Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Emakso a ne Emasko, izvini na permutovanju slova, sad si me odusevio, ladno spojena dva stana, super!! Prosto fenomenalno!
 
Pa bila je takva policija na slici da se najlakse prepoznaje izgled dva spojena stana...
 
emakso":3m4abpnv je napisao(la):
Anchi,

To je trosoban stan od 69 kvadrata. Na slici sam spoji dva takva ista stana koji su jedan u Ulazu A a drugi u Ulazu B i oni su ušuškani u sredini zgrade. Na slici se lako prepoznaju tako što jedan ima prozor u betonskoj konstrukciji a drugi ima zidani prozor. Na sajtu GDS-a imas situaciju objekta 2 gde su svi stanovi...

fullscreen-capture-10162.jpg


fullscreen-capture-10162.jpg


20121014125042.jpg



Pozdrav

Koliko vidim ima odstupanja od projekta tj. nema dilatacionog dela izmedju dve lamele (dva zida jedan pored drugog od dve lamele). Očigledno da su dve lamele spojili
 
Da na slici izgleda tako, ali treba videti Glavni projekat. Ja sam samo spajao sličice iz PDF-a. Koliko sam ja informisan projekat je radila Projektomontaža pa ako neko ima kompletan Glavni projekat ili poznaje nekoga ko bi mogao da ga ima bilo bi lepo da malo SHARE-uje...
 
Ovako nabrzaka mi izgleda neverovatno da se zgrada gradi sa betonskim zidovima to jest prozorima kako obeleziste.Ocigledno izvodjac stedi pa gradi betonske dok ovaj koji radi ciglama sigurno postuje projekat.

A rezultati toga da onaj ko kupi stan u tom betonskom ce imati mnogo losiju izolaciju u odnosu na ovog u zgradi sa ciglama a ako ne gresim cena kvadrata je ista!
 
Nisu vam na sajtu oni stanovi koji su vec kupljeni ili rezervisani.
 
Ovo sto je Vucko napisao je potpuno tacno. ne radi se samo o izolaciji, zivela sam dugo kao podstanar u zgradi sa betonskim predfabrikovanim elementima umesto cigle. Vremenom dolazi do sleganja terena i zgrade, izmedju betonskih ploca se pojave otvori kroz koje prolazi voda. U zgradi je svima curelo kroz fasadu, a o curenjima unutar zgrade da ne pominjem. Pazite sta kupujete, sacekajte da vidite kako grade stanove, pa tek onda placajte.
 
daca":l4ev0o77 je napisao(la):
Nisu vam na sajtu oni stanovi koji su vec kupljeni ili rezervisani.

Mislim da to nije slučaj. Jednostavno su izbacili samo polovinu stanova u prodaju. Takođe, iako na sajtu piše da su u ponudi stanovi u objektima iz 2 i 3, samo deo stanova iz objekta 2 je istaknut na sajtu.

I mene su zbunili ovi betonski zidovi. Da li je moguće da dva izvođača grade jedan objekat?

Znači ulaz A su betonski zidovi, a ulaz B cigla/blok?
 
Ako preuzmete PDF plan za stan od 41,48 videćete da PDF nije flat pa imate mogućnost da se igrate sa Lejerima. Lepo se vide koji su zidovi betonski a koji od cigle, čak možete da ih uključite i isključite iz pregleda. Naravno i sam kvalitet je bolji vektorski.
Nije samo u pitanju ova kvadatura sa takvim PDF ali na nju sam naleteo.
Evo linka ka PDF http://www.gds.co.rs/naseljeir/pdf/o2_41.48.pdf

Pozdrav
 
Drzava vise ne gradi stanove, zavrsice Stepu i Dr Ivan Ribar i to je to. Kako je ministar rekao nece biti novca ni za socijalne stanove. Sto bi rekli, potpuno povlacenje drzave iz stanogradnje. Nema novca.

viewtopic.php?p=209304#p209304
 
Danas sam bio u GDS-u. Nisu svi stanovi izlozeni na sajtu, a dosta onih koji su izlozeni nisu dostupni jer su ili prodati ili rezervisani. Sutra do kraja dana bi trebalo da se zna hoce li NKOSK osiguravati ove stanove tj. da li ce ovi stanovi u fazi izgradnje moci da budu predmet hipoteke.
 
lajfizgoinon":3ovcok8o je napisao(la):
Danas sam bio u GDS-u. Nisu svi stanovi izlozeni na sajtu, a dosta onih koji su izlozeni nisu dostupni jer su ili prodati ili rezervisani. Sutra do kraja dana bi trebalo da se zna hoce li NKOSK osiguravati ove stanove tj. da li ce ovi stanovi u fazi izgradnje moci da budu predmet hipoteke.


