Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Ne znam da li ima nekog osnova pošto je ovo država odredila da to bude ta cena i sada smanjuju. Ako su socijalni stanovi, valjda je cena ista za sve. Ni ja ne znam da li može da se tuži GDS (ja ću zbog drugih stvari da ih tužim - baš sad spremam tužbu sa advokatom), ali je svakako beozbrazno, vuku nas za nos i boli ih uvo.

Na stranu to što je realna cena najviše 900e, ali su (mi) tada bili povoljni uslovi da uzmem stan, kao i na sva obećanja i projekat, koji se neće ni realizovati na kraju, ostaće fina livada između GP3 i GP5, pa možemo tu svi da pasemo travu kao ovce koje nas je zavrnula država i GDS.
 
Komentar sa B92 na temu 21.6% pojeftinjenja novih stanova u Stepi:

"Ne vidim što je problem ako je neko platio stan po višoj ceni. Taj koji je platio, mislio je da ta nekretnina toliko vredi i verovatno je bio zadovoljan ponudom. Investitor, kao neko ko želi da zaradi, shvatio je da ne može da proda sve stanove po toj ceni pa je istu snizio. Tržište igra ulogu u visini cena. Ovi što su više platili su samo napravili lošu procenu i to je to. Zašto dramite zbog toga?! Svako želi da nešto proda po što višoj ceni a druga strana da kupi po što nižoj. Ako prihvatiš ponudu, niko te nije prevario ako se posle pojavi bolja ponuda...samo nisi dobro osetio trend koji je bio na tražištu i platio si cenu toga.
(Stanimir Branimir, 9. oktobar 2014 16:44)
# Link komentara
Preporučujem (+351)
Ne preporučujem (-40)"

Trend bi trebalo da je jasan svima koji su procitali post clana belka:
viewtopic.php?p=220698#p220698
 
Ma, sve je to jasno. Ja se slažem, to je jako loša procena svih nas, ali i GDS i država i grad utiču na to da još više padne cena kvadrata, time što nisu izgradili sve potrebne sadržaje.
 
Vi (stanari ovog naselja) možete da tužite GDS ako nisu izgradili nešto što je trebalo (mada ne verujem da je i to moguće dikazati jer vama u ugovoru sigurno ne piše da ćete imati školu, vrtić ili šta je već pisalo u pamfletu).

Verovatno možete da ih tužite što su vas doveli u zabludu, ali mislim da bi to pre uspelo da se ovo desilo u USA nego ovde.
 
Urke":3mtxt69g je napisao(la):
Po 980€ nude stanove u prizemlju i na poslednjem spratu!


Sada vidim da su ljudi gubili dvadesetine hiljada eura i na poslednjem spratu!

Forum Stepe:
"Posted Today, 10:32
Moj brat je pre tacno mesec i po kupio jedan komad u potkrovlju od 124 kvadrata o ceni 1290 - 10% tj. po 1161 eur/kvadrat. Ako se po 980 prodaju veliki stanovi u potkrovlju, takav je ovaj. Platio je vise 22444 eur. Gde je tu fer?"
 
astrodule":k8gfbf63 je napisao(la):
Vi (stanari ovog naselja) možete da tužite GDS ako nisu izgradili nešto što je trebalo (mada ne verujem da je i to moguće dikazati jer vama u ugovoru sigurno ne piše da ćete imati školu, vrtić ili šta je već pisalo u pamfletu).

Verovatno možete da ih tužite što su vas doveli u zabludu, ali mislim da bi to pre uspelo da se ovo desilo u USA nego ovde.

Postoji zvanični projekat naselja na osnovu koga smo kupovali stanove.
 
Ne verujem da štrajkuju tako što ne primaju klijente u svojim kancelarijama.

Ne znam šta vam je činiti, ali od priče po forumima i po sajtovima, teško da možete da izvučete neku materijalnu satisfakciju (ne verujem da ikoga zanima moralna satisfakcija).
 
Sad mogu da shvate da su kupili socijalne stanove i da se dozovu pameti i ne tripuji da su na Dedinju i da traze stalno neke gluposti i da izmisljaju. A za cenu, pa i meni je krivo sto sam kupio tablet od 17 hiljada pa su posle dva dana stavili na 13 hiljada akciju. Ne znam odakle nekom ideja da moze da se tuzi zbog toga, a prateci sadrzaji nemaju veze sa kupovinom stana, moze neko svasta da prica da bi nekom uvalio stan.
 
