Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

O ovome se radilo, ako se primecuje jer je uzivo znatno primetljivije. Evo i nekih slicica za pomenutim primedbama.
Gledam ovu sliku sa cevima za raidijatore, ne kapiram uopste o cemu se radi. Do prozora idu 4 cevi, kao da su planirana dva radijatora. A i same cevi, nisu alupex, ne vidi se najbolje na slici ali da ne znam pomislio bih da su bakarne i da je u pitanju instalacija za parapetnu klimu. Jel ovo vas stan u pitanju, sta kaze plan koliko radijatora tu ide?
 
Gledam ovu sliku sa cevima za raidijatore, ne kapiram uopste o cemu se radi. Do prozora idu 4 cevi, kao da su planirana dva radijatora. A i same cevi, nisu alupex, ne vidi se najbolje na slici ali da ne znam pomislio bih da su bakarne i da je u pitanju instalacija za parapetnu klimu. Jel ovo vas stan u pitanju, sta kaze plan koliko radijatora tu ide?
Jeste moj stan u pitanju i mene je to zacudilo zato sam i napisao oko simetricnosti i ovome svemu. U planu nema detalja oko radijatora, bar ja nisam video ali deluje da ce biti dva radijatora. Novi radijatori imaju ulaz izlaz u jednom prikljucku, da li ce takvi biti ugradjeni ne bih znao, ali treba pitati. Evo i slike cevi ako ti nesto znaci tj da se bolje vidi. Zato valjda i pisemo ovde kao komsije da budemo zajedno pametniji :)
 

Prilozi

  • 20220218_140355.jpg
    20220218_140355.jpg
    80,9 KB · Pregleda: 594
Ipak su alupex cevi. Bakar je postao ekstremno skup da bi se koristio za grejanje.
Jeste, radijatori se mogu povezati u tzv jednocevni ili dvocevni sistem (tako se zovu, ali oba traze dve cevi, samo su ventili i nacin vezivanja drugaciji), ali ovo na slici kao da je 2x dvocevni.
Ne mogu vise pomoci, zovite dok jos ima vremena da se ispravi sve. Nek vam objasne broj i polozaj radijatora, pa pomerite dok jos nije uradjena kosuljica na podu. Ove cevi mogu da se nastavljaju, alli to nije dobro resenje, tako ako nesto menjate zahtevajte da se postave nove cevi (pola sata posla i zanemarljjiv trosak).
 
I da, planovi instalacija (vode struje, grejanja, klime...) sigurno postoje samo je pitanje da li su dali su prezentovani vama kupcima. Vase je da trazite, ne vidim razlog zasto vam ih ne bi dali na uvid.
 
I da, planovi instalacija (vode struje, grejanja, klime...) sigurno postoje samo je pitanje da li su dali su prezentovani vama kupcima. Vase je da trazite, ne vidim razlog zasto vam ih ne bi dali na uvid.
Nisam siguran da to ide po tom principu i da se to postuje u potpunosti...neka me neko ispravi ko je to trazio i dobio pa makar i na uvid. Ja sam moje slikao u svakom slucaju
 
Mozda nisam lepo objasnio, mislio sam na pozicije prekidaca,uticnica, radijatora i klima, a ne na putanje kablova i cevi. To se mora slikati, nema drugog nacina.
 
Meni se čini da su predviđena dva niska radijatora ispod prozora. Nekad se stavljaju 2 umesto jednog dugačkog, da bi se poboljšala ciirkulacija vode.
Ne treba nikoga da brine što se cevi vode ovako krivudavo po podu, to je sasvim normalno.
U svakom slučaju treba investitor da Vam dostavi crteže sa ucrtanim pozicijama radijatora, sušača peškira, ventilatora u kupatilima i unutrašnjim i spoljnom jedinicom klime.

1645508959932.png
 
Meni se čini da su predviđena dva niska radijatora ispod prozora. Nekad se stavljaju 2 umesto jednog dugačkog, da bi se poboljšala ciirkulacija vode.
Ne treba nikoga da brine što se cevi vode ovako krivudavo po podu, to je sasvim normalno.
U svakom slučaju treba investitor da Vam dostavi crteže sa ucrtanim pozicijama radijatora, sušača peškira, ventilatora u kupatilima i unutrašnjim i spoljnom jedinicom klime.

Pogledajte prilog 128362
Jesu dva radijatora, proverio sam i dobio raspored, gde se vide pojedine stvari.
Svasta bih ja tu menjao ali koliko sam razumeo nema vajde, a mozda i bolje tako :)
 
Pozdrav svima! Da li je neko imao priliku da vidi rendere ulaza, hodnika? Takodje me zanima da li je dostupna info oko modela ( proizvodjaca) ulaznih vrata, liftova?
 
