Šta je novo?

Forumski kviz

Навести барем по једно пиво из Мађарске, Румуније и Бугарске.
 
у Мађарској сам пио Дрехер, у Бугарској Астику и Шуменско (најмање лоше од та три је Шуменско). а у Румунији нисам никада био, па не знам ниједно
 
Zapamtio sam samo Zagorka iz Bugarske, u ostalim državam ase ne sećam :D
 
Дефинитивно, баш слабо познајемо најближе суседе. Наравно, одговори су тачни, али непотпуни. Сачекаћу још неко време.
 
Mađarska: Borsodi, Soproni, Dreher, Lehel (za poslednje nisam siguran)
Rumunija: Timisoreana (tako nekako), Ursus (dvoumim se da li je rumunsko ili poljsko)
Bugarska: Kamenitza, Zagorka
 
Ууу, вау! За Лехел не знам, али све остало - тачно! Урсус (медвед) јесте румуњеште. У Пољској испијах Живјец (одличан), и Ломжу.

Позорница је ваша.
 
Sad sam proverio - Lehel je plod moje bujne mašte, ne znam otkud mi, a poljski Ursus je fabrika traktora.

Evo jednog škripavog pitanja: izvesna američka bogatašica je toliko volela operu da je između dva svetska rata silne pare dala kako bi ovladala tehnikama pevanja, te na kraju i nastupila na sceni njujorške opere i snimila ploču sa svojim izvođenjem najzahtevnijih arija. Nevolja je bila što nimalo nije imala sluha. Ko je ta zlosrećna dama koja je među bezobzirnim šaljivdžijama ponela nimalo laskavu titulu "najgore operske pevačice svih vremena", a po čijem životu je snimljen i film s Meril Strip u glavnoj ulozi?
 
Vrh