Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

@emakso Da li si razmislio gde ces da stavis tv u dnevnoj sobi? Posto u velikim stanovima, uglavnom, nema ucrtanog tv-a.
 
@cecili Za praznike planiram da sa suprugom odradim organizaciju stana pa ću vam poslati sve digitalno. Najviše mi zavisi od ugradnih ormara ali najverovatnije će biti na držaču na spoljnjem zidu.

@micr27, cante sorry za konfuziju ali mislim da će nam link koji je postavio lajfisgoinon postavio pomoći ...

Pozdrav
 
Izvinjavam se svima rotirao sam sliku za 180 stepeni. Ovo što sam ja prikazao je orijentacija trosobnog stana u objektu 4. Znači definitivno je sve obrnuto kod mene u stanu kako je Cante i rekao. Spavaće sobe SEVEROZAPAD dnevni deo JUGOISTOK

fullscreen-capture-12272.jpg


dsc06577.jpg


Slike odgovaraju jedna drugoj. Još jednom se izvinjavam zbog pogrešne interpretacije...
 
Nema veze, vazno je da si shvatio! :D
I bolja ti je ova orijentacija, tako da nema sta...
 
@cecili

ja TV planiram da postavim na zidu koji se granici sa hodnikom... to bi u praksi ovako izgledalo
e959eaf2-dd3e-46c3-bcbe-.jpg
 
@cecili
Koliko vidim ti si se odlucila za drugi stan, a ne onaj na povucenom spratu?
 
@micir27
Ja cu, najverovatnije, uzeti troiposoban stan. Ovo sam samo onako pitala. Cini mi se da si spominjala da bi nesto menjala, pomerala neke zidove. Sta si imala u planu?
 
Ja bih pomerila zidove tako da prosirim radnu sobu, otprilike da sve tri sobe budu priblizno istih dimenzija. Potom, zatvorila bih potpuno zid gde su vrata od kuhinje, a otvorila deo sanka.
 
@micir27

Kada planiraju da puste u prodaju ostale objekte? Ne mogu da dobijem GDS, a trenutno nemam vremena da odem tamo.
 
Tv stavi gdje je garnitura a garnituru zarotiraj nemora da stoji uz zid mali ti je zid za tv pored vrata stavi neku neobicnu policu za knjige
 
@cecili
Petica polovinom januara, a 4 i 6 ne znaju. Koji objekat tebe zanima?
 
Pozdrav buduće komšije :)
Da li neko ima informaciju da li objekat tri ide nešto ispred roka ili ostaje plan kako piše u Ugovoru - septembar 2013?

I eto, čisto za informaciju, ako nekoga zanima...početkom decembra je banka pustila sredstva GDS za moj stan, ali GDS još uvek nije završila dokumenta za povraćaj PDVa. ZVao sam ih juče, rekoše, imaju gomilu dokumenata koja čekaju samo potpis nadležnog lica. "Molim vas, kraj je godine, u haosu smo...završni račun i te stvari...bićete obavešteni", bio je odgovor gospođe preko telefona. Eto :)
 
HaLyl":1c6j2e0h je napisao(la):
Pozdrav buduće komšije :)
Da li neko ima informaciju da li objekat tri ide nešto ispred roka ili ostaje plan kako piše u Ugovoru - septembar 2013?

I eto, čisto za informaciju, ako nekoga zanima...početkom decembra je banka pustila sredstva GDS za moj stan, ali GDS još uvek nije završila dokumenta za povraćaj PDVa. ZVao sam ih juče, rekoše, imaju gomilu dokumenata koja čekaju samo potpis nadležnog lica. "Molim vas, kraj je godine, u haosu smo...završni račun i te stvari...bićete obavešteni", bio je odgovor gospođe preko telefona. Eto :)

Zdravo svima,
ja sam kupila stan u objektu 3 na 6. spratu, strana ka onim livadama, ne ka naselju, da li je jos neko sa ovog foruma kupio stan na istom spratu? Danas sam bila na gradilistu radi se uveliko ali ne na objektu 3, pa nisam uspela da udjem u zgradu, jednostavno nikoga od radnika nije bilo.
Nadam se da ce objekat biti zavrsen u roku, mesec-dva mi nije toliko strasno, bitnije mi je da kvalitet bude dobar. Ukoliko bi radnici forsirali zavrsetak pre roka to sigurno utice na kvalitet zavrsnih radova koji su veoma bitni.
 
Kvalitet nema veze sa rokovima. Rokovi su napravljeni tako da je isplanirano da se u tom roku uradi sve onako kako treba.
Radnici rade onako kako su placeni i kako su raspolozeni. Da li ce rad da razvuku na godinu dana ili urade za 3 meseca uopste nece uticati na kvalitet. Ako im se moze da rade aljkavo, radice aljkavo koliko god im das vremena.
Sve zavisi od firme i kontrole radova.
Tako se pokazalo i u Stepi, koliko znam najmanje zamerki je bilo na zgradu koju je radio npr. Energoprojekt, a neke su ispale fuseraj a kasnile nenormalno.
 
direktor":3i2olbd1 je napisao(la):
Tv stavi gdje je garnitura a garnituru zarotiraj nemora da stoji uz zid mali ti je zid za tv pored vrata stavi neku neobicnu policu za knjige

Zid je 146cm dugacak, zbog cega mislis da je mali za TV? Nekako mi je najlogicnije da garnitura bude uz zid, ako bih je drugacije rotirao ili bih blokirao izlaz na balkon ili bi morao da stavim garnituru nasred sobe

plan.png
 
Pozdrav Ljudi,

fullscreen-capture-17201.jpg


Malo obišao gradilište za praznik pa da podelimo radosne trenutke :D

img7471.jpg


img7474.jpg


Ako se bo Božiću godina poznaje lepo ćemo se i brzo useliti ove godine :D

Video sam još neke ljude danas na gradilištu pa ako se neko prepoznao nek se javi :)

Živeli !!!
 
