Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Posto smo uskraceni za podrum, treba videti sa majstorima da nam ozidaju terase...naravno, ko zeli. Bolje je da to oni odrade da se ne razlikuje, nego da mi sami zastakljujemo cele terase kako nam se svidi...jer ja cu morati da zastaklim, ozidali oni ili ne.
 
Ja sam pitala za to u GDS-u i oni su mi rekli da to sada nipošto ne može, jer projekat mora da se ispoštuje u dlaku.
 
emakso je napisao(la):
Pozdrav ljudi,

Danas sam konačno našao vremena da odem do gradilišta i obišao svoj stan u Objektu 2 na IV spratu. Prilično sam zadovoljan a slike govore više od reči...

Inače i ja sam predao skoro za povrat PDV-a i uskoro očekujem novac od koga ću u toku gradnje valjda uspeti da sredim ceo stan....


Da li bi mogao da napises korake za prikupljanje dokumentacije (sta je sve potrebno) za povracaj PDVa. Dobio sam spisak u GDS ali znajuci kako to sve kod nas funkcionise, 100% nesto fali. Tvoja pomoc bi svima znacila da se ne vracamo deset puta. Hvala
 
vucko":3e5sc4vn je napisao(la):
Platili ste hrastov parket,trazite ga!Ako vam ne daju hrastov parket,trazite da svaki kvadrat bude jeftiniji za 50tak eura I onda moze da prodje inace ovako ne!


Gde pise da je hrastov parket? Meni u ugovoru nista ne pise, ni koji je parket, ni plocice...tako da mogu da mi stave sta god hoce.
 
Mister_No":3g2yvams je napisao(la):
vucko":3g2yvams je napisao(la):
Platili ste hrastov parket,trazite ga!Ako vam ne daju hrastov parket,trazite da svaki kvadrat bude jeftiniji za 50tak eura I onda moze da prodje inace ovako ne!


Gde pise da je hrastov parket? Meni u ugovoru nista ne pise, ni koji je parket, ni plocice...tako da mogu da mi stave sta god hoce.

U ugovoru ne piše, al piše u tehničkoj dokumentaciji koja se dobija uz ugovor, tako da ne mogu baš da ti stave šta god hoće.
 
ssandra":2rwypdac je napisao(la):
Mister_No":2rwypdac je napisao(la):
vucko":2rwypdac je napisao(la):
Platili ste hrastov parket,trazite ga!Ako vam ne daju hrastov parket,trazite da svaki kvadrat bude jeftiniji za 50tak eura I onda moze da prodje inace ovako ne!


Gde pise da je hrastov parket? Meni u ugovoru nista ne pise, ni koji je parket, ni plocice...tako da mogu da mi stave sta god hoce.

U ugovoru ne piše, al piše u tehničkoj dokumentaciji koja se dobija uz ugovor, tako da ne mogu baš da ti stave šta god hoće.

Hvala na info. Ja nisam dobio tu tehnicku dokumentaciju, tako da nemam pojma sta u njoj pise. Verovatno su zurili da me otkace posto im je isticalo radno vreme pa nisu hteli da gube vreme da stampaju i to.
 
Građevinska direkcija Srbije počinje sa prodajom garažanim mesta u objektima u naselju Dr Ivan Ribar na Novom Beogradu. Cena garažnog mesta je 7200 € sa PDV-om. Rok za isplatu kupoprodajne cene je 30 dana.
Svi zaintresovani građani mogu da dođu u prostorije Direkcije da pogledaju raspoloživa garažna mesta i dobiju detaljnije informacije.
 
Pozdrav svima (prvi post)

Aladin":2fduhufz je napisao(la):
Građevinska direkcija Srbije počinje sa prodajom garažanim mesta u objektima u naselju Dr Ivan Ribar na Novom Beogradu. Cena garažnog mesta je 7200 € sa PDV-om. Rok za isplatu kupoprodajne cene je 30 dana.
Svi zaintresovani građani mogu da dođu u prostorije Direkcije da pogledaju raspoloživa garažna mesta i dobiju detaljnije informacije.

Ja imam informaciju (iz direkcije) od pre nekoliko nedelja da će se garaže prvo nuditi kupcima stanova a tek nakon nekog perioda da će se prodavati preostale garaže zainteresovanim kupcima. Da li se to sad nešto promenilo? Jel to znači da je moguće kupiti samo garažno mesto bez kupovine stana?
 
Nama je receno da ce garaze prvo nuditi kupicima velikih stanova, pa tek onda ostalim stanarima. Ipak, niko nas nije kontaktirao u vezi sa tim, iako spadamo u kupce velikog stana.
Meni iskreno smeta sto grarazno mesto ne moze da se ukljuci u kredit i mislim da ce sama prodaja zbog toga ici lose.
 
Cena je previsoka, mislim da je to glavni razlog sto ce prodaja ici lose.
 
Ljudi,

Ja danas rezervisao garazu. Imaju u GDS-u neki problem pa ne mogu još da krenu sa prodajom garažnih mesta. Rekli su mi da će me zvati uskoro pa ću se raspitati ako dotle ne saznamo kakvo je obezbeđenje garaže.

