Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

relja":birdx0i1 je napisao(la):
Саша":birdx0i1 je napisao(la):
Двориште вртића у насељу Степа - доста је мало, простор за игру скучен, клупе постављене тако (увучене у простор за игру) да деца лако могу да налете на њих:
Mislim da ce problem strcavih klupa biti resen u kratkom roku. Dajem im maksimalno deset dana. Ko daje vise?
U parkicu u mom kraju je preko noci izvaljena i odnesena kompletna konstrukcija sa penjalicom i dve ljuljaske koja je imala cevi 6-7 santimetara debljine zabetoniranih u pod. Konstrukcija je postojala od kad je napravljeno naselje 1980-e godine, ali eto pre mesec dana su je neki izrodi pod okriljem noci iscupali. Ne presekli i odneli nego iscupali iz betona.
Ostala je druga konstrukcija sa dve ljuljaske na drugoj strani parkica. Pitam se koliko ce jos dugo stajati?
Tako da to da li su ove klupe fiksirane ili ne nema nekog znacaja barem kad se radi o sprecavanju kradje. U istom parkicu o kom pricam su postojale 4 klupe sa stranicama od betona debljine desetak santimetara za koje su bile usrafljene po 4 drvene grede. Prvo su vremenom stradale jedna po jedna greda i ostajale samo betonske stranice, da bi vremenom i one iscezle. Tako da danas nema vise nicega sto bi ukazivalo na to da su tu nekada stajale klupe.
Inace potpuno ista klupa kao te sa slike su bile stavljene ispred novootvorenog mini maksija prosle godine. Plato na kom je stajala je bio pokriven kamerom sa maksija. Klupa je nestala nakon nedelju dana. Toliko o svemu tome.
 
obdaniste_620x0.jpg

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... -i-dozvole

image2500.jpg

izgleda da su genjalci ipak zasrafili klupe u gumu :?:

Engri jeli to imate neku ekipu sekundaraca koji redovno svracaju u kraj ili je stepen lokalaca toliki
 
Мислим да су клупе ипак постављене на један суштаствено ингениозан начин ради првокласне физичко-кондиционе добробити малишана, илити - њихов перманентни рекреативни боди велнес у циљу правилног развоја њиховог мишићног волумена на свим релевантним позицијама.

Наиме, клупе се налазе на прецизно и студиозно одређеним трајекторијама могућег кретања деце тако да никако не могу да мимоиђу испружене ноге удобно заваљених васпитачица - те тако имају природну и безбедну имитацију дечје кружне - што је, запазићете, идеалан облик - стазе за трчање с препонама, чиме се истовремено убија неколико пословичних мува - васпитачице постижу максималан ефекат с минималним утрошком енергије, а деца на минималном простору максимално развијају своје физичко-кондиционе перформансе.
 
Cool story bro!

@diso Klupe u parkicu lokalci, klupa kod maksija i ljuljaske sekundarci. Sto se tice sekundaraca ja sam licno video dvojicu kroz prozor kako u 2 sata po ponoci skidaju i u tisini odnose tesku resetku sa sahta. Sta da ti kazem kad su probali da iscupaju tesku resetku za brisanje djonova u ulazu i izvalili betonske ploce tom prilikom. Poslednje vreme doslo izgleda.
 
И од свега направљеног сте запазили само да клупе нису убетониране у травнате површине. Јеби га људи, пролупали сте. Вероватно без своје кривице, али пролупали.
 
sizif":23ya8q6u je napisao(la):
И од свега направљеног сте запазили само да клупе нису убетониране у травнате површине. Јеби га људи, пролупали сте. Вероватно без своје кривице, али пролупали.


Ako nešto nije praktično - to mi bode oči.

Ne prave oni atomsku centralu pa da treba da ispoštuju milion procedura. Ako neko nije video da ove klupe ometaju kretanje dece (ne treba zaboraviti ni noge sedača) onda ne treba da radi taj posao.

Do ovde smo i došli (izmedju ostalog) jer se ne obraća pažna na ovakve stvari.
 
Nezvanicna informacija: Delhaize je kupio zgradu supermarketa koji se gradi dole prema Kumodraskoj ulici. Eto nama jos jednog Maxi-ja!
 
