Šta je novo?

Forumski kviz

Шпанија нам није баш сусед, а и тамо је био грађански рат.

Између Југославије и Грчке је..
 
Poslednja izmena:
Тако је, Албанија.


Након италијанске окупације Албаније у априлу 1939. године, први антифашистички покрет организован је у Скадру (Скадарска група), која је обухватала углавном српско стаонвништво. Чланови: браћа Васо и Бранко Кадић, Војо Кушић, Јордан Мишовић, Иво Јованов, Војин Драговић, Петар Булатовић и Василије Шантић.
Наравно, њихова презимена и имена су касније албанизована.

Астродуле, твој ред.
 
Одлично питање, рекао бих да је Боботов кук, али вероватно је то тај за који већина мисли да је највисочији, али не знам зашто. Е, сад, ко ће га знати како се зову проклетијски врхови, и да ли су височији...
 
Poslednja izmena:
možda je najviši neki na prokletijama, ali nije vrh nego put ka vrhu koji se nalazi sa albanske strane?
a vrh kao vrh je bobotov, iako nije na najvećoj nmv
 
Verzija koju sam čuo od ljudi što su studirali Geografiju:

Maja kolata (Zla kolata) je oduvek bila zvanično najviša tačka Crne Gore. Taj vrh je na granici sa Albanijom. Sad bi neko rekao da je najviši vrh zemlje onaj koji je ceo na njenoj teritoriji, ali nije to. Bobotov kuk su uvek zvali najvišim vrhm zbog turističkih razloga, tj. da bi što više ljudi dolazilo na Žabljak (i Durmitor).

Sad i ja vidim da su bila neka preciznija merenja, ali to je možda bitno za ova dva niža vrha od Maja kolate. Ona je oduvek bila viša viša od Bobotovog kuka.

Inače, Prokletije su ogromne i prelepe. Čak i ovaj mali deo u CG (Vusanje, Gusinje) je već dovoljno velik, a albanski deo je nepregledan.

Tako da palicu uručujem @stex_pb
 
Pri vožnji turističkim brodićima u okolini Sutomora, vodiči pominju prolazak pored kuće jedne naše glumice. Iako nema dokaza da je ta kuća stvarno njena, plaža u blizini je takođe ponela njeno ime.


Koja je to glumica???


Revijalno, kako se zove planina iznad Sutomora?
 
Хвала.
Преле пева у мјузиклу "Коса" у Атељеу.. Ко глуми?
 
ја се сећам Гаге Николића и Мише Јанкетића са једне слике. и Мира Пеић је певала са Прелетом. то је отприлике то што ја памтим
 
како се зове кафана где су конобарисали глумци из Атељеа 212 за нову годину?
 
Vrh