Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754964#p754964:2hop2roe je napisao(la):
Zion Williamson » 08 Jul 2020 11:36[/url]":2hop2roe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754944#p754944:2hop2roe je napisao(la):
astrodule » Sre Jul 08, 2020 11:02 am[/url]":2hop2roe]Očekivano. Jedini koji će bar malo da insistira na istini.

Krizni štab ima 40 članova, i razgovor između mene i predsednika Aleksandra Vučića nije odluka Kriznog štaba, on je izašao u javnost sa svojom odlukom, a reakcija je pokazala šta ljudi misle i koliko su očajni zbog toga, izjavio je danas epidemiolog Predrag Kon, upitan ko je doneo odluku da se ponovo uvede policijski čas.

Upitan da li su organizovanje izbora, derbi i privatne proslave uzrokovale povećanje broja zaraženih, Kon je odgvorio da su izbori bili „regulisani“.

Prema njegovim rečima, predizborna okupljanja, sportski događaji i proslave matura i godišnjica matura bili su primer „neogvornog ponašanja“, što se „poklapa i sa ponašanjem pojedinaca u vlasti“.

„Neka građani sude da li popuštamo politici“, poručio je Kon i rekao da struka prati sitauciju, ali da ima „problem sa podacima i to mora što pre da se raščisti“.

Upravo ono što sam juče rekao - Vučić je razgovarao sa Konom i sam doneo odluku (nije čak rekao "predložio" već on donosi odluku), a Krizni štab se nije ni sastao.

Ja se iskreno nadam da će nekim u Kriznom štabu prekipeti i da neće više da trpe Vučićevo lečenje kompleksa policijskim časom i zatvaranjem cele zemlje.