Ljudi,
sta mislite kad ce biti useljenje?
Koliko je realno da bude pre septembra/oktobra?

hvala svima unarped na komentaru
pozdrav
 
Buduce komsije,
srecni vam svi praznici, oni koji su prosli i koji slede. Nadam se da cete se brzo useliti pa ce nam novo naselje biti brojnije i uredjenije.
Sto se tice gradnje vasih stanova, grade se neverovatnom brzinom, to je nas utisak. Svakog dana se primeti napredak u gradnji, radili su i za praznike, samo 1. i 7. nisu radili. Medjutim, moram da vas predupredim da se ovaj deo izgradnje, odnosno zidarski radovi, i zavrsavaju najbrze. Problem ce biti kada dodju zavrsni radovi za koje treba vise vremena i para. Pratite situaciju, posecujte gradiliste i zovite investitora sto cesce sa svim pitanjima koje imate.
Pozdrav od komsija iz neprofitnih stanova
 
Biljana_Dj":a3p51uf0 je napisao(la):
HaLyl":a3p51uf0 je napisao(la):
Pozdrav buduće komšije :)
Da li neko ima informaciju da li objekat tri ide nešto ispred roka ili ostaje plan kako piše u Ugovoru - septembar 2013?

I eto, čisto za informaciju, ako nekoga zanima...početkom decembra je banka pustila sredstva GDS za moj stan, ali GDS još uvek nije završila dokumenta za povraćaj PDVa. ZVao sam ih juče, rekoše, imaju gomilu dokumenata koja čekaju samo potpis nadležnog lica. "Molim vas, kraj je godine, u haosu smo...završni račun i te stvari...bićete obavešteni", bio je odgovor gospođe preko telefona. Eto :)

Zdravo svima,
ja sam kupila stan u objektu 3 na 6. spratu, strana ka onim livadama, ne ka naselju, da li je jos neko sa ovog foruma kupio stan na istom spratu? Danas sam bila na gradilistu radi se uveliko ali ne na objektu 3, pa nisam uspela da udjem u zgradu, jednostavno nikoga od radnika nije bilo.
Nadam se da ce objekat biti zavrsen u roku, mesec-dva mi nije toliko strasno, bitnije mi je da kvalitet bude dobar. Ukoliko bi radnici forsirali zavrsetak pre roka to sigurno utice na kvalitet zavrsnih radova koji su veoma bitni.
E pa draga buduća komšinice, vidimo se na kafi :) Ja sam isto na VI spratu, doduše ulaz B (bliže Savi) i gledam ka bloku, ne ka livadama.
Inače, evo nečeg interesantnog u vezi sa rokovima useljenja: http://gds.rs/naseljeir/termini.php
Po planu je gotovo istovremeno useljavanje u objekte 2 i 3 (u objekat 3 čak i koji dan pre), iako je objekat 2, barem vizuelno, nešto više odmakao u odnosu na trojku...zanimljivo.
 
HaLyl":38hf3dsu je napisao(la):
Biljana_Dj":38hf3dsu je napisao(la):
HaLyl":38hf3dsu je napisao(la):
Pozdrav buduće komšije :)
Da li neko ima informaciju da li objekat tri ide nešto ispred roka ili ostaje plan kako piše u Ugovoru - septembar 2013?

I eto, čisto za informaciju, ako nekoga zanima...početkom decembra je banka pustila sredstva GDS za moj stan, ali GDS još uvek nije završila dokumenta za povraćaj PDVa. ZVao sam ih juče, rekoše, imaju gomilu dokumenata koja čekaju samo potpis nadležnog lica. "Molim vas, kraj je godine, u haosu smo...završni račun i te stvari...bićete obavešteni", bio je odgovor gospođe preko telefona. Eto :)

Zdravo svima,
ja sam kupila stan u objektu 3 na 6. spratu, strana ka onim livadama, ne ka naselju, da li je jos neko sa ovog foruma kupio stan na istom spratu? Danas sam bila na gradilistu radi se uveliko ali ne na objektu 3, pa nisam uspela da udjem u zgradu, jednostavno nikoga od radnika nije bilo.
Nadam se da ce objekat biti zavrsen u roku, mesec-dva mi nije toliko strasno, bitnije mi je da kvalitet bude dobar. Ukoliko bi radnici forsirali zavrsetak pre roka to sigurno utice na kvalitet zavrsnih radova koji su veoma bitni.
E pa draga buduća komšinice, vidimo se na kafi :) Ja sam isto na VI spratu, doduše ulaz B (bliže Savi) i gledam ka bloku, ne ka livadama.
Inače, evo nečeg interesantnog u vezi sa rokovima useljenja: http://gds.rs/naseljeir/termini.php
Po planu je gotovo istovremeno useljavanje u objekte 2 i 3 (u objekat 3 čak i koji dan pre), iako je objekat 2, barem vizuelno, nešto više odmakao u odnosu na trojku...zanimljivo.

Zdravo HaLyl,
i ja sam u ulazu B :D jedva cekam, bice slavlja a kafica se podrazumeva i poneko zesce picence :vops:
 
Vrh