Otvoren "Maxi" u naselju "Stepa Stepanović"
Utorak, 17. 03. 2015.|14:00 | Izvor: eKapija
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
maxi_190315_tw1024.jpg


Kompanija "Delhaize" otvorila je novi "Maxi" supermarket u naselju "Stepa Stepanović". Ujedno to je i prvi veliki supermarket u ovom delu grada, a koji se prostire na više 1.400 m2 sa parking prostorom od 40 mesta, navodi se u saopštenju iz ove kompanije. Tokom prva tri dana kupci će imati popust od 10% na ukupan iznos računa, a pristupačne cene očekuju ih i na odeljenjima mesare i pekare, kao i na svežem voću i povrću.

Novi supermarket nudi širok asortiman najpoznatijih domaćih i inostranih proizvoda, kao i "Delhaize"-ovih privatnih robnih marki. Moderna, funkcionalna i ekonomična oprema neprestano obezbeđivaće čuvanje kvaliteta namirnica, kao i celokupne životne sredine, stoji u saopštenju.

- Nakon uspešnih poslovnih poduhvata koje smo sproveli tokom 2014. godine, kao što su kreiranje Shop & Go formata, kao i otvaranje i puštanje u rad najvećeg distributivnog centra u ovom delu Evrope, "Delhaize" Srbija nastavlja dalje istim putem. Drago mi je da će stanovnici ovog naselja biti u mogućnosti da svoje kućne nabavke obavljaju u prvom supermarketu u njihovom komšiluku. Cilj nam je da "Maxi" supermarketi i dalje ostanu mesta gde komšije obavljaju kvalitetnu kupovinu, susreću se i druže. Nastavljamo tim putem u želji da ispunimo očekivanja naših kupaca - istakao je Lume Bernarn, potpredsednik operacija "Delhaize" Srbije.

U nameri da pruži savršen ugođaj pri kupovini ovaj supermarket imaće osam kasa, a radne vreme biće svakog dana od 7.30 do 22 časova, navodi se u saopštenju "Delhaize".

Izvor: eKapija
 
Sa stepinog foruma:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PvrcQ0uFGoY[/youtube]
 
Vidim probleme u tužbi s obzirom da nigde nije navedeno eksplicitno pisanim putem koji sadržaji će biti u okviru naselja. Jedino na osnovu rendera da posredno dokazuju da su dovedeni u zabludu da donesu pogrešnu ekonomsku odluku. To je lepo definisano u Zakonu o zaštiti potrošača, ali još uvek nema sudske prakse.

Kao što kažem ljudima svaki dan, ne očekujte objektivnost suda ako znate da sudije i GDS primaju platu iz istog državnog budžeta.
 
Nema problema pošto imamo UP1 na osnovu koga su prodavani stanovi, kao i prezentaciju koju nam je GDS dao prilikom kupovine. UP2 je donet preko noći i bez tendera za tržni centar, sve advokatske agencije koje smo kontaktirali su nam dali pozitivan odgovor, a radiće na procenat.
 
Krkobabić: Otvaraćemo poslovnice u svakom novom naselju

Autor: I. Nikoletić

U centru naselja Stepa Stepanović, u Ulici generala Štefanika, juče je počela sa radom nova poslovnica Pošte. NJene usluge koristiće gotovo 10.000 domaćinstava i veliki broj pravnih lica koja su u tom delu opštine Voždovac. Direktor "Pošta Srbije" Milan Krkobabić najavio je da će nove poslovnice biti otvarane svuda gde se gradi novo naselje, a ukoliko je potrebno, biće zapošljavani i novi radnici.
http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beog ... _id=302834
 
Bio sam u Stepi posle godinu dana, zapucao u poslovnicu mts-a za koju nisam znao da vise ne postoji na istoj lokaciji. Naselje mi deluje nekako bas lepo i interesantno i mene mami na slikanje, pa sam napravio jos nekoliko brzopoteznih. A primetio sam i jednu devojku kojoj je isto izgleda bilo interesantno za slikanje pa je slikala mobilnim kad sam i ja slikao.

dmKfFwF.jpg

1Q3SQzh.jpg

0Hk2GEv.jpg


Ovo je ako se ne varam novoizgradjena skola koje nije bilo tu prosle godine kad sam bio. Tada sam ako se secam stavio sliku ovog mesta i tada su tu bile mesalica i dizalica.

H5INKdR.jpg

xOnr69e.jpg


I ogradjeno dvoriste skole.

