Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Zumirajte ove slike gore pa vidite jel vam to lici na nacionalisticke organizacije, navijace...

Narod!

Sve te organizacije su pod njihovom kontrolom.

Vozac car:go-a u povratku mi je rekao da se Vucic zaje*******ao, izvini Igore, jer ne kontrolise studente i nije sluzba tamo odradila posao, valjda je mislio da se njih ne treba plasiti.

Studenti su ustali! Omladina se digla!
 
Gotov nije, i neće biti gotov dokle god mu zapad čuva leđa. Sve dok ne obavi zadatak zbog kog je i postavljen.
Ali mu je večeras očigledno stavljeno do znanja da je vreme da pripazi šta priča i da koriguje terapiju i pojača dozu. Jer je višegodišnjim prdenjem po sopstvenom narodu navuko gnev koji lako može još jače da eruptira.

Bitanga jedna, samo ga slušam mesecima kako seje i seje uvrede i kritike po narodu koji ga trpi i izdržava. Svi su redom krivi sem njega i onih nesposobnih stvorova u Kriznom štabu (čast izuzecima) sa sve onim Doktor Smehotresom i estradnom zvezdom Darijom. Đilas je kriv. Hoti je kriv. Vatikan je kriv. Hrvati su krivi. Narod je kriv... Svi su krivi sem njega i njegovih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754860#p754860:2aellu1f je napisao(la):
miki-nbgd » Sre Jul 08, 2020 2:43 am[/url]":2aellu1f] A što se korone tiče, kao neko čiji najbliži član porodice radi u kovid bolnici, mogu samo da kažem čuvajte se ljudi.
Pa kakve informacije dolaze direktno iz kovid bolnice. Dugo nismo videli tabelu ili grafikon o tome koje starnosne grupe sa ozbiljnijom kliničkom slikom. Tu i tamo se provlači da su mlađi više na udaru tj da su i njihovi simptomi tj klinička slika teža nego što se sa početka govorilo. Da li je to posledica jednostavno veće zaraženosti mlađe populacije pa je statistika uradila svoje ostaje pitanje.
 
Послушаћу Бендера па ћу ипак уклонити овај податак. Укратко људи није наивно, гледајте да се што мање излажете ризику и пазите се људи које познајете, опуштен приступ с њима је велики фактор ризика.
 
Pazi(te) samo s tim informacijama i kako formulišete, jer udbaša ima svugde. Što profesionalnih što pripravnika koji šetaju po forumima i mrežama i merkaju koga bi mogli da prijave za dezinformisanje ili širenje panike.
 
Sto se tice Covid-a, protest je bio prilicno dinamican :)

Nisu ljudi stajali u mestu nego je bilo gore, dole, levo, desno. Mozda bude zarazenih, ali tesko da ce imati teze simptome, nije to neki koncert pa si dva sata pored iste osobe koja je zarazena. Ovde su svi izmenjali polozaj sto puta i niko nije bio na jednom mestu pored potencijalno zarazene osobe dugo.
 
Pa sad i da i ne, pod uslovom da je ta jedna osoba na koncertu zaražena onda jeste svakako problem ali ovde imamo cirkulaciju tj veću šansu za susret sa potencijalno zaraženom osobom uz nešto manja zadržavanja ali veću aktivnost, vikanje koje kao i kod navijača pravi problem po pitanju širenja zaraze. Mislim da bi bilo potrebno nošenje maski koliko kog uslovi to dozvoljavaju.
 
Ja mislim da je bolje ovako nego da se stajalo u mestu i skandiralo satima. Hvala Vucicu! :)
 
Ali bi u tom slučaju dobio sendvič umesto pendeka
 
Ко зна, можда су открили да сузавац убија вирус па су у ствари штитили народ. И пендреци убију по неки вирус. Видимо како наш председник брине о нама.
 
Апсолутно предлажем маске за отворен простор као и неколико литара воде за ову врућину!
 
Inace, sinoc je suzavac ulazio i u stanove ispod skupstine.
 
Beki, svaka čast na doslednosti. Nisi kao gomila kritičara iz fotelje kojih je pun Fejs i Tviter.

Inače, Politika je prenela prilično korektan izveštaj Rojtersa gde su u malo reči izneli najvažnije.

Ројтерс истиче, како преноси Танјуг, да је Србија почетком марта увела ванредно стање ради сузбијања ширења корона вируса, а крајем маја била међу првим земљама која се отворила и заказала изборе за 21. јуни.

Противници криве владу за пораст броја случајева корона вируса и тврде да грађани не треба да плаћају цену још једним полицијским часом, наводи Ројтерс.

AP
Америчка новинска агенција Асошијетед прес наводи да је полиција у неколико наврата испалила сузавац на демонстранте испред зграде парламента, док су поједини демонстранти узвикивали: „Оставка, оставка”.

Неколико сукоба избило је између неких од најекстремнијих демонстраната, који како се чини, каже АП, припадају крајње десним групама, и полицајаца који су користили палице.

Полиција се, наводи се, сукобила са демонстрантима и испред зграде РТС, коју опозиција оптужује за пристрасно извештавање у корист власти.

Многи су, како пише АП, оптуживали председника Србије да је претходне мере затварања укинуо само због избора, што је он негирао.
 
Ne mogu da opisem koliko sam besan na ove slike pendrecenja. Jedva cekaju da lemaju ljude i bespogovorno izvrsavaju naredjenja.
Bijes svoj narod i uzivas.
Ne smemo dozvoliti zatvaranje sad za subotu i nedelju ni pod razno. Dal cemo uspeti, nemam pojma al moramo da damo sve od sebe.
Svaka cast narodu.
 
