Šta je novo?

Energetika

Ne znam kako je u drugim gradovima u Novom Sadu već mesecima su redovi ispred zgrade bivše Elektrovojvodine i ljudi konstantno reklamiraju račune.
Ovi uopšte više nisu u stanju da izdaju račun koji je korektan, a otkako su krenule ponovne zamene brojila, nastao je potpuni haos.
Uspeli su svojim spajanjima i razdvajanjima unutar EPS da raz...u sistem koji je godinama uredno i na vreme isporučivao tačne račune i da naprave nešto što je potpuno nesposobno da obavi posao zbog kog navodno postoji.
Mislim da je vreme da se ponovo formira Elektrovojvodina kao distibutivno područje i da se ovo s...e sa distributerima, operaterima, prenosnim sistemima i drugim ograncima EPS-a koji jedni drugima naplaćuju usluge i naravno uvećavaju troškove nama, već jednom završi.
Nekada je Elektrovojvodina imala najurednije izdavanje, ali i naplativost računa (u zoni preko 90%).
Otkako su sve pospajali u centralizovan sistem naplate, pa onda krenuli da izdvajaju operatora ovoga-onoga, otišlo sve dođavola.
I šta je mene u NS uopšte bilo briga što je recimo u Nišu naplata bila mala - njihov problem nek uvedu red kod sebe. Sad se samo širi haos i gde ga nije bilo.
Odakle im uopšte ideja da je lakše raditi centralizovano obračun i naplatu za svih cca 7 miliona stanovnika, umesto da to rade kao i pre po distributivnim područjima.
 
Mislim da im je cilj da smanje broj zaposlenih, a "lakše" im je da počnu sa terencima nego sa direktorima :cool:
 
A pa to je klasika, viđeno sto puta 🙂

8427eb3a453be7a40c0d08e25fae2a12.jpg
 
A pa to je klasika, viđeno sto puta 🙂

8427eb3a453be7a40c0d08e25fae2a12.jpg
Pričao mi je prijatelj koji radi u Americi za jednog velikog podizvođača za Boeing da je kod njega u firmi toliko raznih odeljenja zatvoreno (ili prodato drugim firmama) da je u jednom trenutku bilo nekih 20-ak menadžera koji nisu imali podređene, ali su ipak nekako svi zadržali svoje poslove.
 
Vrh