7U75a2S.jpg


Pa opet zgrade.

jUvVa7h.jpg

ZBBoZzY.jpg

gi2ae6A.jpg

vvL46F3.jpg


Moj trenutni HQ to jest moje naselje u sendvicu izmedju dve nove zgrade.

vQmxOHL.jpg


Malo udesno, interesantna "uvala", meni nekako zanimljivo uvuceno skrovito mesto za ulaze u zgradu.

LdUmsAC.jpg

lKKLJYW.jpg

lC7Iqez.jpg

GZfgSVO.jpg

lJRN3Sk.jpg


Skroz drugaciji pejzaz u daljini.

7s9i5Qk.jpg

n2YPFnu.jpg

OGZApAj.jpg


Jos jedna.

C2NDG2U.jpg


Zelenilo na obodu naselja. Na desnoj strani nedavno rekonstruisana ulica kojom prolazi 50-ica ka trosarrini.

K20Zisf.jpg


I polako se blizim izlasku iz naselja. Mozda sam malo obrnuo redosled ali hteo sam da stavim bas tim kojim sam isao i slikao u letu.

2zMwBTR.jpg

81cxXEv.jpg


I za kraj jedna nebo plava buba koja mi se bas svidja i morao sam da je uvatim. :)

1BUuAtP.jpg
 
Mts su zatvorili ima godinu dana i jace, samo su iskoristili priliku dok su drzali monopol u naselju da porobe ljude na 2 godine i zapalili iz naselja.
 
Sreca pa su po zatvaranju te otvorili novu na meni jos blizoj lokaciji u trznom centru stadion pa sam se istog lepog dana pesaka prosetao do tamo i raskinuo "lance".
 
Ne razumem, zašto stalno ne intervjuišu d(ev)ojku sa 30sec snimka? :mrgreen:
 
Evo u vezi benzinske pumpe, definitivno je dobija naselje, GDS ne odustaje.

Обавештење – Грађевинска дирекција Србије

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за заштиту животне средине
Београд, 27. марта 43-45

објављује

ОБАВЕШТЕЊЕ

Носилац пројекта Грађевинска дирекција Србије, Београд, Булевар Арсенија Чарнојевића 110, поднео је Секретаријату за заштиту животне средине захтев за одлучивање о потреби процене утицаја на животну средину пројекта изградње станице за снабдевање моторних возила горивом са инсталацијама за ТНГ, на катастарској парцели број 7764/44 КО Вождовац, у насељу „Степа Степановић”, на подручју градске општине Вождовац у Београду.

Позива се заинтересована јавност да изврши увид у садржину захтева у Секретаријату за заштиту животне средине, 27. марта 43-45, соба 501а, V спрат, радним данима од 11 до 14 часова.

Рок за јавни увид и достављање мишљења о захтеву носиоца пројекта је 4. септембар 2015. године.

Обавештење се објављује на основу члана 10. ст. 1. и 2. и члана 29. став 1. Закона о процени утицаја на животну средину („Службени гласник РС”, број 135/04 и 36/09).


http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1693853
 
Четвртак, 19. новембар 2015.
Град Београд – Секретаријат за заштиту животне средине

Обавештење НИС а.д.

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДA БЕОГРАДA
Секретаријат за заштиту животне средине
Београд, 27. марта 43-45

објављује

ОБАВЕШТЕЊЕ

Секретаријат за заштиту животне средине, на захтев носиоца пројекта НИС а.д. из Новог Сада, Народног фронта 12, спровео је поступак одлучивања о потреби проценe утицаја на животну средину пројекта уклањања постојеће станице за снабдевање горивом „Липовица 2”, на катастарској парцели број 5132/1 КО Барајево, у улици Ибарски пут, на подручју градске општине Барајево у Београду.

У спроведеном поступку донето је решење да за предметни пројекат није потребна израда студије о процени утицаја на животну средину, узимајући у обзир расположиву документацију и податке о локацији, намени и карактеристикама пројекта, при чему је оцењено да се, уз примену важећих техничких нормативa и стандарда прописаних за ову врсту активности, као и мера заштите животне средине које су утврђене донетим решењем – не очекују значајни негативни утицаји пројекта на чиниоце животне средине.

Представници заинтересоване јавности могу извршити увид и изјавити жалбу на донето решење у року од 15 дана од дана објављивања овог обавештења. Жалба се изјављује Министарству пољопривреде и заштите животне средине, а подноси се преко првостепеног органа.

Обавештење се објављује на основу члана 29. став 1. Закона о процени утицаја на животну средину („Службени гласник Републике Србије”, број 135/04 и 36/09).

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1715400
 
Vrh