Cudi me da je Kon resio da govori protiv Supreme Leader-a. Veoma hrabro ako je tako. Respect za dedu
Nije Kon toliko glup da ne vidi u kom pravcu ovo ide, i da sigurno pokušava da se izvuče iz svega ovoga na fin način.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754971#p754971:2hop2roe je napisao(la):
Earthmoving » 08 Jul 2020 11:56[/url]":2hop2roe]A čega se N1 tolko plaši kad su im stalno isključeni komentari na YT? Žele da oni komentarišu slušaocima, al da zabrane obrnuti tok komunikacije. Po tome je jasno čija su škola, i kakve su im namere i poštovanje prema gledalištu.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754974#p754974:2hop2roe je napisao(la):
mradulovic » 08 Jul 2020 12:09[/url]":2hop2roe]Imash na njihovom sajtu istu vest sa mogucnoscu komentiranja
To što jedan deo ljudi misli da su N1 isključivo Američki plaćenici, i da suštinski nisu ništa drukčiji od režimskih medija, je samo još jedna u nizu propagandi koju je aktuelna vlast proturila, a koju je deo naroda rado prihvatio. Ovo ne znači da branim N1, već samo da iznosim stvari onakvim kakvim ih ja vidim. Dakle, moj lični utisak i ništa više.
Da se nadovežem na prvu rečenicu. Meni lično je potpuno nebitno da li će neko da živi u uverenju da su i N1 ološ, i u uverenju da nikome ne može da se veruje ni za šta, pa tako ni za broj obolelih i preminulih, da li je lažirano ili ne i sl. Jedino što mi, uslovno rečeno, smeta, je to što se vrlo često ode u raspravu i ubeđivanje da ovi sa N1 nisu ništa drukčiji "ološ" u odnosu na Pink, RTS, Prvu, Kurir, Telegraf... , a malo ko uopšte uzme i uključi mozak da se zapita da li je to tačno ili ne što je objavljeno. Na kraju se za neke stvari ispostavi da su zaista bile tačne. Eto recimo, SBB je donirao pare zaq pomoć u lečenju i rešavanju cele ove situacije, ali je to jako malo ljudi moglo da čuje i vidi, zato što to nije bilo u interesu aktuelnoj vlasti.
U početku je na sajtu N1 bilo moguće ostavljati komentare i davati ocene (+ ili -), ali je to vremenom ukinuto, jer je više nego očigledno bilo delovanje botova. Svaki komentar koji je bio neslaganje sa nečim što bi uradila aktuelna vlast, gotovo u roku od odmah bi dobijao po nekoliko stotina minusa, a bilo je i brdo komentara hvalospeva (uz brdo pluseva) i prozivanja svih koji iole drukčije misle. Primera radi, neko napiše da je protiv toga da se istovremeno rade Bulevar Oslobođenja, Slavija i Ruzveltova / Mije Kovačevića, već da je trebalo da se radi jedno po jedno, kako ne bi došlo do haosa koji je napravljen, a onda se javi gomila botova koji te okarakteriše kao nekog ko je protiv sređivanja grada i da su slušani likovi kao ja ili bilo ko ko je protiv načina na koji se radi, da bi grad bio gora kasaba nego u doba Turaka. Nakon što je ukinuta mogućnost davanja ocena (+ ili -) na komentare, tako se nekako baš značajno smanjio i broj botova. Iz tog razloga mislim da je i doneta odluka da se za dobar deo video materijala na YT ukine komentarisanje.
Meni lično je bitno postojanje televizije kao što je N1, ne zato što govore protiv Vučića ili sl. stvari, nego zato što u njima vidim ono što je nekada bio Studio B. Ko se seća kako su oni izveštavali dok su bili televizija u pravom smislu te reči, zna o čemu govorim. Dakle, mene uopšte ne interesuje da po ceo dan slušam o blagostanju, najvećem rastu BDP - a u Evropi, a među prvih pet u svetu, o platama od 500€ danas, a sutra 900€, kako je Đilas kriv za sve loše u državi, kako jedino Vučić ima i zna sve prave podatke o svemu i svakom pitanju u državi i sl., promocije i svečana otvaranja liftova, pešačkih prelaza, parčića ulica, kako će da se posadi milion puta više stabala u odnosu na sva posečena... Ono što je meni bitno je da u svakom trenutku kada se dešava neki haos u gradu, bilo da je to planirano ili ne, da mogu da čujem za to, da znam kako mogu da reagujem i da se organizujem, bilo da sam u gradu , bilo kod kuće. A i vrlo često se desi da se u tim emisijama uživo mogu čuti neke stvari koje posle nigde ne mogu da se nađu ili se više uopšte ne spominju. Za mene nije život življenje u blagostanju, već življenje u realnom svetu. A hvala bogu, mozak mi služi za nešto više od pukog ubacivanja informacija sa TV - a, i prihvatanja svega zdravo za gotovo, pa tako i ono što čujem na N1 mogu da procesuiram i vidim šta treba dodatno ispitati, a šta je zaista tako kako kažu ili zašto se nešto govori baš tako kako se govori. Pogotovu je sada to lako, jer postoji internet, a hvala bogu , on mi ne služi za besomučno traženje teorija zavera, postavljanje fotografija i komentara na društvene mreže sa ciljem da se dobijem što više lajkova u što kraćem vremenskom periodu ili nešto slično.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754864#p754864:277sd56q je napisao(la):
Igor » Wed Jul 08, 2020 3:01 am[/url]":277sd56q]
Pa kakve informacije dolaze direktno iz kovid bolnice. Dugo nismo videli tabelu ili grafikon o tome koje starnosne grupe sa ozbiljnijom kliničkom slikom. Tu i tamo se provlači da su mlađi više na udaru tj da su i njihovi simptomi tj klinička slika teža nego što se sa početka govorilo. Da li je to posledica jednostavno veće zaraženosti mlađe populacije pa je statistika uradila svoje ostaje pitanje.
[/quote]
Igore, situacija je baš teška. Ljudi su preumorni, iscrpljeni i fizički i psihički, ovo već traje mesecima i ne nazire se kraj. Dosta osoblja je zaraženo, nema nikakvih dokaza da se razvija trajni imunitet, faktički jako malo se zna o virusu. Ono što jeste činjenica da je u zadnjih desetak dana ogroman priliv. Da su mlađi pacijenti sa težim slikama, da lečenje traje po 2 nedelje i da zbog velikog priliva uskoro stvarno neće biti mesta u bolnicama i neće biti osoblja koje će da ih leči. A kakav će ishod biti bez adekvatne terapije niko ne zna. Retko ko sa respiratora im se izvuče. Zašto mlađi? Pa jednostavno nisu se pridržavali preporuka o maskama, distanci. Stariji jesu. Nećemo karantin, ok jasno je zašto, ali nećemo ni maske, nećemo ni socijalnu distancu, nećemo nijednu meru prevencije jer smo najpametniji, jer virus ne postoji, to je zavera, Bil Gejts, 5G, vakcine i ostale gluposti diplomaca opšte prakse sa Youtube univerziteta i desničarskih paranoičnih sajtova. Ali zato kad dobijemo 37.2 i kinemo, ne lečimo se na Youtubu, nego hoćemo odmah da uradimo sve moguće testove, ako zbog navale sličnih nama moramo da čekamo onda bes iskaljujemo na jadnim sestrama koje zarađuju manje od ceha jednog stola na nekom splavu.
 