Mene ustvari najviše zanima da li će imati rampu kao u Delta Citiju ili će biti garažna vrata koja se zatvaraju. Bilo bi suludo da nemamo rampu.. Za fizičko obezbeđenje garaže sa portirom mislim da nema šanse ali pitaćemo...

Pozz
 
Bice metalna garazna vrata koja se otvaraju i zatvaraju daljinski, svaki vlasnik ce imati daljinski. Kao u naselju Stepa Stepanovic. Ima slika na njihovom forumu. Bolje nego rampa u svakom slucaju. Ipak je Belville mirniji i obezbedjeniji kraj. Ne bih volela da garaze budu mesto gde ce se okupljati razni likovi, sto se u blokovima podrazumeva.
 
emakso":2c2t3lbd je napisao(la):
Ljudi,

Ja danas rezervisao garazu. Imaju u GDS-u neki problem pa ne mogu još da krenu sa prodajom garažnih mesta. Rekli su mi da će me zvati uskoro pa ću se raspitati ako dotle ne saznamo kakvo je obezbeđenje garaže.


A da li si ti i kupac stana ili samo garaže?
 
micir27":yjqqx7dw je napisao(la):
Bice metalna garazna vrata koja se otvaraju i zatvaraju daljinski, svaki vlasnik ce imati daljinski. Kao u naselju Stepa Stepanovic. Ima slika na njihovom forumu. Bolje nego rampa u svakom slucaju. Ipak je Belville mirniji i obezbedjeniji kraj. Ne bih volela da garaze budu mesto gde ce se okupljati razni likovi, sto se u blokovima podrazumeva.
Izvinjavam se sto uskacem u temu.

Recimo moja rodjaka je zivela u bloku 19a i tamo imaju podzemnu garazu koju placaju bese 1000 dinara mesecno i za te pare dobijete iznajmljivanje garaznog mesta a i njime se placa cuvar,jeste da je to neki dedica bivsi policajac u penziji ali opet sprecava sumnjive likove i decurliju da budu u garazi.

Koliko znam kupac garaze moze biti samo neko ko je kupio stan u naselju.
 
micir27":rhfdofm1 je napisao(la):
Bice metalna garazna vrata koja se otvaraju i zatvaraju daljinski, svaki vlasnik ce imati daljinski. Kao u naselju Stepa Stepanovic. Ima slika na njihovom forumu. Bolje nego rampa u svakom slucaju. Ipak je Belville mirniji i obezbedjeniji kraj. Ne bih volela da garaze budu mesto gde ce se okupljati razni likovi, sto se u blokovima podrazumeva.

To je super varijanta !!!
 
Hap Hapablap":2n4xpcyl je napisao(la):
emakso":2n4xpcyl je napisao(la):
Ljudi,

Ja danas rezervisao garazu. Imaju u GDS-u neki problem pa ne mogu još da krenu sa prodajom garažnih mesta. Rekli su mi da će me zvati uskoro pa ću se raspitati ako dotle ne saznamo kakvo je obezbeđenje garaže.


A da li si ti i kupac stana ili samo garaže?

Da, ja sam kupio stan u Objektu 2 Ulaz A od 69.8 kvm.
 
Ja ne znam odakle to da neko ko nije vlasnik stana moze da kupi garazno mesto? Moracu da ih pitam. Cini mi se da si nama rekli iskljucivo stanari. To mi je potpuno nebulozno ako dozvole? Mada me nista ne bi cudilo od njih. Provericu ipak.
 
Da li bi mogao da napises korake za prikupljanje dokumentacije (sta je sve potrebno) za povracaj PDVa. Dobio sam spisak u GDS ali znajuci kako to sve kod nas funkcionise, 100% nesto fali. Tvoja pomoc bi svima znacila da se ne vracamo deset puta. Hvala[/quote]

Kista,

Imash sve informacije na http://www.blok72.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=40

Inace potpuno si u pravu ne pise sve u papirima koje uzmes u GDS-u. Kad mislis da si skupio sve papire odes na I sprat u poreskoj (tosin bunar 149) u sobu 116 (desno uz stepenice pa do kraja hodnika) i tamo ti kazu sta ti fali pre nego sto predash zahtev na salteru....

Meni su dodatno trazili Prijavu prebivališta za mene, suprugu i decu iz LJermontove. Kao i potvrde iz banke o svim tranšama prema GDS-, tj tri potvrde.

1. 5% avans
2. 15 % uplate da bih dao 20 % učešća za kredit jer nemam uslove za subvenciju
3. 80 % kredita

Sve tri potvrde sam morao da dostavim posebno i sve su u paru morale da se slože sa fakturama GDS-a i oko njih sam se najviše iscimao jer sam 5 % platio iz keša 15 % iz jedne banke a 80 % iz druge banke, a u banci im treba pola sata da vam iskucaju potvrdu....