Prateće sadržaje smo mi platili, jer su bili uračunati u cenu kvadrata. I niko ne priča o tome da li nam je neko pričao nešto, već šta stoji u projektu.

@astrodule

To je i opcija kada potrošimo sve moguće resurse i strpljenje... Ja polako gubim volju, a GDS od mene dobija tužbu za druge stvari (parket - imam od sudskog veštaka da nije prva klasa i da je mešana parena i neparena bukovina + još nekoliko stvari koje ne bih da pišem ovde).
 
Znači cena od 980€ o kojoj trube u medijima je navlaka, bio je moj drug da vidi šta nude jer su mu rekli da ima stanova u prizemlju od 60m2 i poludeo je jer su po toj ceni u ponudi su samo stanovi u potkrovlju i to stanovi preko 75m2€!
 
@kraljribara To je jedini način da dobiješ nešto.

Nadam se da ćeš biti adekvatno obeštećen za parket i te druge stvari i ako ne bude problem, napiši ishod tog suđenja.
 
Ne vidim u čemu je problem, 2 godine posle završetka objekta ako nema neprodatih stanova naravno da će prodavac krenuti da snižava cenu, pa neće valjda doveka da drži istu.

Meni je veća nedoumica zašto nisu polako krenuli da spuštaju cenu još pre jedno 12 meseci, a ne čekali ovoliko i onda odmah roknuli 20% niže. Mislim svi privatnici prodaju preostale stanove po nižoj ceni, ono što se ne proda dve godine po završetku objekta, znači da je manje atraktivno.

Što se tiče ljudi koji su kupili stanove, nije tačno da su izgubili, ne vredi njihov stan više ako neko pored drži visoku cenu i ne može da proda stan. Sa druge strane svi koji su ranije kupili su birali stanove, spratove itd. sada je na prodaju ovo što je ostalo. Ono što meni ne ide u glavu je zašto su uopšte svi stanovi imali istu cenu, zato što je svima jasno da različiti stanovi ne mogu da imaju istu cenu ako se gleda čisto komercijalni aspekt - uvek je prizemlje jeftinije.

I na kraju, ovaj projekat se nikada nije reklamirao kao socijalni stanovi, kao ni projekat u bloku 72, tako da se to stalno pogrešno interpretira i u medjma, a bogami i ovde na forumu. Ovaj projekat je nastao radi nekakve pomoći građevinskoj industriji i to mu je bila osnovna zamisao, sada što je ostao krljav u nekim delovima, pa.... jeste videli nekad Državu kod nas da je uradila sve kako treba? Ja nisam.

Socijalni stanovi se prodaju po listama, porodicama koje imaju pravo na iste, ovde je mogao da dođe i kupi stan ko god hoće.
 
Usput, stanove od 45-50m2 su odavno sve prodali, tako da naravno da istih nema u ponudi po ovim cenama.
 
Potkrovlje je vruhunsko, tu i zivim, na 6. spratu ili kako oni zovu povucenom
 
Предложио бих надлежнима ако прате овај форум,
када се заврши уређење насеља, изграде сви потребни објекти потребни за нормалан живот становника насеља и уреде зелене површине,
да се на адекватном месту подигне пригодно обележје припадницима јединице ЈНА и ВЈ, чија се касарна на том месту налазила, у спомен њиховој часној борби.
 
Prigodno mesto je neki park, trg ili prometna ulica, a ne stambeno naselje
 
svsavic":124yn5yi je napisao(la):
Prigodno mesto je neki park, trg ili prometna ulica, a ne stambeno naselje

И мислио сам на парк који би настао на делу простора на коме се претходно налазила касарна 4. јули, односно Војвода Степа Степановић, на коме је 1. Пролетерска Гардијска Механизована Бригада ЈНА, односно 1.Оклопна Бригада ВЈ била стационирана. Зато сам и написао -адекватно место.
Трг би пре пристајао централном споменику националног нивоа.
 
Da nije pumpe i pretakalista za tng na 100metara od zgrada mozda bi bilo mesta i za spomenike. Ovako tesko.
 
Alpha":3bu1he2f je napisao(la):
Da nije pumpe i pretakalista za tng na 100metara od zgrada mozda bi bilo mesta i za spomenike. Ovako tesko.

За бар спомен-плочу вала има места..
 
Да ли се може негде нађи информација који извођачи радова су градили коју зграду у Степи?
 
Vrh