Nije Kon toliko glup da ne vidi u kom pravcu ovo ide, i da sigurno pokušava da se izvuče iz svega ovoga na fin način.

Da, samo bojim se da je dr Kon ipak malo zakasnio sa pokušajima sopstvenog izbavljenja iz kriminalnog miljea u kojem je već dugi niz godina obitavao.
 
Što se tiče vakcina, problem je što je Vučić uveo toliku mržnju u narod da sada nešto nećemo da uradimo samo zato što on stoji iza toga. Da je neki epidemiolog rekao da moramo da se vakcinišemo - ne bi bio problem, ali pošto to dolazi iz njegovih žvalavih usta, iz njegovog iskompleksiranog mozga naravno da će i oni koji nemaju ništa protiv vakcinacije (npr. ja) imati protiv.

I samo da se zna, nevakcinisanje uopšte nije lična stvar, već kolektivna, i ko to ne razume, ili nije informisan, ili je glup, ili ima neki interes.
 
Evo i malo o policiji (što je Zemljani rekao gore).

Meni sve to deluje logično jer smo već konstatovali da nije bilo uobičajenih nereda kod sličnh protesta (patike za Kosovo i slično).

analiza nereda.jpg


Kod ovakvih stvari, često proradi neka iskrena naivnost iz mene i ponadam se da će čestiti ljudi u policiji ignorisati naređenja (plus verovatni sukob Stefanović - Vučić)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755024#p755024:1h9a162t je napisao(la):
miki-nbgd » Sre Jul 08, 2020 1:15 pm[/url]":1h9a162t]To što si bio u ratu i pucao, dizao nešto u vazduh te čini stručnjakom u oblasti medicine? Zanimljivo. Kad budeš imao neki ydravstveni problem ti onda pitaj Zemljanog kako da se lečiš. On se u sve razume.
Nama treba struka pod hitno tj.smenjivanje ovog degenerika sa vlasti i stavljanje pravih ljudi na prava mesta. To je bitnije od svega.

je*******o te, ja odem kod doktora prvi put u zivotu, a da nisam isao opravdanje da uzmem, i oni ne umeju ekg da urade. Iz desetog pokusaja su uspeli, trce okolo, panice. I onda se naravno i ja unervozim malo mi se puls ubrza (94) i oni mi napisu da imam tahikardiju hahahahahaha.

Odem kod caletovog ortaka kardiologa, test opterecenja i sve odradim, sve je u savrsenom redu.

Tako da, treba uzeti u obzir strucnost lekara, da li mozda to sto rade i govore cine iz nekog interesa...

Da, mnogi obicni ljudi su doktori medicine za doktore medicine. Po pitanju toga sta unose u svoj organizam, ne u smislu da mogu bolje da operisu.
 
Вакцинисања и ГМО треба апсолутно да буду ствар избора а не морање.
Што се вакцина тиче, уколико направе "добру" вакцину једини прави начин је да еминентни стручњаци објасне зашто је та вакцина добра, да у бројкама објасне колико је ефикаста и све потенцијалне испитане нежељене ефекте, и ако нешто није испитано да се то јасно назначи. И наравно сама набавка вакцина мора да буде транспарентна. Уколико се све то одради како треба сигуран сам да би се довољан процента популације добровољно јавио да се вакцинише.
Све теорије типа чиповање путем вакцина само иду у корист лобиста вакцине, јер им се тада отвара могућност да све критике које су често научно оправдане сврставају у исти кош са овим глупостима.
 