Joooooj, molim vas neka neko javi ako sazna sta je NKOSK usvojila tj da li ce moci da stan u Dr Ivana Ribara bude predmet hipoteke ( kao sto je trenutno slucaj za Stepu )?
Mnogo hvala svima unapred na informaciji? Imam problem da nadjem hipoteku a zelim da udjem u pricu subvencionisanog kredita, malo je novca ostalo i bojim se da ce se potrositi dok docekam tu odluku?

pozdrav
 
juce cam pisala NKOSK i oni su mi odgovorili da ocekuju da ce se odluka doneti u toku sledece nedelje, Vlada RS treba da usvoji finansijski elaborat kada bi bilo omoguceno konkurisanje za subvencije i za ovo naselje. Iskreno se nadam da ce tako i biti.

Da li neko zna da li je u Stepi bilo moguce kupiti stan uz subvenciju bez obzira na stepen zavrsenosti, posto sada u naselju Dr. Ivan Ribar ne mogu da se kupe stanovi u svim zgradama?
 
Koliko sam upoznat. Informacije su dosta pouzdane do petka , 26.10.12. ce se doneti odluka da li ce stanovi
u Dr Ivana Ribara moci da se sledece nedelje ponude kao predmet obezbedjenja kredita pre minimalne dovrsenosti tj stepena izgradjenosti od 80%. Ukoliko odluka bude pozitivna to ce biti odlicna vest za sve koji nemaju drugu hipoteku koju mogu ponuditi kao obezbedjenje po kreditu i mocice vrlo brzo, vec od sledece nedelje da apliciraju za subvencionisani kredit u banci.

U petak vece ili subotu cu moci da vam pouzdano potvrdim kakva odluka je doneta, da li su potpisani Anexi ugovora odnosno
da li je NKOSK postigla dogovor sa Drzavaom i potpisala sporazum o tome.
pozdrav
 
lajfizgoinon":qh29ohb9 je napisao(la):
Danas sam bio u GDS-u. Nisu svi stanovi izlozeni na sajtu, a dosta onih koji su izlozeni nisu dostupni jer su ili prodati ili rezervisani. Sutra do kraja dana bi trebalo da se zna hoce li NKOSK osiguravati ove stanove tj. da li ce ovi stanovi u fazi izgradnje moci da budu predmet hipoteke.

Ne razumem kako nisu svi stanovi izlozeni na sajtu? Koliko sam shvatila izbacili su tipske satnove i nisu navodili sve brojeve stanova, na kojim su sve spratovima.... Nemoj nam reci da ima i drugih kvadratura osim onih kojih ima na sajtu? I ja kad sam bila prilicno je bilo rezervisanih stanova, a to je bilo oko 20-og sept.
 
anchi":2wwpjnpa je napisao(la):
Ne razumem kako nisu svi stanovi izlozeni na sajtu? Koliko sam shvatila izbacili su tipske satnove i nisu navodili sve brojeve stanova, na kojim su sve spratovima.... Nemoj nam reci da ima i drugih kvadratura osim onih kojih ima na sajtu? I ja kad sam bila prilicno je bilo rezervisanih stanova, a to je bilo oko 20-og sept.