Ne moras da opisujes, mozes da pokazes. Na ulici.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754901#p754901:7gb0ukha je napisao(la):
astrodule » Sre Jul 08, 2020 8:43 am[/url]":7gb0ukha]Beki, svaka čast na doslednosti. Nisi kao gomila kritičara iz fotelje kojih je pun Fejs i Tviter.
Nista na tome sto sam u pravu sve vreme :laugh:
 
Ne znam kako vi, ali meni skoči pritisak kada gledam pendrečenja bez očiglednog razloga. Sećam se 90-ih i koliko takve scene provociraju i teraju ljude na bes.

Naravno, ovi navijači sa DB značkama su nova sorta. Naravno, uvek ih je bilo, ali sada je toliko očigledno.

A "obični" navijači neka se stide (kao i policija i vojska koji moraju da slušaju i gledaju Slinu i Vulina)

navijaci.jpg


Nego, gde je Slina? Jedna od teorija zavere (koja je vrlo logična) je da su mu oca ubili jer je skoro pa očigledan sukob Sline i Vučića (Jovanjica - Krušik).
 
Kon: Nije doneta konačna odluka o policijskom času

Hahahahahahha

Frka. Ako ovo nije dovoljan razlog da se izadje opet veceras... Koliko je jadno ovo sve, jel nas branite od virusa ili ne? Sta ce huligani i fasisti da donose odluke umesto vas? Ljudi, ovo sad mora ici do kraja.

VEC_5423-725x483.jpg
 
Ono sto je jedino dobro proizašlo iz ovog talasa jeste možda bolja priprema za jesen.

Bas sam komentarisala sa nekim ljudima koji su smatrali " da ljudi moraju da prave veselja" ( ja sam iz zapadne srbije i tu su svadbe 300-500 ljudi a rođendani i punoletstva 200) danas vec misle drugacije, "nikako okupljanja u tom broju".

Drugo, mi nismo u stanju da sami kazemo " ja necu organizovati okupljanje ako je vec dozvoljeno od drzave" sto znaci da zabrana mora da postoji dok bude pandemije.

Nikako publika na stadionima jer nece praviti distancu iako imaju prostora. Svi bi da sednu na sever ili jug, a na koronu niko ne misli.

Setimo se skupstine i poslanika koji nose maske na bradi naročito kada počnu da govore- volela bih da ih vidim sad....

Od strane drzave makar organizovano pokazuju da svi nose maske( svi osim Nestorovica) i ukazuju na znacaj nosenja bez izuzetka.

I sam narod valjda pocinje da se brine punih bolnica, čekanje na pregled, pa i sam stavi masku. Jos samo da nauce da se nikako ne diraju, ne skidaju itd...

Tako da mislim i kada bude bilo bolje stanje i drzava ce biti ozbiljnija tj mere a narod pametniji i nositi masku. Ja se nadam da cemo ovako razmisljati u buduce.
 
Sinoć listam kanale naravo ni traga nekom prenosu doagađanja naroda. Srbin info mi je bio jedina veza, nemam N1 (skinuli sa Supernove), kad se prijatno iznenadih da Kurir prenosi tok demonstracija i to onako sirovo, čak i relativno korektno. Tako da sam ostao do kasno prateći sve to.
Nema šta da dodam pametno, osim da je ovo početak kraja jednog neverovatnog režima, koji je krhku, teškom mukom izvojevanu demokratiju, zamenio potpunom diktaturom i vratio nas u jednopartijski sistem.
 
@Beki, pošto si bio blizu - šta možeš reći o Nogu? Da li je istina da je pričao sa policijom i govorio ko jesu, a ko nisu njegovi ljudi?

Bio je prenos i na Al Džaziri (za nas koji nemamo N1)
 
Ja sam dosao kasnije, nisam bio tu kada su usli u skupstinu i to. Ne znam, nebitan lik, jedino sto je bas visok pa ga vidis, inace, potpuno nebitan. Fura megafon, ali se nista ne cuje. Nesto kao komanduju, ali ih niko ne ferma. Krecu neke pesme, niko ih ne slusa. Ja sam bio na 10 metara od njega i tu je vec bio nebitan, da ne pricam koliko je bitan bio nekome tamo kod poste tj.vecini naroda sinoc.
 
Предраг Кон: Има показатеља да се ситуација у вези с епидемијом коронавируса у Београду поправља

Vidite, situacija se iznenada popravlja. U ovom postmodernom ludilu, sve je stvar volje za moc.

Ma sta mi mislili Vodja, odnosno strane ekipe cija je on marioneta rade vrlo mudro.
Moguce je da nece biti pol. casa d ab i se izbegla dalja eskalacija.
Vladace on jos decenijama.
 
Gde su sad oni sto ismevaju YT kanale? Drago mi je da je Srbin.infou, koji je izveštavao sa lica mesta i koga je na trenutke pratilo i blizu 80.000 ljudi, br pratilaca za par sati skočio sa 103 na 109.000. Čime društvenim mrežama dalje raste uticaj, a sistemskim medijima pada. Ko je mislio posle 5 oktobra da RTS ili policija mogu da se poprave, sada je jasno da su oni nepopravljivi sličajevi i da suštinska promena mora obuhvatati njihovo ukidanje. Sem ako ljudi ne misle da ih policija beskrajno tuče čuvajući neku vlast, a RTS beskrajno laže. Imali su šansu, prokockali su je, mora oboje se ukinu.
 
Otac nacije se obraća naciji u 15h.

Vučić se obraća naciji

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratiće se danas naciji, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.

Navodi se da će se Vučić obratiti u 15 sati, u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike na Andrićevom vencu.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1704626


Ali to čuveno ''obraćanje naciji''... :laugh: Ološ partijski, još samo da mu daju titulu Dragog vođe kao oni u Severnoj Koreji.
 
Vrh