Da li ima neko informacije kako se odvija ovaj projekat? Cujem da kasne sa isporukom plocica za toalet par meseci.
 
Da li ima neko informacije kako se odvija ovaj projekat? Cujem da kasne sa isporukom plocica za toalet par meseci.
Pozdrav, moje vidjenje razvoja situacije je da ce verovatno biti nekog kasnjenja, sto je opet se ogradjujem, moja procena. To opet zavisi naravno od mnogo stvari, ubrzali jesu, ide im na ruku da je Putin resio koronu ali i uveo problem sa mnogim drugim stvarima otuda i kasnjenja.
Smatram da postoji prostor da sve bude 'na vreme' ali ali... radna snaga je ta od koje sve zavisi tj od izvodjaca radova i podizvodjaca.
Ima li info o tom 'demo' stanu koji bi trebao biti primer? I da li je skoro neko obilazio i sagledavao kvalitet unutrasnjih radova?
 
Pozdrav, da li ima neko neki update? Isto tako, zar ne bi trebalo i ulica Tadije Sondermajera da se produzi pored zgrade? Kad li je to predvidjeno? Ne znam dal to isto može da utiče na primopredaju..

Hvala
 
Pozdrav, da li ima neko neki update? Isto tako, zar ne bi trebalo i ulica Tadije Sondermajera da se produzi pored zgrade? Kad li je to predvidjeno? Ne znam dal to isto može da utiče na primopredaju..

Hvala
При завршетку изградње самих зграда тог насеља "Лековита башта", г/радиће се тај део улице Тадије Сондермајера, од садашње раскрснице, код зграде Ексинг, до Тошиног бунара. То је неких 50-так метара дужине.
 
Mi smo bili juce na gradilistu, stan nam je na 2. apratu. Postavljene su zidne plocice u kupatilu, podne nisu.
Jos nesto po stanu zanimljivo sem plocica?
Prozori, roletne, parket, rigips, kuhinja, grejanje(radijatori)...kako ti deluju rokovi, spoljna fasada ... slobodno podelite sa ljudima, nije sramota, opet na kraju smo svi komsije, a kakvi smo sada takvi cemo biti doveka...
Mislim da je svima u interesu da imaju i pozitivne i negativne stvari kako bi ih ispravljali i proveravali.
P.S. pohvala i za ovoliko jer nije obaveza ali ako ima jos nekih informacija bilo bi super, da me pogresno ne shatis i mislis da je kritika
 
Jos nesto po stanu zanimljivo sem plocica?
Prozori, roletne, parket, rigips, kuhinja, grejanje(radijatori)...kako ti deluju rokovi, spoljna fasada ... slobodno podelite sa ljudima, nije sramota, opet na kraju smo svi komsije, a kakvi smo sada takvi cemo biti doveka...
Mislim da je svima u interesu da imaju i pozitivne i negativne stvari kako bi ih ispravljali i proveravali.
P.S. pohvala i za ovoliko jer nije obaveza ali ako ima jos nekih informacija bilo bi super, da me pogresno ne shatis i mislis da je kritika
Slazem se sa komsijom. Sve je u komunikaciji i dogovoru.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: X3m
Pozdrav! Da li je neko uspeo da vidi rendere hodnika, ulaza?
 
Komsije, evo malo slicica i od mene od ove nedelje. Za info, da drugi sprat pocinje parket, ima i slike koji je. Plocice su isto uradjene dontreceg sprata podne zidne, nije mi jasna kombinacija u odredjenim stanovima (podne i zidne su iste) i nisu od ovi izabranih. Sto se tice novih plocica malo je cudna razlika izmedju bež i sive varijante tj siva varijanta je na slikama tamnija a takva je i uzivo, bež uzivo deluje kao da je siva (bar meni). ali opet ponavljam meni deluje tako. Stakla su stavljena, izolacija ide, preko vune ide stiropor/dur. I toliko od mene.
Ulica bi trebala da se radi od septembra.
Sto se rendera i pokaznog stana tice info je da on nije nista sredjeniji od ostalih na donjim spratovima. Sto se roka tice kazu da se sve postuje, radnika ima dosta na gradilistu i radovi napreduju. Toliko od mene, u nadi da ce se jos neko ukljuciti sa nekim informacijama.
20220610_143928.jpg
20220610_143952.jpg
20220610_143957.jpg
20220610_144021.jpg
20220610_144040.jpg
20220610_144054.jpg
20220610_144045.jpg
20220610_144129.jpg
20220610_144159.jpg
20220610_144255.jpg
20220610_144342.jpg
20220610_144346.jpg
20220610_144438.jpg
20220610_144447.jpg
20220610_144532.jpg
20220610_144543.jpg
20220610_144557.jpg
20220610_144644.jpg
20220610_144654.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Vrh