Ljudi su i u Stepi kupili mnoge stanove koji nisu bili na sajtu. U hodu su se neke stvari preprojektovale ili prosto nisu sve naveli. Tako je bilo i u Stepi i ljudima su govorili da obavezno odu u GDS da pogledaju katalog jer ima i drugih tipova stanova.
 
anchi":q0li6zw2 je napisao(la):
lajfizgoinon":q0li6zw2 je napisao(la):
Danas sam bio u GDS-u. Nisu svi stanovi izlozeni na sajtu, a dosta onih koji su izlozeni nisu dostupni jer su ili prodati ili rezervisani. Sutra do kraja dana bi trebalo da se zna hoce li NKOSK osiguravati ove stanove tj. da li ce ovi stanovi u fazi izgradnje moci da budu predmet hipoteke.

Ne razumem kako nisu svi stanovi izlozeni na sajtu? Koliko sam shvatila izbacili su tipske satnove i nisu navodili sve brojeve stanova, na kojim su sve spratovima.... Nemoj nam reci da ima i drugih kvadratura osim onih kojih ima na sajtu? I ja kad sam bila prilicno je bilo rezervisanih stanova, a to je bilo oko 20-og sept.

Svi tipovi stanova su izloženi na sajtu, ali ne i svi brojevi stanova. Količinski ima dosta više stanova u odnosu na ono što je na sajtu.
 
Da li neko ima bilo kakve informacije o lokaciji i vremenu pocetka gradnje osnovne skole u Dr. Ivana Ribara?
 
Dobra vest za sve koji planiraju kupovinu stanova u ovom naselju preko subvencionisanih kredita. Juče su me zvali iz GDS, a danas sam dobio i zvaničnu potvrdu od NKOSK-a:

Postovani,

Juce je usvojen zakljucak u Vladi RS, mi cekamo da zvanicno dobijemo dokument, a nakon toga je potrebno da potpisemo anekse ugovora sa bankama. Osiguranje za pomenuto naselje bi pocelo u toku sledece nedelje.

Srdacan pozdrav

Hvala,
S poštovanjem
----------------------


Odeljenje za osiguranje kredita i saradnju sa bankama
Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita
Kneza Miloša 20, 11000 Beograd
tel:011 / 3817- 900; 3817-902 fax: 011 / 3624 920
 
Pozdrav ljudi,

Evo ja danas po ovom lepom danu skoknuo do gradilišta i imao sam šta i čuti i videti. Prvo ovi iz GDS-a su totalni amateri ! Bitno da im "prodavačice"dobro izgledaju a ko gradi Objekte nije ni važno ! Objekat 2 ne gradi Banković već firma Exing b&p sajt http://www.exingbp.rs !!!! Ukoliko neko zna nešto više o ovoj firmi bio bih zahvalan na informaciji.

Na gradilištu nije bilo šefa ali sam uzeo njegovu vizitku i rekli su mi da planiraju da završe konstrukciju Objekta 2 (sa sve prozorima) za 2 meseca. Trenutno rade krov.

Šaljem par sličica u prilogu...

photo-001.jpg



photo2-001.jpg


photo3-001.jpg
 
Koji je ovo stepen završenosti? Ima li uopšte svrhe čekati da banke potpišu anekse sa nkoskom za kupovinu stanova u Objektu 2?
 
MIslim da svakako nije ni blizu 80 % jer su grubi radovi nege 30-40 % posla.

Meni su iz banke rekli da je stvar sa državom zavšena i da će stanovi u svim Objektima u naselju moći da se kupuju na kredit gde će obezbeđenje biti hipoteka na stanu i izgradnji.

Pozdrav
 
emakso":o78zjwos je napisao(la):
MIslim da svakako nije ni blizu 80 % jer su grubi radovi nege 30-40 % posla.

Meni su iz banke rekli da je stvar sa državom zavšena i da će stanovi u svim Objektima u naselju moći da se kupuju na kredit gde će obezbeđenje biti hipoteka na stanu i izgradnji.

Pozdrav

Da, samo što se ne zna još uvek kada će tačno moći da se podnose zahtevi jer je potrebno da banke potpišu anekse sa NKOSK-om. NKOSK bi trebao da pošalje zahteve u toku ove nedelje, a ostalo zavisi od banaka, kada će to da dođe na red na ivršni odbor... Moja procena je da će u onoj nedelji od 12. novembra to najranije realno krenuti.

Kako god, ja sam potpisao ugovor pa ćemo videti šta i kako dalje. :)
 
Vrh