Pozdrav
 
Upravo su mi javili da mi je urađeno rešenje za povrat PDV-a. Predao 23 Feb danas je 13. Mart :) i za dan dva da očekujem novac na računu.

Sutra idem po rešenje jer rade sa strankama do 12h ( to sam zaboravio da napišem u postu)
 
micir27":1wbn08rv je napisao(la):
Ja ne znam odakle to da neko ko nije vlasnik stana moze da kupi garazno mesto? Moracu da ih pitam. Cini mi se da si nama rekli iskljucivo stanari. To mi je potpuno nebulozno ako dozvole? Mada me nista ne bi cudilo od njih. Provericu ipak.

Što bi bilo nebulozno? Ja živim u naselju Ivana Ribara u zgradi neposredno pored vašeg novog naselja. Ako se ne varam meni naj bliži objekat je br 4. U našem naselju nema mesta za parkiranje pa su kola parkiana ispred zgrada u pešačkoj zoni. Za takvo stanje nisu krivi (samo) stanari koji poseduju kola već neko ko je osmislio ovoliko naselje a da nije planirao dovoljan broj parking mesta, a garaže ni da ne pominjem. Veruj mi i vi ćete imati isti problem. Meni ne bi smetalo da se svakog jutra prošetam do susedne zgrade (zaista je blizu) po kola. Ne vidim što bi tebi smetalo ako bi ja imao garažu u tvom naselju. Pa pre ili kasnije će neko ko je kupio garažu kod vas da je proda a ne vidim ni jedan razlog zašto bi kupac bio iz vašeg naselja.

E sad da ne bude zabune, u direkciju su mi rekli da će se garaže prvo nuditi kupcima stanova, a tek nakon prodaje stanova ako preostane garažnih mesta biće ponuđena svim zainteresovanim kupcima. Zato sam i postavio to pitanje jer iz početne informacije koju je plasirao emakso nije mi bilo jasno da li su počeli prodaju svim zainteresovanim ili samo kupcima stanova.

Uzgred, ako bi neko da proda garažu.... :)
 
Ja sam imao utisak da u ovom naselju ima dosta mesta za parking, kad god sam bio, bilo je. Nije mi jasno, da li se mesta popune uvece, posto je preko dana poluprazno.
 
Imam jednu nedoumice pa ako moze neko da me prosvetli, da li je bolje potpisati ugovor sa minimalnim ucescem cime bi dobio maksimalnu subvenciju od drzave pa onda prevremenom otplatom smanjiti ratu ili u startu dati vece ucesce?
 
Mister_No":f8a82nju je napisao(la):
Imam jednu nedoumice pa ako moze neko da me prosvetli, da li je bolje potpisati ugovor sa minimalnim ucescem cime bi dobio maksimalnu subvenciju od drzave pa onda prevremenom otplatom smanjiti ratu ili u startu dati vece ucesce?

Ovo neće biti baš prosvetljenje, nego ti samo prenosim našu odluku: mi smo imali istu nedoumicu i lupali smo glavu izvesno vreme, ali kad smo sabrali koliko rastu cene obrade kredita i penali pri privremenoj otplati i uporedili to sa uštedom od subvencije, ispalo je da je ipak bolje dati nešto veće učešće. Tako je bilo u našem slučaju. Pozdrav!
 
Sto se tice parkinga u naselju ne mislim da ce biti veliki problem kad se sve zavrsi, ali da sada jeste problem to verujem, jer je to problem u svim blokovima, pa i u ovom bloku.
Aladine, to sto si ti video je situacija u ranijim casovima, kada su ljudi na poslu, ali posle pet nije bas sjajno, mislim na vreme kada se ljudi vracaju sa posla. Tada se stvara problem.
U ovom bloku istina nema garaza, ali isto tako mislim da nije fer da se nude bilo kome osim stanarima zgrade. Naravno, ako ne bude zainteresovanih stanara onda tu nemam sta da mislim. Njihovo je pravo da u tom slucaju rade sta hoce. Garaza je nesto sto spada u lux i ocigledno da je kupcima stanova na sve troskove koje imaju, a to su ucesce za kredit i placanje rate, opremanje stana i za mnoge placanje rente za stan u kojem ce biti do useljenja, garaza jedan veliki trosak. Iz tog razloga smatram da nije lepo da se to koristi, jer pre svega trebalo bi da sacekaju samo useljenje pa tek onda da vide pravu situaciju, a ne sada da prodaju garazno mesto drugima. Nadam se da nece ispasti skotovi i da ce na takvu odluku sacekati. Bez ljutnje, ali to je fer. I naravno, trebalo je da vezu garazu za kredit, a ne da dizem sto kredita. Mislim da je garazno mesto u zgradi jako korisna stvar, posebno zbog toga sto lift vodi do nje i da ne nabrajam ostale prednosti i blagodeti. Ja se radujem sto to postoji u ovom naselju, ali ne razumem bas najbolje situaciju sa ostavama? Nama su rekli da svi u naselju imaju pravo na ostave u atomskim sklonistima. Ne samo zgrade 2, 3 i 6. Ima li jos neko ovu informaciju?
 
Vrh