta



I am your instant medicine
for the current bad situation
instant rescue, instant dose

against fear, boredom and sleep
 
Vrh