Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Izvini nego da li možeš nama koji smo kupili stan u zgradi koju radi Interkop reći konkretno šta su to npr.isfušerisali.Ja sam kupio stan u 6đ!
 
Dva danasnja teksta sa slikama iz naselja:

Cini mi se da je na ovoj prvoj dusek za krevetac, da ih bude sto vise



stepa02.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/334958/Rata-za-stambeni-kredit-u-2012-porasla-za-1300-dinara



stepa01.jpg


http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...189-Javne-nabavke-Razradjeni-siremi-korupcije
 
Odavno nije bilo nekih novijih slika, pa postavljam one koje trenutno stoje na sajtu GDS-a, cisto da ne zaboravimo kako naselje izgleda i dokle se stiglo :)
Moja pohvala za cvece, koliko bar i malo zelenila moze da izmeni sliku celokupnog objekta na bolje :)




slide-gradiliste01.jpg


slide-gradiliste02.jpg


slide-gradiliste03.jpg


slide-gradiliste05.jpg


slide-gradiliste06.jpg


slide-gradiliste07.jpg


slide-gradiliste08.jpg


slide-gradiliste09.jpg


slide-gradiliste10.jpg
 
@nikola011
Bravo za zeca, i to za oba pristupa, simbolički i kulinarski. :kk: Pratiš, nema šta....
Neka se prepozna u priči onaj ko treba.
 
Mene ova pricha o zechevima asocirala na jednu pesmu od Bloodhound Gang-a :lol:
 
Namerno sam ga izostavila ahhahahah, ali eto tu si ti :p . Ja sam mislila na onaj manje eksplicitan spot, oridjidji :)
 
Ne slusam ovo i nemam pojma ko su, ovo mi je prvo iskocilo na youtube, kad sam video zeceve, pomislio sam da je to to :laugh:
 
Savet i upozorenje sa susedne teme Dr Ivan Ribar

daca":18vthlc4 je napisao(la):
Ako vam u zgradi ne radi interfon, sto se ne zalite investitoru? Pretpostavljam da ste do sada formirali skupstinu stanara, ako iste, uradite ti sto pre. Skupstina stanara ce onda traziti od izvodjaca da resi kvar na interfonu, regulisace zamenu brave i podeliti kljuceve stanarima.
Takodje mi nije jasno sto mnogi pricaju o internetu i televiziji, dok jos uvek nisu regulisali situaciju sa EDB-om. Mozda sam ja specijalan slucaj, ali je meni vaznije da imam struju stalno, konstantnog napona, da mi se ne pokvare svi kucni aparati za dve nedelje, a naravno i da znam sta trosim, odnosno koliko cu platiti.
Jutros sam razgovarala sa nekima koji su u Stepi dobili kljuceve pred izbore. Posto se jos nisu uselili, a i niko ih nije obavestio, nisu pozurili da regulisu ugovor sa EDB-om, tako da im je trenutno isecena struja, traze im da plate 10000 dinara za ponovno prikljucenje i naravno zaostale racune.
 
Posto nema rubrike "verovali ili ne" evo sa foruma Stepe kako majstori montiraju aspirator u kupatilu:
(Tekst: "Zgrada_6K")

Korak 1: Prvo se izbuše rupe na pločicama
Korak 2: Upsss, pogrešno izbušene (kada se aspirator postavi, majstor shvata da vrata od kupatila ne mogu da se otvore do kraja)
Korak 3: Ponovo se buše rupe na pločicama (nema veze ako se pločica slomi, ne vidi se, iza vrata je)
Korak 4: Naopako namestiti aspirator

Eto, nije bilo teško.

aspirator.jpg
 
Nastavak radova...

lavabo.jpg



Pitanje za one koji se bave zastitom potrosaca.
Da li inspekcija ima pravo da testira radnika na alkohol i narkotike i da ga udalji sa posla jer mnogo toga sto "uradi" mozda ne bude vidljivo golim okom?
Kako da znam da ovaj i mozda vodovodzija nisu "braca po cuturici"?
 
jel to majstor razbio stakleni držač za čaše....



verovatno će sve to srediti u reklamaciji....
 
MilisaV":3ggi8nos je napisao(la):
jel to majstor razbio stakleni držač za čaše....

Verovatno mu se "omaklo" i ono na prethodnoj slici posto sigurno isti majstor postavlja stvari u kupatilu...
 
Izvor:GDS (jos uvek tesko uocavam spoljni napredak pa vise ne znam sta je od ovog staro, a sta novije)

stepa01.jpg


stepa02.jpg


stepa03.jpg


stepa04.jpg


stepa05.jpg


stepa06.jpg


stepa07.jpg


stepa08.jpg


stepa09.jpg
 
@nikola011

Hvala na prosledjivanju slika, i podršci. U pitanju je zgrada 6k, izvodjač radova "Zidar" Negotin.

Šef reče popraviće... pa hajde da vidimo.

Kao podizvođači rade, ne mogu sve da ih kontrolišem....
 
Zgrada_6K":3iqxyefq je napisao(la):
Šef reče popraviće... pa hajde da vidimo.
Kao podizvođači rade, ne mogu sve da ih kontrolišem....

Pa naravno da ce popraviti. Meni samo nije jasno da treba da dobijem potpuno novo a totalno iskrpljeno kupatilo. Nije ovo prva krupnija zalba, pricalo se i o omasci lavaboa u nekim malim kupatilima koja su postavljana pa skidana, pa sad ovo, pa izubijane kade. Pa nije isto kad se nesto uradi kako valja i sad kad ti obije gore 4 plocice pa sve lepo namesti. Nije nikad isto kao kad se na pocetku sve "utegne".
Ja jesam malo veci sitnicar po tim pitanjima, ja prosto ne mogu da verujem da su toliki debili.
 
cinjenica jeste da ce sve da poprave pre useljenja, ne mogu tako da predaju stan.

sto se tice radnika cujem da je skoro opet bio smrtni slucaj pa su malo zaostrili mere poseta, prijavljivanje itd itd...

ono sto sam ja sinoc saznao na nekom "picu" jeste da zgrade broja 6 imaju probleme sa klizanjem temelja?...e sad... dali neko moze da potvrdi tu informaciju jer je to onako malo vise zabrinjavajuce...(slicno ko sto sam cuo da Belvilu nije odradjena statika i uticaji bocnih vetrova i da su nabudzili jos 2 sprata pa propada...)

sve su to neke poluinformacije koje ljudi izbacuju a dobro bi bilo saznati pravo stanje stvari...
 
Takve stvari se desavaju, kad sam gledao jedan stan u Vojvode Stepe, polovan, od druga koji stanuje blizu dobio sam informaciju da je ona tako lepo renovirana zato sto je od samog pocetka lose uradjena i "tone", pa su joj temelje doradjivali po treci put. Posle sam saznao da je to zaista tacno. Zgrada ima 12 spratova, nista specijalno na izgled. To ti je kao kad gledas one starije zgrade na Banovom Brdu kojima nista ne fali, dok sam u jednoj "novijoj" od 15 godina u sobi zatekao krater u zidu od 3 cm celom duzinom. Kaze prodavac "sleze se zgrada", lako je sanirati.

To se ili sazna odmah od majstora ako nadjes nekog koji je fer i kaze ti istinu, ili posle nekoliko godina kad dodju ozbiljniji problemi. To je jedan od glavnih razloga zasto danas ljudi i dalje najradije gledaju klasicnu gradnju 80-tih koja je imala najjace kontrole u gradjevini tog vremena, a verujem da su bile 20 puta rigoroznije od danasnjih. Mada se nadam da ce to sanirati na vreme.
 
Vrh