Ne znam kako da se lečiš, trenutno imam 37,2 ležim odmaram, samoizolacija :) Žao mi što neću danas biti na protestu povećam brojčanu poruku Vučku, ali sam aktivan na stranim kanalima, alarmiran patriote po svetu protiv Vučka, da iskoristim svoje školovanje na Kembridzu, znanje engleskog i sve raspoložive ideje :) Rodoljubi širom sveta treba se pomažu jedni drugima, ne samo suprotna strana, Antife Otpor, Španski borci i sl. Meni je cilj prvenstveno urušavanje Vučkovog imidža slike, u zemlji i svetu, mislim da će kad mu se to uruši, lakše pasti. Bilo bi dobro ako naši rodoljubi alarmiraju svet po društvenim mrežama širenjem poruke protiv Vučića kao Soroševca i globaliste, ima mnogo ljudi u svetu zainteresovanih da se Srbija očisti jer to slabi i njihovog neprijatelja kući. Dakle akcenat na rušenju Vučićeve slike, imidza.
 
To isto može da kaže i druga strana. Ti smatraše da je tvoje pravo da zaraziš sebe i svoje dete i da širite zarazu a da drugi to moraju da trpe.

Šta da trpiš, zavrni rukav i vakciniši se.
Ako misliš da te vakcina ne može zaštititi od drugih nevakcinisanih, zašto se onda uopšte vakcinišeš (?).
 
Колективни имунитет не постоји, то је измишљотина фармацеутске индустрије. Будалаштина невиђеног ранга! Ако си се ти вакцинасао и твоји, како ја који нисам вакцинисан могу тебе угрозити? Чему онда вакцинација? Ко гарантује за вакцину? Купиш фриз имаш две године гаранције, ако није исправан добијеш замену или поправку. Знаш који је фреон у њему, знаш каква је изолација, који мотор, потрошња! А за вакцину, не знаш састав а траже ти да убризгаш у себе, ако ти нешто буде( што је често ) произвођач није одговоран! Ја то сматрам смртном опасношћу као и бар половина народа, не рачунам СНс ботове.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Ja kao neko ko je imao ureaplazmu kod koje nemaš simptome pa masa naših ljudi ne zna da je ima ali ne može dobije decu, sam uverenja da sam je dobio kroz vakcinaciju kao dete. Jer ako danas dete sterilišete, ko će se to za 20 god se setiti poveže sa vakcinacijom. Nisam javno izlazio sa ovom svojom sumnjom dok nisam čuo američke lekare koji su pričali o ubacivanju mikoplazmi u vakcine, sterilizacije vakcinama u Keniji itd. To je moje životno iskustvo i uverenje, pa nek sad dokažu da to nije tačno, otkud kod nas odjednom tolko mnogo steriliteta i tih miko, ureaplazmi. Kontrola populacije u sličaju Srbije je izvedena, to vidimo po demografiji, delom ratom, delom ekonomski, delom sterilizacijom.
 
мајстор":1ua6mgy6 je napisao(la):
Колективни имунитет не постоји, то је измишљотина фармацеутске индустрије. Будалаштина невиђеног ранга! Ако си се ти вакцинасао и твоји, како ја који нисам вакцинисан могу тебе угрозити? Чему онда вакцинација? Ко гарантује за вакцину? Купиш фриз имаш две године гаранције, ако није исправан добијеш замену или поправку. Знаш који је фреон у њему, знаш каква је изолација, који мотор, потрошња! А за вакцину, не знаш састав а траже ти да убризгаш у себе, ако ти нешто буде( што је често ) произвођач није одговоран! Ја то сматрам смртном опасношћу као и бар половина народа, не рачунам СНс ботове.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
Ugrožavaš tako što tvoje telo može da primi vakcinu, a da npr moje ne može da primi. I ti sad pametuješ, nećeš vakcinu jer će ti se "nešto" desiti, pokupiš onda negde bolest, uništiš svoje zdravlje i telo, preneseš meni tu bolest i ja možda prođem gore od tebe. Eto, to je poenta.
 
Earthmoving, i onda te je od mikroplazme izlečio ženin stric ginekolog lekovima za polno prenosive bolesti? Od svih poruka koje sam pročitao na forumu koji se bavi gradnjom ta mi se urezala u pamćenje.
 
Увек имајте на уму да је Вариола вера у Југославији кренула тако што је албанац са Космета који је ишао на Хаџилук инактивисао своју вакцину која је била обавезна законом за путнике.
 
I ti sad pametuješ, nećeš vakcinu jer će ti se "nešto" desiti, pokupiš onda negde bolest, uništiš svoje zdravlje i telo, preneseš meni tu bolest i ja možda prođemo gore od tebe. Eto, to je poenta.

Poenta je u tome da si ti rešio da zavrneš rukav.
Zavrni rukav, niko ti ne brani.
Time si sebe zaštitio, zar ne (?).

Nema potrebe da se raspravljaš ovde sa drugima...
 
Inteligentan nastup Drzavnika.
Savrseno laze. Savrsen rad njegovih savetnika.
On tacno zna sta treba da naelektrise penzionere, prikazujuci policajce kao nevine zrtve.

Povezao je Kosovo sa ovim protestima, a potpuno isljucio pricu o Kovidu.
Provincija mu apsolutno veruje zbog latentne mrznje spram Beograda.

Uvek, vec 30 godina ta ista prica o dobrom vodji i zlim pritajenim neprijateljima, a nasi zivoti oticu polako za to vreme...
Iz te price Srbija ne zna i ne zeli da izadje jer ta prica odgovara arhetipovima naseg mentaliteta.
 
Supreme Leader je vrhunski maher u glumatanju zrtve. Uvek bio i ostao.
Pere ruke od svega, kaze sutra Ana i Loncar donose odluku o pandurskom casu a on je za
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755059#p755059:3p3z4o86 je napisao(la):
Vladivoje » 08 Jul 2020 03:05 pm[/url]":3p3z4o86]
I ti sad pametuješ, nećeš vakcinu jer će ti se "nešto" desiti, pokupiš onda negde bolest, uništiš svoje zdravlje i telo, preneseš meni tu bolest i ja možda prođemo gore od tebe. Eto, to je poenta.

Poenta je u tome da si ti rešio da zavrneš rukav.
Zavrni rukav, niko ti ne brani.
Time si sebe zaštitio, zar ne (?).

Nema potrebe da se raspravljaš ovde sa drugima...
Raspravljam se sa besmislenim argumentima koje par vas širi ovde.
Priča o ureaplazmi i da je dobio preko vakcine, a nju 70% seksualno aktivnih ljudi ima. Budibogsnama....
 
Ne verujem da ce biti pol. casa.
Oko Drzavnika su ozbiljni lopovi. Oni imaju poslove, projekte, investicije.
Ne zele da im se to ugrozi.

Министар здравља Златибор Лончар рекао је да ће коначну одлуку о увођењу полицијског часа током викенда донети Кризни штаб у наредна два дана. Он није прецизирао да ли ће та мера бити уведена на територији целе Србије истичући да није намера да се "кажњавају" они који се придржавају свих епидемиолошких мера.
 
Mukica ide umoran kod Makrona,shame on us, a Lončar će odlučiti o merama sutra/prekosutra..
:blah:
 
Raspravljam se sa besmislenim argumentima koje par vas širi ovde.

Tebi sam već rekao ranije, a ponoviću još jednom:

Molim te da već jednom počneš da se pristojnije ponašaš u komunikaciji sa svojim sagovornicima.

Vidim da imaš problema u komunikaciji, a ja, kao stariji i iskusniji od tebe, pokušavam da ti na to skrenem pažnju, čisto da to koriguješ kod sebe.
Jer, ako nastaviš tako, neće biti dobro po tebe.
 
Ako ne grešim, Gordana Uzelac i još neka novinarka s njom su jedini koji su dobili da sede u prvom redu, gde su Pantela, Vulvulin i Lončar.
Svi drugi novinari su u redovima iza.
 
Vrh